Podejrzane znamiona - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-26, 15:08   #1
007loveme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Unhappy

Podejrzane znamiona


Witam, od paru dni mam problem, zupełnie przypadkiem przyjrzałam się jednemu ze swoich znamion i zauważyłam, że znajduje się na nim czarna kropeczka, nieduża ale jednak jest, a dodam, ze znamię jest jasno brązowe. Szczerze nie przyglądałam się nigdy swoim znamionom więc nie wiem czy ono było takie od zawsze, wydaje mi się, że nie no ale pewna nie jestem. Obserwuje to znamię już o od 7-10 dni i póki co się nie zmienia, czy uważacie, że powinnam się tym bardziej zająć i odwiedzić specjalistę czy może poczekać i poobserwować znamię. Mogę dodać, że jest ono nie wielkie, może ma jakieś 2 mm, nie korzystam z solarium ani nie opalam się, i nie ulegałam poparzeniom słonecznym, póki co wydaje mi się, że znamię się nie zmienia tzn. nie rośnie, nie krwawi. Czy myślicie, że trzeba to skontrolować? Bardzo proszę o rade bo ja z natury jestem bardzo przewrażliwiona i czasami martwię się niegroźnymi sprawami. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
007loveme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 15:24   #2
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Podejrzane znamiona

No tutaj nikt Ci tego nie obejrzy, a zadając sobie i Nam takie pytania odpowiedzi nie uzyskasz. Tak czy siak poszłabym dla spokoju do dermatologa, po co sobie cos przypuszczać i trwać w niewiedzy. Do lekarza marsz
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 14:10   #3
007loveme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Podejrzane znamiona

tak jak mi tu poradzono wybrałam sie do dermatologa i bardzo się rozczarowałam. zawsze myślałam, że lekarz spojrzy na takie znamię i już wie czy może byc niebezpieczne czy nie. Lekarz spojrzał na te znamię i potem zaczął tylko coś pisac. Gdy zapytałam doktora czy to znamię może byc groźne odpowiedział oburzony, że on przecież tego nie jest w stanie stwierdzic. Powiedział tylko, że najlepiej wyciąc żeby był święty spokój i jeszcze zobaczył dwa inne znamiona i stwierdził, że też wyciąc. Czułam się jak u jakiegoś rzeźnika, tylko wycinac i ciąc. Był to mój pierwszy raz u dermatologa i ja mam pytanie czy tak wygląda wizyta u dermatologa, czy lekarz faktycznie nie jest w stanie stwierdzic "na gołe oko" czy znamię jest groźne czy nie? Co ja teraz powinnam zrobic? Pójśc na to wycięcie, pójsc do innego lekarza czy może jeszcze poobserwowac to znamię. Nie chciałabym ich wicinac tylko dlatego, że istnieją. Proszę o radę
007loveme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 09:19   #4
Martyna9190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 22
Dot.: Podejrzane znamiona

jeżeli znamię jest podejrzane "na oko" to dobrze jest je wyciąć, bo dopiero po wycięciu można przebadać tkankę laboratoryjnie i dowiedzieć się czy zmiana była groźna. Tak więc chyba lepiej posłuchać lekarza i wyciąć.
Martyna9190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.