Przesyuszona cera mieszana. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-04, 14:12   #1
mandzior
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Międzyzdroje
Wiadomości: 2

Przesyuszona cera mieszana.


Sprawdzałam forum i takowego tematu jeszcze nie było.

Może temat brzmi dość nietypowo, ale chcę przedstawić mój problem. Jestem po prostu załamana tym, co mam od jakiegoś czasu na twarzy.

Najpierw, gdy zaczęłam miesiączkować (13 lat) miałam bardzo wiele pryszczy na czole, nosie, brodzie- ogólnie gdzie się tylko dało. Jednak wszystko się uspokoiło z biegiem czasu i 3 lata po miesiączce wyskakują mi tylko pojedyncze pryszcze. Mam pełno zaskórników na nosie- calutki jest w czarnych punkcikach. Moją cerę da się określić jako mieszaną- przetłuszcza się jedynie w strefie T, policzki są okay . Wypróbowałam już chyba wszystkie żele, peelingi i kremy dostępne w drogeriach. Ba! W aptece ostatnio kupiłam żel dość drogi- efekt taki sam jak poprzednio. Stosuję zawsze kremy do cery mieszanej... matujące, ściągające sebum- bardzo wysuszają mi cerę, tak samo jak te wszystkie żele. Jestem po prostu załamana... Odwiedziłam dermatologa, i cóż... prawdę mówiąc nic nie pomógł. Na zaskórniki kazał stosować 'parówki', ale powodowały u mnie tylko pękanie naczynek na nosie. Używam Isotrexinu na pojedyncze wypryski- to chyba jedyne co mi pomogło w walce z niedoskonałościami.
Błagam o radę! Czy można z tym jeszcze cokolwiek zrobić?
Dodam, że rozpaczliwie szukam sposobu na pozbycie się wągrów... próbowałam nawet plastrów, które też niewiele pomogły...

Z góry dziękuję pięknie za radę.
mandzior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 14:51   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Przesyuszona cera mieszana.

Cytat:
Napisane przez mandzior Pokaż wiadomość
Sprawdzałam forum i takowego tematu jeszcze nie było.
No i czemu kłamiesz ? Tu - KLIK ! nie am ani jednego wątku dot. Twojego problemu, tak? Powiedz, że nie szukałaś, bo Ci się nie chciało, i tyle.

Cytat:
Stosuję zawsze kremy do cery mieszanej... matujące, ściągające sebum- bardzo wysuszają mi cerę, tak samo jak te wszystkie żele.
Jeśli wysuszasz tłuste miejsca, one dostają sygnał, że są suche i produkują jeszcze więcej tłuszczu. Nie wolno używać kosmetyków wysuszających, należy używać kosmetyków oczyszczających i nawilżających.

Proszę przejrzeć to forum i forum z linka. I nie zaśmiecać forum tylko korzystać z wyszukiwarki.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 15:38   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Przesyuszona cera mieszana.

Ponieważ istnieje GIGANTYCZNY wątek podany przez sugar o cerach problematycznych i mieszanych
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599 , zamykam ten wątek jako rozpaczliwa próba utrzymania porządku na Dermatologii.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.