Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-26, 18:00   #31
Oleena
Przyczajenie
 
Avatar Oleena
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 9
Dot.: styling

Zrobiłam go wczoraj i bardzo żałuję. Możliwe, że winę za to ponosi także i fryzjerka, ale wyglądam tragicznie!! Włosy są zniszczone, wypierzałe i sporo ścięte- podejrzewam, że końcówki były w fatalnym stanie. Miałam włosy za brodę, a teraz są przed ucho;/ Na dodatek widać słady po wałkach. Mam doła na maksa i na pewno juz nigdy więcej nie zrobię stylingu.
Oleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 18:21   #32
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: styling

Co to za technika?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 10:56   #33
kami1869
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: styling

hm może miałaś za krótkie włosy. może prześlij zdjęcie.. pewnie nie jest tak tragicznie.

to jest metoda, którą robisz loki ( nie trwałe ) a więc trzymają się od 2 do 4 miesięcy.
kami1869 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 11:09   #34
Oleena
Przyczajenie
 
Avatar Oleena
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 9
Dot.: styling

Miałam włosy do ramion, a teraz są za ucho ;/ Mam nadzieję, że to się nie będzie trzmało 2 do 4 miesięcy. Mi fryzjerka powiedziała, że 6-8tygodni.
Oleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 20:18   #35
kami1869
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: styling

hmm to zalezy od wlosow i skrecenia.. no to wyslij zdjecie ;>
kami1869 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 22:11   #36
Oleena
Przyczajenie
 
Avatar Oleena
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 9
Dot.: styling

Nie pokazuje sie nikomu od piątku...Jutro niestety musze iść do pracy i nie wiem co to bedzie Na zdjecie na razie nie mozecie liczyc, bo za bardzo sie wstydzę.
Oleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 07:02   #37
kami1869
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: styling

może właśnie dlatego powinnas wyslac .podbuduje Cie.
a ile zaplacilas ?
prostownica nic tu nie da ?
kami1869 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-28, 23:37   #38
Oleena
Przyczajenie
 
Avatar Oleena
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 9
Dot.: styling

Da sie je wyprostowac, nawet bez prostownicy- wystarczy szczotka i suszarka. Niestety w wilgotnym powietrzu na pewno beda sie skrecac, a ja za kilka dni lece do Irlandii i sama nie wiem czy brac jakies kosmetyki stylizujace czy dac sobie spokoj...:/ Zaplacilam 85zl, wiec nieduzo, ale to dlatego, ze zaklad fryzjerski byl raczej podrzedny, osiedlowy...Nigdy wiecej!!! Poza tym wlosy sa zniszczone i fryzjerka (inna) odradzila mi rozjasnianie (mam sredni blond, a chcialam zrobic jasniejsze) przez conajmniej 3 miesiace, a najlepiej wcale dopoki wlosy sie nie odbuduja;/
Oleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 12:08   #39
kami1869
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: styling

w takim razie kup sobie jedwab, biosilk w rossmanie kosztuje ok 7 zł.. powinno pomóc na suche włosy.
kami1869 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 21:25   #40
Rosa250
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 73
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

Oleena, a po zrobieniu stylingu zastosowałaś się do podstawowych zasad, które podejrzewam, że są takie same jak przy trwałej? Tzn.: przez 3 dni po zrobieniu nie wolno myć głowy, używa się tylko grubego grzebienia, czesze się włosy tylko na mokro. To są podstawy.
Nie wiem jak u innych, ale przy twałej (podejrzewam, że tutaj działa to tak samo) czasami po wyjściu od fryzjera widać jeszcze miejsca gdzie były położone wałki (źle fryzjer rozczesał), ale po umyciu włosów i modelowaniu zazwyczaj ślady znikają. Włosów nie susz suszarką (jeżeli musisz to tylko z dyfuzorem na najsłabszej temp.), przy suszeniu, najlepiej ugniataj włosy rękami wtedy nie będzie widać siana.

Kami1869 ma rację, kup sobie jedwab z biosilka i używaj kosmetyków natłuszczających, cóż najlepiej takich jak przy trwałej, skoro masz aż tak zniszczone włosy.

Co do fryzjerki to myślę, że nie ważne w jakim salonie robisz włosy czy zapyziałym czy nie, jak babka się zna to kaszany na głowie nie zrobi. Ja zazwyczaj robię w takich malutkich nieznanych salonikach i na tyle trwał co zrobiłam tylko raz byłam niezadowolona. A... dziwię się tylko, że kobitka nie powiedziała Ci, że po takich zabiegach na głowie nie wolno rozjaśniać włosów, tak samo jak włosów rozjaśnianych nie wolno poddawać takim zabiegom.
Rosa250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 11:50   #41
mary lu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

Prosze niech ktoś klei zdjecie swoich włosów po styllingu.....bede bardzo wdzięczna
mary lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 15:57   #42
ansior
Przyczajenie
 
Avatar ansior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

Hej dziewczyny!
Zadowolone jesteście ze stylingu? Wiecie może gdzie można oddać się w dobre ręce w Warszawie w celu wykonania stylingu?
ansior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 16:58   #43
LoveSprung
Przyczajenie
 
Avatar LoveSprung
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 12
Exclamation Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

Hej
Mam włosy grube, siegajace za ramiona, malo podatne na ukladanie i skret no i niedawno farbowane [ 04.11.11]. Włosy przez to ze sa grube nie chca mi sie podnosic a krecenie co noc na walki jest mega uciazliwe :/ chodze do szkoly fryzjerskiej i zapytalam sie mojej pani od pracowni czy bylaby jakas rada na to zeby wlosy byly podkrecone, podniesione no i najlepiej zebym nie musiala ich krecic co noc a ona jest : styling . Ja od razu zalapalam podnietke bo od dawna chce miec lekko krecone wlosy powiedziala ze wlosy sie tak nie niszcza, nie szopia jak po trwalej, jak sie robia odrosty to nie widac duzej roznicy miedzy nowym wlosem a starym kreconym i wogole. Polecila mi pianke z firmy Goldwell [ czy jakos tak ;] oczywiscie bylam juz nastawiona na ten styling ale po przeczytaniu tych opini jestem nieco rozkojarzona ... :/

czy któraś z was miala robiony styling pianka z Goldwell'a ? czy jest to dobra firma ?

kurcze sama juz nie wiem co robic a chcialabym miec fajne loczki ale nie chce ich tez masakrycznie zniszczyc :/
LoveSprung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 19:45   #44
MsMary
Raczkowanie
 
Avatar MsMary
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 139
Wyślij wiadomość przez MSN do MsMary Send a message via Skype™ to MsMary
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

Witam,mam pytanie.
Mam długie do pasa,niefarbowane zdrowe blond włosy.Troszkę tylko wypadają,jak to z długimi.Są TAK proste(jak druty)że nie trzymają się na nich żadne loki,fale NO NIC.A z kręconymi wyglądam ładnie (skromność!).
Chciałabym sobie zrobić trwałą na dużych wałkach.Czy warto?Jaka by była najlepsza?czytałam że są różne.Proszę o jakieś rady
MsMary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 20:42   #45
gosssiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 64
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

zaczęłam się zastanawiać nad trwałą, ale nie w celu uzyskania loczków na całej długości. najbardziej interesuje mnie podniesienie ich u nasady, i ewentualnie lekkie fale na długości.

mam włosy do ramion, lekko wycieniowane, niefarbowane, nie mam włosów bardzo dużo, ale są grube, i baaaaardzo niepodatne na układanie, jak chcę sobie zrobić loki, męcze się pół dnia na piankach wałkach i innych rzeczach a jak je już zrobię to ledwo zdążę wyjść z domu i zaraz włosy znowu proste:/

styling to dla mnie dobre rozwiązanie? czy ma ktoś podobne włosy, zrobił zabieg i efekt się utrzymuje? jesli tak to ile mniej więcej?
i czy macie do polecenia kogoś kto robi to dobrze w warszawie, najlepiej na żoliborzu, na prv?
gosssiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 09:32   #46
Nokiaaa
Przyczajenie
 
Avatar Nokiaaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

chciałam "odświeżyć" trochę wątek
sama jestem po stylingu, zdecydowałam się na niego w czwartek i naprawdę żałuję. sam zabieg przeprowadzony był prawidłowo, ale efekt niestety nie taki, jakiego oczekiwałam - jak ktoś tu już wcześniej wspomniał włosy wyglądają jak karbowane, a nie skręcone w piękne loki
po małym researchu internetowym odkryłam, że użyto na mojej głowie marki trendline goldwell..
czy jest tu ktoś to ma doświadczenie z tym płynem i jest w stanie mi podpowiedzieć, jak szybko to "sprać" z mojej głowy??
strasznie długo zapuszczałam swoje włosy, mam długość do ramion, naturalną podatność na skręt i oczywiście przedobrzyłam, za co będę chyba teraz przepraszać moje włoski do końca życia..
Nokiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 16:35   #47
olap93
Zakorzenienie
 
Avatar olap93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 625
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

Niestety Ci nie pomogę, ale kusi mnie styling.. po przeczytaniu tego wątka chyba zrezygnuje
olap93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 00:42   #48
magda j
Zakorzenienie
 
Avatar magda j
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 534
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

Teraz ja też mam wątpliwości... A umowilam się z fryzjerką na sobotę
__________________



... all the world I've seen before me passing by...



.
magda j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:59   #49
olap93
Zakorzenienie
 
Avatar olap93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 625
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magda j Pokaż wiadomość
Teraz ja też mam wątpliwości... A umowilam się z fryzjerką na sobotę
Jeśli jednak zdecydujesz się pójść, to mogłabyś zrobić zdjęcie przed i po Będę trzymać kciuki żeby wyszło super
olap93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 21:33   #50
magda j
Zakorzenienie
 
Avatar magda j
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 534
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez olap93 Pokaż wiadomość
Jeśli jednak zdecydujesz się pójść, to mogłabyś zrobić zdjęcie przed i po Będę trzymać kciuki żeby wyszło super
Zanim trafiłam na ten wątek, umówiłam się na lekką trwałą, ale teraz trochę spanikowałam skoro mówicie, że trwała i styling to nie to samo, to nie wiem, czy jutro się zdecyduję. Nie znam się na tym, przyznaję
Muszę to wszystko solidnie obgadać z fryzjerką. Jeżeli nie będzie pewna, że podoła moim wymaganiom, to lepiej niech sama się wycofa
__________________



... all the world I've seen before me passing by...



.
magda j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 13:30   #51
Nokiaaa
Przyczajenie
 
Avatar Nokiaaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

od mojej ostatniej wizyty minęły już dwa miesiące i jedno, co mogę powiedzieć na pewno, to, że dopiero od niedawna mogę cieszyć się efektem, jakiego od początku oczekiwałam. podejrzewam, że składa się na to również doświadczenie w układaniu takich włosów, przez ten czas nauczyłam się jak je pielęgnować, żeby ładnie się skręcały (mocno nawilżać, mało dotykać i suszyć tylko z dyfuzorem na chłodniejszym nadmuchu powietrza), a nie układały w puszące się karbowane COŚ. jednak muszę przyznać, że z racji faktu, że płyn stopniowo się wypłukuje, włosy się delikatnie rozprostowały (skręt nie jest już taki, jak u pudla, co miało miejsce na samym samym początku, ale układa się w śliczne, naturalnie wyglądające loki).
moje wrażenia na chwilę obecną: jeżeli miałabym się zdecydować ponownie, to tylko i wyłącznie w przypadku nieco grubszych wałków. w momencie jak dwa miesiące temu po raz pierwszy zdecydowałam się na styling, fryzjer nakręcił moje włosy na wałki grubości palca. nie wiem, czy to jest jedyna możliwa grubość wałków i czy można włosy zrobić na większe wałki...
ach, no i trzeba być przygotowanym na to, że włosy (w moim przypadku znacznie) się rozjaśnią ze średniego brązu (jestem naturalną szatynką, więc przy odroście czasem te włosy łapią naprawdę ciemny kolor) przeszłam w tym momencie na całkiem jasny brąz
Nokiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 11:28   #52
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

Trochę odkopie watek.
Robilyscie może w ostatnim czasie styling? Jak to się ma do włosów które totalnie nie dają się ułożyć? Czy jest możliwy do uzyskania taki efekt jak na zdjęciu?
Niestety wszelkie wałki, lokówki dają efekt na max 1h i zaraz mam proste druty. Ktoś coś?
1485343647748.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 13:32   #53
breezer12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

miałam robiony styling 4 miesiące temu na farbowanych włosach - ombre długość za ramiona.. Moje włosy są trudne do ułożenia, cienkie ale jest ich dużo.. Niestety efekt nie był zadowalajacy. Fryzjerka nakreciła mi loki na wałki takie jak do trwałej tzn. małe więc przypominałam barana - od początku wizyty czułam że coś jest nie tak , ponieważ pokazałam jej zdjecie z holywodzkimi falami a ona stwierdziła , ze takie wyjdą tylko bardziej niezdefiniowane, wiec zaufałam "specjalistce". Włosy do tej pory są bardzo suche, a skręt teraz wygląda tak, iz od czubka głowy tak około 7 cm. są proste potem przechodzą w fale, a na końcówkach tam gdzie były rozjaśniane także sa proste. Wiec i tak traktuje je prostownicą lub susze suszarka jeśli chce żeby sie pokręciły. Jedyne co zyskałam poprzez ten zabiec to odbicie włosów u nasady( przez pierwsze 2 miesiące) i mniej sie przetłuszczają. Ale nigdy bym nie zrobiła sobie tego po raz kolejny. Widocznie to nie dla mnie. Myślę że bardziej sie to sprawdza u osób które, maja rzadkie włosy.

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Zapomniałam dodać że pielęgnowałam zgodnie z zaleceniami fryzjerki, tzn. szampony bez parabenów, SLS i krem do loków nałożony od razu po umyciu, włosy wysychały naturalnie. Teraz ze względu że kreca sie na różnej długości muszę uzywać suszarki.
breezer12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 18:42   #54
kiniagercia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 1
Dot.: Styling = lekka trwała czy stylizacja? Produkty, efekty - zbiorczy

Chętnie zrobiłabym taki styling sobie gdzie pani pracuje mogę namiary

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Nowaja85 gdzie pani robi ten stiling mogę namiary
kiniagercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-08 19:42:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.