OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 17:20   #2431
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A moja skóra twarzy chyba nie lubi tego olejku alterry z limonką i oliwą;/ Jakoś źle wygląda, jak by podrażniona, w sumie kupiłam go na włosy, ale nie omieszkałam też wypróbować na twarz ...


Ja mam to samo po Alterra :/ niby ok, ale wokół ust mam lekką wysypkę - czerwoną kaszke Przez kilka dni stosowałam Alterra + rycynowy + arganowy i wysypka nadal utrzymuje się... Ja chyba kupię najdelikatniejszy olejek jako bazę, wydaje mi się, że olej z pestek brzoskwini będzie dobry
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 18:37   #2432
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
A moja skóra twarzy chyba nie lubi tego olejku alterry z limonką i oliwą;/ Jakoś źle wygląda, jak by podrażniona, w sumie kupiłam go na włosy, ale nie omieszkałam też wypróbować na twarz ...


Ja mam to samo po Alterra :/ niby ok, ale wokół ust mam lekką wysypkę - czerwoną kaszke Przez kilka dni stosowałam Alterra + rycynowy + arganowy i wysypka nadal utrzymuje się... Ja chyba kupię najdelikatniejszy olejek jako bazę, wydaje mi się, że olej z pestek brzoskwini będzie dobry
No niestety, będę go używać na włosy Na włosy mi pasuje, ładnie po nim wyglądają, są błyszczące i się jednocześnie nie przetłuszczają
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 19:47   #2433
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A mnie zaczelo od dwwoch dni wysypywac, lekko, ale dzisiaj to juz przesada. Jakies dwa bable wyskoczyły mi na brodzie, pod skora, sa czerwone i bolą Tz mowi, że wyglądam jak bym sie gdzies uderzyla
OCM gdzies juz uzywam od 2- 1,5 tygodnia, ale jestem tez przed okresem.... Masakra.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 20:30   #2434
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
A mnie zaczelo od dwwoch dni wysypywac, lekko, ale dzisiaj to juz przesada. Jakies dwa bable wyskoczyły mi na brodzie, pod skora, sa czerwone i bolą Tz mowi, że wyglądam jak bym sie gdzies uderzyla
OCM gdzies juz uzywam od 2- 1,5 tygodnia, ale jestem tez przed okresem.... Masakra.
a ja już chyba miesiąc stosuję OCM i znowu mi się cera pogarsza... znowu nie jest jednolita... mimo, że pryszcze mam może w 3 miejscach... nie wiem o co chodzi...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 20:41   #2435
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny pomóżcie zbłąkanej duszy Im wiecej czytam o OCM tym bardzij sie motam w tych olejach Jak wyzej pisalam mam zamiar zmienic olej bazowy. Moje pytanie jest takie - Olej z winogron czy z brzoskwini? Który jest delikatniejszy? Wydaje mi się, że brzoskwinia będzie lepsza, ale juz nie jestem pewna Szukam czegoś nawilżającego i nie zatykającego porów (trądziku silnego nie mam, jedynie pojedyńcze krostki, wągry) A może lepiej migdały?? Tylko obiło mi sie o uszy, że migdał ma tendencje do zapychania... Co wybrac?
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 22:11   #2436
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie zbłąkanej duszy Im wiecej czytam o OCM tym bardzij sie motam w tych olejach Jak wyzej pisalam mam zamiar zmienic olej bazowy. Moje pytanie jest takie - Olej z winogron czy z brzoskwini? Który jest delikatniejszy? Wydaje mi się, że brzoskwinia będzie lepsza, ale juz nie jestem pewna Szukam czegoś nawilżającego i nie zatykającego porów (trądziku silnego nie mam, jedynie pojedyńcze krostki, wągry) A może lepiej migdały?? Tylko obiło mi sie o uszy, że migdał ma tendencje do zapychania... Co wybrac?
Na Twoim miejscu winogronowego bym nie brała - wiele dziewczyn pisało, że je zapchał mimo, że teoretycznie jest to krem dla cery tłustej, więc zapchać nie powinien. Brzoskwinia powinna być okey, a może olej z kocanki lub róży?? Te dwa ostanie sama sobie bardzo chwalę
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 22:37   #2437
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu winogronowego bym nie brała - wiele dziewczyn pisało, że je zapchał mimo, że teoretycznie jest to krem dla cery tłustej, więc zapchać nie powinien. Brzoskwinia powinna być okey, a może olej z kocanki lub róży?? Te dwa ostanie sama sobie bardzo chwalę
Kochana ale ja pyatalam się o oleje nie kremy Szukam lekkich olejów bazowych...
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 22:37   #2438
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
A mnie zaczelo od dwwoch dni wysypywac, lekko, ale dzisiaj to juz przesada. Jakies dwa bable wyskoczyły mi na brodzie, pod skora, sa czerwone i bolą Tz mowi, że wyglądam jak bym sie gdzies uderzyla
OCM gdzies juz uzywam od 2- 1,5 tygodnia, ale jestem tez przed okresem.... Masakra.
Witaj Madaa! Dawno mnie tu nie było... między innymi dlatego, że przerwałam na chwilę OCM. Nie wiem czy pamiętasz, ale trochę się tu żaliłam, na moje podskórne gule. z takimi grudami wielkości (mniej wiecej) ziarenka kaszy gryczanej, okropnie bolące i spuchnięte.
Odstawiłam OCM i przeprosiłam się z moimi lekami od dermatolog. Pryszcze mi się jakoś ogarnęły (duuużo szybciej niż wcześniej) i po tygodniu wróciłam do olejów. Przyszło mi zamówienie z EcoSpa i teraz dodaje do mieszanki olejek herbaciany, przemywam twarz tonikiem z kwasem salicylowym i używam serum z penthanolem i kocanką. Teraz stosuje OCM co 2 dzień, pozostałe dni normalna pielęgnacja. Sytuacja jest już kontrolą!

Wszystko wskazuje na to że wylazło Ci dziadostwo co siedziało w głębszych warstwach skóry... Chyba, że mogło Cie coś ostatnio zapchać? byłaś wcześniej pod opieką dermatologa? takie gule obrzmiałe i bolące to już nie jest zwykły pryszcz, miałaś już wcześniej takie, czy dopiero teraz przy OCM się pojawiły? Istnieje kilka skutecznych i domowych sposobów, które mogą pomóc w gojeniu takich zmian oto te o których słyszałam, niektóre z nich sprawdziłam sama.
olejek z drzewa herbacianego (solo na wypryski), pasta cynkowa, maść ichtiolowa, maseczka aspirynowa. Mam nadzieję, że szybko zaleczysz sobie skórę! Tylko nie grzeb przy nich.. nie ciśnij, bo łatwo możesz zainfekować całą okolicę i nabawić się blizn (jeśli te zmiany są takie o jakich ja myślę.. :P)

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie zbłąkanej duszy Im wiecej czytam o OCM tym bardzij sie motam w tych olejach Jak wyzej pisalam mam zamiar zmienic olej bazowy. Moje pytanie jest takie - Olej z winogron czy z brzoskwini? Który jest delikatniejszy? Wydaje mi się, że brzoskwinia będzie lepsza, ale juz nie jestem pewna Szukam czegoś nawilżającego i nie zatykającego porów (trądziku silnego nie mam, jedynie pojedyńcze krostki, wągry) A może lepiej migdały?? Tylko obiło mi sie o uszy, że migdał ma tendencje do zapychania... Co wybrac?
Ostatnio miałam okazję wypróbować olej ze słodkich migdałów i miałam super nawilżoną i wygładzoną buzię, a jestem dużym wrażliwcem z dużą skłonnością do zapychania.

z pestek brzoskwiń moja jedna koleżanka używała zamiast kremu i bardzo sobie chwaliła, chociaż myślę że on może być bardziej treściwy niż ten migdałowy.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 22:44   #2439
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam na myśli olej z pestek brzoskwini, olej z pestek winogron lub olej z migdałów Który tych trzech będzie najbardziej delikatny, nie zatykający porów i jednocześnie nawilżający ?
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 22:54   #2440
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dostałam odpowiedź Z BU w kwestii dodania olejku cytrynowego do olejku myjącego bezzapachowego.

"Według życzenia może Pani dodać olejek zapachowy do olejku myjącego,
zwykle zaleca się nie więcej niż 1%."

Chyba wychodzi na to, ze spokojnie mogę dodać ten olejek cytrynowy do olejku myjącego i nic mi być nie powinno

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Kochana ale ja pyatalam się o oleje nie kremy Szukam lekkich olejów bazowych...
Sorki, wielka literówka w poprzednim poście miałam oczywiście na myśli oleje a nie kremy.
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 22:54   #2441
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Mam na myśli olej z pestek brzoskwini, olej z pestek winogron lub olej z migdałów Który tych trzech będzie najbardziej delikatny, nie zatykający porów i jednocześnie nawilżający ?
Z tych trzech wybrałabym olej z migdałów.

Pytanie tylko, czy na Ciebie też dobrze będzie działał.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 23:28   #2442
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

o kurczę przez przypadek wątek wyleciał z subskrypcji , a myślałam, że tu taka cisza;p

ja przez ostatnie dwa miesiące używałam oleju z pestek winogron, średnio jestem zadowolona, dlatego zmieniłam teraz na sezamowy. skóra jest mniej ściągnięta, póki co wydaje się okej.
zamówiłam sobie z zsk olej z pestek malin , mam nadzieję, że też pomoże

w ogóle jestem mega zaskoczona, oczywiście pozytywnie ściereczką z mikrofibry z biedry. wolę ją stokroć bardziej niż muślinową
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 23:47   #2443
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34191741]

w ogóle jestem mega zaskoczona, oczywiście pozytywnie ściereczką z mikrofibry z biedry. wolę ją stokroć bardziej niż muślinową [/QUOTE]

potwierdzam !
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 08:30   #2444
cyga4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Bardzo sceptycznie podchodziłam do rewelacji o czyszczeniu olejem, ale teraz muszę przyznać, że w moim przypadku metoda sprawdziła się . Używam oleju rycynowego i oleju ze słodkich migdałów. Zdecydowałam się na tą metodę, kiedy moje czoło, nos i broda przypominały poligon dla ropówek. Czoło było tak zsypane krostkami ropnymi w różnym stadium, że przypominało gęstą tarkę i po prostu bolało. Nie mogłam sobie z tym poradzić, w końcu stanęłam przed wyborem: albo antybiotyk, albo OCM. Wybrałam oleje i po kilku dniach zaczęłam zauważać, że krostki goją się a nowe już się nie pojawiają. Stosuję całą procedurę od dwóch tygodni, zgodnie z zaleceniami w artykule, jedynie obkurczanie porów robię kostką lodu, którą szybciutko pocieram całą twarz.
Dodatkowo robię sobie czasem maseczkę z glinki zielonej, na czoło, nos i brodę oraz maseczki z alg. Mam zamiar jeszcze zakupić olej z krokosza barwierskiego i olej arganowy lub z kiełków pszenicy.
Zauważyłam też, że poprawił się wygląd nie tylko problematycznych miejsc, ale cała skóra wygląda dużo lepiej
Dojrzewam do decyzji o oddaniu większości kosmetyków znajomym i pozostawieniu sobie jedynie olejów, alg, i glinki.
cyga4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 08:41   #2445
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34191741]

w ogóle jestem mega zaskoczona, oczywiście pozytywnie ściereczką z mikrofibry z biedry. wolę ją stokroć bardziej niż muślinową [/QUOTE]

Ja mam porównanie do ręczniczka frotowego który dłużej trzyma ciepło, ale gorzej zbiera olej... Po biedronkowej twarz jest wręcz wypolerowana do sucha

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez cyga4 Pokaż wiadomość
Bardzo sceptycznie podchodziłam do rewelacji o czyszczeniu olejem, ale teraz muszę przyznać, że w moim przypadku metoda sprawdziła się . Używam oleju rycynowego i oleju ze słodkich migdałów. Zdecydowałam się na tą metodę, kiedy moje czoło, nos i broda przypominały poligon dla ropówek. Czoło było tak zsypane krostkami ropnymi w różnym stadium, że przypominało gęstą tarkę i po prostu bolało. Nie mogłam sobie z tym poradzić, w końcu stanęłam przed wyborem: albo antybiotyk, albo OCM. Wybrałam oleje i po kilku dniach zaczęłam zauważać, że krostki goją się a nowe już się nie pojawiają. Stosuję całą procedurę od dwóch tygodni, zgodnie z zaleceniami w artykule, jedynie obkurczanie porów robię kostką lodu, którą szybciutko pocieram całą twarz.
Dodatkowo robię sobie czasem maseczkę z glinki zielonej, na czoło, nos i brodę oraz maseczki z alg. Mam zamiar jeszcze zakupić olej z krokosza barwierskiego i olej arganowy lub z kiełków pszenicy.
Zauważyłam też, że poprawił się wygląd nie tylko problematycznych miejsc, ale cała skóra wygląda dużo lepiej
Dojrzewam do decyzji o oddaniu większości kosmetyków znajomym i pozostawieniu sobie jedynie olejów, alg, i glinki.
To zupełnie jak ja Też się obraziłam na większość kosmetyków i od kiedy czytam składy to już się nie dziwię dlaczego moja twarz ciągle wariowała i nawet w suchych miejscach pojawiały się syfki (nie wspominając o częstych reakcjach uczuleniowych np na brodzie a nie jestem jakoś specjalnie wrażliwa). A jak odstawiłam większość chemii widzę i czuję efekty!
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 15:09   #2446
cyga4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Z tym składem kosmetyków mam to samo. Była ostatnio w sklepie z naturalnymi kosmetykami. Żaden z nich nie składał się z mniej niż 15-20 składników. Nawet jeśli mają one pochodzenie naturalne, to przy takiej ilości i mojej uczuleniowej cerze, nie będę mogła dojść co mi nie służy. No i większość z nich posiadała substancje konserwujące....... niestety.

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Tu można poczytać o składzie kremów:
http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...h-piszczy-cz-2

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...remach-piszczy
http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...-piszczy---cz-
cyga4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 16:39   #2447
niunkap1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Spróbuj w zielarskim Ja mieszkam w małej pipidówie i o dziwo niemal wszystkie oleje można dostać w malutkim zielarskim
niunkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 18:26   #2448
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
Witaj Madaa! Dawno mnie tu nie było... między innymi dlatego, że przerwałam na chwilę OCM. Nie wiem czy pamiętasz, ale trochę się tu żaliłam, na moje podskórne gule. z takimi grudami wielkości (mniej wiecej) ziarenka kaszy gryczanej, okropnie bolące i spuchnięte.
Odstawiłam OCM i przeprosiłam się z moimi lekami od dermatolog. Pryszcze mi się jakoś ogarnęły (duuużo szybciej niż wcześniej) i po tygodniu wróciłam do olejów. Przyszło mi zamówienie z EcoSpa i teraz dodaje do mieszanki olejek herbaciany, przemywam twarz tonikiem z kwasem salicylowym i używam serum z penthanolem i kocanką. Teraz stosuje OCM co 2 dzień, pozostałe dni normalna pielęgnacja. Sytuacja jest już kontrolą!

Wszystko wskazuje na to że wylazło Ci dziadostwo co siedziało w głębszych warstwach skóry... Chyba, że mogło Cie coś ostatnio zapchać? byłaś wcześniej pod opieką dermatologa? takie gule obrzmiałe i bolące to już nie jest zwykły pryszcz, miałaś już wcześniej takie, czy dopiero teraz przy OCM się pojawiły? Istnieje kilka skutecznych i domowych sposobów, które mogą pomóc w gojeniu takich zmian oto te o których słyszałam, niektóre z nich sprawdziłam sama.
olejek z drzewa herbacianego (solo na wypryski), pasta cynkowa, maść ichtiolowa, maseczka aspirynowa. Mam nadzieję, że szybko zaleczysz sobie skórę! Tylko nie grzeb przy nich.. nie ciśnij, bo łatwo możesz zainfekować całą okolicę i nabawić się blizn (jeśli te zmiany są takie o jakich ja myślę.. :P)



.
Florko takie cos zdarzało sie mi sie juz kiedys, raz na jakis czas ale rzadko. Na szczescie dzisiaj juz schodzi, opuchlizna znika i mniej boli.Bardzo szybko bo wczoraj rano dopiero zaczelo sie pojawiac.

Nie wydaje mi sie zeby ocm mi szkodzilo, moze po prostu wyciagnelo dziadostwo na wierzch Gdyby mialo szkodzic chyba tak szybko nie zaczelo by sie goic Jestem przed okresem na dodatek przeziębiona , 37 temperatury. Moze to tez jest temu winne...?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 18:31   #2449
cyga4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Poszłam tam z ciekawości, nie z potrzeby, dodatkowe oleje mam już zamówione. Też w mojej pipidówce
cyga4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 18:47   #2450
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczynki Wczoraj dalam ostatnią szansę domowym olejeom i zmieszalam oliwe z oliwe extra vergine z olejkiem rycynowym. Niestety było jeszcze gorzej skóra jest zmarszczona i sucha, do tego znowu pojawiły mi się zmarszczki pod oczami ... Wysusza mnie strasznie to ocm. Kupię jak radziłyście olej z migdałów, może będzie lepiej.
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 19:21   #2451
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki Wczoraj dalam ostatnią szansę domowym olejeom i zmieszalam oliwe z oliwe extra vergine z olejkiem rycynowym. Niestety było jeszcze gorzej skóra jest zmarszczona i sucha, do tego znowu pojawiły mi się zmarszczki pod oczami ... Wysusza mnie strasznie to ocm. Kupię jak radziłyście olej z migdałów, może będzie lepiej.
Może zmniejsz ilość rycynowego?
No i po OCM koniecznie w Twoim przypadku trzeba coś zaaplikować (na zewnątrz i do wewnątrz - pić trzeba dużo) bo widocznie masz raczej suchą cerę - skoro aż tak Cię ściąga.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 00:26   #2452
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Florko takie cos zdarzało sie mi sie juz kiedys, raz na jakis czas ale rzadko. Na szczescie dzisiaj juz schodzi, opuchlizna znika i mniej boli.Bardzo szybko bo wczoraj rano dopiero zaczelo sie pojawiac.

Nie wydaje mi sie zeby ocm mi szkodzilo, moze po prostu wyciagnelo dziadostwo na wierzch Gdyby mialo szkodzic chyba tak szybko nie zaczelo by sie goic Jestem przed okresem na dodatek przeziębiona , 37 temperatury. Moze to tez jest temu winne...?
co to za przeziębienie?! kuruj się szybko, bo podobno ciepło idzie!

mi też powyskakiwały takie spore bolące zmiany, ale przy regularnym stosowaniu róznych rzeczy na nei i oderwaniu łapek od twarzy znacznie mi zmalały mniej więcej w tydzień, a dawniej problem ciągnął się miesiącami! jestem głęboko przekonana, że OCM jest wielki!

myślę, że Twoje osłabienie i zbliżający się okres nie jest bez znaczenia, także niedługo wrócisz do formy! bądź dobrej myśli!
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:53   #2453
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
co to za przeziębienie?! kuruj się szybko, bo podobno ciepło idzie!

mi też powyskakiwały takie spore bolące zmiany, ale przy regularnym stosowaniu róznych rzeczy na nei i oderwaniu łapek od twarzy znacznie mi zmalały mniej więcej w tydzień, a dawniej problem ciągnął się miesiącami! jestem głęboko przekonana, że OCM jest wielki!

myślę, że Twoje osłabienie i zbliżający się okres nie jest bez znaczenia, także niedługo wrócisz do formy! bądź dobrej myśli!
OCM jest wielki bo cere mam landiejszA Koloryt skory jednolity zaczyna sie robic Jescze tylko zeby przebarwienia zaczely bleknac.

A jakies takie przeziębienie, katar, i podwyższona temperatura. Na dworze upał a ja chora I tak zaraz pojde na dwor wygrzac sie na sloncu, bo tam cieplej jak w chalupie

A dzisiaj zrobilam sobie parowke mięta wraz z olejem i na katar dobre i na buzie dobre
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 12:56   #2454
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

I ja dołączam do tego grona Dzisiaj kupiłam oliwę z oliwek, i olejek rycynowy. Mam cerę mieszaną.. chyba. Przetłuszcza się pod wieczór, ale jest bardzo przesuszona, suche placki, schodząca skóra. Na 20 łyżek oliwy dałam 2 łyżki olejku rycynowego. Ale używam differiunu. Czy mam go nakładać po olejowanu, czy może odczekać godzinę?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 15:16   #2455
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
A dzisiaj zrobilam sobie parowke mięta wraz z olejem i na katar dobre i na buzie dobre
oo! dobre uwielbiam miętę!! kiedyś robiłam jeszcze z trawy cytrynowej - normalnie nie mogłam się oderwać.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
I ja dołączam do tego grona Dzisiaj kupiłam oliwę z oliwek, i olejek rycynowy. Mam cerę mieszaną.. chyba. Przetłuszcza się pod wieczór, ale jest bardzo przesuszona, suche placki, schodząca skóra. Na 20 łyżek oliwy dałam 2 łyżki olejku rycynowego. Ale używam differiunu. Czy mam go nakładać po olejowanu, czy może odczekać godzinę?
Witaj
Mieszanka jak mieszanka - obserwuj się i oceniaj jak się czuje skóra!

też używam differinu, powodował u mnie mega przesuszenie i podrażnienie skóry. Właściwie to "dzięki" temu znalazłam OCM. Odstawiłam go na tydzień. Stosowałam tylko olejowanie i wszystko co naturalne, żeby skóra odzyskała równowagę - przesuszone strefy zniknęły prawie w 100% i nie mam już wrażenia że skóra jest wyjałowiona i cienka jak papier.
Teraz używam differinu, co drugi dzień (na zmianę z metronidazolem) ale zanim nałożę lek to przemywam twarz hydrolatem żeby usunąć nadmiar oleju (bo jakby nie patrzeć jakiś film tam zostaje) i czekam mniej wiecej godzinę (żeby mi się wszystko wchłonęło i nie blokowało dostępu leku do skóry) Wtedy nakładam differin (omijając okolicę ust, skrzydełek nosa - bo tam mi robił straszną masakrę i część policzków gdzie nie mam problemu z wypryskami, a skóra jest delikatniejsza). W końcu nie mam podrażnień, a skóra goi się naprawdę w przyspieszonym tempie.

w ogóle przy nakładaniu differinu trzeba pamiętać żeby skóra była sucha (ale to nei chodzi o dokładne wytarcie wody ręcznikiem, tylko odczekanie po myciu przynajmniej 20min) resztki wody muszą całkowicie odparować. Inaczej mogą nasilić działanie składników aktywnych.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 20:04   #2456
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny! W wątku parę dziewczyn wypowiadało się, że rano do mycia twarzy używają olejku myjącego z BU. Czy to dobre rozwiązanie? Niby nie ma tam detergentu, a tylko oleje, olejki i emulgator, ale wolę zapytać, żeby wiedzieć tak na 100%. Do tej pory używałam rano jedynie hydrolatu, tak jak polecano na samym początku wątku, ale odkąd smaruję rzęsy olejem rycynowym na noc, hydrolat wydaje mi się niewystarczający. Ta rycyna się po prostu maże i maże i klei i klei... niestety wciągu nocy spływa mi ona z rzęs na policzki i stąd cały problem...
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 21:16   #2457
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

to ja tez sie wypowiem
stosuje OCM od tygodnia
i pojawil mi sie rumien do tej pory mialam naczynka tylko na nosie, policzki w zasadzie byly ok
a teraz moja twarz na policzkach jest rozowa jak swinka pigi
dodatkowo chce wspomniec, ze nie uzywam goracej wody, jest ciepla, ale nie ukrop.
jednak za bardzo wkrecilam sie w te całe olejowanie, zeby tak wczesnie sie poddac
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 08:49   #2458
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jeszcze jedno pytanie. Na początku wątku niektóre dziewczyny pisały, że gdy nie robią OCM, to mieszanką do OCM myją twarz jak zwykłym żelem, ale nie robią wtedy ciepłych i zimnych ręczników. Czy któraś z Was tak robi? Jak to dokładnie zrobić? Nie pozostaje tłusta warstwa na twarzy? Bo jak potem nałożyć na to serum i krem...?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 16:55   #2459
Kaira McLilian
Przyczajenie
 
Avatar Kaira McLilian
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Stosuję OCM już od miesiąca z kawałkiem. Na początku zgrzeszyłam i załatwiłam się olejkiem Bambino po którym zrobiły mi się parafinowe gule, ale już z tego wyszłam. Uratowałam się za pomocą mojej nowej mieszanki: Alterra limonkowa, olej rzepakowy, olej rycynowy i cudowny olejek z drzewa herbacianego. Polecam serdecznie na wszelkie pryszcze, rupne wypryski i inne niefajne sytuacje. OCM stosuje 1 raz dziennie, 2 jeśli moja buzia daje mi znaki, że tego potrzebuje. Na ten moment jestem bardzo zadowolona, mniej wydaję na kosmetyki, nie stresuję się ich wynikami no i wiem co nakładam na twarz i co może mi szkodzić.

Mam pytanie dotyczące OCM- czy jest jakiś sposób, żeby przyspieszyć gojenie się blizn po pryszczach? Poza masażem?
Kaira McLilian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 19:55   #2460
MrLuizee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny! Chciałabym zacząć stosować OCM, ale boje się, że wyskoczą mi te podskórne gule lub skóra mi się za bardzo ściągnie. Mam cerę tłustą w strefie T i czasem parę pryszczy mi wyskoczy. Czy OCM działa również na blizny potrądzikowe oraz zaczerwienienia na twarzy? : )
MrLuizee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.