Prośba o interpretacje wyników i rady :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-25, 21:13   #1
Iskierka0805
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka0805
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 57
Exclamation

Prośba o interpretacje wyników i rady :)


Witam.

W prawdzie za parę dni wybieram się w wynikami moich badań do lekarza, ale bardzo się denerwuje i niecierpliwie, stąd moja prośba bardziej doświadczonych koleżanek o interpretacje wyników i jakieś rady w związku z nimi. Dodam, iż z mężem staramy się jak na razie bezskutecznie o dziecko.

Tak więc.... lekarz ginekolog oprócz reszty badań zrobił mi z ciekawości "małe" usg tarczycy i troszkę się wystarczył podejrzewając u mnie na podstawie obrazu chorobę Hashimoto, a napewno jakieś zapalenie tarczycy. Poszłam więc na dokładniejsze usg a oto jego wynik:
" Płat prawy tarczycy 45x19x17 mm, lewy 42x17x16 mm. Objętość 13 ml (norma do 18), cieśń gr.4,5 mm. Miąższ obu płatów i cieśni niejednorodny, z rozsianymi obszarami o wyraźnie obniżonej echogeniczności śr. do 10 mm, ponadto na granicy cieśni i prawego płata hypoechogeniczny obszar o wym. 32 x 13 mm- naciek zapalny? . Obraz sugeruje przewlekłą patologią zapalną na podłożu autoummunologicznym. W zakresie szyi węzły chłonne o morfologii odczynowej. "
Tłumaczenie pani doktor: podejrzenie Hashimoto, ale żeby zbadać jeszcze hormony, a napewno zapalenie tarczycy.

No i poszłam zrobić badania hormonów a oto jego wyniki: (badania robione w 3 dniu cyklu i dla tego okresu będę podawała normy żeby za dużo nie zaśmiecać )

  • prolaktyna 25,7 ng/ml (norma 1,2 - 25) - więc za wysoka ?
  • prolaktyna po MTC 208 ng/ml ( norma nie podana, ale chyba też za wysokie)
  • anty-TG 17,54 IU/ml (norma 0,0 - 4,11) - mocno za wysokie co to oznacza ???
  • FSH 5,53 mIU/ml (norma faza folikularna 2,8 - 11,3)
  • LH 5,70 mIU/ml (norma 1,1 - 11,6) sam stosunek LH do FSH chyba niezły bo zbliżony do 1, ale czy nie za wysokie wartości jak na starania o dziecko ??
  • testosteron 57, ng/dl (norma 20-80)
  • TSH 3-cia generacja 3,88 uIU/ml (norma 0,4 - 4,0)
  • FT3 3,00 pg/ml (norma 1,5 - 4,1)
  • FT4 1 ,02 ng/dl (norma 0,8 - 1,9)
  • P.ciała anty-TPO 482 IU/ml norma 0 - 35) co oznacza taki wysoki wynik ?
  • OM-MA (CA-125) 19,1 U/ml (norma 0 - 21)
Lipidogram:
  • cholesterol całkowity 4,43 mmol/l (norma 3,6 - 5,2)
  • cholesterol HDL 1,31 mmol/l ( > 1,55 "ujemny czynnik ryzyka wystąpienia choroby wieńcowej - to dobrze ?
  • cholesterol LDL 2,63 mmol/l (optymalny <2,6 prawie optymalny 2,6-3,3 - więc można by to zmniejszyć ale jak
  • trójglicerydy 1,09 mmol/l (norma 0,4 - 1,7)
  • krzywa cukrowa na czczo 5,48 mmol/l (norma do 6,4)
  • po obciążeniu 75 g glukozy po 1 h 5,03 mmol/l (norma do 11,1) po 2 h 4,60 mmol/l (norma do 7,8 )
  • Różyczka IgG 29,4 IU/ml (wynik dodatni > 10) przebyta różyczka??
  • CMV IgG 3,77 S/CO ( wynik dodatni > 1,1 )
  • CMV IgM 0,550 S/CO ( wynik ujemny 0,0-0,9 ) to oznacza ?
  • toxoplazmoza IgG 30,5 IU/ml (dodatni)
  • toxoplazmoza IgM 0,214 index (ujemny)
  • insulina 27,8 uIU/ml (norma 2,0 - 25 ) po obciążeniu P/c 1 h 62,6 po obciążeniu 2 h 27,4
  • p/c p.plemniom w surowicy ujemny. To dobrze ?
I jeszcze wymaz:

" W preparacie barwionym metoda Grama stwierdzono dośc liczne leukocyty, pojedyncze nabłonki, pałeczki Gramm ujemna.
AM - wynik badania wrażliwość Enterobacteriaceae dla ampicyliny jest reprezentatywny dla amoksycyliny".
ESCHERICHIA COLI - możliwa koloniazacja
KLEBSIELLA PNEUMONIAE - liczne

Badanie w kierunku chlamydia trachomatis - izolacja, w hodowli komórek Mc Coya zakażonych badanym materiałem nie stwierdzono obecnosci chlamydia trachomatis.
Badanie w kierunku mycoplasma i ureaplasma - izolacja+lekoop. = ujemne

Przepraszam za tak długi post. Mam nadzieje, że ktoś go choć w części przeczyta i da wskazówki co mogą oznaczać takie wyniki. Niby mam część norm podanych, ale czasem coś co mieści się w normie ale jest w jego górnej lub dolnej granicy nie znaczy że jest OK. Tak więc, proszę o pomoc.
__________________
"... zniewolona emocjonalnie ... "


http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20090808290213.png

Edytowane przez Iskierka0805
Czas edycji: 2010-09-25 o 21:32
Iskierka0805 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 19:32   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Prośba o interpretacje wyników i rady :)

P.ciała anty-TPO 482 IU/ml norma 0 - 35) co oznacza taki wysoki wynik?

tylko tyle, ze masz zapalenie tarczycy ;]

cholesterol HDL 1,31 mmol/l ( > 1,55 "ujemny czynnik ryzyka wystąpienia choroby wieńcowej - to dobrze ?

za niski ten "dobry" cholesterol, a za wysoki ten zly. krotko mowiac zle sie odzywiasz :P za duzo tluszczu, niezdrowego jedzenia.

poziom prolaktyny jest troche za wysoki, co moze utrudnic, a w zasadzie uniemozliwic zajscie w ciaze.

poczekaj spokojnie na wizyte u lekarza
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.