7/8 hbd i usg przez powłoki brzuszne a pusty pęcherzyk ciążowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-17, 16:07   #1
Nour86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Unhappy

7/8 hbd i usg przez powłoki brzuszne a pusty pęcherzyk ciążowy


Witam serdecznie
Może któras z Was była w podobnej, jak ja, sytuacji. Otóż, jestem obecnie w 7/8 tyg ciąży. Poprzednie 2 poroniłam w 6 i 5 tygodniu(powód nieznany). OM miałam 28.06, a do zapłodnienia doszlo ok.15-17.06 (opóźniła mi się owu o ok. tydzień) Na pierwszej wizycie byłam w tygodnie temu(w 5/6tyg.). Miałam wykonane usg przez powłoki brzuszne, jednak nic nie było widac, dlatego też lekarka zrobiła usg dopochwowe- uwidoczniła się powiększona macica, a w niej malutki pęcherzyk i (wydaje mi się) delikatny zarys zarodka w środku. Lekarka stwierdziła, że "endometrium jest dobrze przygotowane" i tyle. Podczas wczorajszej wizyty ponownie miałam usg przez owłoki brzuszne i tym razem od razu ukazał się pęcherzyk ciążowy, jednak nie widac było zarodka. Usłyszałam, że na tym etpaie ciązy to normalne, ponieważ jest ona jeszcze wczesna i póki co wszystko w porządku. Uwierzyłam i nie pomyślałam nawet, by poprosic o usg dopochwowe. Cały czas męczą mnie teraz straszne wątpliwości Skoro to 7/8 hbd powinien byc już chyba widoczny zarodek i bijące serduszko? Chociaż w drugiej strony owulka była spoźniona o tydzień, a usg przez brzuch... Dodam, że odczuwam co jakiś czas delikatne ciągnięcie w pachwinach, co niby dobrze świadczy o rozroście macicy. Zero bólów podbrzusza czy plamień. Przyjmuję także luteinę 3x2. Niestety nie mam teraz możliwości udania się na ponowną prywatną wizytę i muszę czekac 1,5 tygodnia.... Pomóżcie, proszę, bo chyba oszaleję do tego czasu.
Nour86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 22:10   #2
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: 7/8 hbd i usg przez powłoki brzuszne a pusty pęcherzyk ciążowy

Jeśli owulacja nastąpiła później to jest możliwe, że echo zarodka jest jeszcze niewidoczne, ale co podkreślam, tylko w przypadku gdy ciąża jest młodsza niż zakładasz, bo w 7tc prawidłowej ciąży echo i serce powinny być już widoczne. Tak było w moim przypadku. Ciąża 7 tygodniowa okazała się krótsza prawie o 2 tygodnie. Jeżeli masz obawy o prawidłowy rozwój płodu, możesz dwukrotnie wykonać badanie betaHCG. Podwojenie stężenia hormonu w przeciągu 2 dni wskazuje na prawidłowy rozwój ciąży.
Dziwi mnie poza tym, że badanie odbyło się przez powłoki brzuszne. Na tym etapie robi się USG dopochwowe, które jest o wiele bardziej miarodajne.
Jeśli jednak lekarka nie robiła paniki to postaraj się wziąć to za dobry omen. W końcu to ona jest fachowcem, a my tu tylko 'gdybamy'.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 12:37   #3
Nour86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: 7/8 hbd i usg przez powłoki brzuszne a pusty pęcherzyk ciążowy

Dzięki a propos B hCG to problem tkwi właśnie w tym, że nawet przy braku zarodka w pęcherzyku stężenie hCG może wzrastac pięknie jak w prawidłowej ciąży a czy przy- ewentualnym- pustym pęcherzyku ciążowym, także występują objawy ciąży typu zmiany w piersiach i uwidocznienie naczyń żylnych, nudności, zawroty głowy itp? My, kobiety mamy jednak pod górkę...
Nour86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 21:44   #4
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: 7/8 hbd i usg przez powłoki brzuszne a pusty pęcherzyk ciążowy

U mnie w obu ciazach serce bylo widac w 6 tyg ciazy
Ale poczekaj i badź dobrej mysli bo sa osoby u ktorych dopiero pozniej widac serce
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 09:08   #5
Agacior_91
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_91
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: 7/8 hbd i usg przez powłoki brzuszne a pusty pęcherzyk ciążowy

nie stresuj się nie potrzebnie, bo to na pewno nie pomoże, bądź dobej myśli. Trzymam kciuki za same dobre wiadomości
Agacior_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 14:56   #6
Stokrotka18
Raczkowanie
 
Avatar Stokrotka18
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 141
Dot.: 7/8 hbd i usg przez powłoki brzuszne a pusty pęcherzyk ciążowy

Witajcie

Ja takze niestety mialam pusty pecherzyk, mialam zabieg lyzeczkowania. Mam pytanie do dziewczyn, ktore mialy pusty pecherzyk - jakie porobic najlepiej badania, aby przygotowac sie dobrze do nastepnej ciazy? Co radzicie?
Stokrotka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.