Łupież pstry - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-27, 14:07   #61
EmotIkonka
Rozeznanie
 
Avatar EmotIkonka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: München
Wiadomości: 560
Wyślij wiadomość przez MSN do EmotIkonka
Smile Dot.: Łupież pstry

Słyszałam o leku robionym na zamowienie w aptece podobna jest bardzo skuteczny nie wiem jak sie nazywa ale wystarczy zapytac w aptece i farmaceuta powie . W najblizszym czasie ide do dermatologa i poprosze o recepte ale wczesniej pojde na solarium (stojące) spradzę czy oby to cholerstwo juz nie zniknęło A co do ubrań , ręczników oraz bielizny i pościeli to tak też słyszałam ze trzeba wszytko zdezynfekować wyprać w jak najwyzszej temperaturze oraz wyprasowac gorącym żelazkiem aby zabić bakterie. Biustonosze ktorych nie mozna prac zbyt wysokiej temperaturze oraz ktorych nie mozna prasowac słyszałam,że powinno sie zamknąć w foliowym strunowym worku na dwa tygodnie i pozostawić bez doplywu powietrza podobno bakterie zginą
__________________
Doktor A. K.14.03.2011 "Artplastica"Szczecin
Mentor okragly 375 cc UHP
Cudowniaste

31.07.2012 powiększanie ust kwasem
09.08.2012 dopełnienie ust kwasem drugi zastrzyk Juvaderm Ultra Smile Kraków Medestetis

EmotIkonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 07:22   #62
kasia71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10
Dot.: Łupież pstry

Witam
Tez mam ten sam problem od kilku lat. Na skórze czyli plecach ramionach smarowałam płynem ACIFUNGIN. Pomagało o tyle że znikały te plamki. Jednak zostały przebarwienia. Teraz mam problem znowu bo pojawiły mi sie plamki na buzi i nie wiem czym to cholerstwo wytępić! Ten płyn jest za mocny do twarzy. Kiedys też miałam szampon Pevaryl i nic nie pomogło
kasia71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 18:56   #63
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Łupież pstry

a ja juz 6 dzien myję głowę szamponem nizoral... robię pianę i nakładam na całe ciało. Po 10 minutach spłukuję. Ale sama nie wiem czy to działa, plamki jak były tak są (ja mam białe), może z rana są bardziej gładkie... Aa i mam pytanko:- czy mam nawilżać jakims balsamem ra rakiona (ja mam to dziadostwo na ramionach) czy nie? Bo nizoral strasznie mi wysusza skórę...


A może jest lepszy szampon selsun blue?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 19:03   #64
kasia71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10
Dot.: Łupież pstry

Byłam u dermatologa i dostałam Ketokonazol i krem Hascofungin zobaczymy
kasia71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 12:31   #65
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Łupież pstry

up..
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 18:40   #66
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Łupiez pstry a nawilżanie ciała

Od kilku lat leczę (nieskutecznie) łupież pstry. Owe 'zjawisko' mam na ramionach... Na lato przewaznie jakims cudem udaje mi się w miare równo opalić skórę... natomiast niedługo mam ważną imprezę ( na początku czerwca ) i nie chcę ani świecić bladością, ani straszyć plamami... od 5 dni stostuję Nizoral- myję nim włosy, a uzyskaną na nich pianą smaruję ciało. po 10 minutach wszystko spłukuje. Jednak plamki (ja mam te białe) jak były tak są, może są mniej chropowate w dotyku. Od dzisiaj stosuję szampon selsun blue... I tak będę przez 7 dni... Ciekawe czy będą efekty . Natomiast moje pytanie brzmi:

czy w czasie kuracji, mogę nawilżać ramiona jakimś balsamem? te szampony mi strasznie wysuszają skórę... i nie wiem czy balsamowanie plamek jest wskazane...
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 17:34   #67
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Łupiez pstry a nawilżanie ciała

up
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-22, 12:39   #68
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Łupież pstry

up.
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 21:18   #69
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Łupież pstry

up..
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 19:08   #70
cheeetah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Dot.: Łupież pstry

Yes, chyba krem nie powinien zaszkodzić, przecież teoretycznie nie chodzi o to żeby skóra była "słabsza" czyli sucha, tylko żeby zwalczyć to świństwo na niej, ale jeśli się obawiasz, to może smaruj sie dodatkowo (albo zamiast szamponu) kremem nizoral? Ja też nie jestem lekarzem, no ale takie jest moje skromne zdanie...

A czy może ktoś z Was stosował już tabletki Trioxal??? działają? bo cholerstwo kosztuje około 100zł/14tabletek...:/
cheeetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 22:09   #71
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Łupież pstry

eh no wlasnie sama juz nie wiem czy nawilżac ta skore czy nie.


a o tabletkach nie słyszałam niestety
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-29, 23:15   #72
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Łupież pstry

Spróbujcie Nizoralu /szampon na łupież/ tak jak do włosów
Zaszkodzić nie zaszkodzi i nie wiele kosztuje mnie wyleczył a wcześniej wydałam mase pieniędzy na leki
Pozdrawiam
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 20:45   #73
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Łupież pstry

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
Spróbujcie Nizoralu /szampon na łupież/ tak jak do włosów
Zaszkodzić nie zaszkodzi i nie wiele kosztuje mnie wyleczył a wcześniej wydałam mase pieniędzy na leki
Pozdrawiam
a przez jaki czas go stosowalas?i jak? mylas nim wlosy? czy wlosy i cale cialo? splukiwalas czy czekalas az wyschnie i szlas tak spac??
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 21:40   #74
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Łupież pstry

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
a przez jaki czas go stosowalas?i jak? mylas nim wlosy? czy wlosy i cale cialo? splukiwalas czy czekalas az wyschnie i szlas tak spac??
Dwa trzy razy nie pamiętam dokładnie podczas mycia głowy - pianą tak do pasa przez około 5 minut a później spłukiwałam tak jak głowę - sprawdzone mi pomogło - a leki smarowania i inne zalecane przez dermatologa nic .
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 07:52   #75
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Łupież pstry

ok dziekuje
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 14:19   #76
12Neonka12
Przyczajenie
 
Avatar 12Neonka12
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Narvik,Norwegia
Wiadomości: 16
GG do 12Neonka12
Smile Dot.: Łupież pstry

Witam,ja ostatnio zauważyłam u siebie te białe plamki, na plecach wygladają na bardzo słabe,prawie jak cienie a gdzie niegdzie są całkiem białe. Czytałam że pomaga na to Pevaryl. Ja własnie czekam na przesyłkę. Jeśli masz opaloną skórę jak ja,plamki nie znikną. Gdy skóra jest już zdrowa trzeba ją opalić,wtedy zrównają się z opalonym pigmentem. Ja spróbuje ten pevaryl.Pozdrawiam. aaa i jak sie tego pozbędziesz daj znać co zadziałało. papa
12Neonka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 09:34   #77
cheeetah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Dot.: Łupież pstry

12Neonka12 a czy mogę wiedzieć gdzie zamówiłaś ten Pevaryl? Słyszałam, że go juz dawno wycofali z produkcji?? Wiem, że wcześniej bardzo wielu osobom pomagał.
cheeetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 11:49   #78
cheeetah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Dot.: Łupież pstry

hej, to znowu ja... pytałam wcześniej o tabletki Trioxal. Zastosowałam sie do poleceń dermatologa i kupiłam 2 opakowania (około 200zł) - pierwszą używałam przez 1 tydzień, potem przerwa i znowu 2. opakowanie przez kolejny tydzień. Stosowałam to wszystko wraz z szamponem Stieprox chyba. Myślałam, że preparat o tak wysokiej cenie powinien byc skuteczny i naprawdę miałam wielką nadzieję że wreszcie się uporam z tymi plamkami. Niestety nie tylko nie pomogło, ale plamki mi się poszerzyły!!! mam je teraz na całym dekolcie, pod pachami i trochę na brzuchu... to jakiś koszmar!! już nie mam pojęcia co robić... Nie wiem, byćmoże u mnie zadzaiałały jakieś inne czynniki i dlatego choroba się rozprzestrzeniła? (chociaż solarium i basen od dawna omijam szerokim łukiem) jedno jest pewne - te tabletki mi niestety nie pomogły i nie mogę ich polecić...
cheeetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:26   #79
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: Łupież pstry

mi pomogl nizoral ( piana mylam cale cialo , wlosow nie bo mam farbowane a on wyplukuje farbe) i dodatkowo masc hascofungin ( ok 30 zl na recepte) i juz od 2 lat nie mam z tym problemu. ale najlepszy byl pevaryl ...

po tych specyfikach zostaja biale przebarwienia i wystarczy je po zakonczeniu kuracji opalic i koloryt sie wyrowna
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-04, 09:25   #80
czort5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dziwne plamki - łupież pstry??

Mam miedzy piersiami i pod nimi dziwne plamki, dermatolog powiedział że to łupież pstry. Natomiast z tego co czytałam na forum łupież pstry to raczej białe plamki i trochę większe niż moje.
Proszę zobaczyć na zdjęciu. Wybieram się jeszcze do innego dermatologa na konsultacje, gdyż jest to dla mnie bardzo ważne. Jestem w ciąży więc silne leki odpadają, a wyleczenie jest bardzo ważne przed porodem bo zamierzam karmić piersią.
Może Pani lub ktoś z forumowiczów wie co to może być? Bardzo proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1731a.jpg (41,7 KB, 287 załadowań)
czort5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 11:52   #81
tigra.14
Raczkowanie
 
Avatar tigra.14
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Himmel
Wiadomości: 38
Dot.: Dziwne plamki - łupież pstry??

ja mam dokładnie takie same plamy!!!! Nie wiem skąd to się wzięło...ale jutro jad z tym do dermatologa. U mnie jest to jakby bardziej zaognine:/
tigra.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 12:48   #82
czort5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: Dziwne plamki - łupież pstry??

Tigra odpisz co Ci dermatolog powiedział.
Czy Ci plamki swędzą? Mi tylko czasem i niezbyt intensywnie.
Smaruję od tygodnia wieczorem po prysznicu wodą z solą i wydaje mi się że trochę zblakły.
czort5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 14:36   #83
Agia_26
Przyczajenie
 
Avatar Agia_26
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Dziwne plamki - łupież pstry??

Ja miałam w swoim życiu 2 razy łupież pstry i za każdym razem były to brązowe plamki na dekolcie i plecach i nigdy mnie to nie swędziało. W obu przypadkach diagnozowały to 2 różne panie dermatolog, więc nie zawsze muszą to być białe plamki.
Agia_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 16:31   #84
tigra.14
Raczkowanie
 
Avatar tigra.14
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Himmel
Wiadomości: 38
Dot.: Dziwne plamki - łupież pstry??

napiszę na pewno!! Nie obiecuję, że jutro, bo wizytę mam późno i bardzo daleko do domu...mój dermatolog niestety nie miał miejsca, żeby mnie przyjąć, więc musiałam się poratować innym, który mieszka 100 km ode mnie:/ Ale zdam relację najpóźniej w środę. Mnie to swędzi czasami...na początku myślałam, że to alergia i smarowałam locoidem, ale to nie te klimaty i zrezygnowałam. W sumie mam maść z ketokonazolem, która powinna pomóc, ale poczekam jakoś do jutra...już nie będę mieszała. I już nawet wiem od czego mi się to zrobiło, co prawda to tylko moje przypuszczenia...
tigra.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 19:21   #85
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Łupież pstry

dołączam się do prośby...gdzie kupiłas i w jaki sposób ten pevaryl??proszę odpowiedz, tez słyszałam super opinie na jego temat.
nucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 19:31   #86
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: Łupież pstry

pevaryl p.v kupywalam w aptece na recepte 3 saszetki szamponu -stosowanie identyczne do nizoralu. niestety zostal wycofany z produkcji nie wiem czemu. zestaw nizoral+ hascofungin daje te same rezultaty ale jest mniej wygodny w stosowaniu



ale zapytajcie w aptekach moze go znow dostepnili bo wycofany zostal jakies 4 lata temu. wiec kto wie
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 19:57   #87
tigra.14
Raczkowanie
 
Avatar tigra.14
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Himmel
Wiadomości: 38
Dot.: Dziwne plamki - łupież pstry??

wyrok: łupież różowy (Giberta)

wskazania: zakaz opalania, kąpania, pocenia, męczenia się

skąd się bierze: jest to choroba wirusowa, która najczęściej ustępuje sama po 6-8tyg, najczęściej jest wynikiem przemęczenia organizmu.

tigra.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:20   #88
Nutri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Dziwne plamki - łupież pstry??

Cześć kup sobie Micetal (albo Nizoral) i smaruj się tym przez tydzień i zejdzie-ale nie wychodz na słońce!Też miałam takie plamki i w ciągu miesiąca zeszły.
Teraz mam inny problem!Miałm chrostki(pryszcze na dekolcie), opaliłam je, następnie zdrapałam i zostały białe plamki które nie chcą sie ponownie opalić.Co z tym zrobić?
Nutri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 07:46   #89
czort5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: Dziwne plamki - łupież pstry??

Dzięki za odpowiedz, Poczytałam trochę o tym różowym łupieżu i sama nie wiem, nie mam plamki macierzystej, a moje plamy są mniejsze i nie łuszczą się na obrębie. Plamy zauważyłam u siebie ok miesiąca temu i przez ten czas się nie zmieniły. Więc sama juz nie wiem. Zaraz zadzwonię i umówię się do innego dermatologa.
Tigra - masz plamkę macierzystą?
czort5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 08:17   #90
tigra.14
Raczkowanie
 
Avatar tigra.14
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Himmel
Wiadomości: 38
Dot.: Dziwne plamki - łupież pstry??

W sumie jestem zaskoczona, bo u mnie też za bardzo do opisu ten upież różowy nie pasuje...ale u lekarza byłam naprawdę dobrego i w sumie wszystko się zgadza. Zaraz jadę do apteki po jakąś maść i zobaczymy czy podziała. Jak na moje oko, bo plamki macierzystej nie posiadam. Dermatolog mówiła mi coś o blaszce czyli o pierwszej plamce, która mi wyskoczyła. Ale szczem, że jak ja zauważyłam to, to było ich więcej niż jedna.

Mój Tata miał kiedyś łupież Giberta i długo to leczył jakimiś smarowidłami aż w końcu pojechaldo Hiszpanii...tam wszedł do morza, pobył trochę na słońcu i z dnia na dzień to zeszło!!! I już nigdy nie wróciło. Co prawda nie mam szans teraz gdzieś w ciepłe klimaty pojechać...ale słona woda powinna tutaj działać.

No to zaczynam kurację...
tigra.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-24 14:07:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.