Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-09, 10:32   #1
bejb_bejb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1

Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia


Witam.
Na wstępie chciałabym prosić o podejście z wyczuciem do mojego problemu, a nie krytyczne do mojego życia (sama się powoli przekonuje o jego wadliwości).
Mianowicie o moim problemie:
Niespełna tydzień temu zostałam szczęśliwą mamusią po raz drugi jednakże ten poród był zgoła odmienny od standardowych(z racji religii wyznawanej przez obecnego partnera).
Mój mąż jest bardzo ortodoksyjny, a zwyczaje jak i pewne wątki religijne precyzują jak powinien wyglądać poród w ich obrządku.
Poród odbywał się w warunkach domowych, w obecności teściowej i innych 'starszych' kobiet z rodziny. Nie wolno było mi przyjąć żadnych środków przeciwbólowych, wszystko siłami natury. Obyło się bez komplikacji oprócz jednej pękło mi krocze.
Jednak ich obrządek jasno mówi że rany porodowe powinny się same zagoić.
Obawiam się o swoje zdrowie i nie wiem czy w ogóle takie podejście jest bezpieczne. Czy powinnam się zgłosić do szycia jednak?
Jeśli tak czy lekarz ginekolog w prywatnym gabinecie udzieli mi takiej pomocy?(Musiałabym utrzymać to w tajemnicy).
Proszę o pilną pomoc.
Joanna
bejb_bejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 12:43   #2
fiolka208
Rozeznanie
 
Avatar fiolka208
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 587
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

Może porozmawiaj z mężem?Może on doradzi Ci jak Ci pomóc,żeby nic Ci się nie stało,a jednocześnie żeby to nie kłóciło się to z religią?Z tego co zrozumiałam to jest to religia męża,więc Ty chyba możesz dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo tak jak uważasz to za słuszne.Rozumiem,że sprawa jest delikatna,ale tu chodzi o Twoje zdrowie.Nie chcę Cię urazić,ale religia religią,a Twoje zdrowie jest w tej sytuacji najważniejsze.Jednak to tylko moja opinia,nie znam Twojej sytuacji,ani religii i nie mogę się mieszać w Twoje postanowienia.Myślę,że jest to decyzja Twoja i Twojego męża.Zyczę zdrowia i pozdrawiam
__________________
http://www.niewyparzonapudernica .pl/
fiolka208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 19:32   #3
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

ja bym poszła do lekarza na szycie. lekarz powinien zachować tajemnicę lekarską jakby co. zdrowie najważniejsze!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 19:33   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

Odpowiadając na pytanie - wszystko zależy od stopnia pęknięcia krocza: czy jest to tylko pękniecie śluzówki/skóry, czy też mięśni albo nawet m.zwieracza odbytu.
Pęknięte krocze zagoi sie samo jeśli warunki nie będą sprzyjały zakażeniu. Niestety peknięcie zbliznowacieje, a stopień tego jest zalezny od wielkości rany. W przypadku pęknięcia do zwieracza odbytu bez interwencji chirurgicznej prawdopodobne są konsekwencje w postaci nietrzymania stolca i gazów.
Proponuję odkażać pękniecie Octeniseptem oraz wietrzyć.
Jeśli chcesz skorzystać z pomocy lekarza to chyba nie ma różnicy czy pójdziesz na SOR ginekologiczny czy na prywatna wizytę (w sensie utrzymania tajemnicy), zaś co do możliwości uzyskania pomocy potencjalnie lepsze jest to pierwsze miejsce - nie wiadomo czy w prywatnym gabinecie lekarz będzie miał zestaw do szycia, nici chirurgiczne i leki do znieczulenia.
A kto ocenił kompletność łozyska? Bo jeśli w jamie macicy zostały resztki popłodu to może dojść do poważnego krwawienia lub (i) zakażenia.
BTW co to za religia w której ważniejszy jest zwyczaj odbywania porodu od bezpieczeństw rodzącej i noworodka?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 20:35   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

Jakim cudem dałaś się tak zmanipulować
Natychmiast do lekarza!
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 21:04   #6
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

Przykro czytać takie rzeczy, naprawdę... W jakim my świecie żyjemy... :-/
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 22:29   #7
yZa90210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

Nie zawsze konieczne jest szycie krocza, jeśli w twoim wypadku nie jest to konieczne- lekarz cię w tym utwierdzi. Ale jednak jeśli sprawa jest poważna? po co ci później problemy? Porozmawiasz z lekarzem i podejmiesz decyzje. A co najważniejsze, będziesz spokojna...
yZa90210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-11, 04:53   #8
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

Jak już minął tydzień to i tak nie ma co szyć...
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 08:10   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

Ja to mam nadzieję, że to zwyczajna prowo jest.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 08:32   #10
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

nawiązując do wypowiedzi fankipsychiatrii i laurki, to ja w przypadku takich ran rozciętych i otwartych to stosowałam właśnie płyn do odkażania, jakiś inny ale ten wydaje się dobry i stosowałam żel solcoseryl. on tak ładnie wiąże i tworzy taką błonkę na powierzchni rany dzięki czemu mniej się "paprze"
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 08:39   #11
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

Ale szyć to chyba można do iluś tam godzin ranę. Minął tydzień więc raczej już za późno. No ale ja nie jestem lekarzem tylko tak mi coś świta z tym ograniczonym czasem na szycie
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-11, 16:44   #12
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Ale szyć to chyba można do iluś tam godzin ranę. Minął tydzień więc raczej już za późno. No ale ja nie jestem lekarzem tylko tak mi coś świta z tym ograniczonym czasem na szycie
Tak czy owak dziewczyna powinna pójść jak najszybciej do lekarza, żeby zobaczył jak to wygląda. Bo niestety fankapsychiatrii wspomniała o bardzo nieprzyjemnych konsekwencjach takiego zaniedbania.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 16:45   #13
dilana8989
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 7
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

jedź do szpitala bo mozesz miec zakażenie.
dilana8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 17:15   #14
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

Po tygodniu nie ma juz co szyć ale konsekwencje mogą być nieciekawe.
Mi pękł jeden szew 3 dni po porodzie i musiałam zostać zszyta, bo było to cięcie w stronę odbytu.

A co do religii to, autorko, zdrowie jest ważniejsze chyba. Wszystko wszystkim ale poród jest najbardziej ryzykownym wydarzeniem ( w opinii wielu wybitnych lekarzy i uczonych) w życiu i konsekwencje braku opieki porodowej, poporodowej mogą być nawet śmiertelne dla matki i dziecka. Ale już urodziłaś więc MUSI Cię zobaczyć lekarz ginekolog i ocenić Twój stan.

widziałam Twój, autorko, post na innym forum i widzę, że jesteś z mojego miasta i wyszłaś za ortodoksyjnego Roma.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 17:14   #15
DoSka990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10
GG do DoSka990 Send a message via Skype™ to DoSka990
Dot.: Pęknięte krocze po porodzie - brak szycia

DZIEWCZYNO ZGŁOŚ SIE DO LEKARZA JA NIE MIALAM ZSZYTEGO KROCZA I MIALAM WIELKIE KŁOPOTY PÓŹNIEJ
DoSka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.