Szybko rosnący brzuch w ciąży. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-21, 13:38   #1
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338

Szybko rosnący brzuch w ciąży.


Cześć dziewczyny,
mam pewien problem z moim brzuchem. Jestem w 7 tygodniu, a w ciągu 2 tygodni mój brzuch urósł o 4cm (mierzę zawsze rano na czczo), w tym samym czasie schudłam 0,5kg, dokładniej waga jest na tym samym poziomie od 1,5tyg. Zaczynam mieć problemy z ubraniami, a nie wiem co o ty myśleć, dzisiaj zaczęłam się zastanawiać czy to przypadkiem nie bliźniaki...
Niestety nie miałam jeszcze wizyty u lekarza, mam ją wyznaczoną dopiero za 2 tygodnie. Byłam w 5tyg, ale lekarz nie zrobił żadnego badania, dał tylko skierowania, żadnych witamin poza kwasem foliowym też nie kazał brać. Trochę panikuje, bo jednak bliźniaki są bardziej wymagające i boję się, że nie dostarczam odpowiedniej ilości witamin.
Czy w pojedynczej ciąży taki wzrost obwodu brzucha jest normalny czy jednak szczęścia będzie więcej? Jak wam rosły brzuchy?
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 15:35   #2
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Szybko rosnący brzuch w ciąży.

w życiu bym nie wpadła na pomysł żeby co rano mierzyć obwód brzucha
ale fakt, ze w 7 tygodniu spokojnie mieściłam się w ciuchy sprzed ciąży - może masz po prostu słabe mięśnie brzucha i dlatego dość szybko ci urósł, a może to po prostu gazy nagromadzone w jelitach wypychają ci brzuch
na tym etapie to raczej czy 1 dziecko czy nawet pięcioraczki nie powinno byc różnicy w wielkości brzucha - poczekaj spokojnie do wizyty
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 19:23   #3
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Szybko rosnący brzuch w ciąży.

Cytat:
Napisane przez Papillon_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
mam pewien problem z moim brzuchem. Jestem w 7 tygodniu, a w ciągu 2 tygodni mój brzuch urósł o 4cm (mierzę zawsze rano na czczo), w tym samym czasie schudłam 0,5kg, dokładniej waga jest na tym samym poziomie od 1,5tyg. Zaczynam mieć problemy z ubraniami, a nie wiem co o ty myśleć, dzisiaj zaczęłam się zastanawiać czy to przypadkiem nie bliźniaki...
Niestety nie miałam jeszcze wizyty u lekarza, mam ją wyznaczoną dopiero za 2 tygodnie. Byłam w 5tyg, ale lekarz nie zrobił żadnego badania, dał tylko skierowania, żadnych witamin poza kwasem foliowym też nie kazał brać. Trochę panikuje, bo jednak bliźniaki są bardziej wymagające i boję się, że nie dostarczam odpowiedniej ilości witamin.
Czy w pojedynczej ciąży taki wzrost obwodu brzucha jest normalny czy jednak szczęścia będzie więcej? Jak wam rosły brzuchy?
Mnie też tak brzuch "wywaliło" na początku. Wyglądałam jakbym się przejadła czy bigosu najadła. Później zmalał i dłuugo nie rósł.

Zdecydowanie panikujesz i się nakręcasz. Problemy z ubraniami? Do końca ciąży raczej w swoich "normalnych" nie dochodzisz. Zdarza się to tylko nielicznym, które ubierają się w leginsy+tunika.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 19:29   #4
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Szybko rosnący brzuch w ciąży.

mnie też szybko rósł brzuch,

w sobotę w 37 dniu robiłam test,
w tym samym tygodniu byłam w lumpeksie i przymierzałam sukienkę rozm. 34, znalazłam wreszcie 34 i brzydko się układała na brzuchu
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:59   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 363
Dot.: Szybko rosnący brzuch w ciąży.

Mi w ciążach brzuch rósł mega szybko i był nieproporcjonalnie duży w stosunku do tygodnia ciąży, np. w drugiej ciąży, będąc w 4 miesiącu, kobiety na zabawie sylwestrowej w łazience mówiły- pani przed porodem i jeszcze ma siłę tańczyć Jak mówiłam, że to dopiero czwarty miesiąc to nie wierzyły. Było to wynikiem wielowodzia, które miałam w jednej i drugiej ciąży.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 12:16   #6
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Szybko rosnący brzuch w ciąży.

Ja też w siódmym tygodniu miałam mega duży brzuch - wzdęcie. Teraz ustąpiło, a ja znowu mieszczę się w normalne spodnie.
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 21:52   #7
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Szybko rosnący brzuch w ciąży.

Może przestań się codziennie mierzyć i ważyć bo skoro to 7 tc to przed tobą jeszcze mniej więcej 33-35 tygodni, to do tego czasu zwariujesz jak się będziesz takimi pierdołami przejmować.

Ja nie wiem ile miał mój brzuch w 7tc, ale wiem, że przed 1 ciążą miałam w pasie 65cm, a pod koniec drugiej ciąży miałam ponad 116cm Także sporo się trzeba było rozciągnąć.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-02, 10:59   #8
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Szybko rosnący brzuch w ciąży.

To normalne, że na początku brzuszek się trochę powiększa ale to są zwykle wzdęcia. Mi też tak wywaliło a potem zeszło i dopiero w 4 miesiącu wrócił to tego rozmiaru co na początku i rósł już normalnie, ciążowo
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 08:09   #9
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Szybko rosnący brzuch w ciąży.

Mnie wywaliło chyba zaraz po zrobieniu testu. Ciuchy prawie od początku musiałam mieć ciążowe.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-06 09:09:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.