Dezodoranty / antyperspiranty bez aluminium - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-19, 12:30   #151
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Dezodorant Born to Bio jest podobno nieskuteczny. Sanoflore tańszy i wyżej oceniany. To marka należąca do koncernu L'Oreal, więc prawdopodobnie coś podobnego (bez ziołowych dodatków), a z tą samą substancją aktywną (czyli perlitem, "minerałem pochodzenia wulkanicznego"; co to takiego [?]) mogą mieć La Roche Posay, Vichy, Garnier, Biotherm itp.

Dla mnie rezygnacja z antyperpirantów to ostateczność. Nie chcę śmierdzieć i krępować się z powodu mokrych plam na bluzkach.

Na marginesie, ci nasi pradziadowie, którzy zapobiegali przykrym woniom używając sody, gotowali np. w aluminiowych garach. W ogóle ich życie wyglądało inaczej, więc te porównania...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 18:55   #152
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Kurcze, sama nie wiem
Jeszcze miesiąc temu wzięłabym sobie to w 100% do serca i nadal kierowała się zasadą "aluminium stop" Teraz mam wieeeele wątpliwości.
Myślę, że aluminium nie odkłada się w organizmie tylko za sprawą antyperspirantów (o ile w ogóle). Ciekawe, jak procentowo wygląda ich wpływ na całość znalezionego aluminium w człowieku Ogromne ilości metali ciężkich odkłada się w organizmie człowieka od lat najmłodszych, o ile nie od urodzenia, z jedzenia. Organizm tego nigdy nie wydala. Radzi sobie z tym lepiej, lub gorzej.

Co do leków na zgagę, nie używam, bo zgagi nie miewam. Ale jest taki preparat, jak Rennie, który można zażywać np. w ciąży. W składzie widnieje tylko węglan wapnia i węglan magnezu

A wszelakie porównania do życia zwierząt, czy tego, jak żyli kiedyś nasi dziadkowie, nie trafiają do mnie w ogóle.

Ja z nadzieją oczekuję na jakiś preparat, który skutecznie będzie zabezpieczał przed poceniem się i nie będzie zawierał aluminium Może w końcu "cud" się zdarzy
Ja znow odwrotnie. Jeszcze niedawno patrzylam na to wszystko z przymrozeniem oka, teraz jak sie bardziej doinformowalam, jestem innego zdania, chodz nadal paniki nie sieje. Przyjda upaly bede miac wielgasne plamy na pol cycka to bede w tymn okresie uzywam tego co wczesniej. Lato sie skonczy wroce do moich kremowych dezodorantow na bazie sody.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 21:54   #153
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
z tą samą substancją aktywną (czyli perlitem, "minerałem pochodzenia wulkanicznego"; co to takiego [?])
To taka fansi nazwa dla zwykłej, pospolitej krzemionki (jest wymieniona na francuskiej stronie Sanoflore) i który w naturalnym stanie zawiera... glin.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 23:38   #154
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To taka fansi nazwa dla zwykłej, pospolitej krzemionki (jest wymieniona na francuskiej stronie Sanoflore) i który w naturalnym stanie zawiera... glin.
Rzeczywiście: SILICA / Poudre minérale/Agent absorbant. Dobre
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 14:58   #155
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja znow odwrotnie. Jeszcze niedawno patrzylam na to wszystko z przymrozeniem oka, teraz jak sie bardziej doinformowalam, jestem innego zdania, chodz nadal paniki nie sieje. Przyjda upaly bede miac wielgasne plamy na pol cycka to bede w tymn okresie uzywam tego co wczesniej. Lato sie skonczy wroce do moich kremowych dezodorantow na bazie sody.
A myślałaś o takich naklejkach pod pachy?
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 17:33   #156
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
A myślałaś o takich naklejkach pod pachy?
Nie nie myslalam, choc widzialam w Rossmannie. Tzn. raz mi przez mysl przeszlo, ale ze ja latem nosze tez bluzki bez rekawow to raczej odpada, widac by je bylo, a przynjamniej na zdjeciu na opkowaniu tak wyglada ze widac by je bylo.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-11-28 o 16:34
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 17:51   #157
motylanoga
Raczkowanie
 
Avatar motylanoga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Na stronie producenta Alepia, o krysztale tak piszą:


Ałun, Minerał Soli (Potassium Alun) nie zawiera Chlorowodorotleneku Glinu.
Kryształ Ałunu Alepii pochodzi z Syrii. Jest w 100% naturalny! To doskonały dezodorant o wielu korzystnych właściwościach:
- posiada działanie przeciwbakteryjne, powstrzymuje proliferacje bakterii skórnych odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach ciała,
- wzmacnia skórę, zmniejsza pory, co jest korzystne w przypadku osób, które nadmiernie się pocą,
- nie zostawia śladów na ubraniu,
- nie zawiera alkoholu, perfum, barwników, konserwantów, składników pochodzenia zwierzęcego i roślinnego,
- bezzapachowy, hipoalergiczny.
Skuteczny od pierwszej aplikacji, jego działanie utrzymuje się przez 24 godziny. Idealny dla alergików, którzy źle tolerują klasyczne dezodoranty.
Ekonomiczny, wystarcza średnio na 2 lata codziennego używania.
Posiada zalety ściągające i zabliźniające. Polecany również w przypadku poparzeń słonecznych, przy skaleczeniach po goleniu, depilacji (łagodzi podrażnienia skóry).
Minerał ałunu (Potassium alun) zawiera sole potasu i aluminium, które są składnikami naturalnie występującymi w przyrodzie. Ałun potasowy posiada strukturę cząsteczkową, która nie jest absorbowana przez skórę, co czyni go nieszkodliwym i całkowicie bezpiecznym!"


Jestem ciekawa czy rzeczywiście można stwierdzić, że nie jest absorbowany przez skórę?
motylanoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 17:47   #158
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez motylanoga Pokaż wiadomość
Na stronie producenta Alepia, o krysztale tak piszą:


Ałun, Minerał Soli (Potassium Alun) nie zawiera Chlorowodorotleneku Glinu.
Kryształ Ałunu Alepii pochodzi z Syrii. Jest w 100% naturalny! To doskonały dezodorant o wielu korzystnych właściwościach:
- posiada działanie przeciwbakteryjne, powstrzymuje proliferacje bakterii skórnych odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach ciała,
- wzmacnia skórę, zmniejsza pory, co jest korzystne w przypadku osób, które nadmiernie się pocą,
- nie zostawia śladów na ubraniu,
- nie zawiera alkoholu, perfum, barwników, konserwantów, składników pochodzenia zwierzęcego i roślinnego,
- bezzapachowy, hipoalergiczny.
Skuteczny od pierwszej aplikacji, jego działanie utrzymuje się przez 24 godziny. Idealny dla alergików, którzy źle tolerują klasyczne dezodoranty.
Ekonomiczny, wystarcza średnio na 2 lata codziennego używania.
Posiada zalety ściągające i zabliźniające. Polecany również w przypadku poparzeń słonecznych, przy skaleczeniach po goleniu, depilacji (łagodzi podrażnienia skóry).
Minerał ałunu (Potassium alun) zawiera sole potasu i aluminium, które są składnikami naturalnie występującymi w przyrodzie. Ałun potasowy posiada strukturę cząsteczkową, która nie jest absorbowana przez skórę, co czyni go nieszkodliwym i całkowicie bezpiecznym!"


Jestem ciekawa czy rzeczywiście można stwierdzić, że nie jest absorbowany przez skórę?
trzeba go zamoczyć, więc kryształ przechodzi w jony... No właśnie. Jak to jest? Te eko ałuny są mniej szkodliwe od drogeryjnych deo?
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 19:37   #159
logona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 1
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Ale ałun to nic innego jak siarczan glinu Zatem nie ma czegoś takiego jak "eko ałun". Poza tym co to znaczy "oryginalny kryształ"? Wiecie ile takich "oryginalnych kryształów" trzeba by wydobywać żeby zaspokoić popyt?

Edytowane przez logona
Czas edycji: 2014-02-09 o 19:38
logona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 15:56   #160
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez logona Pokaż wiadomość
Ale ałun to nic innego jak siarczan glinu Zatem nie ma czegoś takiego jak "eko ałun". Poza tym co to znaczy "oryginalny kryształ"? Wiecie ile takich "oryginalnych kryształów" trzeba by wydobywać żeby zaspokoić popyt?

TO wiadomo, ale czy jest jakieś "mniejsze zło" dla tych mało potliwych. Rozważam też pudrowanie.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 17:13   #161
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Moze kremowy dezodorant na bazie sody? Mozna kupic gotowy a moze sobie samemu umieszac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 14:49   #162
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Bardzo dobry jest też dezodorant Alterry, ten w psikaczu. Używam od ponad miesiąca i sobie chwalę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 13:06   #163
Amaranto
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 55
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Ja kupuje mojemu mężczyźnie dezodorant w kulce w Yves Rocher , TRANSAT : O% aluminium salts , O% paraben , O% alkoholu ,
Cena przystępna 25 zł.

Musze poszukać tam jakiegoś dla siebie.
Amaranto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 12:13   #164
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez kawo Pokaż wiadomość
reklama
Moim zdaniem ten i inne naturalne metody nadają się tylko dla osób, które z natury mało się pocą i u których pot nie ma wyraźnego i mocnego zapachu. A to jak wiadomo jest bardzo indywidualne. Są osoby, które po 4 dniach bez prysznica nie będą śmierdzieć i są takie, które kilka godzin po będą. Jeśli komus na co dzień wystarcza odświeżenie się wodą z cytryną, to może sobie kupować eko wynalazki. U osoby ze średnią do wysokiej potliwością to się na nic nie zda.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-07-21 o 12:14
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 17:31   #165
kawo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Poznałam przypadki, które po zastosowaniu "eko wynalazku" były zaskoczone jego skutecznością....więc czasem i takie wynalazki można spróbować...
kawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 09:20   #166
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
trzeba go zamoczyć, więc kryształ przechodzi w jony... No właśnie. Jak to jest? Te eko ałuny są mniej szkodliwe od drogeryjnych deo?
Oczywiście, przecież mają na opakowaniu: "full eko natural organic", więc jakże miałyby być szkodliwe xD ???

Przecież jak coś jest full eko natural organic to na upartego i do sałatki dodasz i nic Ci nie będzie xD

A tak serio - lubiłam ałun zanim to było fajne . Powód jest oczywisty - ałun jest TANI. Jak już sobie kupisz kryształek, to masz go i masz, chyba, że go potłuczesz, jak ja
Można go na stopy, pod pachy, po goleniu i tak dalej.

Ale ta cała full-eko otoczka to jest, jak dla mnie, full-eko ściema, pospolite mydlenie ocząt. A znalazłam w internetach (nazwy sklepu nie pomnę) informację, że sprzedawany ałun...jest bardzo full eko organic natural i NIE ZAWIERA ALUMINIUM.

Sprawdzę, czy to zdjęli, jak nie, to może pstryknę screena i podeślę stosownym organom.


A co do aluminium w dezodorantach - wychodzę z założenia, że jak mój organizm chce się czegoś pozbyć, to moim obowiązkiem jest mu to umożliwić. Skoro się pocę pod pachami, to to ma jakiś cel.
W idealnym świecie nie używałabym nic oprócz wody, mydła i golarki.
Niestety, nie żyjemy w idealnym świecie, a w biurze nie wypada śmierdzieć. Wiec latem przerzucam się na antyperspiranty z prawdziwego zdarzenia, przez resztę roku antyperspirantów używam tylko na większe wyjścia, ważniejsze okazje i bardziej stresujące dni, przez resztę czasu - używam środków bez aluminium. Na weekendy w domu nie używam nic.
Przed bardziej intensywnym treningiem, o ile odbywa się rano przed pracą - też nie używam nic.

Edytowane przez nosferatku
Czas edycji: 2014-08-11 o 09:28
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 12:52   #167
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

o ile mi wiadomo, to nikt na razie nie wie czy to aluminium jest szkodliwe czy nie. nie ma wystarczających badań. więc po spekulacjach "ja wierzę, że aluminium szkodzi", "a ja nie wierzę" nic nikomu nie przyjdzie. czytałam mnóstwo poważnych gazet, które przyznawały, że jest bardzo możliwe, że aluminium szkodzi i radziły unikać skoro są alternatywy, patrz tutaj: http://www.deoohnealuminium.de/liste...hne-aluminium/

ja wcześniej często miewałam zgrubienia i bóle w pachwinach. byłam nawet z tego powodu u ginekologa na badaniu piersi i mammografii. nie było to nic groźnego, ale wolę dmuchać na zimne. obecnie od kiedy stosuję antypers. bez aluminium tych bólów jeszcze nigdy nie miałam.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 14:04   #168
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Na tej liscie sa moje dea od Wolkenseifen i Waldfussel
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 10:59   #169
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Fajny watek i lista ale nie ma tam mojego antyperspirantu, a podobno tez jest bez aluminium. Dziala jak nie ma upalu. Jak jest goraco ratuje sie zwyklym antyperspirantem z aluminium :P
http://www.tisserand.com/Rose_Blend_...nt_p/sk470.htm
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 15:18   #170
osienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Wątek rzeczywiście bardzo ciekawy i kontrowersyjny. Ja też jakiś czas biłam się z myślami, zaufać antyperspirantom z solami glinu czy nie. Zdaję sobie sprawę, że na pewne sprawy mamy duży wpływ, mam na myśli zwracanie uwagi na to co na przykład spożywamy albo w co się ubieramy, Ale zdaję sobie również sprawę, że nie wszystko możemy kontrolować i tu pojawia się sprawa zaufania. Na ile producent i odpowiednie instytuty badawcze rzetelnie informują nas o wynikach badań, ewentualnych zagrożeniach itp. Z rozwagi nie palę papierosów, bo nie chce się zatruwać. Ale z co całą resztą fruwającą w powietrzu?
Do tematu ewentualnego zagrożenia ze strony antyperspirantów podchodzę podobnie jak # Gaabbi.
Aluminium zawarte jest też w jedzeniu o czym często się zapomina.
Na stronie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego znalazłam też kilka informacji:
http://www.kosmetyczni.pl/pdf/Antype...fakty_PZPK.pdf.
No a swoją drogą skuteczniejszego kosmetyku na rażące pocenie niż antyperspirant z zwartością 20 % soli glinu póki co nie wymyślono. Ja sama znam ten problem i od kilku miesięcy najlepiej mi pomaga apteczny antyperspirant.
osienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 14:04   #171
malenowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Też jestem zwolenniczką skutecznych i zdrowych rozwiązań. W przypadku antyperspirantów przekonał mnie Odaban, a dokładniej jego skuteczność i jeśli wierzyć badaniom nie szkodzi zdrowiu Najczęściej pocę się pod pachami, plam na ubraniach i wstydu postanowiłam sobie w końcu oszczędzić. A jak się dowiedziałam, m.in. na stronie fb odaban poland na podstawie badań stwierdzono, że zawartość aluminium w tym antyperspirancie jest znikoma, wynosi: 0,00096 % i nie wchłania się do organizmu. Tutaj też jest info ale niestety tylko po niem.https://www.odaban.de/LMC%20600.pdf
malenowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 21:35   #172
anu07
Raczkowanie
 
Avatar anu07
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 391
Naturalny dezodorant

Czy możecie polecić mi naturalny dezodorant, o jak najlepszym składzie. Dobrze byłoby gdyby był dosyć łatwo dostępny. Słyszałam, że Schmidts Deodorant jest bardzo dobry, ale niestety przesyłka z ich strony jest warta tyle co kosmetyk :/ Moze znacie coś podobnego...
Uprzedzam komentarze, o ałunie. Nie chcę go stosować, bo wbrew pozorom to samo aluminium

edit: znalazłam parę notek na blogach o mieszance do wykonania w domu, która ponoć pomaga... soda oczyszczona+olej kokosowy. Czy ktoś wie, czy dłuższe stosowanie sody na skórę, będzie bezpieczne?

Edytowane przez anu07
Czas edycji: 2015-07-29 o 22:14
anu07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 16:01   #173
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Naturalny dezodorant

Cytat:
Napisane przez anu07 Pokaż wiadomość
Czy możecie polecić mi naturalny dezodorant, o jak najlepszym składzie. Dobrze byłoby gdyby był dosyć łatwo dostępny. Słyszałam, że Schmidts Deodorant jest bardzo dobry, ale niestety przesyłka z ich strony jest warta tyle co kosmetyk :/ Moze znacie coś podobnego...
Uprzedzam komentarze, o ałunie. Nie chcę go stosować, bo wbrew pozorom to samo aluminium

edit: znalazłam parę notek na blogach o mieszance do wykonania w domu, która ponoć pomaga... soda oczyszczona+olej kokosowy. Czy ktoś wie, czy dłuższe stosowanie sody na skórę, będzie bezpieczne?
Łatwo dostępna jest Alterra.
Ja bym sody na skórę codziennie na pewno nie kładła. Można ją stosować dorywczo np do zneutralizowania kwasów czy do mocnego oczyszczenia włosów, ale nie codziennie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 23:06   #174
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Naturalny dezodorant

Cytat:
Napisane przez anu07 Pokaż wiadomość
Czy możecie polecić mi naturalny dezodorant, o jak najlepszym składzie. Dobrze byłoby gdyby był dosyć łatwo dostępny.
U mnie ciut lepiej od rossmannowskiej Alterry sprawdzał się dezodorant w kulce Eco Cosmetics dostępny w sklepach ze zdrową żywnością. W wątku plotkowym, albo zakupowym dziewczyny polecały też niektóre dezodoranty Yves Rocher.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 12:15   #175
anu07
Raczkowanie
 
Avatar anu07
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 391
Dot.: Naturalny dezodorant

A pamiętasz moze jaka jest cena tego dezodorantu?
anu07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 12:44   #176
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Naturalny dezodorant

Cytat:
Napisane przez anu07 Pokaż wiadomość
A pamiętasz moze jaka jest cena tego dezodorantu?
Eco Cosmetics ok. 25 zł, Alterra poniżej 10, YR nie miałam więc się nie orientuję.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 19:37   #177
novitue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Naturalny dezodorant

Woda destylowana plus chlorek magnezu (czyty do analiz). 100% naturalny. Do tego suplementujesz sobie magnez. Przepisy są dostępne w necie.
W żadne inne antyperspiranty nie wierze po tym jak badania potwierdziły, że w guzach piersi są obecne związki chemiczne pochodzące z antyperspirantów.
Tak, wiem - powiecie, że to te tanie produkty są szkodliwe.
Dla mnie wyjątku nie ma bo za dużo się słyszy ostatnio o raczysku.
__________________
-----------------Dermaroller - porady-----------------
novitue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 20:53   #178
Kitty_91
Raczkowanie
 
Avatar Kitty_91
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 291
Dot.: Naturalny dezodorant

Ja używam sody od ok pół roku i jak na razie żadnych problemów skórnych nie zauważyłam. Jednak jeśli wolałabyś coś bardziej delikatnego to polecam zrobić macerat szałwii w oleju kokosowym - olej k. ma działanie bakteriobójcze a szałwia zmniejsza wydzielanie potu. Do mikstury wkrop kilka kropel olejku goździkowego (jest silnie bakteriobójczy dzięki zawartości eugenolu).

Jeśli np potrafisz robić kremy to możesz potraktować tą mieszankę jako fazę olejową i połączyć z fazą wodną, którą w tym przypadku byłaby opisana w poście @novitue oliwa magnezowa. Opcji jest kilka, wybierz najlepszą dla siebie

ps. Ja stosuję 1 mieszankę + soda oczyszczona i skrobia. Średnio "trzyma" ok 2-3 dni także nie nakładam jej codziennie na skórę
__________________
Moje Devia(nt)cje
Kitty_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 11:53   #179
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Naturalny dezodorant

Cytat:
Napisane przez anu07 Pokaż wiadomość
Czy możecie polecić mi naturalny dezodorant, o jak najlepszym składzie. Dobrze byłoby gdyby był dosyć łatwo dostępny. Słyszałam, że Schmidts Deodorant jest bardzo dobry, ale niestety przesyłka z ich strony jest warta tyle co kosmetyk :/ Moze znacie coś podobnego...
Uprzedzam komentarze, o ałunie. Nie chcę go stosować, bo wbrew pozorom to samo aluminium

edit: znalazłam parę notek na blogach o mieszance do wykonania w domu, która ponoć pomaga... soda oczyszczona+olej kokosowy. Czy ktoś wie, czy dłuższe stosowanie sody na skórę, będzie bezpieczne?
Ten dezodorant o który pytasz zawiera właśnie sodę oczyszczoną. Co do stosowania codziennego -każda skóra zareaguje inaczej, trzeba zobaczyć na sobie
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 08:39   #180
heaven
Raczkowanie
 
Avatar heaven
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 39
Dot.: Naturalny dezodorant

Cytat:
Napisane przez anu07 Pokaż wiadomość
Czy możecie polecić mi naturalny dezodorant, o jak najlepszym składzie. Dobrze byłoby gdyby był dosyć łatwo dostępny. Słyszałam, że Schmidts Deodorant jest bardzo dobry, ale niestety przesyłka z ich strony jest warta tyle co kosmetyk :/ Moze znacie coś podobnego...
Uprzedzam komentarze, o ałunie. Nie chcę go stosować, bo wbrew pozorom to samo aluminium

edit: znalazłam parę notek na blogach o mieszance do wykonania w domu, która ponoć pomaga... soda oczyszczona+olej kokosowy. Czy ktoś wie, czy dłuższe stosowanie sody na skórę, będzie bezpieczne?


hej
Ja tez jestem zainteresowana Schmidt's, przesyłka darmowa do Polski jest powyzej chyba 150 zł, a wiec może jakbysmy jeszcze kogos znalazly to bysmy "razem" zamowily.
Pozdrawiam
heaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-01 18:07:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:50.