Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-10, 08:21   #3331
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: składniki w szamponie dobre dla suchych włosów

Do suchych polecam zdecydowanie aloes miałam kiedyś szampon st eves bodajże i był on skoncentrowanym wyciągiem z aloesu z witaminami A i E (można kupić gotową ich mieszankę do włosów w postaci serum WAX), pomijam już fakt, że włoski błyszczały się jak nigdy, były niesamowicie odżywione, gładkie, miękkie.... ach, czemu nie ma już tych szamponów ich gł.składnikami były właśnie ekstrakty roślinne i krystaliczna woda ( a moja wrażliwa skóra taką rozpozna bez czytania składu )

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Dodatkowo, do farbowanych poleciłabym wyciąg z bawełny, bardzo ładnie podkreśla kolor
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-10, 12:07   #3332
jeanett
Raczkowanie
 
Avatar jeanett
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

LadyMadalena dziekuje bardzo , wiec szampon ten odpada:/ miedzyczasie znalazlam fajna tabelke
http://www.naturaleurope.com/ne/scan...es/su=yes.html
i doczytałam ,że Disodium Cocoyl Glutamate i Sodium Cocoyl Glutamate to te lagodniejsze detergenty, ktore powinny byc w szamponach, i taki maja np Logona, Sante

*Logona Szampon cytrynowo melisowy do włosów prztłuszczających się
Aqua (Water), Alcohol*, Coco Glucoside, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium PCA, Melissa Officinalis (Balm Mint) Leaf Extract*, Hydrolyzed Silk, Betaine, Triticum Vulgare (Wheat) Bran Extract, Xanthan Gum, Glyceryl Oleate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Citric Acid, Phytic Acid
na jakies stronie interenetowej tej firmy pare roznych szamponow za 10 zl ma ktos jakies doswiatczenie?, lagodne i ok szamponiki?(jest sodium PCA- i gdzies tam sie bronia Ci "naturalni" ze to pochodzenia naturalnego ble ble, wiec moze ok)
wooo wkrecilam sie w poszukiwania tych "bez chemii" kosmetykow
jeanett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-10, 12:21   #3333
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez vannesalp Pokaż wiadomość
dziekuje
Prosze o analize:

Joico K-Pak Split end Mender, serum do wlosow. Pomoze zapobiec rozdwajaniu sie koncowek? Nawilzy?

sklad:
Water/Aqua/Eau, Polyquaternium-28, Cyclopentasiloxane, Cyclotetrasiloxane, Dimethiconol, Amodimethicone, Glycerin, Hydrolyzed Keratin, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Keratin PG-Propyl Methylsilanediol, Aleurites Moluccana Seed Oil, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, PVM/MA Copolymer, Psidium Guajava Fruit Extract, Hydrogenated Polydecene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, C11-15 Pareth-7, Hyaluronic Acid, Glycolipids, Hydroxypropyl Guar, Sodium Polyacrylate, Laureth-9, Propylene Glycol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Trideceth-12, Trideceth-6, Thioctic Acid, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Fragrance/Parfum.


Joico Moisture Recovery Conditioner
dobra bedzie na wlosy suche?
Deionized Water - Aqua , Isopentyldiol , Sorbitol , Dimethicone , Behentrimonium Chloride , Stearyl Alcohol , Behenyl Alcohol , Ethylhexyl Palmitate , Jojoba Seed Oil - Simmondsia Chinensis , Hydrolyzed Algin , Chlorella Vulgaris Extract , Sea Water - Hydramine Sea Complex , Hydrolyzed Human Hair Keratin - Quadramine Complex , Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Human Hair K , Aminopropyl Dimethicone , Citric Acid , PEG-6 Methyl Ether Dimethicone , PEG-90M , Propylene Glycol , Sodium Citrate , Steartrimonium Chloride , Stearyl Dihydroxypropyldimonium Oligosaccharides , Fragrance - Parfum , Iodopropynyl Butylcarbamate , DMDM Hydantoin , Blue 1 - CI 42090 , Ext Violet 2 - CI 60730 , Yellow 5 - CI 19140


BIOVAX QUICK dwufazowa odżywka bez spłukiwania do włosów suchych i zniszczonych

SKŁAD: AQUA, CYCLOMETHICONE, POLYSORBATE - 20, CETRIMONIUM CHLORIDE, METHYL PROPANEDIOL, CYCLOPENTASILOXANE (AND) DIMETHICONOL, GLYCERIN, STARCH HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, METHOXY PEG/PPG - 7/3 AMINOPROPYL DIMETHICONE, PEG - 14 DIMETHICONE, HYDROLYZED SILK, PANTHENOL, PHENYL TRIMETHICONE, PARFUM, CINNAMOMUM ZEYLANICUM EXTRACT, BENZYL ALCOHOL (AND) METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE (AND) METHYLISOTHAIAZOLINONE, CITRIC ACID, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, POTASSIUM SORBATE, C.I. 16255, C.I. 15985

nawilzy koncowki? zapobiega rozdwajaniu?
__________________
blog
GoCranberry, peeling do ciała z masłem Shea i solą z Bochni
Makijażowe TORTury!
Perfekcyjny demakijaż, ekstremalna łagodność dla oczu z płynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2010-11-12 o 20:04
caate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-10, 13:07   #3334
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: składniki w szamponie dobre dla suchych włosów

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
Do suchych polecam zdecydowanie aloes miałam kiedyś szampon st eves bodajże i był on skoncentrowanym wyciągiem z aloesu z witaminami A i E (można kupić gotową ich mieszankę do włosów w postaci serum WAX), pomijam już fakt, że włoski błyszczały się jak nigdy, były niesamowicie odżywione, gładkie, miękkie.... ach, czemu nie ma już tych szamponów ich gł.składnikami były właśnie ekstrakty roślinne i krystaliczna woda ( a moja wrażliwa skóra taką rozpozna bez czytania składu )

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Dodatkowo, do farbowanych poleciłabym wyciąg z bawełny, bardzo ładnie podkreśla kolor
Ziaja ma świetny aloesowy szampon.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-10, 14:13   #3335
pati0111
Rozeznanie
 
Avatar pati0111
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 812
Dot.: składniki w szamponie dobre dla suchych włosów

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Ziaja ma świetny aloesowy szampon.

Który to ?
pati0111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-10, 14:42   #3336
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: składniki w szamponie dobre dla suchych włosów

Chyba o ten chodzi? klik Osobiście nie polecam, u całej rodziny spowodował swędzący łupież...
Mało jest tematów o domowych szamponach. Szampon nie musi mieć bogatego składu, ma przede wszystkim myć i nie szkodzić.
Czytałam o myciu głowy kisielem lnianym klik. Zdecydowanie do suchych włosów.
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-10, 17:35   #3337
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: składniki w szamponie dobre dla suchych włosów

Cytat:
Napisane przez pati0111 Pokaż wiadomość
Który to ?
AjriszMarta go właśnie podała. Genialny, ma bardzo wysoko aloes.
Podrażnić może jeśłi kyoś jest na typowy SLES uczulony, nic innego 'złego' nie ma.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 01:02   #3338
Nyia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 20
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę pianki do włosów:

Naked Bodycare - Naked Style - More volume body building mousse

Ingedients: Aqua, Hydroxypropyltrimonium hydrolyzed corn starch, Cocamidopropyl betaine, Sodium cocoyl glutamate, Hydroxypropylmethyl cellulose, Panthenol, Wheat amino acids, Laurdimonium hydroxypropyl hydrolysed soy protein, Corn starch modified, Parfum, Aloe barbadensis extract, Sodium hydroxymethylglycinate, Phenoxyethanol, Potassium sorbate, Citric acid, Ethylhexylglycerin, Benzyl salicylate, Amyl cinnamal, Linalool, Hydroxycitronellal, Eugenol, Geraniol.

Producent na etykiecie napisal: "97% natural". Czy pianka faktycznie doda objętości i czy jest szansa, ze usztywni i utrwali fryzurę? I oczywiście, czy faktycznie jest tak naturalna i nie podrażni?

Z gory bardzo dziękuję i będę bardzo wdzięczna za zanalizowanie składu.
Nyia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-11, 09:36   #3339
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam.

Proszę o analizę szamponu:

Joanna, Professional, Szampon rewitalizujący kolor 'Popielaty'



Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, cocamide mipa, coco-glucoside, glycol distearate, laureth-4, glyceryl oleate, trimethylsilylamodimethic one, C11-15 pareth-55. C11-15 pareth-9, polyquaternium-10,disodium edta, panthenol, hydrozylet wheat protein, citric acid, sodium chloride, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, acid violet 43, DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone.

Z góry dziękuje za odpowiedź
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-11, 11:47   #3340
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: składniki w szamponie dobre dla suchych włosów

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
AjriszMarta go właśnie podała. Genialny, ma bardzo wysoko aloes.
Podrażnić może jeśłi kyoś jest na typowy SLES uczulony, nic innego 'złego' nie ma.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...na-koncach.htm

a co sądzisz o tym Shawtty ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 15:07   #3341
IwOOOnek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 37
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam. czy mogę prosić o analize tego leku recepturowego? Dostałam go na wypadanie włosów i przetłuszczanie. Dodana została jeszcze biostymina i witamina B6 w ampułkach
IwOOOnek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-15, 10:24   #3342
Agnieszka3111
Przyczajenie
 
Avatar Agnieszka3111
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 29
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cześć,
Poproszę o analizę składu:
Novoxidyl (szampon, tonik, żel)
Producent: Polfarmex

Skład Novoxidyl szampon:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Lauroyl Glutamate, Glycerin, PEG -15 Cocamine, Silica, Zinc Pyrithione, Sodium PCA, Pyrrolidinil Diaminopyrimidine Oxide (Triaminodil), Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Parfum.

Skład Novoxidyl tonik:
Aqua, Alkohol denat, Citric Acid, Pyrrolidinil Diaminopyrimidine Oxide (Triaminodil), Esculin, Lauric Acid, Methionine, Cysteine, Tryptophan, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben.

Skład Novoxidyl żel:
Aqua, Hydroxypropyl Guar, Azelaic Acid, Pyrrolidinil Diaminopyrimidine Oxide (Triaminodil), Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Lauric Acid, Lactic Acid, Triethyl Citrate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben.

Dzięki

Edytowane przez Agnieszka3111
Czas edycji: 2010-11-15 o 10:25
Agnieszka3111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 10:44   #3343
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: składniki w szamponie dobre dla suchych włosów

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
AjriszMarta go właśnie podała. Genialny, ma bardzo wysoko aloes.
Podrażnić może jeśłi kyoś jest na typowy SLES uczulony, nic innego 'złego' nie ma.

Sles raczej nie wywołuje uczuleń czy podrażnień. Może jedynie mocniej wysuszać. To SLS jest gorszy. Co do innych "złych" składników to dla mnie owszem ma - polyquaternium, które u mnie już po 1-krotnym zastosowaniu wywołuje podrażnienie i łupież choć tu jest opisany jako składnik kondycjonujący. Jeśli ktoś żle znosi silikony to PQ podobnie może zadziałać. Oczywiście nie w każdym przypadku.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2010-11-17 o 10:45
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 11:32   #3344
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: składniki w szamponie dobre dla suchych włosów

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Sles raczej nie wywołuje uczuleń czy podrażnień. Może jedynie mocniej wysuszać. To SLS jest gorszy. Co do innych "złych" składników to dla mnie owszem ma - polyquaternium, które u mnie już po 1-krotnym zastosowaniu wywołuje podrażnienie i łupież choć tu jest opisany jako składnik kondycjonujący. Jeśli ktoś żle znosi silikony to PQ podobnie może zadziałać. Oczywiście nie w każdym przypadku.
SLES może podrażniać poprzez wysuszanie, w miksie z betainą i glukozydami jest niegroźny (dla zdrowej skóry).
Ja bym to tak ujęła - ten szampon Ziai ma lepszy skład niż Timotei, Dove, Nivea itd, ale więcej dodatków niż w np ziołowych - taki 2w1 wersja ziołowa a nie każdy musi lubić 2w1 . Jak ktoś ma zdrowy skalp może używać. Jak ma wrażliwy to ma tu co podrażnić: pq, proteins, zapach, można mieć alergię na naturalne składniki przecież; każdy musi zlokalizować swojego wroga
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 20:05   #3345
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: składniki w szamponie dobre dla suchych włosów

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
SLES może podrażniać poprzez wysuszanie, w miksie z betainą i glukozydami jest niegroźny (dla zdrowej skóry).
Ja bym to tak ujęła - ten szampon Ziai ma lepszy skład niż Timotei, Dove, Nivea itd, ale więcej dodatków niż w np ziołowych - taki 2w1 wersja ziołowa a nie każdy musi lubić 2w1 . Jak ktoś ma zdrowy skalp może używać. Jak ma wrażliwy to ma tu co podrażnić: pq, proteins, zapach, można mieć alergię na naturalne składniki przecież; każdy musi zlokalizować swojego wroga
Nie spotkałam jeszcze szamponu ze slesem i bez betainy. Zawsze była ta kombinacja, chyba że akurat tak się trafiło. Dlatego raczej wykluczyłabym podrażnienie na skutek stosowania szamponu ze slesem. Uczulenie też odpada. Obstawiałabym to drugie. Podrażnienia przez pq doświadczyłam wielokrotnie na swojej głowie.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 09:05   #3346
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Witam, proszę ekspertki o ocenę tego składu:
Joanna, Z Apteczki Babuni - Szampon wzmacniający [do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania]
Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Rosmarinus Officinalis Extract, Equisetum Arvense Extract, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Hexyl Cinnamal, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
Dziękuję bardzo
jak umyję włosy tym szamponem to moje włosy są uniesione od nasady i ładnie się układają
jaki składnik może być za to odpowiedzialny
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 09:32   #3347
Bilet_do_nieba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 19
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Zainwestowałam w nową odżywkę , proszę o rozszyfrowanie jej składu bo nie wiem czy dobrze zrobiłam Na podstawie zanalizowanego produktu z tej samej firmy pokolorowałam skład rozdzielając na rodzaje składników.
BIOSILK-fruit cocktail reconstructing treatment
Water, Ceterayl Alkohol, Dicetyldimonium chloride, stearyl alkohol,
Ceteraeth-20, mineral oil, Rosa California flower water, lauryl methyl gluceth-10,hydroxypropyldimonium chloride,oleaeuropaea fruit oil, sympythum officinale extract,, anthemis nobilis flower extract , menthia piperita (pepermint) leaf extract, lavandula angustifolia (Lavender) extract, salvia sclarea extract,acetamide MEA,hydrolyzed barley protein, panthenol, sorbitol, sodium cocyl collagen amino acid,cocoyl sarcosine, wheat germ acid, triticum vulgare germ oil,linolenic acid, linoleic acid, sulfur (siarka antystatyk, antyłupieżowy skł.), polysorbate 80, oleth-10, simmondsia chinenis (jojoba) seed oil, tocopheryl acetate (wit.E, antyoksydant), hydrolyzed glycosaminoglycans,sodium pca,citric Acid,hydrolyzed silk, SD-alcohol 39-C, passiflora Quadrangularis Fruit Extract, Citrus medica Limonum Fruit Extract, Ananas sativus Fruit Extract, Victis Vinifera (Grape) Fruit Extract, cyclomethicone, dimethiconol, propylene glycol, diazolidinyl urea,methylparaben, propylparaben, methylchloroissothiazolin oe, methylisothiazoline, parfum, hydroxy citronellal,eugenol, Coumarin, cinnamic aldehyde, red 33(CI 17200)
Legenda:
emolienty

antystatyki
humektanty
proteiny
oleje
ekstrakty
silikony
pogrubienie-tymi składnikami różni się ta odżywka od tej z którą porównywałam

Bilet_do_nieba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 23:08   #3348
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziewczyny, które składniki szamponów mogą bezpośrednio powodować podrażnienie skóry, łupież, zatykać mieszki?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 12:20   #3349
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę intensywnej maski
CLAIROL HERBAL ESSENCES NAWILŻENIE PO BRZEGI HELLO HYDRATION
http://papilot2.mykmyk.pl/img/660/0/16009780.jpg

SKŁAD:
Aqua, Stearyl Alcohol (zmiękcza, dodatkowo ma właściwości natłuszczające), Behentrimonium Chloride (konserwant, antystatyk), Cetyl Alcohol (emolient), Bis-aminopropyl Dimethicone (co to jest, jakiś silikon?), Isopropyl Alcohol (emolient), Parfum (zapach), Benzyl Alcohol (konserwant, rozpuszczalnik), Disodium EDTA (co to jest, jakiś detergent?), Hexyl Cinnamal (zapach), Propylene Glycol (co to jest, jakiś emolient?), Benzyl Salicylate (zapach, filtr), Limonene (zapach), Sodium Hydroxide ???, Linalool (zapach), Magnesium Nitrate, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Cocos Nucifera Fruit Extract, Methylchloroisothiazolino ne, CI 42090, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone (konserwant), Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

szukałam, maski nie znalazłam w wątku. Był już szampon i odżywka, maski nie
próbowałam sama przetłumaczyć skład ale pogrubionych nie znalazłam, nie wiem co to jak ogólnie oceniacie maskę? Chyba nic dobrego, ale też nic złego? zmiękcza, emolienty, antystatyki, ekstrakty na końcu składu = pewnie nie odżywia?
__________________

Edytowane przez Agniesia666
Czas edycji: 2010-12-16 o 22:41
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 13:44   #3350
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziewczyny proszę Was o analizę tej dwufazowej odżywki w sprayu bez spłukiwania. Namówiła mnie na nią fryzjerka twierdząc, że fantastycznie zregeneruje moje lekko przesuszone ciągłym farbowaniem włosy.

ium, oligo-nutritive conditioner; sea water conentrate & pro vitamin b5

inci AQUA/WATER, CYCLOMETHICONE, DIMETHICONE, PEG-12, DIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM/FRAGRANCE, PHENYL TRIMETHICONE, POLYQUATERNIUM-22, POLYQUATERNIUM-16, MARIS SAL/SEA SALT, SILICA, DIMETHICONOL, PANTHENOL, BENZOPHENONE-4, SODIUM CHLORIDE, SODIUM SULFATE, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE, CI 42090, CI 19140, LINALOOL, LIMONENE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, COUMARIN, GERANIOL

do sprayu dołączona była książeczka z opisem:
dwufazowy produkt pielęgnacyjno-odżywczy
ium sięgnał w głąb oceanów i wydobył z nich czyste, cenne makroelementy. dwufazowy produkt pielęgnacyjno-odżywczy odżywia włosy normalne, suche i osłabione; ułatwia ich rozczesywanie bez obciążania.zawiera prowitaminę b5 i koncentrat wody morskiej bogatej w makroelementy takie jak magnez i sód. składa się z dwóch aktywnych faz.
faza niebieska dogłębnie odbudowuje włosy
faza biała- chroni i ułatwia rozczesywanie

czy to wszystko prawda? czy ta odżywka zregeneruje włosy BEZ OBCIĄŻANIA? zapłaciłam za nią 60 zł i będzie mi przykro jeśli okaże się że te pieniądze poszły w błoto.
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-12-08 o 15:12
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 22:49   #3351
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę Was o analizę tej dwufazowej odżywki w sprayu bez spłukiwania. Namówiła mnie na nią fryzjerka twierdząc, że fantastycznie zregeneruje moje lekko przesuszone ciągłym farbowaniem włosy.

ium, oligo-nutritive conditioner; sea water conentrate & pro vitamin b5

inci AQUA/WATER, CYCLOMETHICONE, DIMETHICONE, PEG-12, DIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM/FRAGRANCE, PHENYL TRIMETHICONE, POLYQUATERNIUM-22, POLYQUATERNIUM-16, MARIS SAL/SEA SALT, SILICA, DIMETHICONOL, PANTHENOL, BENZOPHENONE-4, SODIUM CHLORIDE, SODIUM SULFATE, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE, CI 42090, CI 19140, LINALOOL, LIMONENE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, COUMARIN, GERANIOL

do sprayu dołączona była książeczka z opisem:
dwufazowy produkt pielęgnacyjno-odżywczy
ium sięgnał w głąb oceanów i wydobył z nich czyste, cenne makroelementy. dwufazowy produkt pielęgnacyjno-odżywczy odżywia włosy normalne, suche i osłabione; ułatwia ich rozczesywanie bez obciążania.zawiera prowitaminę b5 i koncentrat wody morskiej bogatej w makroelementy takie jak magnez i sód. składa się z dwóch aktywnych faz.
faza niebieska dogłębnie odbudowuje włosy
faza biała- chroni i ułatwia rozczesywanie

czy to wszystko prawda? czy ta odżywka zregeneruje włosy BEZ OBCIĄŻANIA? zapłaciłam za nią 60 zł i będzie mi przykro jeśli okaże się że te pieniądze poszły w błoto.
przykro mi, ale ja bym nawet tego specyfiku nie nazwała 'odżywką'

pogrubione to silikony i substancje silikonopodobne, czyli kondycjonery mające poprawic wyglad wlosa. dzieki ich zawartosci odzywka sprawi, ze wlosy beda gladkie, blyszczace, moze ulatwic rozczesywanie. ale to efekt tymczasowy, do pierwszego mycia, zero wartosci odzywczej. tych substancji jest sporo, w wiekszej ilosci mogą obciazyc.

skladniki nawilzajace czy odzywcze na czerwono - glikol propylenowy - nawilża, ale jest rowniez stosowany jako rozpuszczalnik, pantenol, czyli prowitamina B5r ktora producent chwali sie w nazwie, nawilza, odzywia, ale jest po zapachu, czyli w ilości znikomej. silica, czyli krzem - ma potencjał wzmacniajacy wlosy, ale rowniez daleko w skladzie

na niebiesko - sole. jest sol morska - stad producent chwali sie zawartoscia minerałów (to plus krzem). ale sól ma 2 strony. lubi wysuszac, a w tym specyfiku oprocz soli morskiej jest jej wiecej.

na pomaranczowo - filtr przeciwsloneczny

sodium hydroxide to silna zasada (przyznam szczerze, ze nie wiem jaka ma miec tu role, szukalam troche, ale moja wiedza jest za mala. stosuje sie ten skladnik do wyrobu m.in. mydła, ale tez silniejszych detergentów, np. kreta do przetykania rur)

citric acid - kwas cytrynowy, ma nadac odzywce pożądane, lekko kwasne pH

pozostale skladniki (kursywa) to zapachy i konserwanty - nieistotne dla dzialania odzywki (a jest ich sporo, wiec jakis potencjał drażniący mogą mieć)

przykro mi, ale pieniadze wydane niezbyt trafnie.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 23:22   #3352
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

anka.d dziękuję Ci analizę
potwierdziłaś moje przypuszczenia. po efekcie na włosach już miałam podejrzenia że to jakiś bubel. wysusza włosy. takie ''popsikane'' są ładne ale po myciu bardziej przesuszone niż przed użyciem odżywki.....
eh dziewczyny zazdroszcze Wam takiej wiedzy- Was zaden fryzjer nie namowi na na taka oszukana odzywke...
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 09:34   #3353
IwOOOnek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 37
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dzwiewczyny proszę o analizę tego szamponu. Byłam ostatnio na badaniu włosa z firmy revalid i Pani mówiła żebym zaczeła używać jakiegoś łagodnego szamponu i tak się zastanawiam czy ten szampon byłby łagodny a przy okazji miałby zadziałać tak jak obiecuje producent-(dodam że mam problem z wypadaniem włosów) a do tej pory używałam szamponu pollena eva- taki z rzepą, skrzypem i łopianem i ta Pani mówiła że on najłagodniejszy nie jest. Bo na tej kamerce wyszło jakiś tak jakby lekki stan zapalny mieszków- bo wokół włosa taka czerwona otoczka
Lub dziewczyny może polecicie jakiś łagodny szampon do włosów wypadających bo już sama nie wiem w czym mam myć włosy

Linoderm Hair, szampon przeciwwypadaniu włosów


Skład: Aqua, Coco-Glucoside, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Laurate, Sodium Laureth Sulfate, Glycol Distearate, Stearamide MEA, Cocamide DEA, Panthenol, Propylene Glycol, Rosmarinus Officinalis Flower Extract, Acorus Calamus Root Extract, Saponaria Officnalis Extract, Raphanus Sativus Niger Root Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Citrus Medica Limonum Peel Oil, Methylparaben, Propylparaben.


Działanie Szampon wzmacniający włosy Linoderm Hair pomaga utrzymać włosy w dobrej kondycji, wzmacnia je i zapobiega ich wypadaniu. Prawidłowo ukrwiona skóra głowy jest niezbędnycm elementem hamujacym wypadanie włosów i zapewniającym ich odrost. W szamponie wykorzystano korzystne działanie wyciągów glikolowych z korzenia rzodkwi czarnej (rzodkwi zwyczjnej), kłącza tataraku, liści rozmarynu i korzenia mydlnicy.

Kompozycję zapachową szamponu stanowią olejki cytrynowy i rozmarynowy, które wspomagają działanie ekstraktów z liści rozmarynu i kłączy tataraku.
Dzięki regularnemu stosowaniu szamponu włosy stają sie mocniejsze i zdrowsze, a skóra głowy zyskuje prawidłowe ukrwienie.

Wskazania Szampon wzmacniający włosy Linoderm Hair zalecany jest do codziennej pielęgnacji włosów porzede wszystkim zniszczonych i wypadających.

Edytowane przez IwOOOnek
Czas edycji: 2010-12-11 o 09:42
IwOOOnek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 21:09   #3354
Nataalie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 74
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

prosiłabym o analizę składu
LEO activ szampon aloesowy

Aqua,sodium laureth sulfate,cocamide DEA, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidropyl Betaine, Glycol Distearate, D-panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Chloride, Methyliosothasolinone and Methylchloroisothasiolino ne, Citric Acid , Perfume CI42051, CI47005

Aha, i jest może w tym szamponie coś drażniącego? Bo wiele osób zauważa wzmożone wypadanie po nim
Nataalie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 22:01   #3355
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 22:15   #3356
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam, proszę o analizę.
Loreal Professional Fiberceutis Botoks, szczególnie interesuje mnie składnik zaznaczony na niebiesko.

Ampułka:Aqua,aminopropyl triethoxysilane,latctic acid,peg-40,hydrogenated castor oil,hydroxyethylcellulose ,butylphenyl methylopropional,linalool ,limonene,hexyl cinnamal,benzyl salicylate,parfum.

Maska:aqua,aminopropyl triethoxysilane,cetearyl alcohol, latctic acid,parfum,polyquaterniu m-37,peg-150/stearyl alcohol/smdi colopolymer,mineral oil,hydroxyethylcellulose ,maltodextrin,butylphenyl methylpropional,linalool, limonene,hexyl cinnamal, cetrimonium chloride,ppg-1 trideceth-6,benzzyl salicylate,geraniol,benzy l alkohol,2-oleamidi-1,3-octadecanediol,benzyl cinnamate.

Sama trochę zaczęłam analizowac ale mam problem z tym jednym składnikiem zaznaczonym na niebiesko - wydaje mi się że to silikon?

Ampułka:Aqua (woda),aminopropyl triethoxysilane (silikon?),latctic acid(kwas mlekowy ma właściwości odżywcze i zatrzymujące wodę),peg-40 hydrogenated castor oil(emolient, składnik odżywczy i zagęszczający, to pochodna glikolu polietylenowego i oleju rycynowego o wlaściwościach nawilżających),hydroxyethylcellulose(konserwant) ,butylphenyl methylopropional(substancja zapachowa, może powodować podrażnienia),linalol(komponent zapachowy o potencjalnych właściwościach podrażniających) ,limonene(zapach),hexyl cinnamal(substancja zapachowa),benzyl salicylate(filtr przeciwsłoneczny, konserwant i subst. zapachowa w jednym)parfum(zapach).
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-12-15 o 22:31
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 14:40   #3357
rabbitka
Rozeznanie
 
Avatar rabbitka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Wiadomości: 626
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cześć Dziewczyny bardzo prosiłabym o analizę tych dwóch odżywek:

TRESemme Naturals Nourishing Moisture Conditioner

Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Aspartic Acid, Lauroyl Lysine, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Caprylyl Glycol, Brassica Campestris/Aleurites Fordi Oil Copolymer, Distearyldimonium Chloride, Citric Acid, Ethyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol

TRESemme Naturals Vibrantly Smooth Conditioner
Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Stearamidopropyl Dimethylamine, Lauroyl Lysine, Aspartic Acid, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Leaf Extract, Caprylyl Glycol, Brassica Campestris/Aleurites Fordi Oil Copolymer, Distearyldimonium Chloride, Ethyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Parfum (Fragrance)

Z góry dziękuje i pozdrawiam!
__________________
Let us all be Dinosaurs
and Lovely Other Dinosaurs
together.

18.6.14


rabbitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-23, 07:39   #3358
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witajcie

Bardzo proszę o analizę: Bingo, Maska do włosów, Masło Shea i pięc alg.

Skład: Aqua, 1 Heksadecanol, 1 Octadecanol (miksture), Stearamidopropyl Dimethylamine, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Shea Butter, Glycerin, Fucus Vesiculosus Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Lithothamniom Calcareum Extract, Parfum, Citric Acid, Methyl Paraben, Sodium Benzoate, Ethyl Paraben.

Była w kwietniu prośba od kogoś innego o analizę tej maski, ale skład nie został przeanalizowany, więc prosiłabym, jeśli można Dziękuję
__________________
Zapraszam na mojego BLOGA
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-23, 08:45   #3359
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez malaika7 Pokaż wiadomość
Witajcie

Bardzo proszę o analizę: Bingo, Maska do włosów, Masło Shea i pięc alg.

Skład: Aqua, 1 Heksadecanol, 1 Octadecanol (miksture), Stearamidopropyl Dimethylamine, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Shea Butter, Glycerin, Fucus Vesiculosus Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Lithothamniom Calcareum Extract, Parfum, Citric Acid, Methyl Paraben, Sodium Benzoate, Ethyl Paraben.

Była w kwietniu prośba od kogoś innego o analizę tej maski, ale skład nie został przeanalizowany, więc prosiłabym, jeśli można Dziękuję
tu była taka analizowana:
* Bingo, Maska do włosów, masło Shea (karite) i pięć alg, wzmacnianie i regeneracja

ale różnią się chyba jednym składnikiem (wodą w środku składu)
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-23, 18:10   #3360
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez rabbitka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny bardzo prosiłabym o analizę tych dwóch odżywek:

TRESemme Naturals Nourishing Moisture Conditioner

Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Aspartic Acid, Lauroyl Lysine, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Caprylyl Glycol, Brassica Campestris/Aleurites Fordi Oil Copolymer, Distearyldimonium Chloride, Citric Acid, Ethyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol



[/I]Z góry dziękuje i pozdrawiam!


CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE Trigliceryd, funkcja zmiękczająca/rozpuszczalnik

CETYL ALCOHOL funkcja miękczająca/emulgująca

STEARYL ALCOHOL - zmiększa pienienie

Stearamidopropyl Dimethylamine - funkcja antystatyczna


Aspartic Acid - funkcja antystatyczna

LAUROYL LISYNE - odżywia włosy i skórę głowy

Persea Gratissima (Avocado) Oil "Olej Persea Gratissima jest olejem roślinnym otrzymywanym
przez wyciskanie odwodnionych plastrów miąższu
owocuawokado, Persea gratissima, Lauraceae. Składa się
głównie z glicerydów kwasów tłuszczowych linoleinowego,
oleinowego i palmitynowego."

Aloe Barbadensis Leaf Extract - funkcja odżywiająca

CAPRYLYL GLYCOL - odżywia włosy, utrzymuje wilgoć

Distearyldimonium Chloride - antystatyczna, odżywiająca włosy

BENZYL ALCOHOL -konserwująca, rozpuszczalinik

Mam nadzieję, że choć trochę pomogę.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2010-12-23 o 18:14
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.