Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-07, 16:05   #961
852
Raczkowanie
 
Avatar 852
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 330
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o przeanalizowanie składu
Odżywki jedwabnej do włosów Sleek Line- Sleek Silk, która wg producenta ( co pisze na opakowaniu) ma nawilżać i regenerować włosy, nadawać im miękkość i gładkość. Polecana jest także do zabiegu prostowania włosów.
Mam wrażenie,że nawiża włosy tylko na 5 minut, później są suche jak wiór( chcem to potwierdzić).
Oto skład:
Cyclopentasiloxane
Dimethiconol
Parfum
Isopropyl Myristate
Hydrolyzed Silk
Methylparaben
Ethylparaben
Propylparaben
Alpha- Isomethyl Ionone
Benzyl Benzoate
Eugenol
Geraniol
Hexyl Cinnamal
Linalool
852 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 17:21   #962
Nanatsusaya
Raczkowanie
 
Avatar Nanatsusaya
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 192
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 852 Pokaż wiadomość
Proszę o przeanalizowanie składu
Odżywki jedwabnej do włosów Sleek Line- Sleek Silk, która wg producenta ( co pisze na opakowaniu) ma nawilżać i regenerować włosy, nadawać im miękkość i gładkość. Polecana jest także do zabiegu prostowania włosów.
Mam wrażenie,że nawiża włosy tylko na 5 minut, później są suche jak wiór( chcem to potwierdzić).
Oto skład:
Cyclopentasiloxane
Dimethiconol
Parfum
Isopropyl Myristate
Hydrolyzed Silk
Methylparaben
Ethylparaben
Propylparaben
Alpha- Isomethyl Ionone
Benzyl Benzoate
Eugenol
Geraniol
Hexyl Cinnamal
Linalool
Ja tu nic ciekawego nie widzę Na sam początek silikony, Cyclopentasiloxane dodatkowo jest filtrem. Ja uważam, że silikony w rozsądnej ilości nie są najgorsze ale na samym początku składu są sporą przesadą, pomogą. Już na trzecim miejscu perfum, zbrodnia. Ogólnie strasznie dużo tu substancji zapachowych a od połowy składu konserwanty, w takiej ilości mogą podrażniać. Jedyny składnik,który coś więcej pomoże to proteiny jedwabiu, ja za nimi osobiście nie przepadam, bo szybciej przetłuszczają mi się po nich włosy, ma też jeden emolient. Masz rację, odżywka mniej niż średnia.
Nanatsusaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 17:32   #963
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Od kiedy Cyclopentasiloxane jest filtrem ?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 17:50   #964
Nanatsusaya
Raczkowanie
 
Avatar Nanatsusaya
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 192
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czytałam na jakiejś stronce, że działa także jako filtr, przepraszam jeśli się pomyliłam,moja wiedza pochodzi głównie z internetu....
ehhh, chyba lepiej żebym się za to nie brała

Edytowane przez Nanatsusaya
Czas edycji: 2008-07-07 o 17:53 Powód: dopisek
Nanatsusaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 19:00   #965
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Nanatsusaya Pokaż wiadomość
Czytałam na jakiejś stronce, że działa także jako filtr, przepraszam jeśli się pomyliłam,moja wiedza pochodzi głównie z internetu....
ehhh, chyba lepiej żebym się za to nie brała
A nie, nie, fajnie, że poświęcasz na to swój czas Tylko nigdy się nie spotkałam z informacją o tym, że ten silikon jest także filtrem. Gdybyś pamiętała adres strony, na której to przeczytałaś, to będę wdzięczna za jego podanie
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 19:39   #966
xxxMikixxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxxMikixxx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 17 362
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analize
Nivea Hair Care, Protein Repair, Odżywka 'Regeneracja i wygładzanie'

Skład: Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Lilium Candidum, Bambusa Vulgaris, Oryzanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Citrate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.
__________________
Miki bloguje


xxxMikixxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 20:42   #967
Nanatsusaya
Raczkowanie
 
Avatar Nanatsusaya
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 192
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A nie, nie, fajnie, że poświęcasz na to swój czas Tylko nigdy się nie spotkałam z informacją o tym, że ten silikon jest także filtrem. Gdybyś pamiętała adres strony, na której to przeczytałaś, to będę wdzięczna za jego podanie

http://64.233.183.104/search?q=cache...nk&cd=16&gl=pl
No cóż, możliwe, że artykuł,miał trochępodkręcić,właściwoś ci kosmetyków z serii lirene, zazwyczaj sprawdzam na kilku stronach. Na angielskiej wikipedii podano także, że dodawany jest do sunblockerów, trochę się tym także zasugerowałam.
Nanatsusaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 11:03   #968
852
Raczkowanie
 
Avatar 852
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 330
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nanatsusaya: dziękuję
852 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 11:03   #969
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Cytat:
Napisane przez xxxMikixxx Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analize
Nivea Hair Care, Protein Repair, Odżywka 'Regeneracja i wygładzanie'

Skład: Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Lilium Candidum, Bambusa Vulgaris, Oryzanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Citrate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.
Ładnie jest . Istnieje szansa na regenerację: na dobrych miejscach jedwab i panthenol, a oprócz tego jeszcze wyciąg z lilii białej, bambusa i oryzanol. Do tego nawilżacze w postaci gliceryny i cetearylu.
Większa część składu to zdecydowanie substancje, które powinny dobrze wpływać na kondycję włosów, można powiedzieć, że prawie nie ma zbędnych wypełniaczy, które niepotrzebnie zajmują miejsce w składzie dobroczynnym substancjom.

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
Pharmaceris H, H-NUTRIMELIN Aktywny Szampon Regenerujący do włosów suchych

Mam ochote na ten szampon, ale czy warto?
Był analizowany. Post kasuję.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 11:45   #970
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
L’anza Healing Color Care Color Preserving Shampoo:

Water/eau (Aqua), Cocamidopropyl Betaine, Cocamide Mea, Disodium Cocamphodiacetate, Trimethylsiloxyamodimethi cone, Glycerin, PEG-175 Diisostearate, Keratin Healing System (NANO-10), Keratin Amino Acids, Flower Shield Complex: Calendula Officinalis Flower Extract, Centaurea Cyanus (Cornflower) Flower Extract, Hibiscus Sabdariffa (Hibiscus) Flower Extract, Orchis Morio (Orchid) Flower Extract, Gardenia Florida (Gardenia) Flower Extract, Rasaceae Foetida (Yellow rose) Flower Extract, Echinacea Purpurea (Coneflower) Flower Extract, Dimethicone PEG-8 Meadowfoamate, Sodium PCA, Magnesium PCA, Zinc PCA, Manganese PCA, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, PEG-400 Laurate, Laureth-4, C11-15 Pareth-7, C12-16 Pareth-9, Trideceth-12, PEG-150 Distearate, PPG-2 Hydroxyethyl Cocamide, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum), Benzyl Salicylate, Linalool, Limonene.

Estelle - kolejny szampon do analizy dla ciebie.
No to analizujem
Szampon bardzo bogaty w wyciągi roślinne, określone tu mianem Flower Shield Complex, czyli kwiatową tarczą ochronną . Nie będę tu już wszystkich po kolei wymieniać, dość powiedzieć, że to będzie bomba odżywcza dla włosów
Druga fajna rzecz to wysoka zawartość keratyny, która odbudowuje włosy, uzupełnia ubytki, uelastycznia i nawilża.
Dodatkowo np. wszystkie PCA [pogrubione] działają nawilżająco i odżywczo.

Możnaby sie przyczepić do silikonów, ale tylko wtedy, gdy nie sprawdzają się na włosach. Ogólnie uznaje się je za "pożytczne" dodatki, bo tworzą warstwę ochronną na włosach, uzupełniają uszkodzenia i nadają połysk.

I jeszcze jedna ważna rzecz - nie zawiera SLS, SLES ani chlorku sodu.

Myslę, że mogę go z czystym sumieniem polecić
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 12:26   #971
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez cypressangel Pokaż wiadomość
Ce-Ce' of Sweden

true colors Cool Blond Conditioner with almond milk

Składniki:
  • Aqua
  • Ethoxydiglycol
  • Cetearyl Alcohol
  • Propylene Glycol
  • Izopropyl Alcohol
  • Cetrimonium Chloride
  • Polyquaternium-7
  • Paraffinum Liquidum
  • Ceteareth-20
  • Polyquaternium-32
  • Sodium Laureth Sulfate
  • Methylparaben
  • Propylparaben
  • Citric Acid
  • PPG-1 Trideceth-6
  • Parfum Almond Milk
  • Cl 60730
Proszę o analizę składu tej odżywki - głównie pod kątem tego, czy nie wysuszy włosów
Początek składu sugerowałby raczej nawilżenie, sporo tam substancji, których celem jest utrzymanie wilgoci we włosach + kondycjonery.
Teoretycznie nie powinien wysuszać, ale... co mnie zastanawia i niepokoi - zawiera Sodium Laureth Sulphate. Jest go niewiele, ale jest to raczej składnik typowy dla środków myjących. Zmniejsza napięcie powierzchniowe kosmetyków, przez co ułatwia równomierne rozprowadzenie substancji i być może taka jest tu jego rola, ale bywa wysuszający [nie wiem jednak czy w tej/małej ilości będzie tak wpływał na włosy].

Kosmetyk nie zawiera mleczka migdałowego
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 12:32   #972
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Początek składu sugerowałby raczej nawilżenie, sporo tam substancji, których celem jest utrzymanie wilgoci we włosach + kondycjonery.
Teoretycznie nie powinien wysuszać, ale... co mnie zastanawia i niepokoi - zawiera Sodium Laureth Sulphate. Jest go niewiele, ale jest to raczej składnik typowy dla środków myjących. Zmniejsza napięcie powierzchniowe kosmetyków, przez co ułatwia równomierne rozprowadzenie substancji i być może taka jest tu jego rola, ale bywa wysuszający [nie wiem jednak czy w tej/małej ilości będzie tak wpływał na włosy].

Kosmetyk nie zawiera mleczka migdałowego
Dziękuję Estelle
Jestem po pierwszym użyciu tej odżywki i po tym 1 razie jestem z niej zadowolona, ale sprawdzę, jak to będzie po dłuższym stosowaniu
__________________



Edytowane przez cypressangel
Czas edycji: 2008-07-08 o 12:53
cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 12:47   #973
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez marym Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Dzisiaj „podrzucam” do analizy dwa produkty, znowu The Body Shopu. Balsamu prostującego (wydaje się być fajny na lato, bo ma w składzie UV protector) – i tu pytanie: czy spełni swoje zadanie, czyli będzie wspomagał prostowanie włosów? No i maski nawilżającej. Pomyślałam, że na lato przydałoby się coś treściwszego.


The Body Shop - Macadamia Straightening Balm (balsam prostujący z wyciągiem z orzechów macadamia)

Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Cetyl Alcohol (Emulsifier), Cyclopentasiloxane (Skin-Conditioning Agent/Emollient), Propylene Glycol (Humectant), Glyceryl Stearate (Emulsifier), PEG-100 Stearate (Surfactant), Phenoxyethanol (Preservative), Tocopheryl Acetate (Antioxidant), Cetyl Esters (Emollient), Dimethicone (Skin Conditioning Agent), Octyl Methoxycinnamate (Sunscreen), Sodium Polyacrylate (Film Former/Viscosity Increasing Agent), Hydrogenated Polydecene (Skin Conditioning Agent), Hydrolysed Wheat Protein PG-Propyl Silanetriol (Hair & Skin Conditioning Agent), Macadamia ternifolia (Macadamia Nut Oil) (Emollient), Orbignya oleifera (Babassu Oil) (Emollient), Hydroxypropyltrimonium Hydrolysed Maize Starch (Hair Conditioning Agent), Parfum (Fragrance), Methylparaben (Preservative), Cetrimonium Chloride (Hair Conditioner), Butylparaben (Preservative), Ethylparaben (Preservative), PPG-5 Laureth-5 (Skin Conditioning Agent), Laureth-4 (Emulsifier/Surfactant), Isobutylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative), Laureth-23 (Emulsifier), Benzyl Benzoate (Solvent), Limonene (Fragrance Ingredient), Linalool (Fragrance Ingredient), Geraniol (Fragrance Ingredient), Anisyl Alcohol (Fragrance Ingredient), Benzyl Salicylate (Fragrance Ingredient), Benzyl Alcohol (Preservative), Citral (Fragrance Ingredient), Citronellol (Fragrance Ingredient).
Hm... dłuży się ten skład, przez co nie wygląda najciekawiej. Powiedziałabym, że jest raczej dobry/przeciętny, takie "cztery z małym minusem".
Zawiera witaminę E, wygląda na to, że całkiem sporo, jest i filtr słoneczny UVB [brak solidnej ochrony UVA] oraz proteiny zbożowe, olej makadamia i olej babassu. Plus trochę środków kondycjonujących i dwa silikony.
Z drugiej strony konserwant - phenoxyethanol zdecydowanie za wysoko, na końcu też sporo dodatków konserwujących i zapachowych.

Podsumowując - zła nie jest, ale za dobrze też nie wygląda. We mnie np. budzi mieszane uczucia.

Co do działania prostującego - nie ma w niej składników typowo strukturyzujących włosy, na samoistne wyprostowanie raczej bym więc nie liczyła.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 13:17   #974
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez marym Pokaż wiadomość
The body Shop - Brazil Nut Moisture Mask (nawilżająca maska z wyciągiem z orzecha brazylijskiego)

Water, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Bertholletia Excelsa Nut Oil, Stearic Acid, Lanolin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Ceteareth-20, Amodimethicone, Fragrance, Glycerin, Honey, Propylene Glycol, Steartrimonium Methosulfate, Benzyl Alcohol, Methylparaben , Isopropyl Alcohol, Aminomethyl Propanol, Propylparaben, Wheat Amino Acids, Sodium Chloride, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Disodium EDTA, Tocopherol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbat .

Pozdrawiam!
O, ta odżywka znacznie lepsza. Już sam początek kipi od fajnych, nawilżających składników - to olejki, bogate w substancje odżywcze :sezam, orzech brazylijski i oliwka oraz lanolina - zmiękcza, odżywia i działa antystatycznie. Potem "lekki" silikon, a dalej humenktanty oraz miód, słynący ze swoich nawilżających właściwości. Są też aminokwasy zbożowe, ale tych akurat jest niewiele, umieszczono ten składnik na końcu listy.
Zapach niestety za wysoko w składzie, ale jeśli Cię nie podrażnia, to tą "wpadkę" można wybaczyć, bo skłądzik fajny.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 14:01   #975
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nivea Hair Care, Care Express, Szampon z odżywką 2 w 1

Cytat:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-3 Distearate, Polyquaternium-10, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Niacinamide, Simmondsia Chinensis, Acacia Farnesiana, Sodium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Glycerin, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, Parfum

Szampon z odżywką 2 w 1 to idealne połączenie naturalnych ekstraktów z odkryciami nowoczesnej technologii. Wzbogacony olejkiem z jojoby i delikatnym ekstraktem z akacji zapewnia optymalną pielęgnację włosów w krótkim czasie.
- Delikatnie myje włosy i jednocześnie wygładza je jak odżywka
- Zapewnia optymalną pielęgnację w krótkim czasie
- Ułatwia rozczesywanie i przywraca połysk
Prosze o pomoc

Na początku detergenty, substancje myjące, emolient, nawilżacz, antystatyk, nawilżacz,olejek jojoba, potem sodium chloride, czyli ewentualny podrażniacz (?), znowu substancja nawilżająca,konserwant, gliceryna, konseranty i zapach na końcu składu? Zgadza się?
Czyli szampon chyba niezbyt zdrowy dla skóry głowy, może troszkę nawilżać, nie będzie obciążał?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 15:45   #976
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Prosze o pomoc

Na początku detergenty, substancje myjące, emolient, nawilżacz, antystatyk, nawilżacz,olejek jojoba, potem sodium chloride, czyli ewentualny podrażniacz (?), znowu substancja nawilżająca,konserwant, gliceryna, konseranty i zapach na końcu składu? Zgadza się?
Czyli szampon chyba niezbyt zdrowy dla skóry głowy, może troszkę nawilżać, nie będzie obciążał?
Spokojnie, bez paniki szampon normalny, jak każdy inny, czmu miałby być niezdrowy?
Na temat obciążenia trudno się wypowiadać, zapewne wiesz, że co włosy to inna reakcja. Ten na ciężki nie wygląda, ale gwarancji, że się sprawdzi u Ciebie nie ma
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 16:01   #977
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jakoś przestraszyła mnie ta ilość tego wszystkiego na początku. paniki nie ma, to nie moja głowa będzie nim myta Dziękuję
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 16:03   #978
pessahson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 76
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

the body shop: honey moisturising conditioner

aqua, musa sapientum, cetearyl alcohol, mel, quaternium-80, glycerin, behetrimonium chloride, bertholletia excelsa, olea europaea, sesamum indicum, amodimethicone, benzyl alcohol, phenoxyethanol, panthenol, hydroxyethylcellulose, parfum, isopropyl alcohol, coumarin, wheat amino acids, butylphenyl methylpropional, sodium chloride, linalool, cetrimonium chloride, citric acid, disodium EDTA, tocopherol, trideceth-12, benzyl benzoate, ascorbic acid, potassium sorbate.

jestem ciekawa ile ta odżywka jest warta
pessahson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 07:09   #979
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

poprosze o analize odżywki bez spłukiwania Douglas hair- ultimate shine- care spray

Aqua, Cyclopentasiloxane, PEG/PPG 18/18 Dimethicone, PEG-12 Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Hydroxyethyl Cetyldimonium Phospate, Panthenol, Rosa Centifolia, Sodium Lactate, Lactic Acid, Urea, Serine, Glycine, Allantoin, Sorbitol, Glycerin, Glucose, PEG-40 Hydrogenated Castor oil, Lauryl Pyrrolidone, Parfum, Triticum Vulgare, Propylene Glycol, Panthenol, Mangifera Indica, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Benzophenone-4, Sodium Hydroxide, CI 17200, CI 19140, Benzyl Salicylate, Limonene.
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 12:17   #980
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez pessahson Pokaż wiadomość
the body shop: honey moisturising conditioner

aqua, musa sapientum, cetearyl alcohol, mel, quaternium-80, glycerin, behetrimonium chloride, bertholletia excelsa, olea europaea, sesamum indicum, amodimethicone, benzyl alcohol, phenoxyethanol, panthenol, hydroxyethylcellulose, parfum, isopropyl alcohol, coumarin, wheat amino acids, butylphenyl methylpropional, sodium chloride, linalool, cetrimonium chloride, citric acid, disodium EDTA, tocopherol, trideceth-12, benzyl benzoate, ascorbic acid, potassium sorbate.

jestem ciekawa ile ta odżywka jest warta
Było tutaj: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=559 ale skład lekko się różni? To chyba nie ten sam produkt?
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 13:05   #981
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Było tutaj: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=559 ale skład lekko się różni? To chyba nie ten sam produkt?
A to ciekawe, mam tę odżywkę przed sobą, skład taki jak podany niedawno (nieanalizowany), na stronie TBS też taki sam...
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 14:55   #982
marym
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 45
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuję, Estelle!

Co do odżywki miodowej The Body Shopu, skład, który dodałam do analizy wzięłam ze strony The Body Shopu.. Być może przypadkowo podali oni skład odzywki bananowej (bo taka chyba kiedyś była w ich ofercie), a teraz to zmienili.. Nie mam pojęcia.
marym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 15:24   #983
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Fitomed, Zioła i biotyna, Odżywka ekstraziołowa do włosów tłustych i skłonnych do łupieżu - Ma taki sam skład jak: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...9&postcount=67 i te same wyciągi ziołowe. Błąd w nazwie? Na mojej z pewnością jest napisane do włosów "tłustych"

URTEKRAM - Szampon z szałwią

Skład: Aqua, aloe barbadensis gel, cocamidopropyl betaine, coco-glucoside, sodium coco-sulfate, glycerin, sodium cocoyl glutamate, citric acid, salvia officinalis oil, achillea millefolium, ribes nigrum leaf, taraxacum officinale extract, limonene.

URTEKRAM - Odżywka do włosów dla dzieci (ciekawe, ciekawe )

Skład: Aqua, glycerin, glyceryl stearate se, prunus armeniaca kernel oil, simmondsia chinesis cera, cetyl alcohol, cocoglycerides, cetearyl olivate, sorbitan olivate, citrus grandis seed extract, hydrolyzed wheat gluten, calendula officinalis extract, helianthus annuus seed oil, citric acid.

Proszę o oceny składów, bo nie wszystkie składniki rozszyfrowałam w kwestii ich działania
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 17:36   #984
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
[/I]URTEKRAM - Odżywka do włosów dla dzieci (ciekawe, ciekawe )

Skład: Aqua, glycerin, glyceryl stearate se, prunus armeniaca kernel oil, simmondsia chinesis cera, cetyl alcohol, cocoglycerides, cetearyl olivate, sorbitan olivate, citrus grandis seed extract, hydrolyzed wheat gluten, calendula officinalis extract, helianthus annuus seed oil, citric acid.

Proszę o oceny składów, bo nie wszystkie składniki rozszyfrowałam w kwestii ich działania
Ładne to . Odżywka wygląda na silnie nawilżającą, zaraz po wodzie jest gliceryna, która wiąże wilgoć we włosach. Wysoko w składzie również olejek z moreli i jojoba [ekstrakt?], a dalej ekstrakt z nasion cytrusa o nazwie pomello, gluten zbożowy, nagietek i słonecznik.
Wypełniaczy niewiele, konserwantów też nie widać [chyba, że jojoba pełni taką rolę]
Fajny skład
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 20:01   #985
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Ładne to . Odżywka wygląda na silnie nawilżającą, zaraz po wodzie jest gliceryna, która wiąże wilgoć we włosach. Wysoko w składzie również olejek z moreli i jojoba [ekstrakt?], a dalej ekstrakt z nasion cytrusa o nazwie pomello, gluten zbożowy, nagietek i słonecznik.
Wypełniaczy niewiele, konserwantów też nie widać [chyba, że jojoba pełni taką rolę]
Fajny skład
Dziękuję
Zdziwiłam się właśnie tym brakiem konserwantów (bo jeszcze mi spleśnieje ) ale wychodzi na to, że bardzo łagodna odżywka
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 20:16   #986
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

przerwa, ale już piszę dalej...
Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
URTEKRAM - Szampon z szałwią
Skład: Aqua, aloe barbadensis gel, cocamidopropyl betaine, coco-glucoside, sodium coco-sulfate, glycerin, sodium cocoyl glutamate, citric acid, salvia officinalis oil, achillea millefolium, ribes nigrum leaf, taraxacum officinale extract, limonene.
Wygląda na przyjemny szamponik,oparty na łagodnych środkach myjących [chociaż mimo tego może podrażnić, np osoby nietolerujące pewnych sładników]. Powinien zadziałać nawilżająco z uwagi na glicerynę i żel aloesowy, zawiera również wyciągi z szałwii, krwawnika pospolitego, czarnej porzeczki i mniszka lekarskiego, co by wskazywało na jego regulujący wydzielanie gruczołów charakter.
Tutaj też bez konserwantów, hm...

Co do Fitomedu, może etykietki się im pomyliły i trafiły nie na tą partię?
Bardziej polegałabym na składzie ze stronki: http://www.kosmetykanaturalna.pl/fito_odzywki.php.
A działanie z uwagi na podobieństwo składników głównych będzie podobne, jedynie zioła spełniają tu inne funkcje, w tym do włosów tłustych będą lekko wysuszać i regulować pracę gruczołów, a w tym do suchych powinny zapewniać stopniowe nawilżenie.

Na pocieszenie powiem Ci, że mój żel do buźki ma skład niemal identyczny z szamponem: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=416 i też różni się od składu z sieci.
A może teraz produkują wg nowych receptur, a nam trafiły się jeszcze produkty ze starszych partii i stąd rozbieżności?

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-07-11 o 20:45 Powód: Dopisek.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 22:13   #987
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Co do Fitomedu, może etykietki się im pomyliły i trafiły nie na tą partię?
Bardziej polegałabym na składzie ze stronki: http://www.kosmetykanaturalna.pl/fito_odzywki.php.
A działanie z uwagi na podobieństwo składników głównych będzie podobne, jedynie zioła spełniają tu inne funkcje, w tym do włosów tłustych będą lekko wysuszać i regulować pracę gruczołów, a w tym do suchych powinny zapewniać stopniowe nawilżenie.

Na pocieszenie powiem Ci, że mój żel do buźki ma skład niemal identyczny z szamponem: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=416 i też różni się od składu z sieci.
A może teraz produkują wg nowych receptur, a nam trafiły się jeszcze produkty ze starszych partii i stąd rozbieżności?

Każdy ze składów na stronie zawiera DMDM Hydatoin, którego nie ma na etykietce ani tej odżywki którą posiadam ani na rumiankowej w tym samym sklepie

A z żelem ciekawa historia, widzę że nie jeden producent robi zamieszanie
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 12:59   #988
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

bardzo ladnie prosze jeszcze o analize tego szamponu

GOLDWELL DUAL SENSES, CURLY TWIST SHAMPOO



Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycol Distearate, Coco-Glucoside, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Bambusa Vulgaris(Bamboo) Extract, Laureth-4, Sodium Chloride, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Propylene Glycol, PPG-9, Sodium PCA, Quaternium-80, Panthelnol, Glycerin, Octyldodecyl PCA, Sorbitol, Glycoproteins, Sodium Benzoate, Parfum, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, C.I 19140, C.I 42090, C.I 15510.

I tak jeszcze dodam dla przypomnienia, zeby bylo razem

GOLDWELL DUAL SENSES, CURLY TWIST CONDITIONER

Aqua, Cetearyl Alcohol, Bambusa Vulgaris(Bamboo) Extract, Behentrimanium Chloride, Isopropyl Myristate, Steartimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthelnol, Propylene Glycol, Lactic Acid, Octyldodecyl PCA, Sodium PCA, Glycerin, Sorbitol, Quaternium-80, Glycoproteins, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, C.I 19140, C.I 42090, C.I 15510.

analiza Estelle ---> http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=771

walnelam tam glupote, ze ta odzywka jest bez splukiwania...oczywiscie nie jest

fajnie by bylo jakby ktos jeszcze dal sklad sprayu z tej serii...
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 20:37   #989
jolla93
Przyczajenie
 
Avatar jolla93
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Sunsilk, Odbudowa i pielęgnacja, Szampon do włosów zniszczonych suszeniem i modelowaniem

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Citric Acid, Guar, Hydroxypropyltrimonium Chloride, TEA-DodecylbenzeneSulfonate, Carbomer, Hydrolyzed Keratin, Dimethiconol, Trideceth-12, Sodium Hydroxide, Parfum, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, DMDM Hydantoin, Mica, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, BHT, Benzophenone-4, PPG-9, CI 15985, CI 77891

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-07-16 o 12:14 Powód: Wykasowanie składu odżywki - analizowany wcześniej.
jolla93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 13:26   #990
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Odżywka KAARAL purify life color

Water, Myristyl Alcohol, Propylene Glycol, Behentrimonium Chloride, Hydrogeneted Steryl Olive Esteres, Bis (C13 - 15 Alkoxy) Pg Amodimethicone, Polyquaternum - 7, Rubus Fruticosus (Rubus Fruticosus (Blackberry), Fruit Extract / Rubus Fructicosus (Blackberry) Leaf Extract)), Acetum (Vinegar), Peg - 40 Hydrogeneted Castor oil, Fragrance (Limonene), Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Tetrasodium Edta, Imidazolidini Urea, Methylochlorisothiazolino ne, Methylisothazolinone.

Błagam,czy jest dobra? jestem w trakcie 2 opakowania, jestem zadowolona, ale zastanawiam się nad inna.

Edytowane przez hawrodytka
Czas edycji: 2008-07-13 o 16:27
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.