Olej arganowy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-01, 16:40   #61
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie wygładza. Więcej, nie zauważyłam żadnego pozytywnego skutku stosowania oleju arganowego.
Sprawdził sie tylko w jednym przypadku - nakładany na twarz przed basenem, nie zmywa się więc zapobiega jej wysuszaniu przez chlorowaną wodę.

Mam 40 lat i gładką skórę bez zmarszczek, ale między brwiami widać zaczątki lwiej zmarszczki.
Odstawienie kremów dedykowanych dla skór dojrzałych i zastąpienie ich olejem arganowym bardzo pogorszyło ten stan, a dodatkowo skóra straciła na jędrności. Jestem na siebie wściekła za to, ale mam nadzieję że da się jeszcze naprawić bo powrót do poprzedniej pielęgnacji widocznie poprawia stan skóry.

A tak po za tym, to skóra uległa mocnemu zanieczyszczeniu, pojawiło się stado mocno zapchanych porów, kilka ropnych guli na policzkach po których leczę teraz ślady. Odstawienie oleju arganowego pomogło, skóra przestała się zapychać a ropniaki pojawiać.

Ja nie polecam. Zwłaszcza starszym kobietom które mają już faktyczne problemy, a nie tylko starają się odsunąć ich powstanie na jak najpóźniej.
kremów nie chce odstawiać. olejek ma być tylko dodatkiem , i raczej bede go stosowac tylko na noc i na włosy...może twoje problemy skórne są własnie wynikiem za duzej ilosci oleju na twarzy tak jak to pisała osoba wyżej? ja juz zamówiłam olej także nie ma odwrotu- muszę przetestować
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 18:32   #62
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez yoanna1983 Pokaż wiadomość
kremów nie chce odstawiać. olejek ma być tylko dodatkiem , i raczej bede go stosowac tylko na noc i na włosy...może twoje problemy skórne są własnie wynikiem za duzej ilosci oleju na twarzy tak jak to pisała osoba wyżej? ja juz zamówiłam olej także nie ma odwrotu- muszę przetestować
Mnie też nikt by nie odwiódł od wypróbowania na własnej skórze, po tym jak się naczytałam pochlebnych opinii i byłam do niego nastawiona bardzo pozytywnie.

Może Tobie posłuży bo każda skóra jest inna.

Używałam go w ilośći 3- 4 krople na twarz i szyję, a po jakimś czasie też przecierałam twarz papierowym ręcznikiem bo była po prostu bardzo tłusta po oleju. On po prostu okropnie mi zapychał pory.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 08:02   #63
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Olej arganowy

Hej dziewczyny, ja właśnie zaczęłam stosować olej arg. Ale nie stosuję go w pojedynke, dodaję 2 krople do porcji żelu hialuronowego z BU. Jestem zachwycona!!! Nie mam uczucia tłustego filmu, wszystko się natychmiast wchłania (łącznie z olejkiem) a skóra pozostaje przyjemnie nawilżona i gładka na cały dzień... Muszę dodać, że mam skórę ekstremalnie suchą i nic nie pomagało, po kilku godzinach od posmarowania kremem byłam ściągnięta i swędząca na buzi. Nie wiem jak ze zmarszczkami, bo za krótko stosuję, ale kremów jak na razie nie mam potrzeby stosować Żel z olejkiem załatwia sprawę Chyba każdy musi sam spróbować... Ja jeszcze zauważyłam, że zmniejsza mi się ilość wągrów w porach, więc ta mieszanka chyba nie zapycha skóry.
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 09:30   #64
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja właśnie zaczęłam stosować olej arg. Ale nie stosuję go w pojedynke, dodaję 2 krople do porcji żelu hialuronowego z BU. Jestem zachwycona!!! Nie mam uczucia tłustego filmu, wszystko się natychmiast wchłania (łącznie z olejkiem) a skóra pozostaje przyjemnie nawilżona i gładka na cały dzień... Muszę dodać, że mam skórę ekstremalnie suchą i nic nie pomagało, po kilku godzinach od posmarowania kremem byłam ściągnięta i swędząca na buzi. Nie wiem jak ze zmarszczkami, bo za krótko stosuję, ale kremów jak na razie nie mam potrzeby stosować Żel z olejkiem załatwia sprawę Chyba każdy musi sam spróbować... Ja jeszcze zauważyłam, że zmniejsza mi się ilość wągrów w porach, więc ta mieszanka chyba nie zapycha skóry.
napisz mi gdzie kupić ten żel i ile kosztuje
zaciekawiłaś mnie teraz żelem i znów kolejny wydatek hehe
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 05:56   #65
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: Olej arganowy

Cześć Dziewczyny,

mam trochę głupie pytanie - czy olejek arganowy stosowany na włosy to ten sam, co stosowany na twarz? Dla mnie na zdrowy rozum tak, ale na opakowaniu jest mowa tylko o włosach Chcę uniknąć jakichś niespodzianek po prostu
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 11:27   #66
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie wygładza. Więcej, nie zauważyłam żadnego pozytywnego skutku stosowania oleju arganowego.
Sprawdził sie tylko w jednym przypadku - nakładany na twarz przed basenem, nie zmywa się więc zapobiega jej wysuszaniu przez chlorowaną wodę.

Mam 40 lat i gładką skórę bez zmarszczek, ale między brwiami widać zaczątki lwiej zmarszczki.
Odstawienie kremów dedykowanych dla skór dojrzałych i zastąpienie ich olejem arganowym bardzo pogorszyło ten stan, a dodatkowo skóra straciła na jędrności. Jestem na siebie wściekła za to, ale mam nadzieję że da się jeszcze naprawić bo powrót do poprzedniej pielęgnacji widocznie poprawia stan skóry.

A tak po za tym, to skóra uległa mocnemu zanieczyszczeniu, pojawiło się stado mocno zapchanych porów, kilka ropnych guli na policzkach po których leczę teraz ślady. Odstawienie oleju arganowego pomogło, skóra przestała się zapychać a ropniaki pojawiać.

Ja nie polecam. Zwłaszcza starszym kobietom które mają już faktyczne problemy, a nie tylko starają się odsunąć ich powstanie na jak najpóźniej.

Od dłuższego czasu stosuję olej arganowy właśnie na cerę dojrzałą i widzę jego pozytywne działanie, ale łączę go z innymi składnikami przeciwzmarszczkowymi. Nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek olej mógł samodzielnie zadziałać na zmarszczki a już szczególnie mimiczne - chociaż niezbyt uczciwi sprzedawcy zwłaszcza na allegro, piszę wprost niestworzone rzeczy na jego temat .
Może daj jeszcze jedną szansę temu olejowi bo on naprawdę wspomaga walkę ze zmarszczkami, ale nie solo tylko w połączeniu z innymi kosmetykami czy składnikami. Jak nie chce mi się robić swoich mazideł, niestety nie zawsze mam czas, dodaję olej arganowy i inne składniki do porcji gotowego kremu - jest to bardzo wygodne i skuteczne, dodatkowo nigdy nie zostaje tłusta warstwa tylko wszystko ładnie się wchłania
Olej arganowy może zapychać, stosowany w zbyt dużej ilości, sama tego doświadczyłam , dopiero na stronie jakiegoś sklepu doczytałam że w przypadku cery mieszanej należy stosować od 5-10 czy 15% - teraz dokładnie nie pamiętam, musiałabym poszukać. Dlatego tam gdzie mam tłustą skórę dodaję odrobinę - nawet niecałą kroplę albo wcale, natomiast wszędzie indziej nie żałuję.

A i trzeba uważać bo oleje sprzedawane na allegro często zawierają w składzie więcej parafiny niż samego oleju arganowego- trzeba czytać skład.
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 17:07   #67
clockaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Olej arganowy

Wyżej wspomniany olej stosowany samodzielnie może być komodogenny (czyli powodować zapychanie porów i powstawanie zaskórników), i jest zbyt tłusty, nie wchłania się prawie wcale i zostawia na skórze bardzo niemiły film
Jak pisano już wyżej najlepiej połączyć go z np. kwasem hiarulonowym w żelu (gotowy do kupienia w sklepach internetowych - Biochemia Urody, Mazidła, Zrób Sobie Krem itp.) albo dodać do ulubionego kremu (odrobinę gotowego kremu i kilka kropli oleju mieszamy w zagłębieniu dłoni) powstanie dwufazowa emulsja, krórej wszystkie czynne składniki lepiej się wchłonią. Zastosowany w ten sposób jest o wiele lżejszy dla skóry.
Sama stosowałam ten olej przez kilka miesięcy- do wyczerpania zapasów. Teraz mam inny olej, a "w drodze do mnie" jest jeszcze inny. Eksperymentuję i szukam tego odpowiedniego dla mnie.......Arganowym zachwycona nie byłam.
clockaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 22:25   #68
LeeLena
Raczkowanie
 
Avatar LeeLena
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 124
Dot.: Olej arganowy

A wiecie coś o tym, czy olej arganowy może przyciemnić skórę? Albo poprawić jej koloryt?
__________________

LeeLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 18:56   #69
clockaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Olej arganowy

Nie spotkałam się z opiniami, by przyciemniał skórę. Jeśli chodzi o poprawę kolorytu- doczytałam, że delikatnie poprawia krążenie.......ale nie spodziewałabym się cudów
clockaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 13:23   #70
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez yoanna1983 Pokaż wiadomość
napisz mi gdzie kupić ten żel i ile kosztuje
zaciekawiłaś mnie teraz żelem i znów kolejny wydatek hehe
Jasne, że powiem, z przyjemnością - bo go uwielbiam!!! Im dłużej stosuję tym bardziej lubię
Żel ten kupiłam na BU:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-gels.html Ja mam akurat odżywczy, ale Ty możesz sobie wybrać inny, w zależności od potrzeby.
Polecam również tę buteleczkę air less Do tego olej arganowy, po dosłownie 2-3 kropelki każdorazowo, ale to sprawa indywidualna. Ja mam skórę suchą jak papier, ściągającą się i swędzącą, a po tym żelu z olejem jest gładziutka, miękka, ma chłodną wilgotną powierzchnię nawet pod pudrami - jestem mega zadowolona, nie używam już kremów, tylko filtry jak muszę

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez sadia Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

mam trochę głupie pytanie - czy olejek arganowy stosowany na włosy to ten sam, co stosowany na twarz? Dla mnie na zdrowy rozum tak, ale na opakowaniu jest mowa tylko o włosach Chcę uniknąć jakichś niespodzianek po prostu
Mi się coś przypomina, że ten na włosy to może być spożywczy, tłoczony z prażonych ziaren, ale do skóry musi być już kosmetyczny, tłoczony na zimno! Ale poszukaj jeszcze dokładnych info, ja nie dam głowy za to co napisałam, po prostu nie dokładnie pamiętam...

Edytowane przez ula_ka
Czas edycji: 2012-05-14 o 13:13
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 14:14   #71
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Jasne, że powiem, z przyjemnością - bo go uwielbiam!!! Im dłużej stosuję tym bardziej lubię
Żel ten kupiłam na BU:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-gels.html Ja mam akurat odżywczy, ale Ty możesz sobie wybrać inny, w zależności od potrzeby.
Polecam również tę buteleczkę air less Do tego olej arganowy, po dosłownie 2-3 kropelki każdorazowo, ale to sprawa indywidualna. Ja mam skórę suchą jak papier, ściągającą się i swędzącą, a po tym żelu z olejem jest gładziutka, miękka, ma chłodną wilgotną powierzchnię nawet pod pudrami - jestem mega zadowolona, nie używam już kremów, tylko filtry jak muszę
dzięki czyli do tego żelu trzeba sobie dokupić buteleczkę
ja już mam olej arganowy i smaruję nim cerę na noc w sumie dobrze nawilża, szybko wchłania się..ale na efekty pewnie trzeba poczekać trochę .... bo na razie nadal mam suche miejsca na buzi.
wydaje mi się ze mam lekko przyciemnioną cerę po nim ale ładnie to wygląda.. troszkę taka opalona zastanawiam się czy na dzień również stosowac zamiast kremu .....
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 14:31   #72
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez yoanna1983 Pokaż wiadomość
dzięki czyli do tego żelu trzeba sobie dokupić buteleczkę
ja już mam olej arganowy i smaruję nim cerę na noc w sumie dobrze nawilża, szybko wchłania się..ale na efekty pewnie trzeba poczekać trochę .... bo na razie nadal mam suche miejsca na buzi.
wydaje mi się ze mam lekko przyciemnioną cerę po nim ale ładnie to wygląda.. troszkę taka opalona zastanawiam się czy na dzień również stosowac zamiast kremu .....
Ja stosuję żel i olejek codziennie dwa razy dziennie, jak krem Krem stoi i czeka na sytuacje awaryjną kiedy zabraknie mi żelu z olejkiem Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, należy zastosować jakiś filtr, bądź poprostu, jak pisała jedna z koleżanek dodawaj i żel i olej do codziennego kremu (przeważnie już mają filtry), będziesz miała ochronę przed słoneczkiem i spotęgowane nawilżanie skóry!
Błagam, tylko używaj kremów nietestowanych na zwierzetach
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:49   #73
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Ja stosuję żel i olejek codziennie dwa razy dziennie, jak krem Krem stoi i czeka na sytuacje awaryjną kiedy zabraknie mi żelu z olejkiem Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, należy zastosować jakiś filtr, bądź poprostu, jak pisała jedna z koleżanek dodawaj i żel i olej do codziennego kremu (przeważnie już mają filtry), będziesz miała ochronę przed słoneczkiem i spotęgowane nawilżanie skóry!
Błagam, tylko używaj kremów nietestowanych na zwierzetach
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483
ja używam kremów z ziaja, więc może zrobie tak jak piszesz że dodam do kremu troszkę oleju a dodac go do całego kremu czy tylko mieszac sobie troche na dłoni przed nałozeniem na twarz rano?
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 20:27   #74
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez yoanna1983 Pokaż wiadomość
ja używam kremów z ziaja, więc może zrobie tak jak piszesz że dodam do kremu troszkę oleju a dodac go do całego kremu czy tylko mieszac sobie troche na dłoni przed nałozeniem na twarz rano?
A czy Ziaja (brawo!!! nietestowana )nie jest troszeczkę gęstawa? Bo jesli tak, to jesli dodasz nieco oleju i żelu będzie miała lepszy poślizg i lżejszą konsystencję I masz rację, najlepiej przed nałożeniem dodać kilka kropel olejku do kremu, musisz sprawdzić jaka ilość Ci odpowiada Obawiam się, że dodanie czegokolwiek do całego kremu mogłoby mu zaszkodzić...
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 20:42   #75
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
A czy Ziaja (brawo!!! nietestowana )nie jest troszeczkę gęstawa? Bo jesli tak, to jesli dodasz nieco oleju i żelu będzie miała lepszy poślizg i lżejszą konsystencję I masz rację, najlepiej przed nałożeniem dodać kilka kropel olejku do kremu, musisz sprawdzić jaka ilość Ci odpowiada Obawiam się, że dodanie czegokolwiek do całego kremu mogłoby mu zaszkodzić...
w sumie masz racje kremy ziaja jeśli chodzi o gęstość to zależy które, te tłuste na pewno ale te nawilżające nie są jakoś bardzo gęste , raczej konsystencję mają lekką... i takich używam ogólnie lubię je i są tanie . żelu nie mam. mam tylko ten olej więc spróbuje mieszać go z kremem, zobaczę co z tego wyniknie a mam pytanko, używasz może mydła alleppo czy jakoś tak ? zastanawiam się czy nie kupić go do codziennego porannego mycia twarzy.....
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 13:54   #76
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez yoanna1983 Pokaż wiadomość
a mam pytanko, używasz może mydła alleppo czy jakoś tak ? zastanawiam się czy nie kupić go do codziennego porannego mycia twarzy.....
Ja di mycia buzi używam olejku pomarańczowego z BU:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html

Także mydła moja buzia już nie widzi

Spróbuj tego olejku, powinien Ci poprawić kondycję skóry, jeśli masz jakieś problemy z wypryskami itd, troszkę znormalizować wydzielanie sebrum.... Wiadomo, że każdy proces jaki zachodzi na skórze wymaga troszkę czasu, więc jak już ktoś wspomniał, nie należy się nastawiać na jakieś fajerwerki po tygodniu. Ale na pewno skóra podziękuje za wprowadzenie olejku do codziennej pielęgnacji
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 13:58   #77
Babski Raj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: Olej arganowy

Polecam olej arganowy z firmy Adams Fitness Food.
Są dwa rodzaje : jeden przeznaczony typowo do pielęgnacji twarzy i ciała, a drugi do spożywania.
Zastosowanie oleju jest szerokie np. do codziennej pielęgnacji zarówno twarzy jak i ciała, do demakijażu, jako odżywkę lub maskę do włosów (zarówno całych jak i końcówek) i paznokci. Polecam dodawać go do potraw np. sałatek- jako w pewnym sensie suplementacje....itp.
Sama go używam chociaż musiałam się do niego przekonać (nie przepadam za olejkami) ale ten jest naprawdę dobry nawet przy mojej zarówno wrażliwej jak i problematycznej cerze. Co jest w nim dodatkowo fajne.. nie pozostawia filmu po nałożeniu jak inne olejki.
Babski Raj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 14:53   #78
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Babski Raj Pokaż wiadomość
Polecam olej arganowy z firmy Adams Fitness Food.
Są dwa rodzaje : jeden przeznaczony typowo do pielęgnacji twarzy i ciała, a drugi do spożywania.
Zastosowanie oleju jest szerokie np. do codziennej pielęgnacji zarówno twarzy jak i ciała, do demakijażu, jako odżywkę lub maskę do włosów (zarówno całych jak i końcówek) i paznokci. Polecam dodawać go do potraw np. sałatek- jako w pewnym sensie suplementacje....itp.
Sama go używam chociaż musiałam się do niego przekonać (nie przepadam za olejkami) ale ten jest naprawdę dobry nawet przy mojej zarówno wrażliwej jak i problematycznej cerze. Co jest w nim dodatkowo fajne.. nie pozostawia filmu po nałożeniu jak inne olejki.
kryptoreklama ? ja kupiłam na allegro i jak na razie jestem zadowolona...choć fakt nie mam porównania z innymi bo to mój 1 olej arganowy. może następnym razem kupię gdzie indziej
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 16:16   #79
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez yoanna1983 Pokaż wiadomość
kryptoreklama ? ja kupiłam na allegro i jak na razie jestem zadowolona...choć fakt nie mam porównania z innymi bo to mój 1 olej arganowy. może następnym razem kupię gdzie indziej
Jeśli mogę coś poradzić, to kupuj ze sprawdzonych źródeł, koniecznie trzeba sie upewniać czy substancja w buteleczce to 100% oleju arg, czy tez olej z uzupełniaczami. Można to zrobić dopytując sprzedawcę, bądź czytając skład
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 22:33   #80
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Jeśli mogę coś poradzić, to kupuj ze sprawdzonych źródeł, koniecznie trzeba sie upewniać czy substancja w buteleczce to 100% oleju arg, czy tez olej z uzupełniaczami. Można to zrobić dopytując sprzedawcę, bądź czytając skład
wiesz co, niby wszystko jest opisane, skład certyfikaty itd itp ale to może każdy tak napisac i tak na prawdę nie ma 100% pewności, że to jest olej bez domieszek....bo nie sprawdzisz tego
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 21:04   #81
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Olej arganowy

Hej! Dołączę się do dyskusji bo jestem zakochana w olejku arganowym

Pierwszą buteleczkę dostałam w prezencie w zeszłym roku, trochę poleżała na półce bo nie wiedziałam co z nim robić. Jakoś w grudniu brakło mi odżywki do włosów więc postanowiłam że przetestuję olejek. Poczytałam w necie żeby wmasować lekko w skórę głowy i zostawić na dłużej - wmasowałam, zostawiłam na noc i rano zmyłam. Włosy były ok, nie zauważyłam jakichś spektakularnych efektów ale nie wyglądały najgorzej w ramach silnego postanowienia nie kupuję nowych kosmetyków dopóki nie zużyję starych olejek został ze mną jako odżywka przez następne trzy miesiące (jest baaaaardzo wydajny). Po trzech miesiącach przeżyłam szok - po myciu na umywalce nie zostawało prawie żadnych włosów a do tej pory wyłaziły garściami, znajome zaczęły mnie wypytywać co zrobiłam, że mi tak włosy zgęstniały i urosły (w tej chwili mam do pasa, w grudniu miałam do połowy pleców). Jestem zachwycona!!!

Z góry mówię, że do twarzy nie próbowałam go stosować więc nie wiem jak działa ...

Ps. Przepraszam, że się tak rozpisałam...
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 22:03   #82
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Hej! Dołączę się do dyskusji bo jestem zakochana w olejku arganowym

Pierwszą buteleczkę dostałam w prezencie w zeszłym roku, trochę poleżała na półce bo nie wiedziałam co z nim robić. Jakoś w grudniu brakło mi odżywki do włosów więc postanowiłam że przetestuję olejek. Poczytałam w necie żeby wmasować lekko w skórę głowy i zostawić na dłużej - wmasowałam, zostawiłam na noc i rano zmyłam. Włosy były ok, nie zauważyłam jakichś spektakularnych efektów ale nie wyglądały najgorzej w ramach silnego postanowienia nie kupuję nowych kosmetyków dopóki nie zużyję starych olejek został ze mną jako odżywka przez następne trzy miesiące (jest baaaaardzo wydajny). Po trzech miesiącach przeżyłam szok - po myciu na umywalce nie zostawało prawie żadnych włosów a do tej pory wyłaziły garściami, znajome zaczęły mnie wypytywać co zrobiłam, że mi tak włosy zgęstniały i urosły (w tej chwili mam do pasa, w grudniu miałam do połowy pleców). Jestem zachwycona!!!

Z góry mówię, że do twarzy nie próbowałam go stosować więc nie wiem jak działa ...

Ps. Przepraszam, że się tak rozpisałam...
hej miło czytać o takich efektach stosowania oleju....
ja wprawdzie uzyłam dopiero raz na włosy i troche szkoda mi go, gdyz uzywam też na twarz ...i chce by na długo mi wystarczył. Chyba zrobiłam to zle uzywając go na całe wlosy i troche mi poszlo. wiec może spróbuje tak jak ty piszesz, że tylko wetrę w skórę głowy
troche jestem nie cierpliwa ale bede regularnie stosowac i moze tez przestaną mi wypadac włosy (bo to jest moją zmorą).
a mam pytanie: czy na noc jak nacierasz glowe olejkiem to zawijasz te w cos czy od razu kladziesz sie spac i czy nie plami to jakos poduszki?
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 22:38   #83
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Olej arganowy

Yoanna1983 ->
ja wylewam trochę na dłonie, rozcieram i potem wsmarowuje w skórę głowy, trochę daje tez na same włosy (ale niedużo) bo robią się potem przyjemne w dotyku. Z reguły splatam w warkocz a na poduszkę kładę ręcznik, bo faktycznie wszystko się tłuści. Powtarzam średnio 2x w tygodniu. Muszę przyznać że jestem człowiek leniwy i często mi się nie chce, ale jak sobie przypomnę koszmar wypadania garściami to zaraz lecę wcierać
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 22:51   #84
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Yoanna1983 ->
ja wylewam trochę na dłonie, rozcieram i potem wsmarowuje w skórę głowy, trochę daje tez na same włosy (ale niedużo) bo robią się potem przyjemne w dotyku. Z reguły splatam w warkocz a na poduszkę kładę ręcznik, bo faktycznie wszystko się tłuści. Powtarzam średnio 2x w tygodniu. Muszę przyznać że jestem człowiek leniwy i często mi się nie chce, ale jak sobie przypomnę koszmar wypadania garściami to zaraz lecę wcierać
dzieki, zatem muszę sie zmobilizować i zacząc stosować
lepsze efekty są gdy sie zastosuje na noc ? czy można by też np godzinę wcześniej przed myciem ?
p.s. a szamponów uzywasz jakichś specjalnych ?
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 23:22   #85
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Olej arganowy

Według mnie efekty są lepsze jak się dłużej potrzyma na włosach, ale i godzinę będzie dobrze a szamponu nie znalazłam jeszcze idealnego, więc cały czas używam innych ( no może Isana Med najbardziej mi pasuje)...
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 23:28   #86
rewolta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 7
Dot.: Olej arganowy

W moim przypadku pięknie się sprawdził - stosuję po każdym myciu 2 krople zamiast odżywki. Szampon zwykle ziołowy i tyle - na poczatku trudniej mi było rozczesywać włosy, niż po odzywce, ale po pewnym czasie - chyba 2 miesiącach - włosy już mi nie wyłaziły, rozczesywały się duzo łatwiej i nabrały blasku. Więc u mnie chwilowo poczuły się gorzej, by było lepiej . Moja ulubiona wersja oleju, to taka w mini-sprayu - świetnie dozuje krople.
rewolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 21:10   #87
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Olej arganowy

Zainspirowałam sie tez tym olejem, cena hm... troche duza, mam nadzieje, ze przelozy sie to na wydajnosc... poczekam na przyplyw gotówki i zgotuje sobie serum
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 13:39   #88
zabula87
Wtajemniczenie
 
Avatar zabula87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: RŚ
Wiadomości: 2 869
Dot.: Olej arganowy

Czy olej arganowy dostanę w aptece lub sklepie zielarskim?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=oCGPz...x=0&playnext=1


od 30.04.2004 MY
28.04.2012 ślub
zabula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 16:50   #89
yoanna1983
Raczkowanie
 
Avatar yoanna1983
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 131
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez zabula87 Pokaż wiadomość
Czy olej arganowy dostanę w aptece lub sklepie zielarskim?
nie mam pojęcia ale możesz popytać
na pewno taki olej dostaniesz w sklepach z kosmetykami naturalnymi...
np. Mydlarnia u Franciszka...
lub też zamówić po prostu na Allegro
yoanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 22:06   #90
Filuska85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 16
Dot.: Olej arganowy

Ja stosuje od dłuższego czasu i jestem zadowolona. Zdecydowanie polepszyła mi się kondycja skóry i rozstępy po ciąży stały się mniej widozne. Aktualnie kupiłam również olej spożywczy i mam zamiar go również stosować.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-06-08 o 12:07 Powód: Reklama
Filuska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-28 00:34:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.