co najpierw - peeling czy maseczka? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-29, 19:49   #1
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253

co najpierw - peeling czy maseczka? ;)


Co najpierw, peeling czy maseczka? A moze to obojętne? Zawsze, zawsze miałam problem z kolejnością kosmetyków...Jakby kogoś ciekawiło to peeling spa z avonu z zieloną herbatą, a maseczka argiletz, zielona przeciw trądzikowi, o.

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 20:10   #2
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: co najpierw - peeling czy maseczka? ;)

Najpierw peeling, ktory jak kazdy peeling ma zadanie usunac martwy naskorek . Dzieki temu skora lepiej przyjmie maseczke.
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 21:12   #3
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: co najpierw - peeling czy maseczka? ;)

Aaa, ale peeling i na to maseczka oczyszczjąca to nieeee jes dobry pomysł... Kiedyś o tym było, albo peeling, albo maseczka oczyszczająca, tak mi się zdaj - po peelingu lepiej dać nawilżająca - ale może sie mylę..
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 11:35   #4
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: co najpierw - peeling czy maseczka? ;)

Na jednoczesne szorowanie ryjka peelingiem i maseczką oczyszczającą mogą sobie tylko słonei albo inne stwory gruboskórne pozwolić Toż zedrzeć sobie paszczę do kości można!
A tak na poważnie, to peelingi i maseczki oczyszczające mają takie samo zadanie, przy czym te pierwsze przeznaczone są raczej dla cer tłustych i mieszanych, a drugie dla suchych, wrażliwych i naczynkowych. Poza tym używanie jednych bądź drugich zależy też od osobistych preferencji. Ja zdecydowanie wolę peelingi, bo jak się poszoruję (choćby najdrobniejszymi kuleczkami) to mam wrażenie, że cera jest pożądnie doczyszczona, a po maseczkach to bywa różnie ...
Co do kolejności, to zdecydowanie najpierw czyszczenie, a dopiero potem wszelkie nawilżania, odżywania, czy co tam kto chce
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 12:14   #5
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: co najpierw - peeling czy maseczka? ;)

Chciałam zadać pytananie jeszcze,bo pisałam ale komp mi sie zresetował i juz drugi raz nie chciało mi sie pisac wiec dałam sobie spokój z tym tematem,ale chciałam sie zapytać jak czesto można robic maseczke,a peeling czym najlepiej robić(łapki ,szczoteczka??) i na jAKĄ SKÓRE(suchą czy mokrą?) i jak czesto do skóry wrażliwej teraz raczej mieszanej ale czytałam ze raz w miesiącu,a maseczke odżywczą (np. z serii pomaranczowej aa oceanica z zielona glinką i avocado dla mojej 17letniej cery)jak czesto???skoro pomaga i to bardzo
(
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 12:30   #6
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: co najpierw - peeling czy maseczka? ;)

sarimatha napisał(a):
> Chciałam zadać pytananie jeszcze,bo pisałam ale komp mi sie zresetował i juz drugi raz nie chciało mi sie pisac wiec dałam sobie spokój z tym tematem,ale chciałam sie zapytać jak czesto można robic maseczke,

maseczki oczyszczające wykonuje się w zależności od rodzaju cery, przy cerze wrażliwej raz w tygodniu, natomiast przy mieszanej i tłustej 2-3 razy tygodniowo

a peeling czym najlepiej robić(łapki ,szczoteczka??)

ja wykonuję peeling łapkami, kupiłam sobie co prawda szczoteczkę, ale jakoś mam wrażenie, że za bardzo naciąga skórę, więc od tamtej pory stanowi jedynie element dekoracyjny na półce

i na jAKĄ SKÓRE(suchą czy mokrą?)

peeling należy naładać na mokrą (ja używam wody termalnej w spray'u) skórę mokrymi łapkami, bo wtedy jest lepszy poślizg i tak się człowiek za poliki nie szarpie

i jak czesto do skóry wrażliwej teraz raczej mieszanej

jeżeli masz skórę wrażliwą, skłonną do podrażneń, to polecałabym peeling enzymatyczny (nakłada się go jak maseczkę, nic a nic nie szoruje, a następnie zmywa wacikiem lub gąbeczką - ja tam wolę gąbeczką).

ale czytałam ze raz w miesiącu,a maseczke odżywczą (np. z serii pomaranczowej aa oceanica z zielona glinką i avocado dla mojej 17letniej cery)jak czesto???skoro pomaga i to bardzo

myślę, że częstotliwość używania maseczek nawilżających i odżywczych jest uzależniona od osobistych preferencji i kondycji skóry. Ja stosuję meseczki nawilżające 2-3 razy tygodniowo (poprzedzając je peelingiem), ale przed wakacjami w Tunezji zaopatrzyłam sie w silnie nawilżającą maseczkę z Clinique'a i stosowałam ją codziennie na noc zamiast kremu - tym sposobem, mimo codziennego plażowania, skórę miałam mięciutką, a z nosa nie zeszła mi nawet jedna łuseczka

sarimatha napisał(a):
> Chciałam zadać pytananie jeszcze,bo pisałam ale komp mi sie zresetował i juz drugi raz nie chciało mi sie pisac wiec dałam sobie spokój z tym tematem,ale chciałam sie zapytać jak czesto można robic maseczke,a peeling czym najlepiej robić(łapki ,szczoteczka??) i na jAKĄ SKÓRE(suchą czy mokrą?) i jak czesto do skóry wrażliwej teraz raczej mieszanej ale czytałam ze raz w miesiącu,a maseczke odżywczą (np. z serii pomaranczowej aa oceanica z zielona glinką i avocado dla mojej 17letniej cery)jak czesto???skoro pomaga i to bardzo
> (
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 12:36   #7
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: co najpierw - peeling czy maseczka? ;)

No więc, ja zrobiłam sobie wczoraj w końcu ten peeling i maseczkę i jestem bardzo zadowolona, ot co Tzn peeling mi bardzo fajnie złuszczył i oczyścił i poczułam się „świeżo”, a maseczka jest po prostu suuper, świentie oczyściła, i jakby te wypryski się „przygładziły” istały się mniej widoczne...
Sarimatha, ja najpierw skórę trochę zwilzyłam a pozniej na to peeling, pozniej zmyłam i dokończyłam zmywanie płatkiem kosmetycznym. A robiłam łapkami, fajna metoda a potem w opuszkach palców czuję takie „mrowienie” . Raz w miesiącu? Ja jak kiedys robiłam to regularnie, to raz w tygodniu...
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.