cera wrażliwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-06, 10:02   #1
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213

cera wrażliwa


witam! potrzebuję porady, bo już mi ręce, nogi i wszystko co mogło to opadło . mam 29 lat i baardzo wrażliwą cerę, ze skłonnością do trądziku. niby jest tłusta, nawet nie mieszana, ale jakby odwodniona. nie daj Boże umyć ją wodą to szczypie, jest ściągnięta oraz sucha jak pergamin. za jakiś czas znowu następuje, za przeproszeniem wylew łoju.
pal sześć ten trądzik, chociaż i on daje mi się strasznie we znaki, ale najgorsze jest to, że próbowałam już chyba wszystkich możliwych kosmetyków i nie ma takiego, któy by mnie nie podrażniał.
no a latka lecą i chciałoby się jakoś wyglądać i zahamować pierwsze oznaki starzenia się
proszę o pomoc w znalezieniu jakiegoś sensownego zestawu do podstawowej pielęgnacji twarzy, albo chociaż jakiejś sugestii, bo nie mam już siły
przeglądałam KWC, ale jest taka mnogość komentarzy, z których jedne zaprzeczają drugim, że naprawdę ciężko mi podjąć decyzję.
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 10:44   #2
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: cera wrażliwa

Witaj na forum Może na początek napisz jakich kosmetyków używasz, będzie łatwiej doradzić Wydaje mi się że za bardzo wysuszasz sobie buzię w związku z trądzikiem i stąd to uczucie ściągania a później kilogramy sebum, po prostu skóra w ten sposób broni się przed wysuszeniem.
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 10:55   #3
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: cera wrażliwa

Cytat:
Napisane przez Doroti
Witaj na forum Może na początek napisz jakich kosmetyków używasz, będzie łatwiej doradzić Wydaje mi się że za bardzo wysuszasz sobie buzię w związku z trądzikiem i stąd to uczucie ściągania a później kilogramy sebum, po prostu skóra w ten sposób broni się przed wysuszeniem.
dzięki za odzew. używam raczej tych tańszych, z widadomych względów . miałam kilka serii AA, kwiaty polskie, kolastyna, soraya, ziaja, itd., właściwie wszystkie z tych niższych półek, ale także garnier, nivea.
bardzo mi służył vichy normadrem, ale jest za drogi, także no way
ostatni przeszłam już na krem bambino, który kiedyś mi służył, ale teraz też piecze mnie potwornie i do tego mam czerwone plamy.
ps. nie wiem czy to ma coś do rzeczy, ale ta nadwrażliwość zaczęła sie u mnie nasilać po urodzeniu dziecka.
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 12:14   #4
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: cera wrażliwa

Hmm... nie jestem specjalistką od cery wrażliwej ale myślę że po pierwsze do mycia buzi używaj wyłącznie delikatnych preparatów bez SLS (np. żel Ziaja Calma HLC, Eris Lirene łagodny żel myjący), jeśli źle reagujesz na kranówkę to zmywaj twarz wodą przegotowaną. Wybieraj kosmetyki hypoalergiczne z serii dla wrażliwców, najlepsze są niestety apteczne -min Avene, LRP, no ale to już spore koszty, z polskich może coś z AA, Iwostin albo Flos leku. Dobra sprawa dla nadwrażliwej cery to woda termalna, a na podrażnienia podobno świetne są okłady z siemienia lnianego. To tak na szybko myślę że dziewczyny coś więcej doradzą. Aha polecam korzystanie z wyszukiwarki, to naprawdę kopalnia informacji
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:42   #5
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: cera wrażliwa

dzięki serdeczne rozejrzę się w aptekach, a o tym siemieniu lnianym to nie słyszałam także zawsze to coś.
pozdrawiam
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 16:48   #6
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: cera wrażliwa

Cieszę się że mogłam troszkę pomóc
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 17:46   #7
Nikkolaa
With Beauty In Love
 
Avatar Nikkolaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: w granicach zdrowego rozsądku :)
Wiadomości: 7 829
Dot.: cera wrażliwa

Ja polecam przede wszystkim zaprzestanie mycia twarzy wodą, tylko łagodny tonik, np. płyn micelarny, Bioderma ma fajny.
Nikkolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.