Wysuniete zeby :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 22:55   #1
misiaczek1453
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3
GG do misiaczek1453
Unhappy

Wysuniete zeby :(


Siema wszystkim
mam problem mam 15 lat i mam wysuniętą gorna szczeke... nie znaczy ze wszystkie ale najbardziej to dwa na przodzie... moi rodzice nie maja pieniedzy na
aparat dla mnie : zeby mi wyprostowac zęby ( a taki wyciagany (ruchomy) jest bodajze do 12 lub 13 roku zycia refundowany przez NFZ. Nie wiem co sama mam robic .. moze jest ktos wstanie mi pomoc ,albo doradzic ) bylabym bardzo szczesliwa :d z gory Dziekuje !!
misiaczek1453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 09:41   #2
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Wysuniete zeby :(

powie ci ze keidy mialam lat 14 rodzice chcieli mi zrobic aparat na zeby ja powiedzalam NIE.
dzis mam 23 lata i sama sie zabralam za uzebienie.
Moja rada: namów mame na wizyte u ortodonty, niech posłucha jakie moga byc efekty nie leczenia zebów.
wiem wiem kasa jednak sporo daje. ja trafilam na ortodontke ktora zgodzila sie na raty 2x 500 zł za łuk.
uzbierałam pieniądze, dawałam i daje korepetycje zeby miec za co placic na wizytach.
u mnie w domu sie nie przelewa, podstawowe potrzeby mamy zaspokajane lecz na takie leczenie rodzicow tez stac nie bylo.
poradz sie kolegow/kolezanek, ktorzy na pewno chodza do ortodontow i ktorzy byc moze placa w ratach.
ja bym jednak poczekala na Twoim miejscu na wyrosniecie ósemek jesli ich nie masz a z racji Twojego wieku chyba ich nie masz jeszcze. gdybym w wieku lat 14 zrobila sobie aparat dzis musialabym znów go zakladac bo osemki bardziej mi pokrzywily zeby ktore prostowalam ruchomymi aparatami. fakt ze sa zdjecia rtg i w odpowiednim czasie moglabym byla usunac ósemki chirurgicznie, jednak ze poczekalam i sama sie zdecydowalam na aparata usuwalam ósemki normlanie i inne zeby tez.
jesli nie masz kasy-poszukaj pracy dodatkowej na weekendach, np: opieka nad dzieckiem sasiadki?wyprowadzenie psa? grosz do grosza a bedzie kokosza czy jakos to sie mówi. w duzych miastach szuka sie mlodziezy do rozdawania ulotek, gazetek, hostessowania w sklepach....wiem ze to kosmicznie brzmi ale trzeba sobie radzic bo z siedzenia kasa sama nie przyjdzie.
Pozdrawiam i zycze powodzenia
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 11:36   #3
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Wysuniete zeby :(

Cytat:
Napisane przez misiaczek1453 Pokaż wiadomość
Siema wszystkim
mam problem mam 15 lat i mam wysuniętą gorna szczeke... nie znaczy ze wszystkie ale najbardziej to dwa na przodzie... moi rodzice nie maja pieniedzy na
aparat dla mnie : zeby mi wyprostowac zęby ( a taki wyciagany (ruchomy) jest bodajze do 12 lub 13 roku zycia refundowany przez NFZ. Nie wiem co sama mam robic .. moze jest ktos wstanie mi pomoc ,albo doradzic ) bylabym bardzo szczesliwa :d z gory Dziekuje !!
Trudno tutaj cokolwiek doradzić, bo wszystko rozchodzi się o kasę.
Ja na aparat zdecydowałam się dopiero w wieku 21 lat, gdy mogłam sobie za niego sama zapłacić i pokryć koszty całego leczenia.

Nie wiem czy byłaś już na jakiejś konsultacji u orto, ale jeśli nie, to warto się przejść. Dowiesz się dokładnie jaką masz wadę i jak będzie wyglądało jej leczenie, bo to że wydaje Ci się, że to tylko kwestia wysuniętych dwóch zębów, to nie znaczy,że tak faktycznie jest. Mnie wydawało się, że tylko trójka za bardzo wystaje mi u góry, a okazało się, że miałam też wadę zgryzu, trzeba było dwa zęby usunąć i założyć dwa aparaty(góra i dół).

Z ósemkami bywa tak jak pisała smv, jednak jeśli lekarz będzie kontrolował sytuację, to zleci usunięcie ósemek na tyle wcześnie, że nie pokrzywią innych zębów.

Myślę, że możesz próbować szukać jakiegoś zajęcia na weekendy i/lub wakacje. Zawsze coś uda się zarobić. No a jak się nie uda teraz, to pozostaje poczekać aż będziesz mogła normalnie iść do pracy i zarobić na leczenie. No bo rodziców nie zmusisz jak nie mają na to funduszy.

W każdym razie bardzo fajnie, że chcesz coś z tym zrobić. Dużo osób w Twoim wieku woli mieć krzywe zęby niż nosić aparat

Uzbrój się w cierpliwość, nie teraz to za jakiś czas uda Ci się podjąć odpowiednie leczenie, grunt, że tego chcesz
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 20:48   #4
misiaczek1453
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3
GG do misiaczek1453
Dot.: Wysuniete zeby :(

Dziekuje za rade..wiecie jak to jest z kasa... moze wyjade do anglii na wakacje .. a najbardziej mi chodzi o to ze ludzie patrza na to z perspektywy .. "a ma taki wyglad to trzeba zwrocic uwage" jaka to ja nie jestem .. w sql tez tak mam .. mimo ze ani razu nie zwracam na to uwage. mam chlopaka co to toleruje .. ale tu jest kwestia tego ze jest wiele piekniejszych dziewczyn i wiadomo jak moze byc Dziewczyny .. mnie toleuja .. (chociaz nie wszystkie ) ..ale zawsze mi jest i tak ciezko...,pewnie bd musiala czekac na to zeby isc samej zapracowac na to ..ja chodzilam do orto... i mam wade zgryzu u gory .,.. ja i tak nie mam takiej jak inni .. poniewaz mialam kolege w klasie to jeszcze gozej wygladal. No a czuje ze mi zeby jeszcze wychodza i pewnie to te ósemki wiec lepiej bd jak poczekam jeszcze troche.
misiaczek1453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:17.