Dziwne duszności - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-27, 06:30   #1
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348

Dziwne duszności


Witam. Jestem alergiczką i czasami miewam niespodziewane duszności. Nie były one aż tak uciążliwe, póki miałam Berotec, aerozol, po którym mi to przechodziło. Dostałam go od mojej pani dermatolog, dzisiaj muszę jechać do niej znowu.
Moje pytanie brzmi: czy takie duszności świadczą o astmie? Zdarzają się czasami 2 razy na miesiąc, a czasem nie ma ich przez cały rok...
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 17:45   #2
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Dziwne duszności

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Witam. Jestem alergiczką i czasami miewam niespodziewane duszności. Nie były one aż tak uciążliwe, póki miałam Berotec, aerozol, po którym mi to przechodziło. Dostałam go od mojej pani dermatolog, dzisiaj muszę jechać do niej znowu.
Moje pytanie brzmi: czy takie duszności świadczą o astmie? Zdarzają się czasami 2 razy na miesiąc, a czasem nie ma ich przez cały rok...
Nie wiem, czy to forum ma coś wspólnego z astmą
ale odpowiem, bo sama mam astmę. Zacznę od tego, że dermatolog nie powinien wypisywać Ci leku na astmę... Rozumiem, że duszności itd. ale to należy raczej do obowiązku alergologa. piszesz, że masz alergię, więc powinnaś byc pod jego opieką. Ja mam alergie na bylicę, która własnie teraz ma swój okres pylenia i właśnie teraz moja astma daje o sobie znać najbardziej. Alergia, przynajmniej w moim przypadku, przyczyniła się do astmy. No i ja miałam badania w kierunku astmy.. Pomijam testy skórne (alergia), ale miałam kilkukrotnie powtarzana spirometrie, która uporczywie wychodziła źle, zostałam skierowana do kliniki alergologicznej na próbę z histaminą i dopiero po stwierdzeniu u mnie astmy (mam to na papierku) rozpoczełam leczenie.
Twoje duszności mogą być również związane z alergią i ja bym raczej do alergologa uderzała, bo w dalszym ciągu nie rozumiem, co ma do tego dermatolog
Ja też nie mam duszności cały rok. Nasilone są własnie teraz a jak zapomnę o tabletce na alergię (biorę obecnie allerin) to już w ogóle mam przeboje. Jakby co, pisz na priv to Ci powiem czego używam.
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.