Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-08, 15:41   #1
JustCassie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 406

Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?


Jak pokazały badania KLIK mężczyznom łatwiej znaleźc żonę i wybrac imię dla dziecka niż wybrac samochód
A jak było z wami? Ile czasu "czaiłyście" się przed zakupem samochodu? Czy może dokładnie wiedziałyście czego chcecie?
JustCassie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 15:56   #2
princeseczka
Zakorzenienie
 
Avatar princeseczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6 733
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Cytat:
Napisane przez JustCassie Pokaż wiadomość
Jak pokazały badania KLIK mężczyznom łatwiej znaleźc żonę i wybrac imię dla dziecka niż wybrac samochód
A jak było z wami? Ile czasu "czaiłyście" się przed zakupem samochodu? Czy może dokładnie wiedziałyście czego chcecie?
Dobre
hmm ja dopiero zaczynam karierę kierowcy, jeśli chodziło o pierwszy samochód to miałam upatrzony-chciałam Golf ale "odziedziczyłam" samochód brata

no i cóż teraz gdy się zastanawiam jaki bym chciała w tym momencie to mam mętlik w głowie i milion pomysłów na auto ( na pewno nie byłby to Golf ) z pewnością decyzja nie byłaby krótkoterminowa i łatwa też nie
__________________
Adrianek
nic nie jest trudne dla tego kto kocha



Pobraliśmy się
princeseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 16:41   #3
esterr
Zakorzenienie
 
Avatar esterr
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 601
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Zaczęłam od tego jakie auta mi się podobają i które są w zasięgu moich możliwości finansowych. Potem do czego ma mi służyć, gdzie będę najwięcej jeździć (miasto, trasy), jaki przebieg rocznie robić. Chciałam żeby miał większy prześwit (często jeżdżę po dziurawych drogach) i napęd 4WD (wyjazdy na działkę drogą nieutwardzaną, trochę deszczu i jest mega błoto) i w związku z powyższym padło na Suzuki SX4 4WD.

To był trochę kompromis, bo jednocześnie podobają mi się auta typu Bravo czy Megane III, a że nie potrzebuję tak dużego auta to Suzuki wydawało się słusznym wyborem .

To mój kolejny samochód, poprzednie były przypadkowe. Ten wybrałam już zupełnie świadomie .
__________________
Wymianka
esterr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 19:08   #4
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Ja ostatnio miałam nóż na gardle i musiałam szybko kupić jakiś samochód... Wiedziałam tylko że musi być mega tani, bo nie miałam funduszy. Wybranie samochodu, który byłby ok zajęło mi 2 dni: pierwszego dnia oglądałam zdjęcia na allegro, a drugiego patrzyłam sie co jeździ po drogach. Bardzo mi się spodobał Tico, umówiłam się na oglądanie kilku modeli, ale wszystkie były w dość złym stanie...

...a potem tato dowiedział się, że jego kolega sprzedaje za bezcen VW polo i mnie namówił na niego. Na początku nie byłam zbyt zadowolona, ale samochodzik bardzo dobrze utrzymany, silnik pracuje czyściutko, przyspieszenie ma jak mało który, w środku bardzo wygodnie, widoczność jak w akwarium i solidna, twarda blacharka. Na pierwszy samochód do nauki jazdy nie mogłam trafić lepiej
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 08:23   #5
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Jako że pierwszy samochód wybierałam w wieku 17 lat to liczył się tylko wygląd i kolor - czerwony ( ) Pod względem technicznym nie miałam co się martwić bo tata mechanik był ze mną przy kupowaniu
Następny to też tylko wygląd - czarny, po profesjonalnym niemieckim tuningu
Kolejny miał być mały,sportowy, zwinny. Oczywiście czerwony Pojechałam z chłopakiem oglądać przykładowy i wróciłam z nim na lawecie Pojeździłam ponad rok i sprzedałam
Teraz kupiłam vana ( kocham duże samochody ) ale i tak jeżdże Tżta albo taty Za ok. 3-4 miesiące kupuje coś nowego. Teraz będzie się liczyła pojemność, wyposażenie, wygląd też oczywiście. Chciałabym Alfe Mito albo Chryslera Crossfire ale czas pokaże
Wracając do tematu - nie mam problemu z podjęciem decyzji o kupnie
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 11:53   #6
DevilsAdvocate
Przyczajenie
 
Avatar DevilsAdvocate
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 9
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Pierwsze auto kupowałam trochę na czuja - padło na almerkę (piękną, niebieską, bardzo dobrze utrzymaną, podrasowaną nieco), z dobrego rocznika 98 Była niezawodna i świetnie mi się nią jeździło. Ale miałam drobną kolizję, i po tym jak ją zrobiłam, sprzedałam. Teraz kupiłam polówkę 2008 czarna 1,4 - trafiła się dobra okazja i tak wyszło. Standard jeżdżenia jest inny, w końcu 10 lat różnicy. Ale nie zdziwiłabym się gdyby okazało się, że ten starszy, jeszcze z literką J w VINie, dłużej posłuży niż Polo. Teraz mam wrażenie, że te samochody robią na sztukę, żeby ludzie jeździli do serwisów ciągle albo kupowali nowe. A co do imienia dla dziecka, to jeszcze się nie zastanawiałam, nie było okazji
__________________
Let the Good Times Roll
DevilsAdvocate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 14:17   #7
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

a ja znalazłam auto bardzo szybko (chociaż - ja non stop namiętnie przyglądam się ofertom ;P) i wyglądało to tak
wypatrzyłam na allegro almerkę, pojechałam obejrzeć.. i wróciłam z citroenem c3 bo stan almerki odbiegał mocno od obietnic z aukcji;P
i tyle było tego wybierania auta

a mój TZ szukał auta miesiąc
tzn. przepadła mu piękna almerka a potem trafiła się corolla i wtedy juz bez czekania po nią pojechał
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-13, 07:32   #8
PatikB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Cytat:
Napisane przez JustCassie Pokaż wiadomość
Jak pokazały badania KLIK mężczyznom łatwiej znaleźc żonę i wybrac imię dla dziecka niż wybrac samochód
A jak było z wami? Ile czasu "czaiłyście" się przed zakupem samochodu? Czy może dokładnie wiedziałyście czego chcecie?
niech zyja Anglicy ;-). Ja szybciej wybralam samochod niz sukienke slubna ;-))) . Musze spytac sie mojego meza, co on na to - ze latwiej znalezc zone niz samochod.... nie sadze, by podzielal to zdanie .
PatikB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 08:07   #9
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Ja pierwsze auto wybrałam dość szybko. Nie było to nic sprecyzowanego - miało być małe, żeby się nim łatwo jedziło po mieście, łatwo parkowało, tanie w eksploatacji. Padło na Punto II. Teraz Punto sprzedaję i kupuję inne auto. Tutaj wybór jest jasno sprecyzowany już od dawna - Bravo II, z konkretnym silnikiem, wyposażeniem, wersją. Ale auta szukam ( z TŻtem) już trzeci miesiąc i niestety, ciężko jest znaleźć takie, które będzie w 100% pasować.
TŻ też wie, na jakie auto będzie w przyszłości zmieniał.
Chyba jednak odbiegamy od 'średniej' Bo oboje jesteśmy pod tym względem konkretni i zdecydowani, może dlatego, że oboje jesteśmy zakręceni motoryzacyjnie
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 13:51   #10
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Ja zaczęłam szukać autka w lutym br.
Od początku miałam sprecyzowane plany- marzeniem był Opel Corsa
Brałam też pod uwagę VW Polo i ewentualnie Golfa.
I w końcu pod koniec maja udało mi się kupić wymarzoną Corsę
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 07:07   #11
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Ja szukałam około dwóch miesięcy. W pierwszej kolejności chciałam Renault Clio, ale większośc była w tragicznym stanie. Ostatecznie kupiłam Punto i jestem zadowolona
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-18, 07:13   #12
kamilla8787
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Ja zdecydowanie szybciej wybralam samochod )), imie dla dziecka - plus jeszcze, zeby i mezowi sie podobalo ... mysle, ze to troche nam zajmie , aczkolwiek pewne typy juz mamy .
kamilla8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 15:56   #13
JustCassie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 406
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Ja szukałam około dwóch miesięcy. W pierwszej kolejności chciałam Renault Clio, ale większośc była w tragicznym stanie. Ostatecznie kupiłam Punto i jestem zadowolona
ahh punto... najlepiej jeździło mi się własnie tym autem
JustCassie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 16:58   #14
danka00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 222
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Mój samochód wybierano mi jak robiłam kurs ale z mojej strony był opór ''prawo jazdy a pózniej auto'' to co było upatrzone przez TZ znalazło innych właścicieli, po zdaniu zaczełam i ja szukać, niecały miesiąc i autko kupione, niestety musieliśmy jechać 750 km. w jedną stronę ale wracając zrobiłam 500 km. sama za kierownicą było to wyzwanie i spory stres dwa tygodnie po odbiorze PJ.

Imię dla dziecka samo się wybrało rozrabiał w brzuchu więc dostał stosowne imię.
danka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 23:29   #15
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Cytat:
Napisane przez danka00 Pokaż wiadomość
Imię dla dziecka samo się wybrało rozrabiał w brzuchu więc dostał stosowne imię.
haha zdradź to imię, bo mnie jakieś dziwności do głowy przyszły...

A co do tematu... zecydowanie dłużej wybieraliśmy synkowi imię, niż szukaliśmy samochodu - nie mieścimy się w ramkach wyników tych badań
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 17:00   #16
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Ja już od dawna wiedziałam: żółty seat. I jest od czwartku żółty seat leon
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 17:12   #17
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja pierwsze auto wybrałam dość szybko. Nie było to nic sprecyzowanego - miało być małe, żeby się nim łatwo jedziło po mieście, łatwo parkowało, tanie w eksploatacji. Padło na Punto II. Teraz Punto sprzedaję i kupuję inne auto. Tutaj wybór jest jasno sprecyzowany już od dawna - Bravo II, z konkretnym silnikiem, wyposażeniem, wersją. Ale auta szukam ( z TŻtem) już trzeci miesiąc i niestety, ciężko jest znaleźć takie, które będzie w 100% pasować.
TŻ też wie, na jakie auto będzie w przyszłości zmieniał.
Chyba jednak odbiegamy od 'średniej' Bo oboje jesteśmy pod tym względem konkretni i zdecydowani, może dlatego, że oboje jesteśmy zakręceni motoryzacyjnie
Ja mam tak samo jak Dotka. Pierwsze auto kupilam szybko, prawo jazdy zdalam w marcu, a w maju mialam juz samochod. Dostalam w prezencie od taty, bylo mi wtedy potrzebne bardzo, bo musialam jezdzic na studia, a bezposredniego polaczenia od siebie nie mialam. Padlo wtedy na suzuki swift, wersja hatchback, silnik 1.0 50km. Palil po miescie 6l, bardzo zwinne i male auto do miasta. Teraz juz sprzedalam i od miesiaca szukam nastepcy (doskonale wiem jakiego, rowniez swifta 2008) i niestety nie jest latwo. Poprzedni samochod kupilam w Niemczech, nowego rowniez tam szukam, ale niestety wiekszosc jest 3 drzwiowa, mi juz zalezy na 5 drzwiowej, a wsrod tych aut niestety stagnacja i bardzo wysokie ceny w porownaniu z tymi, ktore byly przed sezonem. No ale niestety jest lato, na pewno na jesieni pojawi sie ich wiecej.

W kazdym razie, ja jestem zdecydowana, wiem czego szukam i nie ide na kompromisy (zastanawialam sie jeszcze nad toyota yaris II, jednak odpuscilam), ale niestety tak to juz w zyciu bywa, ze jak sie tylko oglada, to az sie roi od ofert, natomiast jak juz chcesz kupic to nie ma.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 18:06   #18
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Jakbym miała pieniądze to bym wybrała od razu bez większego zastanawiania Przede wszystkim byłoby to autko nowe a model już mniej ważny bardziej bym się skupiła na wyposażeniu
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 18:45   #19
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Ja gdybym miała więcej pieniędzy to bym bardziej wybrzydzała i szukała jakiegoś ładnego kształtu, koloru... pewnie miesiącami bym wybrzydzała a że stać mnie było jedynie na kwadratowego dziadka, to wzięłam pierwsze co się trafiło, bo jeszcze ktoś inny by to wziął
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 18:48   #20
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

VwVampirka ja bardziej wybrzydzam jak mam mało kasy może po wakacjach uda mi się kupić samochód, to będe miesiąc cudować pewnie, bo to albo mi się kolor nie będzie podobać, albo za bardzo kwadratowy, albo za stary, albo za duzo pali, albo nie ma czegoś w wyposażeniu
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 18:52   #21
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Ja po prostu pogodziłam się z tym, że nie stać mnie na ładne, a tym bardziej nowe auto... Nie mogłam zrezygnować jedynie z tego żeby było w dobrym stanie technicznym... i takie znalazłam, kwadratowe, starsze ode mnie, ale przynajmniej z dobrych rąk
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 18:54   #22
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

VwVampirka i bardzo dobrze ja niestety musze cudować, z facetami tez cudowałam aż w końcu mi się udało
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 19:00   #23
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Jak nie masz noża na gardle, bo np nie masz dojazdu do pracy, czy szkoły, to pewnie, poczekaj na okazję... Cierpliwość na pewno się opłaci
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 19:05   #24
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

VwVampirka ja do szkoły dojeżdzam autobusem, samochód nie jest mi bardzo potrzebny, ale nie powiem, przydałby się, bo tata zabiera jedyny samochód i rzadko kiedy jest do dyspozycji więc jeśli zarobię kasę i trafię na okazję to kupię
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 19:12   #25
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

Ja teraz to nawet jak zmienię pracę na taką do której będę mogła chodzić piechotą to będę do niej jeździć i mówić, że samochód jest mi niezbędny, a co dopiero jakbym miała gdzieś jeździć autobusem Jak będziesz miała swoje autko to też szybko przestawisz się na takie myślenie
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 19:15   #26
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Łatwiej wybrac imię dla dziecka niż kupic samochód?

VwVampirka zostało mi jeszcze 8 miesięcy szkoły tylko to się jeszcze przemęczę tym autobusem, z resztą i tak autobus wychodzi taniej niż codziennie dojeżdzać samemu samochodem 25km ale na pewno kilka razy autem pojdę
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.