Maska z czerwonej papryki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-10, 12:50   #1
grubasemniejestem
Przyczajenie
 
Avatar grubasemniejestem
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 16

Maska z czerwonej papryki


Witajcie wizażanki!
Właśnie chcę zrobić sobie maskę na włosy, ale jest pewien problem. Nie mam pieprzu kajeńskiego. Trochę poczytałam w necie i zastanawiam się teraz, czy mogę użyć czerwonej papryki albo pieprzu czarnego? Co o tym sądzicie? Może któraś próbowała?
Zależy mi na czymś pobudzającym ukrwienie skóry. Macie jakieś swoje magiczne mikstury?
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49

Waga: 55kg
Cel: 49kg
Wzrost: 163cm
Długość włosów: 54cm
Cel: 85cm

Motto: Nigdy się nie poddawaj!

Edytowane przez grubasemniejestem
Czas edycji: 2013-02-10 o 13:00
grubasemniejestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 14:12   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Maska z czerwonej papryki

Cytat:
Napisane przez grubasemniejestem Pokaż wiadomość
Witajcie wizażanki!
Właśnie chcę zrobić sobie maskę na włosy, ale jest pewien problem. Nie mam pieprzu kajeńskiego. Trochę poczytałam w necie i zastanawiam się teraz, czy mogę użyć czerwonej papryki albo pieprzu czarnego? Co o tym sądzicie? Może któraś próbowała?
Zależy mi na czymś pobudzającym ukrwienie skóry. Macie jakieś swoje magiczne mikstury?
Pieprz cayenne to inaczej papryczka chilli, więc najlepiej jakbyś miała właśnie taką. Jeśli użyjesz zwykłej papryki czerwonej, to na pewno efekt będzie o wiele słabszy(o ile w ogóle będzie), bo ponoć słodka papryka nie zawiera kapsaicyny(alkaloidu), która ma działanie stymulujące i drażniące. O zawartości tego alkaloidu w różnych odmianach papryki piszą tak:

"Uprawiane w Polsce odmiany papryki dzieli się na słodkie, czyli warzywne, i ostre lub półostre, czyli przyprawowe. Podział uzależniony jest od zawartości w owocach kapsaicyny i jej pochodnych. Zawartość kapsaicyny w owocach papryki warzywnej wynosi 0,01-0,015% s.m., natomiast papryka ostra może jej zawierać nawet 2,1% s.m. Według Farmakopei Polskiej IV, owoce pieprzowca rocznego Fructus Capsici powinny zawierać nie mniej niż 0,18% kapsaicyny. Ogólna zawartość kapsaicynoidów w owocach papryki wynosi od 189 do 778 mg·kg-1 św.m. Piekący smak kapsaicyny jest wyczuwalny nawet w rozcieńczeniu rzędu 1:1900000! Ostrość odmian papryki mierzona jest skalą Scoville’a (SHU - Scoville Hotness Unit), która wskazuje na ilość kapsaicyny w owocach. Skala została wprowadzona przez amerykańskiego chemika Wilbura Scoville’a w 1912 r. Owoce papryki słodkiej nie są w ogóle ostre (0 SHU), natomiast absolutnym rekordzistą co do ostrości jest indyjska odmiana papryki Bush Jolokia, której ostrość przekracza milion jednostek w skali Scoville’a! Dla porównania: sos Tabasco ma 2,5 tysiąca jednostek SHU, a pieprz kajeński 30-50 tysięcy SHU."

Z kolei czarny pieprz też zawiera alkaloid - piperynę, tyle że około 6%. No i te związki są rozpuszczalne w alkoholu i tłuszczach, nie w wodzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 14:40   #3
grubasemniejestem
Przyczajenie
 
Avatar grubasemniejestem
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 16
Dot.: Maska z czerwonej papryki

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Jednak spróbowałam z tą papryką i pieprzem razem. Zobaczymy co z tego wyjdzie, właśnie mam na głowie, odezwę się jak zobaczę jakiś efekt
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49

Waga: 55kg
Cel: 49kg
Wzrost: 163cm
Długość włosów: 54cm
Cel: 85cm

Motto: Nigdy się nie poddawaj!
grubasemniejestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 21:27   #4
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Maska z czerwonej papryki

Ja podziwiam ludzi, którzy nie boją się nakładać na skalp pieprz kajeński. Czy nie boisz się poparzenia skóry głowy?
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 22:51   #5
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Maska z czerwonej papryki

Cytat:
Napisane przez grubasemniejestem Pokaż wiadomość
Witajcie wizażanki!
Właśnie chcę zrobić sobie maskę na włosy, ale jest pewien problem. Nie mam pieprzu kajeńskiego. Trochę poczytałam w necie i zastanawiam się teraz, czy mogę użyć czerwonej papryki albo pieprzu czarnego? Co o tym sądzicie? Może któraś próbowała?
Zależy mi na czymś pobudzającym ukrwienie skóry. Macie jakieś swoje magiczne mikstury?
to nie będzie to samo a nawet nie będzie podobne (pieprz kajeński a papryka słodka plus pieprz) i stracisz tylko czas.
Osobiście nie nałożyłabym takich niepewnych mikstur na włosy.
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 09:46   #6
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Maska z czerwonej papryki

Cynamon
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 12:25   #7
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Maska z czerwonej papryki

Hedvigis ma rację. Możecie sobie skórę podrażnić/poparzyć, w środkach na porost włosów są wyciągi z pieprzu/papryki, ale w odpowiednio dobranych stężeniach czytaj: niskich. Przez cały wizaż plącze się artykuł o babce, która po eksperymencie z pieprzem cayenne straciła wszystkie włosy. Poszukajcie w google. Dziwię się, że ktoś może na taką głupotę wpaść.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 13:17   #8
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Maska z czerwonej papryki

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Hedvigis ma rację. Możecie sobie skórę podrażnić/poparzyć, w środkach na porost włosów są wyciągi z pieprzu/papryki, ale w odpowiednio dobranych stężeniach czytaj: niskich. Przez cały wizaż plącze się artykuł o babce, która po eksperymencie z pieprzem cayenne straciła wszystkie włosy. Poszukajcie w google. Dziwię się, że ktoś może na taką głupotę wpaść.
Dokładnie Sama używałam olejku z GP z papryczką, ale na pewno jej było tam tyle co kot napłakał, a co innego sobie zrobić maskę z takim pieprzem- nie wyobrażam sobie tego. Anwen właśnie kiedyś zamieszczała tę historię na swoim blogu
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 11:32   #9
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: Maska z czerwonej papryki

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 14:18   #10
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Maska z czerwonej papryki

Nie dodawałabym do maski papryki. Lepsze są nalewki do nacierania (Tinctura capsici).
Do maski kiedyś dawałam cynamon.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 13:22   #11
szurum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2
Dot.: Maska z czerwonej papryki

Ja, zniechęcam. Targana różnymi emocjami sporządziłam dla siebie taką miksturę. Dopiero w momencie kiedy wylałam parę łyżek na swoją głowę i skrupulatnie wmasowałam płyn w skalp, zorientowałam się jaka to jest głupota. Stałam tak wpatrując się z niedowierzaniem w swoje odbicie i to był moment kiedy zaczęłam czuć na głowie narastające mrowienie. Wpadłam pod prysznic jak oszalała i zmywałam głowę chyba 20 razy wszystkim co tylko wpadło mi pod rękę... Teraz siedzę w szlafroku i mam wrażenie, że pomimo iż trwanie tej maski na mojej głowie skończyło się po kilku chwilach, ona nadal tam jest i mrowi..
Szanowne koleżanki, może jestem przewrażliwiona, ale naprawdę już wolę sobie masować głowę codziennie przez kilka minut, niż nakładać na nią jakieś żrące substancje, a w efekcie stracić wszystkie włosy, o czym donosi mityczna historia jakiejś biednej główki.

Pozdrawiam ja i moja mrowiąca głowa
szurum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-29 14:22:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.