Niewłaściwy kierunek? :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 22:05   #31
N_tt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 294
Dot.: Niewłaściwy kierunek? :(

No bez przesady, co Ty sugerujesz?
Że jestem nieukiem?

Zawsze byłam ambitna, dużo się uczyłam, zawsze miałam świetne wyniki w nauce, teraz też tak jest, tylko zastanawiałam się czy to na pewno "to".
A lajtowo na studiach to może Ty miałaś...
ja akurat nie miałam luzu, bo w każdy tydzień po kilka kolokwiów, razem miałam gdzieś z ponad 50 ocen cząstkowych przez 1 semestr, do tego potem wiadomo dużo zaliczeń końcowych na ocenę i egzaminy.

Póki co zostaję tu, trochę lepiej już jest.

Edytowane przez N_tt
Czas edycji: 2012-02-29 o 22:07
N_tt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:58   #32
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Niewłaściwy kierunek? :(

Cytat:
Napisane przez imagine21 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się w takim razie,że niezależnie na jaki kierunek pójdziesz nie będzie Ci się on podobał już na drugim semestrze. Wszędzie pierwszy semestr jest w miarę lajtowy,tak żeby po pierwsze trochę oswoić się z nowym systemem nauki,po drugie są to przede wszystkim przedmioty podstawowe. Dopiero potem zaczynają się przedmioty typowo kierunkowe. A skoro Ciebie męczy to,że się musisz uczyć to w ogóle zastanowiłabym się nad sensem studiowania,bo prawda jest taka,że niezależnie na jakim kierunku będziesz,uczyć się będziesz musiała.
Jasne. Powiedz to moim sąsiadom z akademika studiującym socjologię, europeistykę, ochronę środowiska i takie tam, którzy 5 lat studiów poświęcili na picie piwa i darcie mord na korytarzu, złośliwym uśmieszkiem kwitując stwierdzenia studentów filologii, prawa czy ścisłych, że muszą się uczyć. Nie zamierzam nikogo urazić, ale naprawdę są kierunki, na których trzeba się uczyć i "uczyć" i nikt mi nie wmówi, że wszędzie jest tak samo ciężko.


Co do tematu, pomyśl że teraz jest trudno, ale potem naprawdę będzie lepiej. Skończysz bardzo fajne i przydatne studia, po których masz naprawdę dużo możliwości i nie przeżywaj, że jesteś głupsza albo czegoś nie rozumiesz, bo to się zdarza, a średnią masz dobrą, więc chyba jednak jakoś sobie radzisz. Przeczekaj jeszcze ten semestr i wtedy może zdecyduj. W każdym razie, gdybym ja była tobą nie poddałabym się tak od razu.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:02   #33
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Niewłaściwy kierunek? :(

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 14:32
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:48   #34
imagine21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 313
Dot.: Niewłaściwy kierunek? :(

Cytat:
Napisane przez N_tt Pokaż wiadomość
No bez przesady, co Ty sugerujesz?
Że jestem nieukiem?

Zawsze byłam ambitna, dużo się uczyłam, zawsze miałam świetne wyniki w nauce, teraz też tak jest, tylko zastanawiałam się czy to na pewno "to".
A lajtowo na studiach to może Ty miałaś...
ja akurat nie miałam luzu, bo w każdy tydzień po kilka kolokwiów, razem miałam gdzieś z ponad 50 ocen cząstkowych przez 1 semestr, do tego potem wiadomo dużo zaliczeń końcowych na ocenę i egzaminy.

Póki co zostaję tu, trochę lepiej już jest.
nic nie sugeruję i nie chcę w ten sposób nikogo urazić,ale narzekasz,że musisz się uczyć,i sama do końca nie wiesz czego chcesz,więc nad tym warto się zastanowić.nie mam lajtowych studiów i poprzednich też nie miałam,cotygodniowe kolokwia to dla mnie już rzecz normalna,dodatkowo mamy semestr dzielony na cykle gdzie egzaminy zdajesz i w połowie semestru i na koniec więc łatwo nie jest.
I naprawdę zastanów się co chcesz robić w życiu,bo potem nie jest fajnie obudzić się za 5-10lat i powiedzieć 'czemu ja byłam taka głupia i nie zrobiłam tak i tak'. Wypisz sobie na kartce co by Cię interesowało,zobacz jakie się z tym wiążą kierunki,wypisz wszystkie wady i zalety tych kierunków i zobacz czy w ten sposób się czegoś o sobie nie dowiedziałaś,bo takie głupie bazgroły często pomagają w spojrzeniu na siebie samego z innej strony. Masz wszystko napisane,możesz na tym się dokładnie zastanowić,przemyśleć,żeb y później nie podejmować złej decyzji.


Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Jasne. Powiedz to moim sąsiadom z akademika studiującym socjologię, europeistykę, ochronę środowiska i takie tam, którzy 5 lat studiów poświęcili na picie piwa i darcie mord na korytarzu, złośliwym uśmieszkiem kwitując stwierdzenia studentów filologii, prawa czy ścisłych, że muszą się uczyć. Nie zamierzam nikogo urazić, ale naprawdę są kierunki, na których trzeba się uczyć i "uczyć" i nikt mi nie wmówi, że wszędzie jest tak samo ciężko.
co nie zmienia faktu,że jednak w jakiś sposób musisz się uczyć,żeby dostać 3.
imagine21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:51   #35
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Niewłaściwy kierunek? :(

To chyba ja się nie znam, bo większość znajomych, których mam na tych kierunkach siada do nauki na 2 dni przed egzaminem i zdaje na 5 i wcale nie są to jakieś super wybitne jednostki. Ale to nie na temat, więc EOT
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:59   #36
imagine21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 313
Dot.: Niewłaściwy kierunek? :(

miałam na myśli uczyć w sensie przeczytasz tekst raz i zapamiętasz jakąś rzecz i Ci się uda ;p
w sumie dużo też zależy od uczelni,bo są takie na których na lajcie każdy zdaje bez większych przygotowań,a są takie co wymagają od studenta wiedzy na każde zajęcia i potem to się liczy jakoś do oceny z egzaminu.ale racja nie ten temat
imagine21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:29.