Uczulenie na filtry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-04, 13:54   #1
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117

Uczulenie na filtry?


Witam, szukałam podobnego wątku ale nie znalazłam.
Jakies trzy tyg temu kupiłam filtr Avene 40, po paru dniach skóra wokół ust i oczu zaczęła przypominać skorupke. A skóra z reszty twarzy schodzi i piecze. Przestałam stosować kwasy, tylko krem nawilżający i nie wychodziłam z domu, żeby nie musiec nakładać filtrów.
Jak mi się polepszyło, przyniosłam sobie próbki innych filtrów Avene, Bioderma, Iwostin wszystkie 40 - 50 +, i znowu atak suchości i podrażnienia.
Czy jest jakaś alternatywa do tych kosmetyków czy muszę po prostu zrezygnować z filtrów. Takie przesuszenie, nie dość ze jest nieestetyczne to powoduje nawrót trądziku, straszny łojotok, chociaz od jakiegos czasu mialam zaleczone takie problemy. Teraz skóra łuszczy się jak po silnej mikrodermabrazji..
Proszę o pomoc !
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 14:04   #2
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: uczulenie na filtry ??

A jakie kwasy stosowałaś?
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 14:14   #3
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: uczulenie na filtry ??

a pod filtr cos stosowalas?
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 15:52   #4
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: uczulenie na filtry ??

nie używałam niczego pod filtr ponieważ juz sam filtr zostawia taka lepka warstwe, że makijaż sie źle trzymał..
używam zamiennie diacneal, lysanel activ i glyco-A
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 16:31   #5
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: uczulenie na filtry ??

Cytat:
Napisane przez kikaczka Pokaż wiadomość
nie używałam niczego pod filtr ponieważ juz sam filtr zostawia taka lepka warstwe, że makijaż sie źle trzymał..
używam zamiennie diacneal, lysanel activ i glyco-A

Ja mysle, ze to byc moze wina tego, ze nie nawilzalas dodatkowo skory. Tak naprawde nawilzenie, ktore daje filtr jest wg. mnie bardzo slabe. Mam skore tlusta-przesuszona z zaskornikami i nie wyobrazam sobie, aby nawilzac tylko filtrem. Kwasow obecnie nie stosuje, wprowadze je na nowo dopiero jesienia, (choc mysle nad PHA ale one sa bezpeiczne nawet latem) ale i tak nie wyobrazam sobie samego filtra uzywac. Te preparaty, ktorych uzywalas moze nei sa wyjatkowo inwazyjne, ale na pewno skore zluszczaja, przez co ta nowa warstwa potrzebuje intensywnego nawilzania. Raczej nie wydaje mi sie, aby to bylo uczulenie. Gdybys byla uczulona to mialabys wysypke, moze ewentualnie jakies bable, ale Ty poprostu przesuszylas skore. Postaraj sie jednak znalezc krem, albo olej, ktory bedzie sie dobrze wchlanial. Skoro masz tak bardzo podrazniona skore, to ja od siebie moge zaproponowac, abys zastanowila sie nad Emolium. Nie zapycha, a naprawde bosko nawilza. Na to filtr, a potem np. puder bambusowy, aby zmatowic filtr i normalnie nakladac makijaz. A jaki dokladnie masz filtr i czego uzywasz do makijazu?

Edytowane przez princeska69
Czas edycji: 2009-05-04 o 16:34
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 16:34   #6
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: uczulenie na filtry ??

Cytat:
Napisane przez kikaczka Pokaż wiadomość
nie używałam niczego pod filtr ponieważ juz sam filtr zostawia taka lepka warstwe, że makijaż sie źle trzymał..
używam zamiennie diacneal, lysanel activ i glyco-A
Matko kochana zamiennie 3 takie silne kwasy!? Kikaczko droga kwasy ,które wymieniłas to bardzo silne kwasy,zwlaszcza glyco-A.Hexxana moje guru biochemiczne napisala mi kiedys ze to jest kwas dla nosorozcow..Powinnas w przypadku tak silnych specyfikow skonsultowac sie z kims kto sie zna na tym dobrze,bo powinno sie wybrac jeden specyfik,lepiej lagodniejszy na dluzszy czas niz bardzo mocny..kwasy dzialaja bardzo ,mimo iz czasami wydaje nam sie ze nie dzialaja..Wedlug mnie to przez kwasy masz teraz problemy a nie przez filtry.
Ostatnio mamy bardzo mocne slonce-stosowalas odpowiednia ilość filtra?Nawilżałaś(bardzo mocno!)skóre?
Oczywiście filtr też moze cie uczulac,jak wszystko ,ale to co opisujesz to raczej stan skóry po kwasach..
Nawilżaj skóre prostym nawilżaczem mocno,nie rob peelingów,nie dotykaj za bardzo buzi i najlepiej idz do dermatologa.I skoro skóra tak wygląda to jest bardzo bardzo wrazliwa na promienie sloneczne..ja bym nie rezygnowala z filtrów,ale najlepiej doradzi ci lekarz Mam nadzieje ze szybko uda ci sie zregenerowac buzie
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2009-05-04 o 16:35
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 16:53   #7
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: uczulenie na filtry ??

Czym predzej wybierz sie do specjalisty-nie czekaj z tym!
Kto Ci podsunal pomysl by laczyc ze soba Glyco A,Diacneal i Lysanel Active?

Masz pewnie podrazniona i przesuszona skore-czy w trakcie uzywania kwasow siegalas po nawilzacz?a jezeli tak to jaki?
Filtrow uzywac nalezy caly czas jezeli decydujemy sie na kuracje kwasowa itd.-nie ma znaczenia czy wychodzisz na zewnatrz czy nie,nie mieszkasz w celi bez okien,niestety....chyba,z e pozniej chcesz walczyc z przebarwieniami.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-04, 17:08   #8
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: uczulenie na filtry ??

Używam nawilżaczy na noc, ostatnio Effaclar H, albo AA help ( który mnie zapycha), a co do kwasów..
Glyco-A używam raz w tygodniu, raz w tygodniu rowniez Lysanel A. albo punktowo na jakies krostki. Diacnealu używam troche częściej, ale zostawiam sobie jakies dwa-trzy dni w tygodniu na same nawilżanie. Generalnie moja skóra troszke się łuszczyła ale nie była bardzo przesuszona.
Te filtry co mam wszystkie sa do tlustej-trądzikowej skóry, z działaniem matujacym, takie mi poleciły konsultantki w aptece . Jest to foltr Avene 40, ale używałam tez Iwostinu 40, a obecnie Bioderma 50+ (Photoderm spot), niestey tamte kosmetyki zostały gdzies indziej i nie napisze jak dokładnie sie nazywają.
Makijaz robie tylko Double wear EL, od dawna i raczej nie zauważyłam zadnych niepokojacych objawow, a przypruszam pudrem sypkim Clinique, albo i nie bo ten puder sypki brzydko wyglada na tłustej skórze, a na razie nie stac mnie na poszukiwanie czegos lepszego..
Generalnie bardzo mało ostanio wychodze z domu ( pisze prace mgr.. :P ), ale filtr jest zawsze, w dosc sporej ilosci.
Wiem ze jestem troche uczulona na słonce, bo pierwsze promienie słonca powodują wysyp krostek na deklolcie i rękach, ale chyba filt chroni od takich reakcji ??
Jestem ciekawa skad wziac ten puder bambusowy ?? Makijaz nakładany na warstwe filtra, pudru nie wałkuje sie ??
Chętnie bym zrezygnowała z kwasów w trakcie lata, ale niestey po odstawieniu stan mojej skóry bardzo sie pogarsza. Mam bardzo gruby naskórek, wielkie zaskórniki i kwasy świetnie podtrzymują serię mikrodermabrazji, dlatego to juz bedzie trzecie lato z kwasami ( niestety wczesniej nie stosowalam filtrow, troche sie boje teraz ze efekty moich zaniedban wyjda na wierzch.. tzn kiedys probowalam uzywac filtra Iwostinu ale miałam podobne objawy ja teraz wiec zaprzestałam)
dziekuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:25   #9
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: uczulenie na filtry ??

to co opisałaś to absolutnie nie jest uczulenie na filtry, mam fotoalergię więc wiem jak wygląda - drobna czerwona wysypka

ewidentnie przedobrzyłaś z kwasami, posłuchaj rad przedmówczyń
oprócz Emolium możesz pokusić się o położenie na noc Linomagu albo kremu sutkowego z Rossmana - tłuściochy ale skuteczne
filtry są dla Ciebie obowiązkowe - jeśli nie służą Ci chemiczne sięgnij po mineralne - choć efekt wizualny nie jest powalający
puder bambusowy znajdziesz w sklepie BU
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:49   #10
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: uczulenie na filtry ??

No ale oczu i ust nie smaruję kwasami !! A właśnie w kącikach ust i na powiekach i kącikach oczu skóra zamieniłą się w suchą skorupkę !! Natomiast filtr tak.Kwasy stosuje nieprzerwanie od 3 lat i nie miałam takiego problemu wcześniej..
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:55   #11
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: uczulenie na filtry ??

ale z tego co wiem, to czasem skora reaguje z opoznieniem, albo jest juz moze bardzo tymi kwasami zmeczona. wkoncu sama mowisz, ze to sa trzy lata, jednak dosc mieszanego kwaszenia, bo uzywasz roznych preparatow, wczesniej filtra nie stosowalas, byc moze Twoja skora nie przyzwyczajona do takiek ochrony poprostu tak reaguje ja bym jednak narazie odstawila kwasy, zabrala sie za naprawde dobre nawilzanie i szybko poszla do dobrego lekarza. Nie odstawiaj filtrow tylko.
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-04, 18:08   #12
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: uczulenie na filtry ??

Najsilniejsze uczulenie jakie posiadam to właśnie na dermatologów !! Generalnie poprzez lata leczenie trądziku to moge stwierdzić ze nadają się tylko do wypisywania antybiotykow, ewentualnie hormonów na trądzik. Najbardziej pomogłam sobie sama, niestety blizny pozostały. Na razie nie mam czasu na jezdzenie w świat do nowego dermatologa z sucha skóra, wiec zgodnie z Waszymi radami odstawię kwasy i bede nawilżać.
Dziekuje
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:16   #13
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: uczulenie na filtry ??

jeszcze jesli moge doradzic, to moze w ciagu dnia stosuj wode termalna, bardzo dobra jest Avene. Na pewno przyniesie Ci dodatkowe ukojenie i zadnej krzywdy nie zrobi
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 23:51   #14
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: uczulenie na filtry ??

"nie ma znaczenia czy wychodzisz na zewnatrz czy nie,nie mieszkasz w celi bez okien,niestety....chyba,z e pozniej chcesz walczyc z przebarwieniami".



Witam Was Wszystkie,

Od kilku dni czytam Wasze wypowiedzi, bo oczywiscie nurtuje mnie problem plam i przebarwien po sloncu. Cierpie z tego powodu od kilku lat, ale w tym roku moje plamy naprawde nabraly intensywnego koloru, zwlaszcza na czole, pomimo ze jestem w miescie a nie na plazy czy w gorach w ostrym sloncu.
Zastanawialam sie wiec czy dobrze chronilam skore i w ten sposob znalazlam sie na Waszym forum. Widze ze stanie sie on i moje forum!

Mam pytanie, bardzo wazne...
Czy, sadzac po wypowiedzi ktora cytuje, musimy uzywac filtrow rowniez w domu???
Nawet przy zamknietych oknach?
Jakie promienie powoduja te okropne plamy? Przepraszam za glupiutkie pytanie, ale czy te od ekranu TV czy komputera rowniez? Zglupialam po przeczytaniu wielu postow: jestem na necie od 17ej. Z gory dziekuje za wypowiedzi.
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 10:00   #15
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: uczulenie na filtry ??

szyby nie są przeszkodą dla promieni UVA- jeśli masz widno w dzień w domu to i UVA też tam dotarło; monitor komputera też emituje troche tego promieniowania.
gdybyś nie miała żadnych problemów z cerą, możnaby poddawać w wątpliwość sens smarowania sie filtrem w domu, że to "przesada" - przy przebarwieniach jednak należy stosować porządne filtry codziennie bez wyjątków, inaczej plamy ściemnieją i będą trudniejsze do usunięcia.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 23:55   #16
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: uczulenie na filtry ??

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Filtrow uzywac nalezy caly czas jezeli decydujemy sie na kuracje kwasowa itd.-nie ma znaczenia czy wychodzisz na zewnatrz czy nie,nie mieszkasz w celi bez okien,niestety....chyba,z e pozniej chcesz walczyc z przebarwieniami.
O kurczę Hexxano, zabiłaś mi ćwieka

Niby wiem, że uva przenika przez szyby itd. Ale zawsze sobie mówiłam, że przecież nigdy nie opaliłam się w lecie, siedząc tylko w domu, więc i teraz nie nabawię się przebarwień. Właśnie rozpoczęłam kurację kwasowo-retinoidową, i tak myślałam intensywnie o tym filtrowaniu, kiedy siedzę w domu... Zapychają mnie filtry, więc stwierdziłam, że "a tam, dam se spokój w domu" Filtruję się tylko przed wyjściem na powierzchnię. I teraz zwątpiłam - naprawdę można się nabawić przebarwień, siedząc w domu??
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:30   #17
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: uczulenie na filtry ??

Cytat:
I teraz zwątpiłam - naprawdę można się nabawić przebarwień, siedząc w domu??
Promienie UVA przenikają bez problemu przez szyby, ubrania i warstwę rogową naskórka. Siedząc w domu bez przerwy padają na ciebie te promienie, chodź w mniejszym stopniu niż gdybyś byla na dworze. JA filtrujęsię głownie w domu, bo tam przynajmniej nikt mnie nie widzi jako wielka żarówa (matowieć się skrobią nie potrafię). Używam filtru Iwostin SPF 25 ale na lato mam zamiar kupić Iwostin 50+ na plażę.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-05-07 o 20:33
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 21:02   #18
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: uczulenie na filtry ??

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Promienie UVA przenikają bez problemu przez szyby, ubrania i warstwę rogową naskórka. Siedząc w domu bez przerwy padają na ciebie te promienie, chodź w mniejszym stopniu niż gdybyś byla na dworze. JA filtrujęsię głownie w domu, bo tam przynajmniej nikt mnie nie widzi jako wielka żarówa (matowieć się skrobią nie potrafię). Używam filtru Iwostin SPF 25 ale na lato mam zamiar kupić Iwostin 50+ na plażę.
Ja to wiem, napisałam wyżej
Teorię znam, chodzi mi raczej konkretnie o to, czy ktoś się nabawił przebarwień siedząc w domu bez filtra, czy jest to możliwe w praktyce...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 21:11   #19
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: uczulenie na filtry ??

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Ja to wiem, napisałam wyżej
Teorię znam, chodzi mi raczej konkretnie o to, czy ktoś się nabawił przebarwień siedząc w domu bez filtra, czy jest to możliwe w praktyce...
Zazwyczaj osoby stosujące retinoidy sumiennie się filtrują. Chyba nikt nie chce ryzykować... Lepiej być przezornym gdy się decydujemy na kuracje kwasowe czy leczenie retinoidami, żeby za jakiś czas nie było niemiłej niespodzianki.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 21:31   #20
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: uczulenie na filtry ??

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1220342 2]Zazwyczaj osoby stosujące retinoidy sumiennie się filtrują. Chyba nikt nie chce ryzykować... Lepiej być przezornym gdy się decydujemy na kuracje kwasowe czy leczenie retinoidami, żeby za jakiś czas nie było niemiłej niespodzianki.[/QUOTE]

W tym sęk, że mnie filtry strasznie zapychają. Walczę z trądzikiem głównie, dlatego najważniejsze jest dla mnie minimum jeśli chodzi o kosmetyki zapychające. W ubiegłe lato regularnie się kwasiłam, przebarwienia posłonecznego żadnego mi nie przybyło (żadnego też nie było wcześniej), a używałam tylko cienką warstwą Iwostinu 50, dlatego teraz liczę na to, że może jednak siedzac w domu nie jest konieczne filtrowanie... Bo poza tym, wychodząc na dwór chociaż na chwilę, przestrzegam wszystkich filtrowych reguł.

Podsumowując - filtrowanie to (dla mnie) też pewne ryzyko... A jak do tej pory czytam tylko o tym, co "teoretycznie" może się stać.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 14:54   #21
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: uczulenie na filtry ??

Dziekuje Wam za odpowiedz . Jestem zaskoczona ze w mieszkaniu tez trzeba uzywac filtrow, ale z drugiej strony...
No wlasnie!

Mam cere podatna na plamy - po prostu mam plamy od slonca ktore sie powiekszaja i ciemnieja z roku na rok mimo uzywania filtrow (50)
Ostatnio zauwazylam ze moje plamy sciemnialy mimo ze siedzialam w domu (mieszkam w duzym miescie), wychodzilam tylko czasem na rower/zakupy/itp.

Fakt ze mam duze okna, biale sciany i jasno w domu. Teraz rozumiem!

Mam do Was ogromna prosbe: czy moglybyscie mi poradzic jakis puder z BU?
Robilam duzo bledow jesli chodzi o moja twarz / plamy; normalnie sie malowalam, nakladalam malo blokera, itp. Dopiero pojawienie sie nowych plam zmusilo mnie do poszukania przyczyny.
Znalazlam wiec wiele odpowiedzi na tym forum. Chce sie zaopatrzyc w kosmetyki, pudry, itp, ale potrzebuje porady.

Nie mieszkam w Polsce, a jutro wlasnie sie wybieram do naszego kraju. Chcialabym skorzystac i kupic sobie troche produktow do makijazu bez miki i bez talku.
Podpowiecie mi cos?

Z gory dziekuje!

Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 06:36   #22
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: uczulenie na filtry ??

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Ja mysle, ze to byc moze wina tego, ze nie nawilzalas dodatkowo skory. Tak naprawde nawilzenie, ktore daje filtr jest wg. mnie bardzo slabe. Mam skore tlusta-przesuszona z zaskornikami i nie wyobrazam sobie, aby nawilzac tylko filtrem. Kwasow obecnie nie stosuje, wprowadze je na nowo dopiero jesienia, (choc mysle nad PHA ale one sa bezpeiczne nawet latem) ale i tak nie wyobrazam sobie samego filtra uzywac. Te preparaty, ktorych uzywalas moze nei sa wyjatkowo inwazyjne, ale na pewno skore zluszczaja, przez co ta nowa warstwa potrzebuje intensywnego nawilzania. Raczej nie wydaje mi sie, aby to bylo uczulenie. Gdybys byla uczulona to mialabys wysypke, moze ewentualnie jakies bable, ale Ty poprostu przesuszylas skore. Postaraj sie jednak znalezc krem, albo olej, ktory bedzie sie dobrze wchlanial. Skoro masz tak bardzo podrazniona skore, to ja od siebie moge zaproponowac, abys zastanowila sie nad Emolium. Nie zapycha, a naprawde bosko nawilza. Na to filtr, a potem np. puder bambusowy, aby zmatowic filtr i normalnie nakladac makijaz. A jaki dokladnie masz filtr i czego uzywasz do makijazu?
A ja myślę, że jednak filtr sam w sobie może być przyczyną. Ja z podrażnieniem i jego konsekwencjami (nowe popękane naczynka, trwały rumień, nierówna powierzchnia skóry) walczę już trzeci miesiąc - odstawiłam wszystkie kosmetyki, łacznie z maściami robionymi w aptece na receptę, zostawiłam tylko filtry. I nic, poprawy brak.
Miałam tak dość tego, jak wyglądała moja buzia, że 2 tyg. temu w desperacji zrezygnowałam z filtrowania się (a nóż widelec się uda ) i stał się cud - widzę, jak codziennie skóra wygląda coraz lepiej, blednie i wygładza się. Od tygodnia używam też kremu Neostraty Bionic i wreszcie widzę zasadniczą poprawę.
Koniec końców, dermatolożka jednak miała rację mówiąc przy którejś tam wizycie w tej samej sprawie, że "cały czas musi się pani czymś podrażniać, skoro tak to wygląda", a ja zachodziłam w głowę czym, skoro już dosłownie niczym się nie maziam - oprócz filtra..
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 08:06   #23
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: uczulenie na filtry ??

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
A ja myślę, że jednak filtr sam w sobie może być przyczyną. Ja z podrażnieniem i jego konsekwencjami (nowe popękane naczynka, trwały rumień, nierówna powierzchnia skóry) walczę już trzeci miesiąc - odstawiłam wszystkie kosmetyki, łacznie z maściami robionymi w aptece na receptę, zostawiłam tylko filtry. I nic, poprawy brak.
Miałam tak dość tego, jak wyglądała moja buzia, że 2 tyg. temu w desperacji zrezygnowałam z filtrowania się (a nóż widelec się uda ) i stał się cud - widzę, jak codziennie skóra wygląda coraz lepiej, blednie i wygładza się. Od tygodnia używam też kremu Neostraty Bionic i wreszcie widzę zasadniczą poprawę.
Koniec końców, dermatolożka jednak miała rację mówiąc przy którejś tam wizycie w tej samej sprawie, że "cały czas musi się pani czymś podrażniać, skoro tak to wygląda", a ja zachodziłam w głowę czym, skoro już dosłownie niczym się nie maziam - oprócz filtra..
który Cię tak załatwił
ja tez nie mogę dojść do ładu z twarzą, cały czas coś wyskakuje, a nigdy nie miałam tego typu problemów, najgorsze są drobne czerwone krostki pod oczami i jakby podskórne grudki na bokach nosa, skroniach i ostatnio w okolicach brody - wygląda to nieciekawie
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 10:49   #24
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: uczulenie na filtry ??

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
który Cię tak załatwił
ja tez nie mogę dojść do ładu z twarzą, cały czas coś wyskakuje, a nigdy nie miałam tego typu problemów, najgorsze są drobne czerwone krostki pod oczami i jakby podskórne grudki na bokach nosa, skroniach i ostatnio w okolicach brody - wygląda to nieciekawie
myślę, że to sprawka kremu LRP 50+, choć używałam też Avene do suchej skóry
jedynie po barwionej mineralnej 50 SVR było w miarę, ale ta tapeta jest dla mnie nie do zaakceptowania, no i się trzeba bardzo pilnować, żeby nie zetrzeć (o pobrudzonych swetrach i t-shirtach nie wspomnę)
czerwone grudki - skąd my to znamy u mnie najwięcej jest na czole, wyglądam, jakby mi się na nim coś odcisnęło
Ila, może też spróbuj PHA - w moim wypadku bardzo pomaga, i to dość szybko
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 12:10   #25
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: uczulenie na filtry ??

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
myślę, że to sprawka kremu LRP 50+, choć używałam też Avene do suchej skóry
jedynie po barwionej mineralnej 50 SVR było w miarę, ale ta tapeta jest dla mnie nie do zaakceptowania, no i się trzeba bardzo pilnować, żeby nie zetrzeć (o pobrudzonych swetrach i t-shirtach nie wspomnę)
czerwone grudki - skąd my to znamy u mnie najwięcej jest na czole, wyglądam, jakby mi się na nim coś odcisnęło
Ila, może też spróbuj PHA - w moim wypadku bardzo pomaga, i to dość szybko
hm, mnie po Avene dla suchej właśnie
zmieniłam na Lirene, to samo
SVR 50 owszem ale zimą na grubą warstwę tłuściocha, bo podkreśla nawet najmniejsze przesuszenie
teraz mam Biodermę Mineral ale to męka okropna
pasuje mi Roc Minesol, ale w PL niedostępny
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 22:50   #26
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: uczulenie na filtry ??

Mnie strasznie podrażniła Bioderma Photoderm Akn Mat - na początku myślałam, ze to od wiatru, potem jednak okazało się, że to od filtra Teraz stosuję Lirene, niby wszystko fajnie itd, ale zapycha mnie okropnie
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 15:06   #27
choochoo1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 195
Dot.: uczulenie na filtry ??

ja mam wrażenie, że być może spowodował to fakt, że zmieniasz filrty co chwile (próbki)
i oczywiście kwasy
radzę wybrać jeden krem i stosować na noc zamiennie z nawilżaczem
choochoo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 14:19   #28
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: uczulenie na filtry ??

no ja też zrezygnowałam z kwasów ,przez 2 tyg. tylko kremy nawilzajace , poźniej filtry. jest niezle, ale uzywam pod filtr kremu nawilzajacego i tylko skora wokol oczu i nosa zaczela mi schodzic.
filtry chyba dodatkowo podrazniaja moja przesuszona skorę, wiec poki co ograniczam kwasy do minimum i filtry kiedy wychodze na zwenatrz
pozdrawiem
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.