Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 02:16   #1
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597

Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest?


Male jakby okragle biale suche strupki w skorze glowy co to jest? i skad sie to bierze? jak to zlikwidowac skutecznie?:con fused:
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 10:38   #2
olale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 106
Dot.: Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest?

mnie sie to od razu skojarzyło z łuszczyca. Tylko dermatolog może wtedy pomóc.
olale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:10   #3
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest?

idealna jest na to wyszukiwarka, bo zakladanie kolejnych watkow z kazdym nowym problemem na pewno zadnej sprawy nie zalatwi.
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 17:31   #4
fiona122006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest?

Spróbuj kupić sobie szampon przeciwgrzybiczny w aptece- umyj włosy i zobacz jaki jest rezultat. Często takie strupki świadczą o infekcji grzybiczej mieszków włosowych. Gdyby szampon przyniósł zamierzony efekt- strupki zaczną się łuszczyć, zacznij stosować taki szampon przez okres trzech tygodni.

Edytowane przez fiona122006
Czas edycji: 2011-09-05 o 17:35
fiona122006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:55   #5
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest?

Cytat:
Napisane przez olale Pokaż wiadomość
mnie sie to od razu skojarzyło z łuszczyca. Tylko dermatolog może wtedy pomóc.
Nie mam luszczycy

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez fiona122006 Pokaż wiadomość
Spróbuj kupić sobie szampon przeciwgrzybiczny w aptece- umyj włosy i zobacz jaki jest rezultat. Często takie strupki świadczą o infekcji grzybiczej mieszków włosowych. Gdyby szampon przyniósł zamierzony efekt- strupki zaczną się łuszczyć, zacznij stosować taki szampon przez okres trzech tygodni.
A jakiej firmy szampon proponujesz? jaki bylby najkorzystniejszy?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 15:25   #6
strilinga
Raczkowanie
 
Avatar strilinga
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: north coast
Wiadomości: 268
Idź do dermatologa!

To może być łojotokowe zapalenie skóry, albo atopowe zapalenie skóry, albo zmiany łuszczycowe, albo jakaś odmiana łupieżu. Ja zachęcam do konsultacji z dermatologiem. Z łuską to jest tak, że żeby dotrzeć lekarstwem do skóry, najpierw trzeba zdjąć łuskę. Do tego celu polecam Squamax, na noc, a rano zmyć najlepiej szamponem leczniczym dedykowanym dla skóry łuszczycowej. Warto również zaopatrzyć się w szampon nawilżający, może emolium - Squamax może wysuszać głowę, ale na pewno usunie łuskę, na dzień lub 2.

Edytowane przez strilinga
Czas edycji: 2011-12-15 o 21:56
strilinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 17:04   #7
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest?

Zapomnialam dopisac ,ze czasami swedzi mnie skora glowy i wyczuwam takie strupki na calej glowie jakies 2 moze i probuje je jakby delikatnie zdrapac i schodza ,ale za jakis czas znow sie robia..
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-11, 17:14   #8
eLeN83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 438
Dot.: Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest?

Też znam tan problem. Przetestowałam szampon do włosów przetłuszczających się Seboradin, podobno ma wspomagać leczenie łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry. Polecono mi go w aptece ale nic nie pomógł . Musiałam iść do fryzjera, a wiadomo trochę głupio z problemami na głowie i kupiłam nizoral po trzech saszetkach moja skóra głowy jest nieskazitelna. Chyba będę raz na jakiś czas myć głowę tym cudem, żeby takie "niespodzianki" mi nie wyłaziły.
__________________


nie otwieram skarbonki
eLeN83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 23:38   #9
strilinga
Raczkowanie
 
Avatar strilinga
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: north coast
Wiadomości: 268
Dot.: Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest?

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Zapomnialam dopisac ,ze czasami swedzi mnie skora glowy i wyczuwam takie strupki na calej glowie jakies 2 moze i probuje je jakby delikatnie zdrapac i schodza ,ale za jakis czas znow sie robia..
Nie należy zdrapywać, należy polać substancją, po której łuska odchodzi i wyczesać. Drapanie może zaognić rankę, bo brudne paznokcie + bakterie + rozdrapane strupy na głowie = infekcja!

Edytowane przez strilinga
Czas edycji: 2011-12-15 o 21:57
strilinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 00:29   #10
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest?

A dlaczego skora glowy swedzi? myje glowe delikatnymi szamponami
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:00   #11
AgnieszkaSmyczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 2
Dot.: Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest?

Hej. Od wielu lat mam podobny problem i ostatecznie udalo mi sie znalezc rozwiazanie. Dostepne szampony moga nieco pomoc ale nie rozwiaza podsawowego problemu. Po pierwsz swedzaca skora jest u wielu osob oznaka przciazonej watroby i infekcji grzybicznej wewnatrz organizmu. Nie wiem czy masz tez problem z grzybica stop, bo te dwa problemy czesto wystepuja razem. Co mozesz zrobic - po pierwsze uzywac herbatek, albo ziol ktore pomagaja watrobie sie oczyscic i ograniczyc uzywanie cukru i produktow z bialej maki ( to jest pokarm dla grzybow w orgznizmie). Po drugie najlepszym sposobem wyleczenia problemu z wewnatrz jest uzywanie do smarowania chleba i pieczenia oleju kokosowego ( jest staly w temperaturz pokojowej). Musi to byc jednak olej z wysoka zawartoscia specjalnych tluszczow, ktorych skrot jest MTC, albo AGMC ( sredniej dlugosci kwasy tluszczowe). Nie wiem czy mozna je znalezc w Polsce, ale jesli znasz angielski mozesz skorzystac ze strony www. ojibwa.be i poszukac produktu Cocoya Health. Po dwoch, trzech tygodniach uzywania tego oleju powinnas zauwazyc zmiany. Problem z tego typu grzybiczna infekcja polega na tym, ze jesli po wyleczeniu przestaniesz uzywac tego oleju po kilku miesiacach problemy powroca, bo to jest niestety bardzo trudne do wyleczenia. Jesli masz jeszcze jakies pytania mozesz napisac do mnie e-mail. Mam nadzieje, ze moja odpowiedz Ci pomogla. Pozdrawiam i zycze sukcesu!
AgnieszkaSmyczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-17, 16:07   #12
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Okragle male biale suche strupki w skorze glowy? Co to jest?

Nie nie mam grzybicy stop
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.