Poparzenie s³oneczne - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz siê biochemi± kosmetyczn±? Chcesz poznaæ dzia³anie poszczególnych sk³adników zawartych w kosmetykach oraz ich wp³yw na zdrowie. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-05-17, 16:46   #1
PoLa17
Raczkowanie
 
Avatar PoLa17
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 84
Arrow

Poparzenie s³oneczne


Hej !
Przedwczoraj na moim prawym policzku pojawi³a siê sucha zaczerwieniona i piek±ca plama. My¶la³am, ¿e to mo¿e wysuszona skóra. Pomimo, ¿e mam 18 lat moja skóra od jaki¶ 2 lat jest mieszana i ma sk³onno¶ci do wysuszania. Posmarowa³am j± Lipobase (który stosowa³am ju¿ od jakiego¶ czasu na suche miejsca). Nie pomog³o

Gdy obudzi³am siê wczoraj ca³± twarz mia³am opuchniêt±, piek±c± i koszmarnie wysuszon±. Wzie³am wapno my¶l±c ¿e to mo¿e jaka¶ alergia, choæ nie jestem alergikiem! Po umyciu skóra tak siê ¶ci±gne³a i tak piek³a ¿e chcia³o mi siê dos³ownie p³akaæ z bólu.

Nie by³o czasu na umawianie siê z dermatologiem a nie chcia³am prosiæ mamy o pieni±dze na prywatn± wizytê. Posz³am do apteki i pani magister da³a mi tabletki Loratan i ma¶æ Linoeparol Intensive. Wzie³am jedn± tabletkê po powrocie do domu i nasmarowa³am buzie. Nie by³a ju¿ taka sucha choæ nadal bola³a.

Niestety po kilku godzinach by³o jeszcze gorzej. Twarz bardziej opuch³a a szorstk± skórê mia³am nawet na powiekach, do tego podkrwione oczy

Posz³am do dermatologa prywatnie a gdy zobaczy³a mnie pielegniarka chcia³a mi zrobiæ zastrzyk z wapna. Doktor przyj±³ mnie bez kolejki, choæ tamci pacjenci te¿ czekali na wizytê prywatnie. Okaza³o siê, ¿e mam poparzenie s³oneczne. Bardzo siê zdziwi³am bo od tygodnia nie wy¶ciubia³am nosa z domu bo uczy³am siê do ustnego egzaminu z j. polskiego.

Dosta³am leki: Metypred, Duracef (tabletki), ma¶æ Locacid oraz emulsjê Dalacin T.
Wykupi³am wszystkie zaraz po wyj¶ciu od lekarza.

Wzie³am tabletki. Loratan te¿ mam braæ. Na noc mam smarowaæ twarz Locacidem i tak zrobi³am. Po oko³o 15minutach zszed³ ca³y rumieñ i twarz ju¿ tak nie piek³a.

Dzi¶ zadzwoni³a do mnie pani z apteki w której kupiwa³am te laki i powiedzia³a, ¿e ma¶æ Locacid któr± mi da³a to pochodna witaminy A i nast±pi³a pomy³ka! Mam mieæ inny preperat i tej samej (lub podobnej?) nazwie! Jutro go dostanê.

Dziewczyny czy która¶ z was mo¿e mia³a taki problem jak ja? Czy stosowa³y¶cie te leki i jak zadzia³a³y? Dlaczego tak pomog³a mi pochodna witaminy A ?!
__________________
Kiedy siê czego¶ pragnie, wtedy ca³y wszech¶wiat sprzysiêga siê, by¶my mogli spe³niæ nasze marzenie.
PoLa17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-23, 11:04   #2
GOcha79
Agencja Spamu - Nie staæ nas na reklamê, wiêc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 153
Dot.: Poparzenie s³oneczne

Od¶wie¿ê w±tek, bo niebawem wyje¿d¿am na wakacje na po³udnie Europy. Czy kto¶ mo¿e mi poradziæ, doradziæ co kupiæ z leków aby w razie ewentualnych poparzeñ s³onecznych pomóc skórze jak najlepiej?
GOcha79 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-23, 12:44   #3
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 441
Dot.: Poparzenie s³oneczne

Cytat:
Napisane przez GOcha79 Poka¿ wiadomo¶æ
Od¶wie¿ê w±tek, bo niebawem wyje¿d¿am na wakacje na po³udnie Europy. Czy kto¶ mo¿e mi poradziæ, doradziæ co kupiæ z leków aby w razie ewentualnych poparzeñ s³onecznych pomóc skórze jak najlepiej?
kup panthenol w spray'u. dzia³a bardzo dobrze na poparzenia
kosmetolog1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-28, 16:21   #4
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wroc³aw
Wiadomo¶ci: 638
Dot.: Poparzenie s³oneczne

I kremy z filtrami 50+. One najskuteczniej uchroni± Ciê przed poparzeniem
Marzena17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.