Rozmiar buta u dzieci - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-20, 09:29   #61
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Ja przestałam zwracać uwagę na sztywny zapiętek kiedy jedna fizjoterapeutka pokazała mi jaki luz w pięcie ma moja córka. Ten zapiętek nie spełniał żadnej roli, bo stopa jest za wąska (but jest dobrze dopasowany, nie za luźny). Po prostu nie ma to większego znaczenia, bo tylko na tęższych stopach on działa. Poza tym kategorycznie odradzała profilowaną wkładkę, która rozleniwia stopę. Zalecała jak najwięcej chodzić boso.

Kto ma rację to chyba nigdy się nie dowiemy

Dodam jeszcze, że nie każde buty z atestem zdrowej stopy są dobre. Widziałam w sklepie niektóre tak sztywne, że dziecko nie było w stanie chodzić normalnie i zgiąć stopy.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 11:10   #62
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ja przestałam zwracać uwagę na sztywny zapiętek kiedy jedna fizjoterapeutka pokazała mi jaki luz w pięcie ma moja córka. Ten zapiętek nie spełniał żadnej roli, bo stopa jest za wąska (but jest dobrze dopasowany, nie za luźny). Po prostu nie ma to większego znaczenia, bo tylko na tęższych stopach on działa. Poza tym kategorycznie odradzała profilowaną wkładkę, która rozleniwia stopę. Zalecała jak najwięcej chodzić boso.

Kto ma rację to chyba nigdy się nie dowiemy

Dodam jeszcze, że nie każde buty z atestem zdrowej stopy są dobre. Widziałam w sklepie niektóre tak sztywne, że dziecko nie było w stanie chodzić normalnie i zgiąć stopy.
O właśnie też słyszałam/ czytałam, że profilowana wkładka dla rozwijających się stópek nie jest dobra.
Też widziałam buty z atestem, które przypominały ortopedyczne niestety

Ja dla mojej córki od kiedy zaczynała chodzić kupowałam buty trampki, miękkie i zginające się wszędzie, bez usztywnianych zapiętków. Tylko na zimę miała usztywniane bo innych nie znaleźliśmy.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 12:35   #63
anjaa31
Raczkowanie
 
Avatar anjaa31
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 161
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Ja polegam jednak na opinii przyjaciół z salonu ortopedyczno- fizjoterapeutycznego, którzy działają w Warszawie już ponad 10 lat. Wyleczyli tysiące dzieci i mają 100% skuteczności.
Co do chodzenia na boso - tak, po trawie, po piasku - genialne ćwiczenie na mięśnie. Po twardej podłodze bardzo łatwo o płaskostopie.
Zapytajcie swoje mamy w jakich chodziłyście bucikach, w jakich one chodziły. Jakoś starsze pokolenia nie miały tylu problemów co teraz ze stopami, a od pokoleń chodziło się w wysokich trzewiczkach, mimo że o buty było dużo ciężej niż teraz. Po prostu była większa świadomość, która dziwnym trafem po zalaniu świata plastikową chińską tandetą odeszła w zapomnienie...
__________________
Czekamy na Liliannę -> 02.01.2015 r.
anjaa31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 13:47   #64
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Cytat:
Napisane przez anjaa31 Pokaż wiadomość
Ja polegam jednak na opinii przyjaciół z salonu ortopedyczno- fizjoterapeutycznego, którzy działają w Warszawie już ponad 10 lat. Wyleczyli tysiące dzieci i mają 100% skuteczności.
Co do chodzenia na boso - tak, po trawie, po piasku - genialne ćwiczenie na mięśnie. Po twardej podłodze bardzo łatwo o płaskostopie.
Zapytajcie swoje mamy w jakich chodziłyście bucikach, w jakich one chodziły. Jakoś starsze pokolenia nie miały tylu problemów co teraz ze stopami, a od pokoleń chodziło się w wysokich trzewiczkach, mimo że o buty było dużo ciężej niż teraz. Po prostu była większa świadomość, która dziwnym trafem po zalaniu świata plastikową chińską tandetą odeszła w zapomnienie...
Chodziłam w byle jakich butach po starszym bracie (bo innych wtedy nie było lub były trudno dostępne). I tak mam płaskostopie i kilka innych wad postawy. Akurat tutaj kiepsko trafiłaś

Pokaż które buty wg ciebie są dobre a które nie. Może obrazkowo będzie łatwiej.

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2013-05-20 o 13:48
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 13:55   #65
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

a mnie najbardziej denerwuje ze jedni mowia to, inni cos odwrptnego...a rodzic jak glupi nie wie kogo sluchac...bo tu ortopeda, tu fizjoterapeuta, zdawaoby sie ze jakies autorytety ale zdania przeciwne bardzo czesto

chcialoby sie jak najlepiej dla dziecka ale czesto nadmiar informacji szkodzi bardziej niz za malo
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 23:05   #66
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Cytat:
Napisane przez anjaa31 Pokaż wiadomość
Ja polegam jednak na opinii przyjaciół z salonu ortopedyczno- fizjoterapeutycznego, którzy działają w Warszawie już ponad 10 lat. Wyleczyli tysiące dzieci i mają 100% skuteczności.
Co do chodzenia na boso - tak, po trawie, po piasku - genialne ćwiczenie na mięśnie. Po twardej podłodze bardzo łatwo o płaskostopie.
Zapytajcie swoje mamy w jakich chodziłyście bucikach, w jakich one chodziły. Jakoś starsze pokolenia nie miały tylu problemów co teraz ze stopami, a od pokoleń chodziło się w wysokich trzewiczkach, mimo że o buty było dużo ciężej niż teraz. Po prostu była większa świadomość, która dziwnym trafem po zalaniu świata plastikową chińską tandetą odeszła w zapomnienie...
Ja nosiłam tandetne, plastikowe sandały bo tylko takie były.
Często miałam też buty o kilka rozmiarów za duże jak się mamie udało "utrafić" na wyrost, dopychane watą przed palcami.

Tak mam wady postawy.

Moja córka nosi buty różne - od porządnych po takie za 19,99
Konsultowana była niedawno z ortopedą i rozwija się prawidłowo.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 06:08   #67
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Rozmiar buta u dzieci

Ja nosilam buty tanie i raczej po kims. Nie mam wad postawy, nie mialam plaskostopia.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 12:58   #68
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Ja mam zaawansowaną skoliozę, trudno powiedzieć czy to od butów, czy od ławek jakie w tamtych czasach były w szkole czy od noszenia plecaka na jedno ramię, czasem też skolioza towarzyszy wzrostowi w okresie dojrzewania Także nie można wszystkiego zwalać na buty
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 11:30   #69
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

my pierwsze buciki kupiliśmy w sklepie Bartek, synek miał wtedy 10 miesięcy bo wtedy zaczął chodzić i rozmiar to było 22, ale mam sporego synka, no i kupilam z 1cm zapasem, teraz ma roczek i zapasu jeszcze jest
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-31, 11:13   #70
JuliaNawrot86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

Rozmiar u dzieci to bardzo indywidualna sprawa. Pamiętaj jednak by bucik był większy od stópki od 0,5-0,9mm tak zalecają lekarze ortopedzi Znajać długość stopy bez problemu możesz zamówić buciki przez internet xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-01-31 o 12:41 Powód: reklama
JuliaNawrot86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-18, 14:47   #71
Zuzanka222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 2
Dot.: Rozmiar buta u dzieci

U mnie dziecko 2,5 roku, rozmiar stopy 14 cm. Buciki zawsze staram się brać o 0,5 cm większze
Zuzanka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-18 15:47:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.