Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-27, 09:23   #3541
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Kornelia, tak małe krycie można tłumaczyć doborem za jasnego koloru. Przynajmniej u mnie tak jest, że jak mam za jasny korektor czy podkład, to nie kryją tak dobrze, jak ciemniejsza wersja, a niektóre niedobrane odcienie wręcz podkreślają jeszcze bardziej niedoskonałości. Z tym, że jeśli chodzi o mineralne kosmetyki sypkie (nie wiem jak kremowe), to czasem dobrze jest wziąć jaśniejszy, bo wiele z nich na skórze niestety oksyduje do ciemniejszego i nawet pomarańczy. Natomiast zmartwiłaś mnie tym zbieraniem się w zmarszczkach i znikaniem, no i jakością opakowania.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 09:37   #3542
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Kornelia, dzieki za recenzje teraz juz wiem, ze na pewno go nie kupie Pixie Cosmetics niestety dolaczyla do grona firm, ktore postawily na dobra zmiane



Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kornelia, tak małe krycie można tłumaczyć doborem za jasnego koloru. Przynajmniej u mnie tak jest, że jak mam za jasny korektor czy podkład, to nie kryją tak dobrze, jak ciemniejsza wersja, a niektóre niedobrane odcienie wręcz podkreślają jeszcze bardziej niedoskonałości. Z tym, że jeśli chodzi o mineralne kosmetyki sypkie (nie wiem jak kremowe), to czasem dobrze jest wziąć jaśniejszy, bo wiele z nich na skórze niestety oksyduje do ciemniejszego i nawet pomarańczy. Natomiast zmartwiłaś mnie tym zbieraniem się w zmarszczkach i znikaniem, no i jakością opakowania.


Faktycznie może tak być, że kolor jest za jasny i efekt jest szary. Ten, który ja mam jest lekko różowy przez co neutralizuje zasinienia.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 11:47   #3543
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Moje mała kolekcja:
  1. Sylveco - Balsam myjący do włosów z betuliną
  2. Sylveco – Arnikowe mleczko oczyszczające
  3. Sylveco – pomadka z peelingiem
  4. Sylveco – pomadka z peelingiem
  5. Sylveco – lekki krem brzozowy
  6. Vianek – nawilżający krem do twarzy na dzień
  7. Vianek – nawilżająca emulsja myjąca do twarzy
  8. Biolaven – żel myjący do ciała
  9. Biolaven – balsam do ciała
  10. Biolaven – balsam do ciała
  11. KTC – woda różana
  12. Glinka biała anapska
Balsam myjący do włosów nie jest obecny na zdjęciu, gdyż od prawie dwóch tygodni gości w mojej łazience i cudownie działa na moje włosy i skórę głowy. Używam go na zmianę z Alterra - Migdały i jojoba dla wrażliwej skóry głowy. Lekki krem brzozowy – cudo, tyle mogę powiedzieć. Arnikowe mleczko oczyszczające i nawilżająca emulsja myjąca do twarzy, to dopiero początek naszej wspólnej drogi, ale zaczynamy się lubić, arnikowe używam wieczorem, emulsji rano. Oba produkty Biolaven są dla mnie idealne, a balsam obłędnie pachnie. Co do glinki na razie nie mogę się wypowiadać, użyłam jej raz na twarz, jest ok, więcej będę mogła powiedzieć po dłuższym jej stosowaniu. Planuje ją także nakładać na skórę głowy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Woda różana, jak dla mnie, pięknie pachnie, zostawia miłą w dotyku skórę, stosuje rano w celu przemycia twarzy.
Pomadka z peelingiem, nie wiem jak moje usta funkcjonowały bez niej
Na testy nadal czeka krem na dzień (Vianek)

Dzięki wielkie za wszelkie rady!! Bez Was nie wiedziałbym od czego zacząć

Na zdjęciu moja mała kolekcja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM049881.jpg (158,1 KB, 31 załadowań)
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 17:57   #3544
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Swego czasu wspominałam, iż otrzymałam do testów nowy korektor Pixie w odcieniu 00. Kolor źle dobrałam, gdyż jest dla mnie zdecydowanie za jasny. Sprawdzi się u osób o bladej cerze. Zarówno na opakowaniu, jak i na stronie producenta nie ma podanej gramatury produktu, co mnie zdziwiło, ale myślę, że jest go 5-6g. Opakowanie jest słabo wykonane, powiedziałabym wręcz, że użyto chyba najtańszego plastiku. Dla porównania, jeśli ktoś ma kamuflaż z Catrice, ma opakowanie wykonane z o wiele lepszego tworzywa. Trochę mnie to zaskoczyło, bo patrząc na samo opakowanie nigdy nie dałabym za ten korektor takiej kasy. Jeśli chodzi o działanie korektora, to mam mieszane odczucia. Korektor słabo kryje, jego działanie określiłabym na poziomie korektorów rozświetlających, a ja niestety mam spore zasinienia wokół oczy, z którymi ten produkt sobie nie radzi. Jedyne co robi, to lekko wyrównuje koloryt + rozświetla, więc ja muszę się niestety wspomagać drogeryjnym korektorem, chociażby dla zakrycia kącików oczu. Aplikacja jest łatwa i przyjemna, korektor się dobrze rozprowadza i topnieje pod wpływem ciepła palców, ale tu trzeba uważać, bo nie można go rozcierać, gdyż wtedy nic nie pozostanie na skórze. Jedyny sposób to wklepywanie, tak jak radzi producent. U mnie jest to dość problematyczne, bo ja jestem przyzwyczajona do rozcierania. No i najważniejsze, koniecznie trzeba go przypudrować, bo inaczej po chwili zniknie z twarzy. Na koniec pozostaje największy minus, ten korektor strasznie zbiera się w zmarszczkach. Pewnie dlatego, że ma taką tłustawą konsystencję.
Podsumowując, na pewno nie dałabym za niego takiej ceny. Może gdyby kosztował połowę tego, co kosztuje, ale nawet wtedy musiałabym się poważnie zastanowić. Myślę, ze ten korektor sprawdzi się u osób, które nie mają dużego problemu zarówno z cieniami, jak i zmarszczkami wokół oczu. Ja ostatnio jako korektora, zarówno do twarzy, jak i wokół oczu stosowałam krem bb So Bio i on się sprawował o wiele, wiele lepiej od korektora Pixie.
Ja mam kolor 01, neutralne tony, bez różu.
Mam takie samo zdanie co do opakowania - tandeta a do tego brzydka
Uważam, że jest za gęsty, ja mam kłopot z dokładnym jego rozprowadzeniem, bo trzeba dość mocno trzeć skórę, która akurat pod oczami jest bardzo delikatna. Na krycie pod oczami nie narzekam, choć faktycznie nie ma szału. Natomiast do tuszowania drobnych niedoskonałości cery to już w ogóle się nie nadaje, bo podkreśla wszystkie ubytki skórne i małe strupki.
Mi natomiast brakuje tego efektu rozświetlenia, o którym Ty piszesz, że go masz . W moim przypadku skóra nie jest tak świeża jak po użyciu innego korektora. Zbieranie się w zmarszczkach też obserwuję, a w dodatku trudniej jest w przypadku pixie to zniwelować - przy korektorze couleur caramel wystarczy "przeklepać" palcem okolice pod oczami i korektor znika z załamań skóry. Z pixie się to nie udaje a jak zaczynam mocniej trzeć to kosmetyk po prostu znika.
Nie miałam okazji używać starej wersji, ale ta jest kiepściutka.
Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Kornelia, dzieki za recenzje teraz juz wiem, ze na pewno go nie kupie Pixie Cosmetics niestety dolaczyla do grona firm, ktore postawily na dobra zmiane
Nie kupuj


Aga019 - bardzo ładne i patriotyczne zakupy
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2016-05-27 o 17:59
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 18:34   #3545
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Anula tak zrobie

Aga019, fajne zakupy Tez bardzo lubie balsam Biolaven, pachnie pieknie (winogrnami) i b.dobrze nawilza. Zuzylam 2 opakowania. Teraz kupilam balsam odzywczy Vianek i nie jestem juz tak zadowolona - niedostatecznie nawilza i zapach ma troche sztuczny
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 19:15   #3546
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Anula tak zrobie

Aga019, fajne zakupy Tez bardzo lubie balsam Biolaven, pachnie pieknie (winogrnami) i b.dobrze nawilza. Zuzylam 2 opakowania. Teraz kupilam balsam odzywczy Vianek i nie jestem juz tak zadowolona - niedostatecznie nawilza i zapach ma troche sztuczny
a miałam na niego ochotę.
Już nie mam.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 19:21   #3547
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja już zgłupiałam z tymi Balsamami do ciała Sylveco, Biolaven i Vianek. Byłam na dermokonsultacjach i Pani mi doradziła nie używać do brzucha w ciąży niczego co jest perfumowane, a z Sylveco tylko brzozowy balsam nie jest, za to ten z miętowym zapachem już jest, a mnie ten zapach tak bardzo się podobał Mi nawet po oleju z pestek winogron na brzuchu krostki wyskakują Teraz mam z kiełków pszenicy zimnotłoczony, może będzie lepiej.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-27, 19:41   #3548
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
Moje mała kolekcja:
  1. Sylveco - Balsam myjący do włosów z betuliną
  2. Sylveco – Arnikowe mleczko oczyszczające
  3. Sylveco – pomadka z peelingiem
  4. Sylveco – pomadka z peelingiem
  5. Sylveco – lekki krem brzozowy
  6. Vianek – nawilżający krem do twarzy na dzień
  7. Vianek – nawilżająca emulsja myjąca do twarzy
  8. Biolaven – żel myjący do ciała
  9. Biolaven – balsam do ciała
  10. Biolaven – balsam do ciała
  11. KTC – woda różana
  12. Glinka biała anapska
Balsam myjący do włosów nie jest obecny na zdjęciu, gdyż od prawie dwóch tygodni gości w mojej łazience i cudownie działa na moje włosy i skórę głowy. Używam go na zmianę z Alterra - Migdały i jojoba dla wrażliwej skóry głowy. Lekki krem brzozowy – cudo, tyle mogę powiedzieć. Arnikowe mleczko oczyszczające i nawilżająca emulsja myjąca do twarzy, to dopiero początek naszej wspólnej drogi, ale zaczynamy się lubić, arnikowe używam wieczorem, emulsji rano. Oba produkty Biolaven są dla mnie idealne, a balsam obłędnie pachnie. Co do glinki na razie nie mogę się wypowiadać, użyłam jej raz na twarz, jest ok, więcej będę mogła powiedzieć po dłuższym jej stosowaniu. Planuje ją także nakładać na skórę głowy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Woda różana, jak dla mnie, pięknie pachnie, zostawia miłą w dotyku skórę, stosuje rano w celu przemycia twarzy.
Pomadka z peelingiem, nie wiem jak moje usta funkcjonowały bez niej
Na testy nadal czeka krem na dzień (Vianek)

Dzięki wielkie za wszelkie rady!! Bez Was nie wiedziałbym od czego zacząć

Na zdjęciu moja mała kolekcja


Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja już zgłupiałam z tymi Balsamami do ciała Sylveco, Biolaven i Vianek. Byłam na dermokonsultacjach i Pani mi doradziła nie używać do brzucha w ciąży niczego co jest perfumowane, a z Sylveco tylko brzozowy balsam nie jest, za to ten z miętowym zapachem już jest, a mnie ten zapach tak bardzo się podobał Mi nawet po oleju z pestek winogron na brzuchu krostki wyskakują Teraz mam z kiełków pszenicy zimnotłoczony, może będzie lepiej.
Kochana, a jak te krostki wyglądają? Czy znikają, czy masz je cały czas? Czy swędzą? Jeśli tak to uważaj, bo jak to są takie krostki z czerwonymi punkcikami, to tak się właśnie zaczynają rozstępy. Bardzo fajny jest krem Beta skin, poszukaj sobie o nim. Wg mnie balsam Sylveco jest słaby, ale wiem że chwalą go osoby z suchą skórą, do mnie kompletnie nie przemawia, ten z miętą też, moim zdaniem wysuszają jeszcze bardziej skórę. Co do parfum, to kolejne sianie mitów, niektóre parfum nie są szkodliwe, ale olejki eteryczne przenikają do krwiobiegu i jak jest wyższe stężenie w kosmetyku, to mogą nie być obojętne dla płodu.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-27 o 19:43
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 21:35   #3549
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość


Na zdjęciu moja mała kolekcja
Wow, świetna kolekcja balsam Biolaven miałam i też byłam z niego bardzo zadowolona, krem brzozowy mi nie podpasował- za bardzo przetłuszczał mi cerę, nie dałam rady go zużyć. Bardzo ciekawi mnie natomiast nawilżająca emulsja myjąca, jak poużywasz jej trochę to daj znać jak się spisuje
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 22:23   #3550
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Siedzę w Jastarnii, w której dziś prawie cały dzień padał deszcz, więc dla poprawy humoru wrzucam moją pielęgnację ciała:

1) naturalny dezodorant revoler
2) pomarańczowy eliksir do ciała mokosh
3) żel ujędrniający santaverde
4) olejek magnezowy BetterYou

Coś mi zdjęcie nie wchodzi. Więc wklejam link z opisem i ze zdjeciem: http://trzydziesci6.blogspot.com/201...acja-ciaa.html
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2016-05-27 o 22:25
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 22:42   #3551
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Siedzę w Jastarnii, w której dziś prawie cały dzień padał deszcz, więc dla poprawy humoru wrzucam moją pielęgnację ciała:

1) naturalny dezodorant revoler
2) pomarańczowy eliksir do ciała mokosh
3) żel ujędrniający santaverde
4) olejek magnezowy BetterYou

Coś mi zdjęcie nie wchodzi. Więc wklejam link z opisem i ze zdjeciem: http://trzydziesci6.blogspot.com/201...acja-ciaa.html
Cudowności chyba również muszę się zaopatrzyć w ten żel Santaverde, Twój opis na blogu skusił mnie skutecznie
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-28, 09:14   #3552
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość




Kochana, a jak te krostki wyglądają? Czy znikają, czy masz je cały czas? Czy swędzą? Jeśli tak to uważaj, bo jak to są takie krostki z czerwonymi punkcikami, to tak się właśnie zaczynają rozstępy. Bardzo fajny jest krem Beta skin, poszukaj sobie o nim. Wg mnie balsam Sylveco jest słaby, ale wiem że chwalą go osoby z suchą skórą, do mnie kompletnie nie przemawia, ten z miętą też, moim zdaniem wysuszają jeszcze bardziej skórę. Co do parfum, to kolejne sianie mitów, niektóre parfum nie są szkodliwe, ale olejki eteryczne przenikają do krwiobiegu i jak jest wyższe stężenie w kosmetyku, to mogą nie być obojętne dla płodu.
Wyskoczyły mi przy masełku Pat&Rub z trawą cytrynową,raczej dlatego, że było dla mnie ciut za ciężki i tłuste. Te w górnej partii brzucha krostki znikają. Koło pępka takie trochę ropne, z białym czubkiem, jak zapalenie okołomieszkowe to wygląda. Coś nie tak z olejem, używałam ten z pestek winogron Nacomi, wcześniej podobnie po migdałowym Etja. Ewidentnie przestały mi służyć moje ulubione oleje. No i jeszcze te zapachy, wiele mi nie podchodziło, dlatego rezygnowałam z balsamów dla kobiet w ciąży, bo te to dopiero mają zapachy, ciekawe kto to wymyśla?
Co dziwne, kokos, który na włosy mi nie działał , teraz działa super.
Myślałam o Sylveco balsamie kojącym chyba? Ten z miętą, fajny zapach. Na konsultacjach zobaczyłam, że jednak jest dość gęsty i kiepsko się wchłania, no to lipa. Ciekawe jak przy karmieniu, czy też trzeba unikać perfum w kosmetykach? Nie chce wpadać w paranoję, bo kobiety w ciąży jednak tak wcale nie uważają, noszą hybrydy, farbują włosy, używają perfum na skórę...
Bardzo podoba mi się zapach linii Biolaven, dlatego też myślałam o Balsamie, a lżejszą miał konsystencję od Sylveco. Mam płyn micelarny Biolaven i go uwielbiam, nie robi mi nic złego z cerą, pomimo, że jest perfumowany.

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;60985421]Wow, świetna kolekcja balsam Biolaven miałam i też byłam z niego bardzo zadowolona, krem brzozowy mi nie podpasował- za bardzo przetłuszczał mi cerę, nie dałam rady go zużyć. Bardzo ciekawi mnie natomiast nawilżająca emulsja myjąca, jak poużywasz jej trochę to daj znać jak się spisuje [/QUOTE]

Coraz bardziej lubię te kosmetyki Sylveco, na nowo. Co prawda kremy do twarzy mi się znudziły, ale mają teraz tyle nowości z Vianek.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-05-28 o 17:42
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 15:21   #3553
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja mam kolor 01, neutralne tony, bez różu.
Mam takie samo zdanie co do opakowania - tandeta a do tego brzydka
Uważam, że jest za gęsty, ja mam kłopot z dokładnym jego rozprowadzeniem, bo trzeba dość mocno trzeć skórę, która akurat pod oczami jest bardzo delikatna. Na krycie pod oczami nie narzekam, choć faktycznie nie ma szału. Natomiast do tuszowania drobnych niedoskonałości cery to już w ogóle się nie nadaje, bo podkreśla wszystkie ubytki skórne i małe strupki.
Mi natomiast brakuje tego efektu rozświetlenia, o którym Ty piszesz, że go masz . W moim przypadku skóra nie jest tak świeża jak po użyciu innego korektora. Zbieranie się w zmarszczkach też obserwuję, a w dodatku trudniej jest w przypadku pixie to zniwelować - przy korektorze couleur caramel wystarczy "przeklepać" palcem okolice pod oczami i korektor znika z załamań skóry. Z pixie się to nie udaje a jak zaczynam mocniej trzeć to kosmetyk po prostu znika.
Nie miałam okazji używać starej wersji, ale ta jest kiepściutka.
Fajnie, że również wypróbowałaś ten korektor i masz podobne przemyślenia, co moje, bo już się bałam, że może ja mam jakieś dziwne wymagania
Właśnie dla mnie najgorsze jest włażenie korektora w zmarszczki i byłabym w stanie jeszcze to przeżyć, ale co to za korektor, który przy próbie roztarcia tego co się zebrało w załamaniu traci swoje krycie U mnie występuje efekt rozświetlenia i jedynie on mi się podoba w całym tym korektorze.
Wypróbuje za to korektor Couleur Caramel, skoro go polecasz, bo mam wrażenie, że wszystko będzie lepsze niż Pixie

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Dziewczyny a co polecacie z Saisony, bo nie potrzebnie wlazłam na ich stronę i wszystko mi się podoba Napiszcie coś proszę o ich produktach, bo siedzę i dumam i nie wiem z czego by tu zrezygnować, bo najchętniej wszystko bym przetestowała
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 20:27   #3554
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Siedzę w Jastarnii, w której dziś prawie cały dzień padał deszcz, więc dla poprawy humoru wrzucam moją pielęgnację ciała:

1) naturalny dezodorant revoler
2) pomarańczowy eliksir do ciała mokosh
3) żel ujędrniający santaverde
4) olejek magnezowy BetterYou

Coś mi zdjęcie nie wchodzi. Więc wklejam link z opisem i ze zdjeciem: http://trzydziesci6.blogspot.com/201...acja-ciaa.html
Jastarnia Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Wyskoczyły mi przy masełku Pat&Rub z trawą cytrynową,raczej dlatego, że było dla mnie ciut za ciężki i tłuste. Te w górnej partii brzucha krostki znikają. Koło pępka takie trochę ropne, z białym czubkiem, jak zapalenie okołomieszkowe to wygląda. Coś nie tak z olejem, używałam ten z pestek winogron Nacomi, wcześniej podobnie po migdałowym Etja. Ewidentnie przestały mi służyć moje ulubione oleje. No i jeszcze te zapachy, wiele mi nie podchodziło, dlatego rezygnowałam z balsamów dla kobiet w ciąży, bo te to dopiero mają zapachy, ciekawe kto to wymyśla?
Co dziwne, kokos, który na włosy mi nie działał , teraz działa super.
Myślałam o Sylveco balsamie kojącym chyba? Ten z miętą, fajny zapach. Na konsultacjach zobaczyłam, że jednak jest dość gęsty i kiepsko się wchłania, no to lipa. Ciekawe jak przy karmieniu, czy też trzeba unikać perfum w kosmetykach? Nie chce wpadać w paranoję, bo kobiety w ciąży jednak tak wcale nie uważają, noszą hybrydy, farbują włosy, używają perfum na skórę...
Bardzo podoba mi się zapach linii Biolaven, dlatego też myślałam o Balsamie, a lżejszą miał konsystencję od Sylveco. Mam płyn micelarny Biolaven i go uwielbiam, nie robi mi nic złego z cerą, pomimo, że jest perfumowany.



Coraz bardziej lubię te kosmetyki Sylveco, na nowo. Co prawda kremy do twarzy mi się znudziły, ale mają teraz tyle nowości z Vianek.
Tak, przy karmieniu też należy unikać. A to, że ktoś używa perfum, farb itp, to jego prywatna sprawa, niestety, to wynika z nieświadomości.

Balsam kojący ma olejek miętowy w składzie, duże stężenie sądząc po intensywności zapachu. Naczytałam się niedawno o olejkach eterycznych, większość z nich przenika do krwi i wywołuje działanie ogólne na organizm, niekoniecznie pożądane dla wszystkich, może np. rozrzedzać krew, podnosić ciśnienie, powodować krwawienia z dróg rodnych, nie mówiąc o działaniu toksycznym na płód, bo takie olejki też są. Jak masz ich mało w kosmetyku, to nie ma obaw, ale w tym Sylveco jest dużo miętowego, to czuć. Jeśli chodzi o Biolaven, to nie wiem, ale w kwestii działania, to skład nie powala, jedna i ta sama parafia co Sylveco, a tylko lżejsze, bo wody ma więcej. Moim zdaniem poczytaj o olejku lawendowym po prostu, czy nie ma gdzieś informacji o stosowaniu w ciąży.

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co polecacie z Saisony, bo nie potrzebnie wlazłam na ich stronę i wszystko mi się podoba Napiszcie coś proszę o ich produktach, bo siedzę i dumam i nie wiem z czego by tu zrezygnować, bo najchętniej wszystko bym przetestowała
Mam mleczko do twarzy. Jak ktoś lubi mleczka i wie, jak używać pod widzimisię swojej cery (np. u mnie z wodą i ściereczką), to polecam, jest całkiem fajne.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-28 o 21:12
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 21:16   #3555
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Dzieki za link
Tu jest o nadmiernym zluszczaniu retinoidami. Taka krzwde mozna sobie zrobic tez kwasami, sterydami, ktore kiedys tak chetnie dawali i antybiotykami.
Jestem przeciwniczka antybiotykow. Uwazam, ze sa one naduzywane w naszym kraju. A ich skutki sa katastrofalne: zniszczenie flory bakteryjnej, odpornosci organizmu.




Szukaj dobrego lekarza. Nie jest to latwe niestety.
chociaz ktos jest madry w tym kraju gdzie naduzywanie antybiotykow doprowadzilo do wyhodowania E. coli odpornej na wszystkie dostepne leki.
dajemy antybiotyki na bol gardla w 90% spowodowany wirusami, przychodza matki z maluchami do lekarza gdzie dziecko kaszle (!), i od razu Augmentin. Ale mnie to wkurza.

Antybiotyk w chorobach skory takich jak tradzik nic nie daje.Przychodza dziewczyny na wielomiesiecznej kuracji tetracyklinami, z powodu tradziku a po odstawieniu momentalnie problem powraca.

Dawno mnie tu nie bylo, witajcie
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 21:37   #3556
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
chociaz ktos jest madry w tym kraju gdzie naduzywanie antybiotykow doprowadzilo do wyhodowania E. coli odpornej na wszystkie dostepne leki.
dajemy antybiotyki na bol gardla w 90% spowodowany wirusami, przychodza matki z maluchami do lekarza gdzie dziecko kaszle (!), i od razu Augmentin. Ale mnie to wkurza.

Antybiotyk w chorobach skory takich jak tradzik nic nie daje.Przychodza dziewczyny na wielomiesiecznej kuracji tetracyklinami, z powodu tradziku a po odstawieniu momentalnie problem powraca.

Dawno mnie tu nie bylo, witajcie
Witaj Ranko
Niestety, masz rację. Przerabialiśmy i my (ja i syn) antybiotykoterapię, bezskuteczną rzecz jasna w naszym przypadku. Mam wrażenie, że antybiotyki były nam wciskane wręcz z premedytacją Nasza była lekarka nawet nie zająknęła się o możliwości wystąpienia astmy, że to na tle alergicznym. Dopiero z czasem musiałam sama do tego dojść (u mnie w rodzinie nikt nigdy nie chorował na astmę) i szukać lekarza z prawdziwego zdarzenia, który nas wyciągnął z tej matni. Jak mi lekarka powiedziała na wizycie, że na wszelki wypadek przepisze Augmentin, żebyśmy się nawzajem nie zarażali, tak była to u niej nasza ostatnia wizyta (od kiedy antybiotyki mają właściwości szczepionek). Brak słów po prostu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 21:55   #3557
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam mleczko do twarzy. Jak ktoś lubi mleczka i wie, jak używać pod widzimisię swojej cery (np. u mnie z wodą i ściereczką), to polecam, jest całkiem fajne.
A jak się to mleczko sprawdza w celu zmywania makijażu, radzi sobie, czy nie bardzo ? Ja mleczko zmywam mokrymi wacikami, a potem jeszcze przecieram twarz micelem.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 21:56   #3558
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah mysle ze czesciowo wynika to z tego ze ludzie sami tych antybiotykow zadaja, sa wrecz nachalni, wiec lekarz nie chcac klocic sie wypisuje.
Zeby nie bylo, ja sama czasami po nie siegam poniewaz walcze aktywnie z choroba jelitowa ale od czasu wdrazania diety, mocnego ograniczenia nabialu jest znacznie lepiej.
Mysle ze po prostu trzeba wykorzystywac je madrze

a zeby nie bylo .. w temacie naturalsow kupilam ostatnio w Naturze olejek do ciala Kneipp - bardzo mi sie podoba, dobry sklad , przyjemny w uzyciu

ja z miceli moge polecic micel Tolpy dla dzieci - na drugim skladzie ma wode rozana ( sie tyczy naturalneych??)
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2016-05-28 o 21:58
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 22:48   #3559
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
A jak się to mleczko sprawdza w celu zmywania makijażu, radzi sobie, czy nie bardzo ? Ja mleczko zmywam mokrymi wacikami, a potem jeszcze przecieram twarz micelem.
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Korah mysle ze czesciowo wynika to z tego ze ludzie sami tych antybiotykow zadaja, sa wrecz nachalni, wiec lekarz nie chcac klocic sie wypisuje.
Zeby nie bylo, ja sama czasami po nie siegam poniewaz walcze aktywnie z choroba jelitowa ale od czasu wdrazania diety, mocnego ograniczenia nabialu jest znacznie lepiej.
Mysle ze po prostu trzeba wykorzystywac je madrze

a zeby nie bylo .. w temacie naturalsow kupilam ostatnio w Naturze olejek do ciala Kneipp - bardzo mi sie podoba, dobry sklad , przyjemny w uzyciu

ja z miceli moge polecic micel Tolpy dla dzieci - na drugim skladzie ma wode rozana ( sie tyczy naturalneych??)
Nachalni są rodzice, którzy muszą dziecko szybko wyleczyć, bo nie mają czasu się nim opiekować, albo jak są sami chorzy i są kłopoty ze zwolnieniem lekarskim lub po prostu są wygodni i chcą szybko, wierzą w magiczną tabletkę, bo przecież w kwestii zwłaszcza spraw skórnych łatwiej się faszerować, niż zmienić styl życia, wprowadzić zdrowe nawyki, odżywianie, czy mozolniejszą pielęgnację skóry. Ja wręcz prosiłam lekarkę, żeby już nie wypisywała antybiotyków po raz enty, skoro to wirusowe i czy naprawdę nie można się leczyć inaczej, a ona swoje i nic mi nie powiedziała o alergii, a kaszel przechodzący potem w zapalenie oskrzeli co miesiąc właśnie o tym świadczy.

Micel Tołpy dla dzieci ma dość przyzwoity skład, ale taki całkiem super nie jest, ma ten cały poloxamer, często widziany w micelach drogeryjnych, to syntetyczny detergent i rozpuszczalnik.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-28 o 22:50
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-28, 23:01   #3560
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah zacytowałaś mnie, ale nie odpowiedziałaś na moje pytanie, jak to mleczko radzi sobie ze zmywaniem makijażu? Ono jest gęste czy lejące?
Nic poza tym mleczkiem nie miałaś z Saisony?
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 07:54   #3561
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Korah zacytowałaś mnie, ale nie odpowiedziałaś na moje pytanie, jak to mleczko radzi sobie ze zmywaniem makijażu? Ono jest gęste czy lejące?
Nic poza tym mleczkiem nie miałaś z Saisony?
Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
A jak się to mleczko sprawdza w celu zmywania makijażu, radzi sobie, czy nie bardzo ? Ja mleczko zmywam mokrymi wacikami, a potem jeszcze przecieram twarz micelem.
Ups, wybacz, chyba mi się zwoje poluzowały.

Mleczko fajnie zmywa, bardzo dobrze oczyszcza skórę, ale niestety czasem trochę mnie szczypie w oczy, dlatego nie używam go do demakijażu oczu. Jeśli mam być szczera, to wolę mleczko Avalon Organics, to Saisony jest nieco tłuściejsze, chociaż dużo bardziej lejące, jest bardzo rzadkie, płynne. Konsystencja to jego największa zaleta, bardzo przyjemna. Nie zapycha mi na szczęście porów, ale nadmieniam, że ja mleczka zawsze bardzo dokładnie zmywam wodą i ściereczką, po zmyciu jest lekko odżywcza warstwa na skórze, ale tak delikatna, że mi nie przeszkadza, a skóra czuje komfort. Nic więcej nie miałam tej marki, ale ponoć fajne są te ich wody do twarzy i zdaje się pianka.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-29 o 07:57
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 08:47   #3562
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja sie napaliłam na to Sylveco, bo dobrze mam dostępne, zapachy mi się podobały a tu masz, nie można olejków eterycznych, perfum w ciąży , tzn. wiedziałam o tym, niektóre olejki można stosować od 2 , 3 trymestru i są bezpieczne. Lawendowy chyba jest bezpieczny od 3, dobrze na mnie wpływa jego zapach. Co do miętowego nie mam pewności. Bardzo ograniczona jest ilość olejków, które w ciąży można stosować. Pod nazwą Parfum nie wiadomo co się kryje
Co mnie zmyliło, to na stronie Sylveco, czy na ich FB wyraźnie było napisane, że ich kosmetyki są bezpieczne w ciąży! Jak widać, ich konsultantki są lepiej doinformowane.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 08:55   #3563
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja sie napaliłam na to Sylveco, bo dobrze mam dostępne, zapachy mi się podobały a tu masz, nie można olejków eterycznych, perfum w ciąży , tzn. wiedziałam o tym, niektóre olejki można stosować od 2 , 3 trymestru i są bezpieczne. Lawendowy chyba jest bezpieczny od 3, dobrze na mnie wpływa jego zapach. Co do miętowego nie mam pewności. Bardzo ograniczona jest ilość olejków, które w ciąży można stosować. Pod nazwą Parfum nie wiadomo co się kryje
Co mnie zmyliło, to na stronie Sylveco, czy na ich FB wyraźnie było napisane, że ich kosmetyki są bezpieczne w ciąży! Jak widać, ich konsultantki są lepiej doinformowane.
No właśnie, fajne są takie dermokonsultacje, ale ja osobiście przestrzegam przed konsultantkami, że ich osądy i porady, to nie wyroki Spotkałam się z taką, że wiedziałam lepiej i więcej od niej, ale też wolałam się nie wychylać w takiej sytuacji, to jest jej praca i one nie może odradzać kosmetyków firmy, dla której pracuje. Niby odradza parfum, ale prawda jest taka, że Sylveco nie ma w ogóle dobrego kosmetyku na brzuch dla kobiet w ciąży.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 15:37   #3564
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Zależy od konsultantki. Ta wydawała mi się pasjonatką kosmetyki naturalnej i dużo wiedzy miała, nie koniecznie zdobytej na szkoleniach tej marki.
Wydaje mi się że krem pielęgnacyjny dla dzieci Sylveco może być dobry na brzuch. Dziś przetestowałam próbkę, fajnie się wchłania, jest lekki, nie perfumowany.
Nie mają linii dla kobiet w ciąży, fakt, ale może się to zmieni, skoro wprowadzili dla dzieci?

Poszukiwałam tej Lanoliny. Tego się nie da kupić stacjonarnie, w 3 aptekach na mnie oczy zrobili, czego ja chce. Znalazłam na allegro.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-05-29 o 15:42
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 15:56   #3565
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dziewczynki, a co sądzicie o płynie micelarnym Mixa? Miała z Was może któraś? Chyba, że to temat nie na ten wątek. Pokończyły mi się micele i potrzebuję czegoś na szybko z dobrym składem.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2016-05-29 o 15:57
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 16:27   #3566
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Zależy od konsultantki. Ta wydawała mi się pasjonatką kosmetyki naturalnej i dużo wiedzy miała, nie koniecznie zdobytej na szkoleniach tej marki.
Wydaje mi się że krem pielęgnacyjny dla dzieci Sylveco może być dobry na brzuch. Dziś przetestowałam próbkę, fajnie się wchłania, jest lekki, nie perfumowany.
Nie mają linii dla kobiet w ciąży, fakt, ale może się to zmieni, skoro wprowadzili dla dzieci?

Poszukiwałam tej Lanoliny. Tego się nie da kupić stacjonarnie, w 3 aptekach na mnie oczy zrobili, czego ja chce. Znalazłam na allegro.
Na doz jest A-pectus i medela purelan-100. Po za tym z Ziaji lanolinę powinni mieć w aptekach. Było pytać o maść do pilęgnacji sutków i przeczytać skład. Bo panie w aptekach nawet nie wiedzą, że mają
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 16:35   #3567
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dzięki. Z Ziaji Lanolinę znalazłam właśnie na allegro, kupowałam jeszcze inne rzeczy do wyprawki , więc spoko, opłacało się zamówić. Jednak szkoda nóg , szukania, bo u nas te apteki dość marnie zaopatrzone, a ceny mają wysokie.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-05-29 o 16:37
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 19:49   #3568
blackmoon_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 158
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Zamówiłam piankę złuszczającą firmy Saisona - jak myślicie czy można używać jej latem? Wydaje mi się, że steżenie kwasów nie jest tam chyba bardzo duże, poza tym produkt dość krótko jest na skórze..
blackmoon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 20:54   #3569
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
chociaz ktos jest madry w tym kraju gdzie naduzywanie antybiotykow doprowadzilo do wyhodowania E. coli odpornej na wszystkie dostepne leki.
dajemy antybiotyki na bol gardla w 90% spowodowany wirusami, przychodza matki z maluchami do lekarza gdzie dziecko kaszle (!), i od razu Augmentin. Ale mnie to wkurza.

Antybiotyk w chorobach skory takich jak tradzik nic nie daje.Przychodza dziewczyny na wielomiesiecznej kuracji tetracyklinami, z powodu tradziku a po odstawieniu momentalnie problem powraca.

Dawno mnie tu nie bylo, witajcie
Hej Ranko
Znam kilka osob, u ktorych leczono tradzik antybiotykami Totalny bezsens. Mojej mamie na tradzik rozowaty tez dala serie... Wziela jedno opakowanie i reszty nie wykupila. Nie wiem w czym to mialo pomoc?
Mnie zawsze lekarz pyta czy chce antybiotyk? A nigdy sie nie dopominam. Wole zwolnienie zeby organizm sam pokonal chorobe.

Ja kupilam dwa czyste oleje: migdalowy i sezamowy. Do sezamowego chyba dodam olejek waniliowy zeby troche ten zapach zniwelowac
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 21:07   #3570
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

w temacie miceli: to jaki polecacie naturalny? musze miec micel bo dla mnie to szybkie zmycie makijazu, potrzebny koniecznie
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.