rolety rzymskie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-22, 09:44   #1
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694

rolety rzymskie


dziewczyny mam do was pytanie odnosnie rolet rzymskie

jakie waszym zadaniem te rolety maja zadanie do czego mozna je porownac?? np roleta rzymska zamiast firanek spelniajaca role firanek? czy zamiast rolet/zaluzji spelniajaca role zaluzji/rolet?

hm bo bardzo mi sie to podoba ale nie wiem jak to z nimi jest bo jak odslonimy je cale to bedzie gole okno jak zaslonimy to nic nie bedzie widac...

zastanawialam sie na tym zeby umiescic normalne zaluzje pionowe w oknach a do tego zamiast firanek rolety rzymskie... jak to bedzie wygladalo waszym zdaniem? bo jakos nie jestem przekonana do samych rolet jakos tak lyso by bylo np slonce swieci to musze cala rolete sciagac a zaluzje moge troszke przykrecic jak mi bedzie odpowiadalo...

macie moze u siebie takie rolety?? mozecie wkleic zdjecia jak to wyglada i jak wy to macie rozwiazane??

bede wdzieczna za pomoc
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 21:28   #2
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: rolety rzymskie

Dla mnie jeśli roleta rzymska to sama, bez firanki, zasłon, czy żaluzji.

Jestem przeciwniczką zasłon, więc mi nie przeszkadzałoby w ogóle takie "gołe okno". Poza tym możesz poszukać bardziej dekoracyjnego materiału z jakiego jest zrobiona roleta i nawet po odsłonięciu okna będzie je dekorować.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 09:22   #3
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: rolety rzymskie

hm no tak ale z drugiej strony nie bedzie za lyso na tym oknie z sama roleta?? tzn chodzi mi tu ze roleta praktycznie nigdy nie bedzie odslonieta cala bo no wlasnie bo wszystko bedzie widac z sasiedniego bloku co mam w pokoju... same rolety nie wahalabym sie zalozyc w domu ale w bloku kurcze mam jakies opory chociaz starsznieee mi sie one podobaja... i dlatego myslalam nad polaczeniem zwyklych zaluzji poziomych z tymi roletami zamiast firanki/zaslonki...
co o tym mysliscie...??
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 22:30   #4
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: rolety rzymskie

uppp

dziewczynki potrzebuje pilnie pomocy i waszej opini co myslicie o polaczeniu rolet rzymskich zamiast firanek z zaluzjami pionowymi zeby okno nie byklo takie gole

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2010-03-30 o 21:17
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 11:38   #5
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: rolety rzymskie

czy ktoras moze mi podpowiedziec gdzie w lodzi i okolicach albo w sprawdzonym sklepie przez neta moge znalezc rolety rzymskie powiedzmy tiulowe czy cos w podobie - przezroczyste tkaniny ala firanki...??? aha i jak to sie mierzy na taka rolete bo chce ja miec nie na rowni z oknem tylko tak jakbym miala firanki czyli de facto na scianie dookola okna ktora jest;p okno od sciany do sciany ma powiedzmy wymiar wys 140 szer 145 o ile wieksza rolete powinnam kupic??
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 18:18   #6
Larousse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 18
Dot.: rolety rzymskie

Ja znalazłam takie cos na allegro, razem z zasłonami tylko mi by bardziej podobały się te zasłony zawieszone luzem bez żadnych upięć i jak kiedyś bede miala swoje mieszkanie to takie coś chce mieć
Larousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 20:10   #7
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: rolety rzymskie

jakdla mnie wszystk ok tylko za duzo tego brazu... te kokardki na roletach w ogole mi sie nie podobaja tak samo te lamowki i gorne zaweiszenie jakby byly gladkie to chetnie dowiem sie czy to roleta rzymska i gdzie to kupic tzn taki wzor ala firanka i cos w podobie;p

upup czy nikt nie wie jakie wymiary powinny miec rolety rzymskie????? ile wieksze od okna???? no i gdzie kupic te firnaki rzymskieee pliss pomocy

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2010-04-05 o 11:16
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 23:38   #8
julia1111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: rolety rzymskie

Polecam firmę która montowała u mnie rolety, przyjadą, doradzą tel: /ciach spam/ SZYBKO I SOLIDNIE !

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-05-20 o 06:55 Powód: szybko i solidnie ban za spam
julia1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 10:32   #9
izzabb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 8
Dot.: rolety rzymskie

Ja też mam podobne wątpliwości odnośnie rolet rzymskich. Bardziej podobają mi się jako firanki ale przecież trzeba jakoś okno na noc przysłonić. Ostatnio znalazłam w necie ciekawe rozwiązanie - roleta "dwa w jednym" - firana i zasłona - na tej stronie. Jak wam się to podoba?
izzabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 08:58   #10
rinari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: rolety rzymskie

Bardzo ciekawe rozwiązanie, takie 2w1
rinari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 14:50   #11
el_lavenda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: rolety rzymskie

jestem dekoratorem wnętrz i zajmuję się dekoracjami okien właśnie i .... odradzam to coś z dekorii - system sznurkowy to jak za króla ćwieczka - polega na tym że samemu trzeba równiutko wszystkie sznurki równocześnie ściągać - oczywiśćie firana osobno zasłona osobno - jest to i męczące i kłopotliwe i mało trwałe
Przy takich rozterkach sugerowałabym albo jedną roletę na systemie z tkaniny firano-zasłonowej o średniej przezierności ( np wypalanki) lub jedną roletę firanową a drugą zasłonową każdą na osobnym systemie.

Zawsze też można zrobić roletę z tkaniny firanowej i np na karniszu zasłonę dekoracyjną ale pracującą.

w razie pytań polecam się
el_lavenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-30, 16:22   #12
ElenaZa
Przyczajenie
 
Avatar ElenaZa
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 29
Dot.: rolety rzymskie

bardzo fajnie się te rolety szybko montuje ja taką miałam ale urwałam :| prze nie uwagę
ElenaZa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-30 16:22:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.