Walczyć.. czy już jednak nie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-22, 18:13   #31
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez bialaRoza Pokaż wiadomość
Nie, nie. Po prostu dla mnie 'walka' oznacza 'naprawę' czegoś po kłótni, cięższych momentach. A nie cały związek
A to mocne słowo. Zastanawiam się więc, jakie kłótnie masz na myśli i co rozumiesz pod pojęciem "cięższe momenty". Bo ja sobie średnio wyobrażam, że po jakiejś tam kłótni musiałabym aż walczyć o to, żeby mój związek dalej istniał. W ogóle już jedno z pierwszych zdań Twojego pierwszego posta, z którego wynika, że w związkach jest raz lepiej, a raz gorzej, jest mocno niepokojące

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2017-03-22 o 18:14
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 18:29   #32
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez TakaSamaInna Pokaż wiadomość
Tkwi w przeszłości i idealizuje swoją eks, a z Tobą niestety jest z braku laku co wynika z wypowiedzi, że eks była kobietą życia, a Ty... no cóż.
Nie jestem pewna, na ile faktycznie idealizuje eks, a na ile to ten "mocny charakter" i podkopywanie ego autorki.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 19:56   #33
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna, na ile faktycznie idealizuje eks, a na ile to ten "mocny charakter" i podkopywanie ego autorki.
I tak czy siak nic z tego nie będzie. Nie mówi się takich rzeczy drugiej osobie. Facet po prostu powiedział, że nie chce być z autorką. Może nie bezpośrednio, ale ile to różnych tekstów przy rozstaniu pada, wraz ze słynnym "to moja wina, a nie twoja" czy "zostańmy przyjaciółmi".
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 20:25   #34
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez TakaSamaInna Pokaż wiadomość
I tak czy siak nic z tego nie będzie. Nie mówi się takich rzeczy drugiej osobie. Facet po prostu powiedział, że nie chce być z autorką. Może nie bezpośrednio, ale ile to różnych tekstów przy rozstaniu pada, wraz ze słynnym "to moja wina, a nie twoja" czy "zostańmy przyjaciółmi".
To możliwe, ale zwykle owijanie w bawełnę przy rozstaniu ma służyć przynajmniej częściowemu "osłodzeniu" partnerowi bólu. Skoro sięgnął po taki kaliber, ale wciąż "miota się" i "mu zależy", to w grę wchodzi też manipulacja i chęć celowego ranienia, a nie dziwnie pojęta szczerość i zagubienie.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 09:32   #35
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez bialaRoza Pokaż wiadomość
Witam kobitki.

Wczoraj postanowiłam z nim porozmawiac, żebyśmy skupili się na sobie, cieszyli się życiem, sobą, bo jesteśmy młodzi. Wywiązała się z tego poważna rozmowa. Luby oznajmił mi, że ma jeden, duży problem od samego początku związku. Nie wie, czy chce być ze mną na całe zycie, przez to nie ma motywacji żeby o niego walczyć...
dla mnie ta wiadomość zabrzmiała tak, że gdyby związek się rozpadł, to jemu nie będzie przykro bo i tak nie chciało mu się o niego zabiegać. w sensie jest mu obojętne co się stanie - ja tak to odebrałam i w tym świetle wygląda to bardzo nieciekawie chyba że on miał coś innego na myśli, ale to już powinnaś jego zapytać
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 15:04   #36
bialaRoza
Wtajemniczenie
 
Avatar bialaRoza
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 287
GG do bialaRoza
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Hej,

już się uspokoiłam i na chłodno miałam z nim wczoraj rozmowę.
Ogólny wydźwięk był taki, że nigdy nie powinien ani do tego doprowadzić, ani mówić mi takich rzeczy. Nie ma 'nie wiem', ma być 'tak' albo 'nie', ponieważ jest dorosły, a ja nie jestem jego niańką.
Dodałam jeszcze, że to ja potrzebuję czasu.
Chcę teraz poobserwować czy coś przemyśli, a jeżeli przemyśli, to czy mi się 'jeszcze będzie chciało'.
Jest druga strona medalu. To po prostu wszystko boli.
__________________
studia

bialaRoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 15:38   #37
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez bialaRoza Pokaż wiadomość

Jest druga strona medalu. To po prostu wszystko boli.
Ja Cię w 100% rozumiem. Byłam w podobnej sytuacji. I wtedy pierwszy raz w swoim dorosłym życiu zrozumiałam, że kochać to jedno, ale szanować samą siebie i własny spokój psychiczny to drugie.

Nie wiem, jaką osobą jesteś, bo mam koleżanki, które w takiej sytuacji zaczynają walczyć o mężczyznę. Im więcej on ma wątpliwości, tym bardziej one przy ni tkwią, tłumacząc to wielką miłością, niesamowitą więzią itp. itd. Moim zdaniem to raczej syndrom ofiary i szukanie problemów na siłę.

Jeśli mężczyzna po 1,5 roku z rozrzewnieniem zaczyna wspominać byłą, to znaczy, że kompletnie odkleił się od rzeczywistości bycia z Tobą. Nie da się funkcjonować w niepewności, z poczuciem, że jesteś na przeczekanie, bo Twój chłopak cały czas szuka większej, prawdziwszej miłości. Byłam w takiej sytuacji, po pierwszym szoku przyszedł straszny ból. Ale odeszłam, bo nie wiążę się z kimś po to, żeby cierpieć, tylko chcę być kochana i akceptowana. Tobie też to polecam!
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-26, 13:15   #38
bialaRoza
Wtajemniczenie
 
Avatar bialaRoza
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 287
GG do bialaRoza
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Niestety, ugięłam się i popełniłam błąd. Byliśmy cały weekend razem - było niby dobrze, ale zakończył się kłótnią, o pierdołę, a poszło o wszystko.
Usłyszałam tyle gorzkich słów. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wiem, że jest jedno wyjście, wiem o tym. Ale na wiedzy się kończy, nie wiem po prostu co robić.
__________________
studia

bialaRoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 13:16   #39
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez bialaRoza Pokaż wiadomość
Niestety, ugięłam się i popełniłam błąd. Byliśmy cały weekend razem - było niby dobrze, ale zakończył się kłótnią, o pierdołę, a poszło o wszystko.


Usłyszałam tyle gorzkich słów. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wiem, że jest jedno wyjście, wiem o tym. Ale na wiedzy się kończy, nie wiem po prostu co robić.

Wiesz, wiesz. Tylko nie chcesz/nie jesteś w stanie tego zrobić.

Jeszcze chcesz mu dawać czas na przemyślenia? Bo on go bardzo dobrze wykorzystuje. Wymyśla coraz więcej sposobów, by jeszcze bardziej Ci dopiec i zniszczyć Twoje poczucie wartości. Idzie mu świetnie. Niech myśli dalej?

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2017-03-26 o 13:21
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 13:26   #40
bialaRoza
Wtajemniczenie
 
Avatar bialaRoza
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 287
GG do bialaRoza
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
Wiesz, wiesz. Tylko nie chcesz/nie jesteś w stanie tego zrobić.

Jeszcze chcesz mu dawać czas na przemyślenia? Bo on go bardzo dobrze wykorzystuje. Wymyśla coraz więcej sposobów, by jeszcze bardziej Ci dopiec i zniszczyć Twoje poczucie wartości. Idzie mu świetnie. Niech myśli dalej?
Skąd po prostu mam znaleźć siłę na to. Bo rozum mam, ale wchodzi strach. I wychodzi wielka d*pa
__________________
studia

bialaRoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 13:35   #41
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez bialaRoza Pokaż wiadomość
Skąd po prostu mam znaleźć siłę na to. Bo rozum mam, ale wchodzi strach. I wychodzi wielka d*pa

Strach przed czym?

Ty się boisz normalności, poczucia spokoju. Jesteś w toksycznym związku, jesteś uzależniona od tych emocji "góra-dół" i swojego fatalnego partnera.

Na Twoim miejscu zaczęłabym szukać dobrego psychoterapeuty.
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-26, 13:39   #42
bialaRoza
Wtajemniczenie
 
Avatar bialaRoza
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 287
GG do bialaRoza
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
Strach przed czym?

Ty się boisz normalności, poczucia spokoju. Jesteś w toksycznym związku, jesteś uzależniona od tych emocji "góra-dół" i swojego fatalnego partnera.

Na Twoim miejscu zaczęłabym szukać dobrego psychoterapeuty.
Nie sądzę.

Bardziej potrzebowałam świeżych spostrzeżeń na całą sytuację - co tutaj uzyskałam, a sama jeszcze nie potrafię na to tak spojrzeć
__________________
studia

bialaRoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 13:43   #43
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Facet jest totalną piz** i kompletnie nie ma jaj. To, że jest z Tobą pomimo, że nie jesteś jego wielką miłością i że nie chce być z Tobą do końca życia jest bardzo słabe, ale to, że pomimo tego nadal Cię wykorzystuje, spędza z Tobą weekendy i daje nadzieję zamiast się z Tobą rozstać jest dla mnie zwykłym chamstwem. On Cię kompletnie nie szanuje, a przy okazji Ty sama siebie też.

Kiedyś też usłyszałam podobne słowa. Niby wszystko jest, niby jestem cudowna, niby jest mu ze mną dobrze, no ale on nie wie czego chce. Facet zaczął się z Tobą spotykać, bo myślał, że coś z tego wyjdzie. Niestety nie zakochał się, jest tylko przyzwyczajenie. Nie rozstanie się z Tobą dopóki nie znajdzie kogoś innego, bo tak mu jest wygodniej. Gdyby mu na Tobie zależało nigdy nie padły by takie słowa. Wiadomo, że życiu różnie bywa, ale będąc z kimś raczej dąży się do tego żeby być ze sobą jak najdłużej, a nie 'jesteśmy razem, ale nie zawsze, bo to nie to'.

Wiem, że jest Ci ciężko, ale musisz się z nim rozstać dla własnego dobra, bo jak widać on tego nie zakończy i dalej się będzie Tobą bawił. Na początku będzie Ci ciężko, ale dasz radę. I przestań sobie wmawiać, że w związku zawsze jest raz lepiej, a raz gorzej, bo wcale tak być nie musi.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 13:44   #44
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez bialaRoza Pokaż wiadomość
Nie sądzę.





Bardziej potrzebowałam świeżych spostrzeżeń na całą sytuację - co tutaj uzyskałam, a sama jeszcze nie potrafię na to tak spojrzeć

Ja też nie sądzę, ja wiem.

Tkwisz w typowym toksyku i sądzisz, że w każdym związku jest "raz lepiej, raz gorzej". Nawet, gdy rozstaniesz się z tym gnojem, to wybierzesz sobie następnym razem podobnego

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2017-03-26 o 13:45
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 17:19   #45
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
Ja też nie sądzę, ja wiem.
A ja się z Tobą zgadzam.


Cytat:
Napisane przez bialaRoza Pokaż wiadomość
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wiem, że jest jedno wyjście, wiem o tym. Ale na wiedzy się kończy, nie wiem po prostu co robić.
Nie do końca rozumiesz, w jakiej sytuacji się znalazłaś, ponadto wydaje Ci się, że musisz wybierać między jednym cierpieniem a drugim i nie ma żadnego sposobu, żeby bez większego żalu zostawić chamskiego buca, stąd konflikt "serca z rozumem".
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 19:59   #46
bialaRoza
Wtajemniczenie
 
Avatar bialaRoza
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 287
GG do bialaRoza
Dot.: Walczyć.. czy już jednak nie?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
A ja się z Tobą zgadzam.




Nie do końca rozumiesz, w jakiej sytuacji się znalazłaś, ponadto wydaje Ci się, że musisz wybierać między jednym cierpieniem a drugim i nie ma żadnego sposobu, żeby bez większego żalu zostawić chamskiego buca, stąd konflikt "serca z rozumem".
Właśnie dlatego napisałam tutaj, żeby otrzymać zdanie osoby trzeciej - żeby pomogła mi zrozumieć.

Jadę we wtorek z przyjacielem zabrać resztę rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
studia

bialaRoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 20:59:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.