Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-03, 22:45   #31
stysiex
Raczkowanie
 
Avatar stysiex
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 390
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Któraś pisała o AliorBanku, tam jest 5 zł za kartę jeżeli są regularne wpływy na konto powyżej określonej kwoty (nie pamiętam) i to chyba z tytułu wynagrodzenia, w przeciwnym razie za kartę płaci się 9zł miesięcznie... Tak mi wytłumaczył pracownik banku.
stysiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 07:45   #32
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Ja mam od 4 lat ekonto i do tej pory nigdy jeszcze za nie nie zaplacilam

Wszystko poczawszy od przelewow, po wplaty i wyplaty jest za darmo. bankomaty Euronet sa na kazdym rogu

Mialam ta usluge 5 zl za wyplaty ze wszystkich bankomatow - ale tych eurnetow jest tak duzo ze i tak tam wlasnie wyplacalam :P

Fakt, trzeba zaplacic 100 zl miesiecznie karta - ale co to za problem jesli to jest nasze jedyne konto?
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 10:07   #33
dobrusia8e
Zadomowienie
 
Avatar dobrusia8e
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cześć dziewczyny
Ja mam konto w mBanku od 13r.ż. i do 18 było ono bezpłatne. Po ukończeniu 18 lat już trzeba wykonać w miesiącu operacje bezgotówkowe na kwotę łączną 100 zł, inaczej jest pobierana opłata za kartę w wysokości bodajże 2zł.
Moje drugie konto mam w DeutscheBanku. Tam nie ma tego typu warunków. Konto jest od A do Z bezpłatne, wypłaty można robić w każdym napotkanym bankomacie, a przelewy do każdego banku. Dodatkowo wraz z podstawowym kontem zakładane jest konto oszczędnościowe (którego prowadzenie jest oczywiście darmowe), na którym przez rok zarobiłam ok 100 zł
No i plus DB jest taki, że darmowy jest zawsze, nie tylko jak się uczysz, więc zostaje na lata
__________________

PM 2020
dobrusia8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 10:20   #34
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Ja niedawno zakładałam konto z racji podjęcia pierwszej pracy. Zdecydowałam się na ING konto Direct. Miałam też opcję założenia konta dla studentów w ING, ale zrezygnowałam z racji obawy przed załatwianiem formalności bo utracie ważności tego konta.
Co do ING Direct:
- łatwo dostępne bankomaty,
- bankomaty za free,
- wszystko załatwiane przez internet,
- opłatę można obejść np. tak - robisz swoje zakupy, przy okazji koleżankom, płacisz kartą, koleżanki pozniej Ci oddają i jest okej. Ta stówka nie musi być wydana "jednorazowo".

Faktycznie tak jest w ING, mam to konto od ponad roku i jakoś mi umknęła ta dodatkowa opłata... może dlatego, że płacę kartą zazwyczaj Wcześniej miałam konto w WBK i nie polecam Przede wszystkim problemem jest mała sieć bankomatów i opłata z prowadzenie konta lub ubezpieczenie karty (nie pamiętam za co , coś ok. 3 zł/msc.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 10:32   #35
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

BZ WBK ma teraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą.
Opłata 5zł/m-c - ubezpieczenie karty.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 12:23   #36
rasta_banana
Zadomowienie
 
Avatar rasta_banana
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 344
GG do rasta_banana
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Deutsche Bank polecam!
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w PL i w Europie za free,
brak opłaty za kartę pod warunkiem wykonania przynajmniej jednej transakcji miesięcznie - a to chyba nie problem.
Konto zakładasz przez internet, kurier przywozi umowę.
Ogólnie zero opłat no i dostajesz 'w zestawie' dwa rachunki - jeden właśnie taki oszczędnościowy o którym wspomniałaś.
__________________
Fake it till you make it!

Zapraszam na wymiankę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795204
rasta_banana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 13:44   #37
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Polecam ING konto Direct. Jak już zostało wspomniane opłatę (7 zł) pobierają tylko za użytkowanie karty, chyba że przeprowadzi się transakcję za minimum 100 zł, co problemem raczej nie jest, nie musi to być jednorazowa zapłata. Wszystko inne jest za darmo. I jest to konto internetowe, co jest niewątpliwie dużym plusem.
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 14:36   #38
uUuAsissuUu
Zakorzenienie
 
Avatar uUuAsissuUu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 003
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez Eroll Pokaż wiadomość
Polecam ING konto Direct. Jak już zostało wspomniane opłatę (7 zł) pobierają tylko za użytkowanie karty, chyba że przeprowadzi się transakcję za minimum 100 zł, co problemem raczej nie jest, nie musi to być jednorazowa zapłata. Wszystko inne jest za darmo. I jest to konto internetowe, co jest niewątpliwie dużym plusem.
Dla mnie transakcje na taką kwotę są problemem. Konto założyłam z myślą '' bede trzymać tam pieniądze, odkładać i przy okazji robić zakupy za 100 zł żeby nie płacić za używanie''. żeby nie wydać za dużo, wolę płacić realnymi pieniędzmi, bo wtedy "czuję ich wartość " a takie cyferki Nie, to nie dla mnie.
uUuAsissuUu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 15:04   #39
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez dobrusia8e Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Ja mam konto w mBanku od 13r.ż. i do 18 było ono bezpłatne. Po ukończeniu 18 lat już trzeba wykonać w miesiącu operacje bezgotówkowe na kwotę łączną 100 zł, inaczej jest pobierana opłata za kartę w wysokości bodajże 2zł.
Moje drugie konto mam w DeutscheBanku. Tam nie ma tego typu warunków. Konto jest od A do Z bezpłatne, wypłaty można robić w każdym napotkanym bankomacie, a przelewy do każdego banku. Dodatkowo wraz z podstawowym kontem zakładane jest konto oszczędnościowe (którego prowadzenie jest oczywiście darmowe), na którym przez rok zarobiłam ok 100 zł
No i plus DB jest taki, że darmowy jest zawsze, nie tylko jak się uczysz, więc zostaje na lata
W ING przy zakładaniu konta Direct też przy okazji zakładają konto oszczędnościowe, całkiem dobrze oprocentowane
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 15:12   #40
dobrusia8e
Zadomowienie
 
Avatar dobrusia8e
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

W DB też jest właśnie dobrze oprocentowane. Jednak po wprowadzeniu podatku Belki trochę zysk spadł
No i, jak już pisałam, nigdy nie wprowadzą Ci opłat, bo np. skończyłaś się uczyć
Mój pracujący TŻ też ma konto w DB i nie płaci grosza
__________________

PM 2020
dobrusia8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 15:49   #41
MaszWyzwanie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 38
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez dobrusia8e Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Ja mam konto w mBanku od 13r.ż. i do 18 było ono bezpłatne. Po ukończeniu 18 lat już trzeba wykonać w miesiącu operacje bezgotówkowe na kwotę łączną 100 zł, inaczej jest pobierana opłata za kartę w wysokości bodajże 2zł.
Moje drugie konto mam w DeutscheBanku. Tam nie ma tego typu warunków. Konto jest od A do Z bezpłatne, wypłaty można robić w każdym napotkanym bankomacie, a przelewy do każdego banku. Dodatkowo wraz z podstawowym kontem zakładane jest konto oszczędnościowe (którego prowadzenie jest oczywiście darmowe), na którym przez rok zarobiłam ok 100 zł
No i plus DB jest taki, że darmowy jest zawsze, nie tylko jak się uczysz, więc zostaje na lata
Dziękuję za informacje za DB aczkolwiek to brzmi tak dobrze ze aż zaczynam się zastanawiać gdzie tu jest haczyk
MaszWyzwanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 17:06   #42
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez uUuAsissuUu Pokaż wiadomość
Dla mnie transakcje na taką kwotę są problemem. Konto założyłam z myślą '' bede trzymać tam pieniądze, odkładać i przy okazji robić zakupy za 100 zł żeby nie płacić za używanie''. żeby nie wydać za dużo, wolę płacić realnymi pieniędzmi, bo wtedy "czuję ich wartość " a takie cyferki Nie, to nie dla mnie.
No widzisz, a u mnie jest odwrotnie. Odkąd mam kartę, to stałam się "mniej rozrzutna". Pewnie dużą rolę odgrywa tu fakt, że nie wszędzie i nie każdą kwotę można zapłacić w taki sposób.
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 17:31   #43
lillka93
Raczkowanie
 
Avatar lillka93
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja mam BZ WBK.
Ogólne opłaty 5zł miesięcznie, wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą, darmowe przelewy, darmowa obsługa internetowa i inne szmery bajery.
Konto 'poniżej 30' czy jakoś tak
Również mam BZ WBK i w pełni go polecam. Konto <30.
Opłata w wysokości 5 zł/msc jest za kartę, ale jeśli w ciągu miesiąca wykonasz w sklepie płatność tą kartą na DOWOLNĄ kwotę, to opłata nie będzie pobierana.
Nie ma problemu z wypłatą z bankomatu, jak i obsługą internetową. Przelewy idą szybko.
Ja jestem bardzo zadowolona
lillka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 17:54   #44
uUuAsissuUu
Zakorzenienie
 
Avatar uUuAsissuUu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 003
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez lillka93 Pokaż wiadomość
Również mam BZ WBK i w pełni go polecam. Konto <30.
Opłata w wysokości 5 zł/msc jest za kartę, ale jeśli w ciągu miesiąca wykonasz w sklepie płatność tą kartą na DOWOLNĄ kwotę, to opłata nie będzie pobierana.
Nie ma problemu z wypłatą z bankomatu, jak i obsługą internetową. Przelewy idą szybko.
Ja jestem bardzo zadowolona
Darmowa wyplata jest tylko z bankomatów BZ WBK? Przelewy są też darmowe ?
uUuAsissuUu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 18:43   #45
dobrusia8e
Zadomowienie
 
Avatar dobrusia8e
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez MaszWyzwanie Pokaż wiadomość
Dziękuję za informacje za DB aczkolwiek to brzmi tak dobrze ze aż zaczynam się zastanawiać gdzie tu jest haczyk
Nie ma haczyka mam tam konto od 2 lat i NIGDY nie pobrano żadnej opłaty, od mojego TŻ-ta też nie Mogę całym sercem polecić ten bank

EDIT: żeby nie było wątpliwości - przez ostatni rok płaciłam kartą DB może ze 2 razy aktualnie mam to konto w celach "magazynowania" oszczędności, bo z racji że moja mama ma konto w mBanku, to przelewa mi kasę również do mBanku (szybciej idą przelewy) i nawet jak nie przelewam/nie płacę/nie loguję się na DB to mają mnie gdzieś i nie biorą ode mnie kasy
Jedyny minus to taki, że na realizację przelewu trzeba poczekać do dnia następnego, bo mają krótko księgowanie, ale z tego co wiem, to pracują nad tym

Też na początku zastanawiałam się, gdzie ten haczyk jest, no i okazało się, że nie ma jest to konto db easy NET, czyli jak nazwa nam mówi - internetowe, więc płaciłabyś jedynie, jeśli zażyczyłabyś sobie papierowe wyciągi wysyłane pocztą, ale kto się w to bawi
__________________

PM 2020

Edytowane przez dobrusia8e
Czas edycji: 2012-08-04 o 18:52
dobrusia8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 19:34   #46
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez uUuAsissuUu Pokaż wiadomość
Darmowa wyplata jest tylko z bankomatów BZ WBK? Przelewy są też darmowe ?
Pisałam już wczesniej: darmowa wypłata z wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą, darmowe przelewy, opłata 5zł/m-c.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 19:53   #47
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
miłośnicy Biedronki niestety nie mogą korzystać z tej wygody
ja jak płacę kartą to nie czuję ile pieniędzy wydaje, a jak widzę ile banknotów ode mnie odchodzi to kontroluję zakupy
ja mam przy biedronce bankomat, takze

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No nie wszędzie się da kartą. Poza tym, czasem jest płatność kartą np. od 20zł, a ja potrzebuję coś za 5, to nie będę specjalnie 'dokupować' czegoś
Ja np. chodzę raz w tygodniu na bazarek po mięso, wędliny, warzywa - nigdzie nie zapłaci się kartą
no ok, ale caly czas placisz tylko gotowka? bo u mnie nawet malutkie sklepy osiedlowe maja terminal. ograniczenia sa od 1zl, zeby placic.

gotowke mam zawsze jakas w portfelu, ale nigdy tyle, ze wyciagam np. na caly tydzien kase. i wlasnie te drobne wydaje w warzywniaku czy w piekarni, ale tam nie robie zakupow na kilka dni.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 20:01   #48
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Ja na bazarku robię raz w tygodniu zakupy, ale to są duże zakupy, na cały tydzień.
Jasne, że nie zawsze płacę gotówką, ale po prostu mówię, że nie wszędzie gotówką da się zapłacić.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 01:11   #49
Unfaithfull
Raczkowanie
 
Avatar Unfaithfull
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
GG do Unfaithfull Send a message via Skype™ to Unfaithfull
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

mBank
wszystkie plusy które dziewczyny wypisały + wybieranie pieniędzy i płacenie kartą za granicą bez prowizji i z jakiegokolwiek bankomatu - dla mnie to duży plus.
Unfaithfull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-05, 12:36   #50
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Również mam w mBanku od ... bodajże 13 roku życia, czyli już dobre siedem lat, i NIGDY nie miałam powodu żeby na nie narzekać. Wciąż jest to izzyKonto, ale że nie jestem wpływowym biznesmenem, przelewającym dziennie miliardy z konta na konto - nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Naprawdę polecam - założenie trwa kilka minut, bankomaty są dosłownie wszędzie - nie widzę żadnych minusów
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 09:31   #51
coolanka
Raczkowanie
 
Avatar coolanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 209
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Konto w PKO BP dla studentów czy osób młodych (już ktoś wcześniej pisał) i słyszałem od znajomych, że mBank ma dobrą ofertę (czytaj niekosztowną)
coolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 10:01   #52
lillka93
Raczkowanie
 
Avatar lillka93
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez uUuAsissuUu Pokaż wiadomość
Darmowa wyplata jest tylko z bankomatów BZ WBK? Przelewy są też darmowe ?


Tak, tylko z bankomatów BZ WBK jest darmowa wypłata (z innych to koszt 5 zł), ale bankomatów tego banku jest bardzo dużo, ja nigdy nie miałam problemu
A co do przelewów to są darmowe.
lillka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 17:32   #53
uUuAsissuUu
Zakorzenienie
 
Avatar uUuAsissuUu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 003
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Coraz bardziej jestem skłonna zmienić ING na DB albo BZWBK

Dzięki
uUuAsissuUu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 19:13   #54
Myya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 208
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Sama dwa miesiące temu zastanawiałam się, gdzie założyć konto, bo potrzebowałam do pracy i ostatecznie padło na konto z Lwem Direct 18-26 lat w ING. I jestem baaaardzo zadowolona .

Kontem zarządza się za darmo przez Internet, nic nie płacę za prowadzenie konta, nic nie płacę za wypłaty z bankomatów w kraju [nie tylko ing], przelewy krajowe przez Internet też są za free, ponadto przy zakładaniu konta można wybrać sobie własne zdjęcie na kartę - również bez żadnych ukrytych opłat .
Ing ma sporo swoich placówek, a co za tym idzie nie ciężko o wpłatomat, zarządzanie kontem online bez zarzutów [chociaż wpisywanie literek hasła bywa wyzwaniem ;P], kontem można również zarządzać mobilnie przez telefon, ale na ten temat się nie wypowiem, bo z tej opcji zrezygnowałam.
No i przy założeniu konta otwierają od razu konto oszczędnościowe, a dla nowych klientów oprocentowanie obecnie to 5,5 procent także również baaardzo korzystnie, a oszczędnościowe też nie wiąże się z żadnymi opłatami, jeśli się nie mylę.

Jedynym minusem dla osób, które w ogóle nie płacą kartą jest to, że faktycznie trzeba miesięcznie dokonać transakcji na kwotę 100zł, inaczej pobierają z konta 7zł. Ale to nie chodzi o jednorazowy zakup na taką kwotę, a łączny, także to nie powinno być problemem zapłacić od jakiegoś czasu w sklepie nie gotówką, a kartą.
__________________
"Odkładanie na później przedłuża iluzję geniuszu, bo nigdy nie trzeba zmierzyć się z rzeczywistością".
Myya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 19:19   #55
kaasieekk
Raczkowanie
 
Avatar kaasieekk
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 43
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja mam BZ WBK.
Ogólne opłaty 5zł miesięcznie, wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą, darmowe przelewy, darmowa obsługa internetowa i inne szmery bajery.
Konto 'poniżej 30' czy jakoś tak
mam to samo konto i nie płace żadnych 5 zł.. 5 zł płace jedynie jak wybieram pieniądze z innego bankomatu jak wbk ale to sie prawie nie zdarza bo jest sporo ich bankomatów przynajmniej na terenie poznania i bardzo sobie chwale
kaasieekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 20:19   #56
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Przeczytaj dokładnie, co napisałam: wypłata ze WSZYSTKICH bankomatów.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 21:31   #57
kaasieekk
Raczkowanie
 
Avatar kaasieekk
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 43
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Przeczytaj dokładnie, co napisałam: wypłata ze WSZYSTKICH bankomatów.
to w takim razie dlaczego kiedy wybierałam raz z pko i raz tego ogólnego bankomatu pociągnęło mi 5 zł? może mam na innych warunkach czy coś.. nie wiem ;p

sprawdziłam specjalnie.. pobierają mi opłate a w tytule piszą " opłata za trans. kartą "

Edytowane przez kaasieekk
Czas edycji: 2012-08-06 o 21:33
kaasieekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 21:50   #58
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Bo masz ustawione konto na opcji normalnej, czyli darmowe.
Ja mam na opcji za 5zł miesięcznie i dzięki temu mam wypłatę ze wszystkich bankomatów (PKO, Euronet itp. ) ZA DARMO.
Ty nie masz takiej opcji w koncie, więc za wypłatę z innego bankomatu pobierają Ci prowizję, przecież to oczywiste.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 23:32   #59
dobrusia8e
Zadomowienie
 
Avatar dobrusia8e
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Bo masz ustawione konto na opcji normalnej, czyli darmowe.
Ja mam na opcji za 5zł miesięcznie i dzięki temu mam wypłatę ze wszystkich bankomatów (PKO, Euronet itp. ) ZA DARMO.
Ty nie masz takiej opcji w koncie, więc za wypłatę z innego bankomatu pobierają Ci prowizję, przecież to oczywiste.
"Takie oczywiste" a konto darmowe w BZWBK jest pic na wodę fotomontaż.
Jak masz na opcji darmowej - kradną za prowizję, a jak masz wypłaty ze wszystkich bankomatów - bulisz 5 zł/mc.
Czyli de facto konto jest darmowe tylko wtedy, kiedy zamierzasz wypłacać TYLKO w ich bankomatach.
Dla prównania - to samo jest w mBanku. Konto masz darmowe, jeśli wypłacasz tylko z bankomatów Euronetu (i wykonasz operacje bezgotówkowe na min 100 zł/mc., bo jeśli nie to ciągną 2 zł za kartę). A ze wszystkich wypłacasz za 5 zł/mc już bez opłaty za kartę.

A DB ma lepsze rozwiązanie - brak opłat za kartę, brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów, brak opłat za przelewy, brak minimalnej kwoty, żeby konto było darmowe. A jakby tego mało to masz konto oszczędnościowe również za darmo. No i oba masz na zawsze, bo kiedy skończysz studia, to nic się nie zmieni.

Dziękuję, dobranoc i powodzenia z waszymi "darmowymi" bankami
__________________

PM 2020
dobrusia8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 05:22   #60
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Drogie studentki - w jakim banku macie konto? :-)

Tak, ale ja wolę zapłacić 5zł miesięcznie i mieć taki, a nie inny bank, nie kazdy chce mieć Deutsche banku. Poza tym jak się ma dwa konta w domu, to się też dostosowuje jedno do drugiego w kwestii darmowych przelewów i ich szybkości. Co mi z tego, że ja będę mieć Deutsche, skoro drugie konto jest w innym banku i pieniądze na koncie pojawią się następnego dnia, a w przypadku kont w tym samym banku - od razu?

Poza tym, BZ ma na tyle dużo bankomatów, ze można spokojnie wypłacać tylko z 'ichniejszych'.
To samo z mbankiem: bankomaty Euronetu stoją na każdym rogu.

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2012-08-07 o 05:23
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-30 12:34:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.