Okropny ból w pachwinie/biodrze po ćwiczeniach. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-12, 22:03   #1
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537

Okropny ból w pachwinie/biodrze po ćwiczeniach.


Hej dziewczyny!

Błagam o poradę, i pomoc bo wiem, że tutaj sporo z Was jest doświadczonych w temacie.
Wróciłam do ćwiczeń, po dość długiej przerwie (ostatnio ćwiczyłam ok. tydzień temu, a wcześniej to kilka miesięcy temu).

Wydaje mi się, że ćwiczyłam dość intensywnie, nie wiem, może zbyt szybko chciałam zacząć.

No ale w każdym razie, ćwiczyłam w czwartek. Wczoraj, czyli w piątek, żadnego bólu poza zakwasami nie miałam.
Dzisiaj rano (sobota), obudziłam się z lekkim bólem w biodrze, czy też pachwinie- w przedniej części ud, tam gdzie jest dolna granica majtek. Tak mniej więcej. Zdołałam dojść do pracy na 4h (w pracy siedzę) i z powrotem, ale później już było coraz gorzej. Nie mogę nogi wyprostować, chyba że się pochylę, a nawet jak się wyprostuję, to miednicę, muszę mieć mocno cofniętą. Jeżeli z kolei chcę się wyprostować bez większego bólu (bo ból i tak jest), to muszę zgiąć nogę. Nie mogę trzymać nogi z tyłu, ani nie mogę też jej podnieść własnymi siłami (tzn. z pomocą rąk mogę, i to bez bólu). Boli nawet przy siedzeniu. Smarowałam ketonalem 2x, ale nic nie dało.

Miałam to już wcześniej, gdy wróciłam kiedyś do ćwiczeń. Ból objawiał się w tej samej nodze, w tym samym miejscu, ale z czasem był lżejszy, dało się go 'rozchodzić', a na drugi dzień zniknął.

Nie wiem, czy powinnam iść do lekarza? Powinnam to rozruszać, czy zostawić w spokoju? Dodam, że bolące miejsce nie jest zsiniałe, ani opuchnięte. Szukałam odpowiedzi w google, i jedyne co najbardziej pasowało, to 'złamanie biodra', z tym że przy złamaniu nie można stanąć na nodze, a ja mogę na niej stanąć.
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 22:05   #2
Kasia_Pelasia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: Okropny ból w pachwinie/biodrze po ćwiczeniach.

Ja chyba dla własnego spokoju poszłabym do lekarza..
Kasia_Pelasia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 22:18   #3
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Okropny ból w pachwinie/biodrze po ćwiczeniach.

Cytat:
Napisane przez Kasia_Pelasia92 Pokaż wiadomość
Ja chyba dla własnego spokoju poszłabym do lekarza..
Taaak, tylko że nie chcę też wyjść na jakąś hipohondryczkę, czy przewrażliwioną na punkcie swojego zdrowia ;\
Chyba wszyscy znają moherowe babcie czekające codziennie rano w kolejce do lekarza, bo palec je ukłuł czy kichnęły dwa razy. Co prawda ja moherową babcią nie jestem, ale nie chciałabym bez potrzeby zajmować im kolejki do lekarza, skoro one potrzebuja bardziej

Jak mi nie przejdzie do poniedziałku, to oczywiście pójdę do lekarza.
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 22:59   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okropny ból w pachwinie/biodrze po ćwiczeniach.

poczekaj do poniedziałku i wtedy się zastanów, czy ból się zmniejsza czy nie. rozchodzenie to najgorszy z pomysłów.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 13:31   #5
Ewa_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 75
Dot.: Okropny ból w pachwinie/biodrze po ćwiczeniach.

moim zdaniem przy ćwiczeniach sobie coś zrobiłaś, może coś naciągłaś ćwicząc, zobacz czy ci przejdzie albo czy ból będzie mniejszy po kilku dniach, jesli nie to idź do lekarza
Ewa_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 18:12   #6
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Okropny ból w pachwinie/biodrze po ćwiczeniach.

A co konkretnie ćwiczyłaś? Może przesadziłaś z rozciąganiem? Mnie ostanio boli w miejscu który opisujesz własnie z tego powodu (chociaż nie aż tak mocno jak ciebie).
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:55   #7
AngelOfDestiny
Raczkowanie
 
Avatar AngelOfDestiny
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 148
Dot.: Okropny ból w pachwinie/biodrze po ćwiczeniach.

Ja mam podobnie!
Ból pachwin, bioder, ud po 2 m-cach ćwiczeń z Chodakowską. To już trwa trzeci miesiąc!
Byłam u lekarza, dostałam skierowanie na RTG kręgosłupa i do ortopedy. RTG nie wykazało zmian, na wizytę u ortopedy czekam do kwietnia...
To mogą być nadwyrężone mięśnie, ścięgna i powinno się to samo z czasem "naprawić". Nie ćwiczę już żeby to wyleczyć ale nawet jak coś podniosę - garnek, siatkę z zakupami to ból wraca A na dodatek jeszcze pracuję 8h na nogach co pewnie utrudnia leczenie.
To już trwa trzeci miesiąc!
AngelOfDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-01, 17:41   #8
MaMu87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: Okropny ból w pachwinie/biodrze po ćwiczeniach.

Według mnie pójście do lekarza nie zaszkodzi. Może się wydawać, że to coś trywialnego, ale lepiej dmuchać na zimne, żeby potem nie żałować Tylko te kolejki... :/

Może prywatnie? Do jakiegoś Medicover lub coś w tym stylu?
MaMu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 09:43   #9
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Okropny ból w pachwinie/biodrze po ćwiczeniach.

Już mi przeszło Tzn. rok temu to miałam i jakoś po 3 dniach samo przestało boleć. Do tego czasu póki co czegoś takiego nie miałam!
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-02 10:43:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.