żylaki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-07, 23:04   #1
smallie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 8
GG do smallie

żylaki


ok tydzien temu zaczely mnie bolec nogi,dokl lydki ,sa takie ciezkie... zauwazylam cos dziwnego na lewej lydce,cos jakby mi od wewnatrz popekalo, (na prawej od dluzszego czasu widzilam "mlode"zylaki ale nic z tym nie robilam bo nie chcialam wierzyc ze to moze byc to i mialam nadzieje ze szybko przejdzie)wiec gdzy zaczely mnie bolec nogi,poszalm do lekarza rodzinnego i okazalo sie ze zaczynaja mi sie powstawac zylaki ;wiedzialam ze to mnie nie ominie bo to dziedziczne,ale nie sadzialm ze tak szybko,gdyz mam dopiero skonczone 18lat nie rozumiem dlaczego tak szybko mnie to dopadlo... teraz zazywam 3x dziennie tabletki detralex i żel lotion 1000,ale chcialabym cos wiecej robic aby miec szybko zdrowe i ladne nozki.Co powinnam wiecej robic?? do tego jeszcze powstaje mi coraz wiecej popekanych naczyniek tzw pajeczaki chyba ,jest jakis na nie sposob?aby znikly i sie juz nie pojawialy? Prosze o pomoc,to dla mnie bardzo wazne i z gory dziekuje
smallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 13:01   #2
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: żylaki

hej smallie!

up!! up!!

kurcze powiem Ci, że kiepska i poważna sprawa!! podciągaj watek co jakis czas moze wreszcie ktos odpowie kto ma doświadczenie w tych sprawach, bo ja tez jestem ciekawa,nie dosc ze moje nogi sa krotkie, to krzywe a na dodatek tez juz widze pierwsze zylaki na horyzoncie eh te cholerne geny...!!
z tego co wiem,to można zylaki usuwac operacyjnie, ale u Ciebie na pewno jeszcze za wcześnie na operację, do tego nie za ciekawa to operacja i żylaki czasem wracają, natomiast co z pajączkami,tak calkiem to chyba laserowo, ale nie bardzo wiem i sie nie wypowiadam...
Na pewno jakieś ćwiczenia zapobiegają powstawaniu bo jak już jakieś wyskocza to marna szansa ze sie schowaja
to co? czekamy na odpowiedź!! tyyyle tu mamy mądrych i życzliwych wizażanek
buziaki
__________________
robaki sikają w krzaki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 15:52   #3
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: żylaki

Operacja to ostateczność. Nawet teraz o tym nie myśl. Jeśli będziesz systematyczna to na pewno proces rozwoju żylaków powstrzymasz. A sposób jest prosty. Trzeba polepszyć krążenie żeby nie dopuszczać do zastoju krwi w żyłach. Otóż, codziennie, najlepiej rano i wieczorem, a jeśli to nie jest możliwe to przynajmniej raz dziennie, zimny prysznic na nogi i w rękę szczotka. I masuj nogi, okrężnymi ruchami od dołu do góry. Szczotka nie może być za twarda, ale też nie bardzo miękka. Do tego można się przyzwyczaić, do tego obowiązku a nogi nie będą takie ciężkie i krew będzie dobrze krążyć. Poza tym aby wzmocnić naczynia (pajączki nie znikną ale nie będą powstawać nowe) pij codziennie, a najlepiej 2-3x dzienni pokrzywę, skrzyp, rutę. Może też być kasztanowiec. I jeszcze raz powtarzam: systematyczność jest podstawą. Ale jak się do tego wdrożysz to nie będzie to problemem. A już popękane naczynka możesz zamknąć u kosmetyczki. Ale efekt może być różny. Nawet jeśli wszystko będzie ok to za jakiś czas te same naczynka mogą znowu popękać. Więc skonsultuj się z kosmetyczką.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 23:02   #4
ati77
Raczkowanie
 
Avatar ati77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 95
Dot.: żylaki

Ja również mam delikatne żylaki. Ma je moja mama, miała moja babcia i prababcia czyli odziedziczyłam to "cudo" jak nic
Z własnego doświadczenia polecam:
- wcierać lotion 1000 (naprawdę pomaga),
- polegiwać sobie czasem w ciągu dnia z uniesionymi nogami (ok 20 cm wyżej niż głowa),
- nie przesadzać z wysokimi obcasami bo dolegliwości się nasilą,
- uwaga na pigułkę anykoncepcyjną!! u osób mających żylaki zwiększa się możliwość zatoru żylnego !!

Pozdrawiam
ati77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 13:17   #5
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: żylaki

Moja mama ma żylaki babcia tez miała... Więc nie zdziwie się jak u mnie będą, a nawet już podejrzewam, że mam początki żylaków, choć mam dopiero 16 lat Na moich nogach widać żyły, tak jak bym miała zamiast skóry prześwitującą kartkę papieru :/ Często też pojawiają mi się takie fioletowe "żyłki", czy to również świadczy o poczatkach żylaków? Czy fakt, że przez dwa miesiące pracowałam ok. dwa razy w tygodniu stojąc przez 5 godzin może przyczynić się do pojawienia sie takich objawów jak podałam wyżej? Po pracy jak i po długim siedzeniu czy leżeniu często mam spuchnięte nogi, co zrobić żeby obrzęki sie nie pojawiały oraz jak je zniwelować gdy już się pojawią? Z góry dziękuje za odpowiedz
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 16:54   #6
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: żylaki

zylaki zlikwidujesz takze przezz opaske uciskowa
masaze ulatwiajace odplyw krwi a takze przez ruch
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 22:05   #7
smallie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 8
GG do smallie
Dot.: żylaki

bardzo dziekuje za cenne informacjea wracajac do popekanaych naczyniek to jednak mozna je usunac?bo ja slyszalam ze nie,a tu widze,ze kosmetyczka pomoze,tylko ile takie cos kosztuje i na czym to dokl polega? caluski
smallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-19, 11:27   #8
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: żylaki

Cytat:
Napisane przez izmonek
zylaki zlikwidujesz takze przezz opaske uciskowa
masaze ulatwiajace odplyw krwi a takze przez ruch
A czy ta opaska uciskowa przypadkiem nie bedzie działać odwrotnie, tzn. utrudni przepływ krwi No własnie ja mało się ruszam :| ale masażuje się tym nowym żelem nivei
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 11:58   #9
ada53
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 93
GG do ada53
Dot.: żylaki

jeśli wam pekaja jednynie naczynka to dobre jset na to zazywanie rutinoscorbinu polecam moj wykałdowca od masązu mi osobiście polecił także am masaz pomaga pozbyciu sie uczuci cieżkich nóg poprawia przepływ chłonki i limfy lepsze kraze enie .. spróbujcie
__________________
"Nie ma brzydkich kobiet tylko niektóre nie wiedzą, że są piekne "






ada53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 22:28   #10
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: żylaki

rzeczywiscie tak zrobi ale jesli na krotko ja zalozysz to potem zwiekszy przeplyw
zreszta paniom zaleca sei noszenie ponczoch rajstop w tym celu by nie rozchodzily sie pajaczki rowniez
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 10:32   #11
86kicia86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Question żylaki a zabiegi kosmetyczne (?)

do jakich zabiegów żylaki kończyn dolnych są przeciwskazaniem, a do jakich wskazaniem ?
86kicia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-29, 14:20   #12
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: żylaki a zabiegi kosmetyczne (?)

Praca domowa?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 20:56   #13
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Żylaki,pajączki,itp.

Mam nadzieję,że w dobrym miejscu zakładam wątek.
Otóż mam problem z nogami.Od ładnych kilku lat (teraz mam 20) mam widoczne żylaki.Może jeszcze nie takie jak panie w starszym wieku,ale i tak dość widoczne jak na mój wiek.Byłam z tym już u lekarza,który jednak najpierw polecił mi zajść w ciąże i urodzić dzieci,a dopiero potem zabrać się za żylaki,bo i tak potem więcej mi ich wyjdzie Jednak ostatnio zauważyłam też na nogach fioletowe pajęczynki W weekendy pracuje,jestem po 12 godz na nogach i teraz widać skutki Może mogłybyście polecić mi jakieś dobre żele/maści na żylaki i takie pajączki oraz zmeczone i obolałe nogi?
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 08:48   #14
pszczola87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 14
żylaki

Zna ktoś jakiś dobry środek na popękane żyłki na udach? Czy da się to w ogóle zredukować jakimiś kosmetykami, czy tylko zabiegami?
pszczola87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.