Business attire / Smart Casual biurowy dla mężczyzn / Potrzebna porada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-13, 16:43   #1
synder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Exclamation

Business attire / Smart Casual biurowy dla mężczyzn / Potrzebna porada


Słachajcie, mam problem modowy, bo się na modzie aż tak bardzo nie znam, z resztą nie przepadam za garniturami i oficjalizmem, ale stety niestety musze udac się do pewnej korporacji na assessment centre, tj. rozmowę o pracę/ job interwiev
i otrzymałem informację-ostrzeżenie:

"Please be advised that the dress code at company is business attire. We therefore request that you wear business or smart casual attire appropriate for an office environment. Jeans, T-shirts and running shoes are not suitable."

firma jest taka raczej komputerowo-biurowo-poważna, praca w stylu Analityka IT (Helpdesk). Więc nie pracuje się bezpośrednio z klientami twarzą w twarz, tylko elektronicznie. Ale własnie ta cała "biznes otoczka" mnie trochę wytrąca z równowagi, po prostu nie znam się na modzie i nie mam wielkiej szafy, a nie chcę wypaść głupio.

Pomyślałem, że dostanę od was jakieś rady, bo ogólnie dziewczyny mają tematykę taką lepiej poukładaną...

A więc problem jest naturalny, wydaje mi się, że ciekawiej wyglądam w stylu Vintage (Marynarka Mexx + Koszula vintage w czerwoną kratę)
LUB bardziej oficjalnie (i nudno) wyglądam w marynarce Silver (szarej w taki wzorek) z białą koszulą Reserved w niebieskie pionowe paski.

Do obydwóch czarny krawat typu śledź.

TUTAJ SA ZDJĘCIA

dochodzi kwestia spodni, podejrzewam, ze powinienem jakieś kupić nowe, ale właśnie nie chcę typowo garniturowych, wolałbym denim np. z reserved albo top secret albo croppa, po prostu nie lubię tych typowo garniturowych, stąd może ktoś wie czy porzadniejsze spodnie typu denim moga być do srodowiska biurowego. A moze jakieś spostrzeżenia co do spodni?

I jeszcze kwestia butów;/
Do vintage pasują brązowe wysokie trzewiczki z CCC (Gino Lacetti) ze sztucznej skóry które zakupiłem niecały miesiąc temu. Chociaż nie wiem czy sa zbytnio biurowe (vide wskazanie od rekrutera) czy widza wam się takie buty w sytuacji biurowej?
lub mam jeszcze starsze buty oficjalne ale bardzo niewygodne i głośne podczas chodzenia.

Może ktoś tutaj ma jakieś mądre spostrzeżenia? Za wszystkie będę serdecznie wdzięczny.
synder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.