rozszerzony angielski matura 2010 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-29, 14:15   #1
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91

rozszerzony angielski matura 2010


Hey ...
Jest tu ktoś może kto w maju na maturze 2010 będzie zdawał rozszerzony angielski ... ?
__________________
"Jeśli słyszysz jakieś kłamstwo dostatecznie często, zaczynasz w nie wierzyć. "
M.J.
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 14:27   #2
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Ja będę .
W związku z tym mam pytanie: z jakich repetytoriów korzystacie? Ja mam z Oxfordu, ale trochę starsze wydanie, chyba z 2005. Zastanawiam się czy nie kupić Matura Excellence (to samo wydawnictwo). Z tego co widziałam to są bardzo podobne, ale te nowe ma więcej zdjęc, materiałów do ustnej matury. Słyszałam, że niezłe jest też Matura Companion.
Co polecacie?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 14:34   #3
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

kate1991 fajnie, że wam coś polecają ze szkoły ... U mnie to raczej sama bym musiała się uczyć ... :/

W mojej szkole niestety tylko 2 osoby się na to odważyły ja i jeszcze jeden chłopak ... Tyle, że ja już skonćzyłam szkołe i mój rozszerzony angielski to jest poprawa wyniki maturalnego ... więc miałam nadzieje, że ktoś coś tutaj poleci ...
Bedę musiała się przespacerować do mojej nauczucielki i ją podpytać ...
Słyszałam, że dobra jest książka autorstwa Mataska - English Advanced Vocabulary and structure practice.
__________________
"Jeśli słyszysz jakieś kłamstwo dostatecznie często, zaczynasz w nie wierzyć. "
M.J.
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 14:37   #4
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Cytat:
Napisane przez DirtyDiana91 Pokaż wiadomość
Hey ...
Jest tu ktoś może kto w maju na maturze 2010 będzie zdawał rozszerzony angielski ... ?
ja
uczyć się będę na korkach ;d gość ma tyle kaset i książek że szok;d
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 14:38   #5
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Ja też zastanawiałam się nad zdawaniem matury rozszerzonej z angola. W tym roku pisałam podstawową i napisałam na 84 % i nie wiem czy mi się to opłaci, jeśli bym się zdecydowała na studia za rok. Maturę rozszerzoną zawsze korzystniej liczą niż podstwową.
I najgorsze w tym wszystkim wydają mi się zadania z gramatyki, bo jak widzę odpowiedzi, to zastanawiam się skąd oni w ogóle takie wyrazy biorą Niektore pierwszy raz na oczy widzę, więc jak sama miałabym robić te transformacje (czy jak to się tam zwie).
I tez jestem ciekawa podręczników, z których mozna się do tego poziomu przygotować...
I chodzi mi tylko o maturę pisemną.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 14:44   #6
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

lalalabamba ja rozszerzony angielski zdaje pisemny i ustny ... Trochę się boję ... xD
Tobie chyba chodzi o słotwórstwo ... więc najlepiej jest czytac dużo po angielski a do tego koleżanka mi podrzuciła stronę:
Przykład z KEEP
http://dictionary.cambridge.org/defi...3371&dict=CALD

i książke (wyżej wspomniana)

Ja mam nadzieje, że matula mi opłaci kurs przygotowawczy do FCE więc też jakaś forma korepetycji ...
__________________
"Jeśli słyszysz jakieś kłamstwo dostatecznie często, zaczynasz w nie wierzyć. "
M.J.
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 14:57   #7
paryzanka202
Zakorzenienie
 
Avatar paryzanka202
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 239
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

ja zdaje pisemny pisalam podstawe z wynikiem ponad 90 % ale zadowolona nie jestem, bo na probnej bylo 98
paryzanka202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-29, 15:09   #8
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Ja jako tegoroczna maturzystka polecam Wam repetytorium z Oxfordu. Ma dużo zadań dla rozszerzenia, nawet specjalna książeczka jest z zadaniami dodatkowo Moim zdaniem dużo lepsze od repetytorium z Longmana.
Powodzenia!
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:11   #9
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

ja próbną zdałam na 90 ... a teraz normlanie na 80, ale wiem co było przyczyną dlaczego tak nisko ...
Za to ustny zdałam na 100% jako jedyna z całej szkoły ... o.O
__________________
"Jeśli słyszysz jakieś kłamstwo dostatecznie często, zaczynasz w nie wierzyć. "
M.J.
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:20   #10
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Ja tez w tym roku zdaję rozszerzony angielski
zastanawiam się nad rozszerzoną ustną, ale to juz gorsza sprawa dla mnie niz pisemny ;p
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:21   #11
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że niezłe jest też Matura Companion.
Co polecacie?
Jako tegoroczna maturzysta z czystym secem, do standardowej ksiazki z czytankami, writingiem i sluchankami polecam takze Struktury leksykalno-gramatyczne z tego samego wydawnicta i serii- na prawde przy regularnych cwiczeniach, wlozeniu troche pracy, np. w tlumaczenie wszystkich 4 odpowiedzi i poznaniu tych malych roznic w ich znaczeniu a nie tylko strzelaniu, osiagnie sie swietny wynik

Powodzenia
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-29, 19:09   #12
Pomponik90
Przyczajenie
 
Avatar Pomponik90
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

ja będę chyba. tzn taki plan mam

a z czego się będę przygotowywać.. hmm to jest w sumie dobre pytanie.. ale nie wiem jeszcze
jak byście coś poleciły do pracy samodzielnej! ( bo głownie niestety na tym będzie polegać moja nauka) to byłabymbaaardzo wdzięczna
Pomponik90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:31   #13
adorably
Rozeznanie
 
Avatar adorably
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 545
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

ja też będę zdawać. tzn poprawiać. w tym roku pisałam maturę i chcę poprawiać angielski rozszerzony pisemny. nie poszło mi źle, miałam 75% na rozszerzeniu, ale niestety plany mi się pozmieniały i muszę mieć ponad 90 % . zabieram się do powtarzania od pierwszego września, mam dużo materiałów na gramatykę i parafrazowanie ze szkoły, do której chodziłam, mam też swoje repetytorium z oxfordu i zbiór ćwiczeń do niego. polecam! materiały ułożone są działami, do wszystkiego mnóstwo ćwiczeń i dużo słownictwa na końcu książki. jest co robić. mam prawie wszystko niepouzupełniane, bo w tym roku olałam trochę ten angielski, nawet się zastanawiałam, czy aby nie zmienić w ostatniej chwili na podstawę. teraz zrobię wszystko!w sumie to jestem praktycznie sama z tym entuzjazmem. ciągle słyszę,że co będzie jak nie poprawię, jak poprawię i się dostanę to co z tym kierunkiem, na który się dostałam teraz...masakra.
__________________

adorably jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:37   #14
addictedtofashion
Raczkowanie
 
Avatar addictedtofashion
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 98
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

ja też będę zdawać pisemny rozszerzony
mam dylemat co do ustnego, ponieważ nie wypowiadam się az tak swobodnie i boje się, że pod wplywem stresu mnie zatka :/ tez tak macie?
__________________
"I don't mind living in a man's world as long as I can be a woman in it"
Marilyn Monroe
addictedtofashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:44   #15
adorably
Rozeznanie
 
Avatar adorably
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 545
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

mnie nie zatkało ale zaczęłam gadać bez sensu i nie na temat jeśli w rekrutacji na uczlnię i kierunek, na który chcesz iść rozszerzenie na ustnym nie jest konieczne, to nie warto jeśli się boisz.
__________________

adorably jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:48   #16
addictedtofashion
Raczkowanie
 
Avatar addictedtofashion
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 98
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

wybieram sie na inne studia, ale anglistyka to moj plan B ale na tej uczelni gdzie sie wybieram jest bardzo mały przelicznik za ustny na anglistyce, wiec chyba nie bede sobie dodawać pracy i nerwów...
__________________
"I don't mind living in a man's world as long as I can be a woman in it"
Marilyn Monroe
addictedtofashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:53   #17
adorably
Rozeznanie
 
Avatar adorably
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 545
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

ja też myślę,że lepiej się przyłożyć do pisemnych egzaminów. jeśli jest mała różnica między podstawą a rozszerzeniem ustnym to lepiej zdać podstawę na 100% niż z nerwów polać to rozszerzenie. ja na maturze zapomniałam jak się mówi głupi "stół" <lol2> ale to i tak nic w porównaniu z tym co czułam przed ustnym polakiem. masakra ;/
__________________

adorably jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 20:41   #18
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

U mnie polak to totalna maskara ... zostałam objechana na wstępie za rozbudowaną literature podmiotu i przedmiotu ... ale udało się na 70% zdac ... Chociaż tyle ...

U mnie plan A to był international bussines ale niestety nie wypali ... i plan B to filologia angielska ... Więc muszę mieć zdane rozszerzenie ustne i pisemne, bo odrazu musze iść na pastwową ...

Ja w tym tygodniu może się przespaceruje do mojej nauczycielki może ona coś poleci jakieś książki ... Jak tak do dam wam znać ...
__________________
"Jeśli słyszysz jakieś kłamstwo dostatecznie często, zaczynasz w nie wierzyć. "
M.J.
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 14:38   #19
justys16
Raczkowanie
 
Avatar justys16
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 45
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Witam
Ja też przymierzam się do rozszerzenia, ale boję się niemiłosiernie! Mam takie 'szczęście', że w mojej grupie, na lekcjach jest dużo osób z kursów FCE i wyższych, więc dużo do roboty na lekcjach nie mam...
Dogaduje się swobodnie, ale jak widzę niekiedy te zadania z gramatyki zapiera mi dech. Podstawa prosta, rozszerzenie gorzej, zresztą wiecie same
Btw, wybieram się na ekonomię i liczy mi sie tylko angielski i matma (zaznaczmy, że jestem na profilu humanistycznym).
__________________
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone


justys16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 09:30   #20
addictedtofashion
Raczkowanie
 
Avatar addictedtofashion
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 98
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

justys16 nie przejmuj się poziomem na lekcjach. Mialam tak w gimnazjum, ze bylam w bardzo dobrej klasie i na ang bylam jedną z najgorszych osob. Nawet sobie nie wyobrażalam rozszerzonej matury. Też byly wtedy osoby na poziomie FCE i nawet wyzszym. Poszlam do dobrego liceum i jestem jedną z najlepszych a teraz nie wyobrazam sobie pisania podstawy :P
__________________
"I don't mind living in a man's world as long as I can be a woman in it"
Marilyn Monroe
addictedtofashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 10:58   #21
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Cytat:
Napisane przez addictedtofashion Pokaż wiadomość
justys16 nie przejmuj się poziomem na lekcjach. Mialam tak w gimnazjum, ze bylam w bardzo dobrej klasie i na ang bylam jedną z najgorszych osob. Nawet sobie nie wyobrażalam rozszerzonej matury. Też byly wtedy osoby na poziomie FCE i nawet wyzszym. Poszlam do dobrego liceum i jestem jedną z najlepszych a teraz nie wyobrazam sobie pisania podstawy :P
Ja miałam tak samo ... jechałam na 3 i 2 a w średniej to jedna z najlepszych ... konkursy, olimpiady itp w gimnazjum nawet o tym nie myślałam ...
Dziewczyny a nie wiecie czy da rade zapisać się na egzamin FCE i nieuczęszczając na jakiś kurs ... ? U mnie w mieście jedna szkoła językowa taki organizuje i to za 2000 złoty nawet więcej chyba ... :/
__________________
"Jeśli słyszysz jakieś kłamstwo dostatecznie często, zaczynasz w nie wierzyć. "
M.J.
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 11:38   #22
eveline2012
Raczkowanie
 
Avatar eveline2012
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 456
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Ja będę zdawac rozszerzenie Myślę, że nie będzie tak źle.
Ale ustnego rozszerzenia za nic się nie podejmę Mam problemy z wypowiedziami publicznymi, do tego stres i koniec. Nawet postawy się boję. Znając życie zapomnę jak języka używac..
__________________
.
eveline2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 13:40   #23
justys16
Raczkowanie
 
Avatar justys16
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 45
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Cytat:
Napisane przez addictedtofashion Pokaż wiadomość
justys16 nie przejmuj się poziomem na lekcjach. Mialam tak w gimnazjum, ze bylam w bardzo dobrej klasie i na ang bylam jedną z najgorszych osob. Nawet sobie nie wyobrażalam rozszerzonej matury. Też byly wtedy osoby na poziomie FCE i nawet wyzszym. Poszlam do dobrego liceum i jestem jedną z najlepszych a teraz nie wyobrazam sobie pisania podstawy :P
Ja właśnie też nie wyobrażam sobie pisania tylko podstawy, bo myślę, że jestem dobra z języków. Tyle, że nie dane mi było chodzić na żadne kursy
__________________
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone


justys16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 13:40   #24
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Cytat:
Napisane przez DirtyDiana91 Pokaż wiadomość
Ja miałam tak samo ... jechałam na 3 i 2 a w średniej to jedna z najlepszych ... konkursy, olimpiady itp w gimnazjum nawet o tym nie myślałam ...
Dziewczyny a nie wiecie czy da rade zapisać się na egzamin FCE i nieuczęszczając na jakiś kurs ... ? U mnie w mieście jedna szkoła językowa taki organizuje i to za 2000 złoty nawet więcej chyba ... :/
Mi się zdaje, że można, bo kurs swoją drogą, a egzamin swoją. Nie każdy, kto chodzi na kurs ma obowiązek zdawac na certyfikat i na odwrót.
Zresztą jak ktoś jest wybitnie zdolny z jakiejs dziedziny, to po co ma tracić na kurs, jak może podejśc do samego egzaminu? Taki egzamin ma sprawdzac faktyczne umiejętności, a nie to, czy się chodziło na jakiś kurs. Takie moje zdanie.
Ja np.miałam robić kurs na ECDL. Ale doszłam do wniosku, że po co, skoro tam bede sie uczyc rzeczy z gimnazjum i z liceum, prędzej powtórzę wiadomości w domu, we własnym tempie, a kasy zaoszczędzę. Taki mały offtopik
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 14:54   #25
900813
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 121
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

dopisuje się
900813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 15:49   #26
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Cytat:
Napisane przez eveline2012 Pokaż wiadomość
Ja będę zdawac rozszerzenie Myślę, że nie będzie tak źle.
Ale ustnego rozszerzenia za nic się nie podejmę Mam problemy z wypowiedziami publicznymi, do tego stres i koniec. Nawet postawy się boję. Znając życie zapomnę jak języka używac..
A jesteś maturzystką 2010?

Kurde, chcialam zdawać rozszerzenie, ale pisemne. W tym roku zrobili tak, ze jak sie chce rozszerzenie to trzeba i ustnie, i pisemnie. Czyli kaplica, jak dla mnie.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 15:53   #27
addictedtofashion
Raczkowanie
 
Avatar addictedtofashion
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 98
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

naprawde? nic o tym nie slyszalam...
__________________
"I don't mind living in a man's world as long as I can be a woman in it"
Marilyn Monroe
addictedtofashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 16:19   #28
visionario
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 673
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Cytat:
Napisane przez DirtyDiana91 Pokaż wiadomość
Hey ...
Jest tu ktoś może kto w maju na maturze 2010 będzie zdawał rozszerzony angielski ... ?
Ja będę zdawać rozszerzenie

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
W związku z tym mam pytanie: z jakich repetytoriów korzystacie? Ja mam z Oxfordu, ale trochę starsze wydanie, chyba z 2005. Zastanawiam się czy nie kupić Matura Excellence (to samo wydawnictwo). Z tego co widziałam to są bardzo podobne, ale te nowe ma więcej zdjęc, materiałów do ustnej matury. Słyszałam, że niezłe jest też Matura Companion.
Co polecacie?
Ja nie mam jeszcze żadnego repetytorium, więc póki co nic nie mogę polecić, ale na pewno trzeba będzie się w coś zaopatrzyć. Słyszałam, że to z Oxfordu jest dobre, ale sama go nie widziałam jeszcze.
__________________

visionario jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 19:20   #29
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Mi się zdaje, że można, bo kurs swoją drogą, a egzamin swoją. Nie każdy, kto chodzi na kurs ma obowiązek zdawac na certyfikat i na odwrót.
Zresztą jak ktoś jest wybitnie zdolny z jakiejs dziedziny, to po co ma tracić na kurs, jak może podejśc do samego egzaminu? Taki egzamin ma sprawdzac faktyczne umiejętności, a nie to, czy się chodziło na jakiś kurs. Takie moje zdanie.
Ja np.miałam robić kurs na ECDL. Ale doszłam do wniosku, że po co, skoro tam bede sie uczyc rzeczy z gimnazjum i z liceum, prędzej powtórzę wiadomości w domu, we własnym tempie, a kasy zaoszczędzę. Taki mały offtopik

W środe pójde się popytać po szkołach językowych co i jak ... Narazie robię to prawko i cały czas jeżdże w godzinach szczytu, a jak w racam to nie mam siły ... :/

Gadałam ze swoją nauczycielką i mówiła, że jeśli chodzi o ustny to korepetycje powinny być, a księżek wielu niepotrzeba kupować ...
__________________
"Jeśli słyszysz jakieś kłamstwo dostatecznie często, zaczynasz w nie wierzyć. "
M.J.
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 11:24   #30
Puenta88
Raczkowanie
 
Avatar Puenta88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 405
Dot.: rozszerzony angielski matura 2010

jesli jest tu ktos z Poznania, to moge pomoc. studiuje angielski na UAM i ucze maturzystow, takze jesli ktos czuje ze sam nie da rady, to prosze o kontakt, cos wymyslimy razem.
__________________
aaaa.... Plazuję sobie
Puenta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.