OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-31, 06:02   #4021
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez bestpaczus Pokaż wiadomość
Dziewczęta, ja bym o poradę poprosiła Bo już sama nie wiem co robić.
OCM stosuję od 2-2,5 miesiąca, mieszam olej lniany z rycynowym, ostatnio z kapką olejku lawendowego, bo niby antybakteryjny. Skórę zawsze miałam mieszaną, raz mega tłustą, a innym zupełnie przesuszoną, przy tym całą zapchaną i takie tam różne cuda. I po OCM jest mi z jednej strony cudownie - przyjemnie,nic nie ściąga, buzia przyjemna w dotyku,błyszczy się mniej.
A z drugiej - wysyp. I teoretycznie byłam na to przygotowana. Tylko nie wiem czy WIELKA ilość podskórnych gul to rzecz normalna :/ I pojawiają się w różnych miejscach, w ciągu ostatnich kilku dni namnożyło się ich na czole (a dodam,że najgorszą sytuację miałam zawsze w okolicach brody). Gdyby nie te gule, a zwykłe np. pryszcze, to ok, zawsze się pojawiały i coś tam się może oczyszcza... Jak myślicie? Stosować to dalej, czy jednak tylko sobie krzywdę robię?

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Dodam jedynie,że zawsze miałam wągry,a odkąd stosuje oleje to zniknęły. Więc teoretycznie z "nowych"zanieczyszcze ń, chyba nie powinno mi nic wyskakiwać... Ale fakt faktem, że buzię mam dużo gorszą niż chyba kiedykolwiek

Przyczyn może być pare. Może wina oleju, może sie oczyszcza, moze nie dla Ciebie.
Spróbuj zmienić olej na niezapychajacy (spis pare stron temu) i zmywać mieszankę tym, czym wcześniej myłaś buzie.
Jeśli dalej bedą sie pojawiać to moze metoda nie dla Ciebie.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 21:37   #4022
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez bestpaczus Pokaż wiadomość
Dziewczęta, ja bym o poradę poprosiła Bo już sama nie wiem co robić.
OCM stosuję od 2-2,5 miesiąca, mieszam olej lniany z rycynowym, ostatnio z kapką olejku lawendowego, bo niby antybakteryjny. Skórę zawsze miałam mieszaną, raz mega tłustą, a innym zupełnie przesuszoną, przy tym całą zapchaną i takie tam różne cuda. I po OCM jest mi z jednej strony cudownie - przyjemnie,nic nie ściąga, buzia przyjemna w dotyku,błyszczy się mniej.
A z drugiej - wysyp. I teoretycznie byłam na to przygotowana. Tylko nie wiem czy WIELKA ilość podskórnych gul to rzecz normalna :/ I pojawiają się w różnych miejscach, w ciągu ostatnich kilku dni namnożyło się ich na czole (a dodam,że najgorszą sytuację miałam zawsze w okolicach brody). Gdyby nie te gule, a zwykłe np. pryszcze, to ok, zawsze się pojawiały i coś tam się może oczyszcza... Jak myślicie? Stosować to dalej, czy jednak tylko sobie krzywdę robię?

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Dodam jedynie,że zawsze miałam wągry,a odkąd stosuje oleje to zniknęły. Więc teoretycznie z "nowych"zanieczyszcze ń, chyba nie powinno mi nic wyskakiwać... Ale fakt faktem, że buzię mam dużo gorszą niż chyba kiedykolwiek
Ja miałam tak samo ;( Myślę, że to od temperatury. Zrezygnowałam z OCM i teraz pryszcze się chowają, ale wągry wychodzą;/ I bądź tu człowieku mądry...
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 07:01   #4023
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mysle że OCM nie jest dla wszystkich, spróbuj odłożyć to na jakis czas i wrócic do tradycyjnego mycia. Ja przez to strasznie, ale to strasznie zanieczyscilam sobie cere, mialam pelno podskórnych gul, choc wczesniej nigdy ich nie mialam.
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 18:38   #4024
bestpaczus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 44
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzięki dziewczyny za odpowiedź Póki co ciągle stosuję, gulek jest mniej, ale czekam na wizytę u dermatologa i podejrzewam,że coś się pozmienia. Na razie nie chcę kombinować, bo wcześniej myłam żelem,który jako jedyny mnie oczyszczał, ale za to masakrycznie przesuszał... Także na razie trzymam się olejowania (kurcze,bardzo polubiłam to wieczorne oczyszczanie i relaks) i nie wydaję kasy,przynajmniej do wizyty u lekarza.
bestpaczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 22:24   #4025
bestpaczus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 44
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Ja miałam tak samo ;( Myślę, że to od temperatury. Zrezygnowałam z OCM i teraz pryszcze się chowają, ale wągry wychodzą;/ I bądź tu człowieku mądry...
Szkoda,że trzeba wszystko na sobie testować. Ile to się namęczyć trzeba...
bestpaczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 16:35   #4026
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam pytanie co do olejku cytrynowego, czy może być stosowany jako baza? Jedyną info. o olejku cytrynowym związanym z OCM znalazłam tutaj --> http://bodyunburdened.com/essential-oils-for-skincare/
Cytryna zawsze kojarzyła mi się z "wysuszaniem skóry", więc nie wiem czy olejek będzie odpowiedni.
luqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 17:37   #4027
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez luqq Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do olejku cytrynowego, czy może być stosowany jako baza? Jedyną info. o olejku cytrynowym związanym z OCM znalazłam tutaj --> http://bodyunburdened.com/essential-oils-for-skincare/

Cytryna zawsze kojarzyła mi się z "wysuszaniem skóry", więc nie wiem czy olejek będzie odpowiedni.

To chyba jest ekstrakt, olejek, nie olej. Możesz dodać kilka kropli.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 12:59   #4028
szaza98
Przyczajenie
 
Avatar szaza98
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 28
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jakoś cicho się tu zrobiło, mam nadzieję, że to się zmieni

Dokładnie rok temu zaczęłam stosować OCM z olejem lnianym jako bazowym, twarz była oczyszczona, gładsza, pory znacznie się zmniejszyły ale jak to u mnie lenistwo zwyciężyło Ale teraz mam zamiar zacząć od nowa i robić to regularnie na razie w ruch pójdzie olej z pestek winogron
szaza98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 13:01   #4029
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ostatnio straciłam w podróży całą swoją mieszankę, kupiłam na szybko gotowy olej z Alterry z Rossmana i fajnie się sprawdza
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 13:27   #4030
szaza98
Przyczajenie
 
Avatar szaza98
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 28
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja mam Alterre Migdał i Papaja, ale nie stosuję na twarz, tylko olejuję tym paznokcie ale jakby trochę je przesusza, więc na twarz chyba nie będę próbować, bo i tak brakuje jej nawilżenia
szaza98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 23:07   #4031
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kurczę, wszystko super z tym OCM, choć stosowałam tydzień. Cera taka nawilżona i zbita i w ogóle, ale PORY. To już nie pory, to kratery!
I opłukiwałam twarz zimną wodą, do głowy przyszły mi nawet kostki lodu... ale boję się, że te pory już tak zostaną...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 07:22   #4032
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Kurczę, wszystko super z tym OCM, choć stosowałam tydzień. Cera taka nawilżona i zbita i w ogóle, ale PORY. To już nie pory, to kratery!

I opłukiwałam twarz zimną wodą, do głowy przyszły mi nawet kostki lodu... ale boję się, że te pory już tak zostaną...

Spróbuj z kostka lodu i np maseczka z glinki. Możesz tez stosować OCM co pare dni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 09:51   #4033
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

To niesamowite jak skóra mi się uspakaja po ocm, a po myciu płynem nagle mam lawinę sebum na twarzy... Dodatkowo wyskakują nowe niespodzianki.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 13:23   #4034
szaza98
Przyczajenie
 
Avatar szaza98
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 28
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja po kilku dniach też zauważyłam różnicę Cera jest wreszcie uspokojona, złapała fajny kolorek

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Kurczę, wszystko super z tym OCM, choć stosowałam tydzień. Cera taka nawilżona i zbita i w ogóle, ale PORY. To już nie pory, to kratery!
I opłukiwałam twarz zimną wodą, do głowy przyszły mi nawet kostki lodu... ale boję się, że te pory już tak zostaną...
Ja na rozszerzone pory stosuję glinkę marokańską. Dla mnie rewelacja przy regularnym stosowaniu pory znacznie się zmniejszyły, do tego OCM i jest cudownie
szaza98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 10:24   #4035
moniaobcy
Raczkowanie
 
Avatar moniaobcy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sprzed komputera w BB, czasem Krk
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jeszcze maseczka z kurkumy jest spoko! Rozjaśnia przebarwienia i w ogóle skórę (najpierw czyni ją żółtą >_>). Oczyszcza i w ogóle robi dobrze
moniaobcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 18:51   #4036
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez moniaobcy Pokaż wiadomość
Jeszcze maseczka z kurkumy jest spoko! Rozjaśnia przebarwienia i w ogóle skórę (najpierw czyni ją żółtą >_>). Oczyszcza i w ogóle robi dobrze

Potwierdzam, jest świetna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 10:11   #4037
szaza98
Przyczajenie
 
Avatar szaza98
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 28
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Potwierdzam, jest świetna
W takim razie koniecznie muszę wypróbować
szaza98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 06:57   #4038
moniaobcy
Raczkowanie
 
Avatar moniaobcy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sprzed komputera w BB, czasem Krk
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

TU jest przepis na maseczkę. Sama eksperymentowałam dodając mąkę z ciecierzycy (peeling), spirulinę (zielona gęba, po zmyciu i tak źółta), odrobinę oleju (fajnie już natłuszczona skóra), ale chyba i tak najlepsze efekty daje kurkuma+miód+mleko (jogurt/maślanka/śmietana - tak, ze śmietaną też próbowałam).
moniaobcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 07:52   #4039
szaza98
Przyczajenie
 
Avatar szaza98
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 28
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez moniaobcy Pokaż wiadomość
TU jest przepis na maseczkę. Sama eksperymentowałam dodając mąkę z ciecierzycy (peeling), spirulinę (zielona gęba, po zmyciu i tak źółta), odrobinę oleju (fajnie już natłuszczona skóra), ale chyba i tak najlepsze efekty daje kurkuma+miód+mleko (jogurt/maślanka/śmietana - tak, ze śmietaną też próbowałam).
Dziękuję Spróbuję na pewno, chociaż ten kolorek trochę mnie przeraża jak będę miała taki dzień gdzie nie będę musiała wychodzić z domu to chyba się zdecyduję XD
szaza98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-10, 09:10   #4040
moniaobcy
Raczkowanie
 
Avatar moniaobcy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sprzed komputera w BB, czasem Krk
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Najlepiej pierwszy raz spróbować w jakiś wolny weekend. A tak to ja normalnie wieczorem jestem żółta, a rano idę normalnie do pracy
moniaobcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 20:19   #4041
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Też jestescie całe czerwone na twarzy po tym? Bo ze mnie się śmieją, że jak poparzona wyglądam
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 20:24   #4042
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Pokaż wiadomość
Też jestescie całe czerwone na twarzy po tym? Bo ze mnie się śmieją, że jak poparzona wyglądam

Nie. Jeśli masz problem z naczynkami , bądź ostrożna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 20:25   #4043
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Nie. Jeśli masz problem z naczynkami , bądź ostrożna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No właśnie nie mam problemu. Przynajmniej nigdy w żaden sposob sie nie ujawnił prócz tego ;P
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 07:31   #4044
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Pokaż wiadomość
No właśnie nie mam problemu. Przynajmniej nigdy w żaden sposob sie nie ujawnił prócz tego ;P

Może zbyt gorącej wody używasz? Mocno trzesz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 08:19   #4045
moniaobcy
Raczkowanie
 
Avatar moniaobcy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sprzed komputera w BB, czasem Krk
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja kiedyś miałam mega przekrwione oczy. Ale taka wiecie - totalna masakra. Kupiłam krople i po kilku dniach się kapnęłam, że to od ocm
Później już naczynka mi przywykły (jednak zaznaczam, że nie mam z nimi problemu). Jednak należy uważać i nie stosować bezmyślnie każdej metody, żeby nie zrobić sobie kuku
moniaobcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 18:18   #4046
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zbuntowana20 Pokaż wiadomość
Mysle że OCM nie jest dla wszystkich, spróbuj odłożyć to na jakis czas i wrócic do tradycyjnego mycia. Ja przez to strasznie, ale to strasznie zanieczyscilam sobie cere, mialam pelno podskórnych gul, choc wczesniej nigdy ich nie mialam.
Problem z OCM polega na tym, że oleje też są filmotwórcze i niedokładnie zmyte, mogą zapychać, zachowując się jak silikony - i niektórych zapychają.

Myślę, że rozwiązaniem może być stosowanie dodatkowego środka myjącego po OCM. Niektórzy zalecają np. mycie twarzy mydełkiem Aleppo po OCM, ja aktualnie testuję, jak sprawdzi się olej zmywany micelem/hydrolatem.
Na pewno dużą rolę ma też dobór oleju do rodzaju skóry, niektóre będą bardziej komodogenne, inne mniej. Jedna z blogerek fajnie opisała zależność między stosowanym olejem a rodzajem sebum produkowanym przez naszą skórę.
Uważałabym też na wysoką temperaturę/parówki (mi zaszkodziły) - do demakijażu można użyć oleju ogrzanego tylko ciepłem rąk - w japońskiej wersji wieloetapowego oczyszczania twarzy w skórę po prostu wmasowuje się olejek przez 2 minuty, bez przykładania żadnych kompresów, następnie stosuje się delikatny peeling i całość zmywa właściwym żelem myjącym, by domyć resztki tak makijażu (silikonów) jak i oleju.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 20:33   #4047
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Problem z OCM polega na tym, że oleje też są filmotwórcze i niedokładnie zmyte, mogą zapychać, zachowując się jak silikony - i niektórych zapychają.

Myślę, że rozwiązaniem może być stosowanie dodatkowego środka myjącego po OCM. Niektórzy zalecają np. mycie twarzy mydełkiem Aleppo po OCM, ja aktualnie testuję, jak sprawdzi się olej zmywany micelem/hydrolatem.
Na pewno dużą rolę ma też dobór oleju do rodzaju skóry, niektóre będą bardziej komodogenne, inne mniej. Jedna z blogerek fajnie opisała zależność między stosowanym olejem a rodzajem sebum produkowanym przez naszą skórę.
Uważałabym też na wysoką temperaturę/parówki (mi zaszkodziły) - do demakijażu można użyć oleju ogrzanego tylko ciepłem rąk - w japońskiej wersji wieloetapowego oczyszczania twarzy w skórę po prostu wmasowuje się olejek przez 2 minuty, bez przykładania żadnych kompresów, następnie stosuje się delikatny peeling i całość zmywa właściwym żelem myjącym, by domyć resztki tak makijażu (silikonów) jak i oleju.
To bardzo ciekawe co napisałaś.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 18:10   #4048
Gjanduja
Raczkowanie
 
Avatar Gjanduja
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć

przymierzam się do wypróbowania OCM i tak mam pytanie Czy któraś w Was używała oleju z neem (miodli indyjskiej) podobno się dobrze nadaje i nie zapycha
Gjanduja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 08:00   #4049
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Gjanduja Pokaż wiadomość
Cześć



przymierzam się do wypróbowania OCM i tak mam pytanie Czy któraś w Was używała oleju z neem (miodli indyjskiej) podobno się dobrze nadaje i nie zapycha

Nie używałam oleju z neem, ale samego sproszkowanego neem na włosy, skalp o skore twarzy. ( kupowałam na polehenny) . Cudowny proszek, jest na wlosowej pielęgnacji temat o nim.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 18:10   #4050
EmCa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 393
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witam w tym wątku
5 tygodni temu zaczęłam ocm i... zachwyciłam się. Mam cerę jednocześnie suchą, przetłuszczającą się, trądzikową, wrażliwą i naczynkową...
Zaczęłam od oleju kokosowego + 10% rycynowego. Nic mnie nie wysypało, zniknęły wągry, skóra była miękka i nawilzona.
Ale... przeczytałam, że olej kokosowy jest najbardziej zapychający, więc zmieniłam na kocankę. I już nie było tak pięknie. Skóra wysuszona, wysyp ropnych krost.
Wróciłam do kokosowego i w ciągu paru dni wszystko zniknęło.


Macie pomysł dlaczego tak? kocanka mi nie podpasował czy moja skóra wymaga mocno natłuszczającego oleju?


aha, kupiłam z BU reczniczek, ale on natychmiast wysycha i jakoś wolę zwykły...
EmCa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.