Ciąża, a papierosy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-10, 15:05   #91
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Ciąża, a papierosy

mnie w sumie dziwi to całe zamieszanie ze stopniowym rzucaniem palenia, słyszałam takie opinie od znajomyc, w internecie ale NIGDY od lekarza. i jak to jest? mam znajomą która w lutym dowiedziała sie ze jest w 6tc i dalej "rzuca stoniowo palenie" ale coś mi się wydaje że nie rzuci...
jak to jest w końcu? to ściema czy to konieczne?
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 15:17   #92
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Ciąża, a papierosy

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
mnie w sumie dziwi to całe zamieszanie ze stopniowym rzucaniem palenia, słyszałam takie opinie od znajomyc, w internecie ale NIGDY od lekarza. i jak to jest? mam znajomą która w lutym dowiedziała sie ze jest w 6tc i dalej "rzuca stoniowo palenie" ale coś mi się wydaje że nie rzuci...
jak to jest w końcu? to ściema czy to konieczne?
Nie ma konieczności rzucania palenia stopniowo (w żadnej sytuacji). Po prostu niektórym jest tak łatwiej, a inni dzięki takiej metodzie oszukują się, że już, już właśnie rzucają a w rzeczywistości nadal trwają w nałogu, z którym nie chcą się rozstać z tym, że "dla świętego spokoju" ograniczają ilość.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 07:17   #93
ania_5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 39
Dot.: Ciąża, a papierosy

no ja nie twierdze, ze ograniczam dlatego zeby nie szokowac organizmu

po prostu chce (wiem jestem zla i samolubna) jak najdluzej cieszyc sie z porannego / wieczornego papieroska

moja przyszla tesciowa jest ginekologiem i pytalam ja kiedys o stopniowe rzucanie papieros w ciazu i tez mowila ze to gowno prawda
najlepiej rzucic zupelnie

ona mnie chyba najbardziej motywuje do rzucenia bo jak mnie w ciazy z fajka dojrzy to zabije
ania_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 09:28   #94
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Ciąża, a papierosy

Cytat:
Napisane przez ania_5 Pokaż wiadomość
no ja nie twierdze, ze ograniczam dlatego zeby nie szokowac organizmu

po prostu chce (wiem jestem zla i samolubna) jak najdluzej cieszyc sie z porannego / wieczornego papieroska

moja przyszla tesciowa jest ginekologiem i pytalam ja kiedys o stopniowe rzucanie papieros w ciazu i tez mowila ze to gowno prawda
najlepiej rzucic zupelnie

ona mnie chyba najbardziej motywuje do rzucenia bo jak mnie w ciazy z fajka dojrzy to zabije
Możliwe, że się sama zmobilizujesz. Ja po prostu któregoś dnia poczułam, że nie będę więcej truła mojego dziecka i przestałam ot, tak z godziny na godzinę, bez żadnego specjalnego przygotowania I wcale mnie nie odrzucało ani nic z tych rzeczy, a po rzuceniu nieraz myślałam i do tej pory myślę o tym, że miałabym ochotę zapalić, ale zaczekam do czasu, kiedy to mojemu dziecku nie będzie już mogło wyrządzić krzywdy
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 16:22   #95
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Ciąża, a papierosy

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie ma konieczności rzucania palenia stopniowo (w żadnej sytuacji). Po prostu niektórym jest tak łatwiej, a inni dzięki takiej metodzie oszukują się, że już, już właśnie rzucają a w rzeczywistości nadal trwają w nałogu, z którym nie chcą się rozstać z tym, że "dla świętego spokoju" ograniczają ilość.
no tak też myślałam... tylko jak ją przekonać żeby już nie paliła? chyba jak grochem o ścianę wedlug niej ja jestem lewa że nie uznaję stopniowego rzucania fajek.. dodatkowo znajmowa uważa, że może sobie kufelek piwka czasem wypić.. w sumie już szkoda słów...
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 09:35   #96
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Ciąża, a papierosy

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
no tak też myślałam... tylko jak ją przekonać żeby już nie paliła? chyba jak grochem o ścianę wedlug niej ja jestem lewa że nie uznaję stopniowego rzucania fajek.. dodatkowo znajmowa uważa, że może sobie kufelek piwka czasem wypić.. w sumie już szkoda słów...
Czasem na takie myślenie nie ma rady.
Możesz podesłać jej artykuły o szkodliwości picia i palenia w ciąży - picia szczególnie w pierwszych etapach ciąży kiedy może dojść do upośledzenia układu nerwowego oraz palenia, szczególnie po połowie ciąży kiedy może dojść do zatrucia nikotynowego u dziecka.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 09:43   #97
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Ciąża, a papierosy

Cytat:
Napisane przez arwenes Pokaż wiadomość
Aby kobieta która paliła mogła mieć choć trochę pewności że zrobiła wszystko co należy musi zacząć 2-3 miesiące wcześniej oczyścić organizm z toksyn aby nie dostały się do rozwijającego się płodu.
Nie doczytałam wątku do końca, ale nie powstrzymam się od skomentowania. Organizm (głównie płuca) oczyszcza się z toksyn spowodowanych paleniem 10 lat. Przez 2-3 miesiące to się może kilku papierosów pozbędzie.
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 12:05   #98
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Ciąża, a papierosy

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Nie doczytałam wątku do końca, ale nie powstrzymam się od skomentowania. Organizm (głównie płuca) oczyszcza się z toksyn spowodowanych paleniem 10 lat. Przez 2-3 miesiące to się może kilku papierosów pozbędzie.
no dobrze ale jak paliła, to jak będzie chciała mieć dziecko to ma 10 lat czekać?? nie popadajmy w paranoje, toksyny są w jej organizmie, ale najważniejsze co można zrobić to nie palić już w ciąży i nie już dokładać oliwy do ognia.
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 12:53   #99
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Ciąża, a papierosy

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
no dobrze ale jak paliła, to jak będzie chciała mieć dziecko to ma 10 lat czekać?? nie popadajmy w paranoje, toksyny są w jej organizmie, ale najważniejsze co można zrobić to nie palić już w ciąży i nie już dokładać oliwy do ognia.
Wiele jest toksyn w organizmie, nie tylko pozostałości po paleniu więc ja osobiście uważam podobnie jak ty, że nie ma co popadać w skrajności, rozpaczać nad jednym wypalonym papierosem czy coś w ten deseń, po prostu trzeba pomyśleć logicznie i nie szkodzić dziecku bardziej niż już się mu zaszkodziło.

Nikt rozsądny nie będzie się spierał, że palenie w ciąży nie zaszkodzi dziecku. Zaszkodzi i to bardzo, dlatego powinno się przestać jak najszybciej jest się w stanie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-05-25 o 12:54
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 14:45   #100
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Ciąża, a papierosy

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
no dobrze ale jak paliła, to jak będzie chciała mieć dziecko to ma 10 lat czekać?? .
Ale ja nic takiego nie powiedziałam. Poprawiam tylko błąd, bo myślenie że w 3 miesiące oczyszcza się organizm to naiwność.
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 15:36   #101
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Ciąża, a papierosy

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Ale ja nic takiego nie powiedziałam. Poprawiam tylko błąd, bo myślenie że w 3 miesiące oczyszcza się organizm to naiwność.
Oczywiście w ciąży palenie to świadome działanie na szkodę własnego dziecka!
Po rzuceniu palenia:

  • W ciągu 20 min. - tętno obniży się oraz ciśnienie krwi powróci do normy.
  • W ciągu 8 godz. - ilość tlenu we krwi wzrośnie, a ilość tlenku węgla zmniejszy się.
  • W ciągu 24 godz. - ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego znacznie się zmniejszy.
  • W ciągu 48 godz. - Twoje zmysły smaku i węchu zaczną działać normalnie.
  • Od 2 tyg. do 3 miesięcy - układ krążenia ulegnie wzmocnieniu, polepszy się kondycja fizyczna.
  • Od 1 do 9 miesięcy - wydolność układu oddechowego poprawi się, wzrośnie wydolność płuc, ustąpią kaszel, duszności, zmęczenie.
  • Po 1 roku - ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną mięśnia sercowego zmniejszy się o połowę.
  • Po 5 latach - ryzyko zachorowania na raka płuca, raka jamy ustnej, krtani, przełyku zmniejszy się o połowę. Obniży się ryzyko wystąpienia udaru mózgu.
  • Po 10 latach - ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca będzie podobne jak u osoby nigdy nie palącej.
  • Po 15 latach - ryzyko zachorowania na raka płuca będzie podobne jak u osoby nigdy nie palącej.
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 16:38   #102
vikicullen
Zadomowienie
 
Avatar vikicullen
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 936
Dot.: Ciąża, a papierosy

Ja paliłam przed ciążą ale tylko jak sie dowiedziałam to rzuciłam ,nie mialam z tym problemow i nie bawiłam sie zeby ograniczac palenie,najlepiej jest rzucic odrazu, zresztą mnei mdliło wiec na sam zapach papierosow robiło mi sie niedobrze a potem juz jak przeszły mdłości to i tak palić sie nie chciało
vikicullen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 14:28   #103
Sisi702
Przyczajenie
 
Avatar Sisi702
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5
Dot.: Ciąża, a papierosy

Cześć dziewczyny, mam nadzieje ze jeszcze tu ktos wchodzi jestem w 8 miesiacu ciazy i dopiero teraz rzucilam palenie.Wiem ze nic mnie nie usprawiedliwia ale chyba lepiej pozno niz wcale.Co o tym myslicie?Mam nadzieje ze moj bobas bedzie zdrowy.Pozdrawiam
Sisi702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 09:40   #104
ania_5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 39
Dot.: Ciąża, a papierosy

wiadomo, lepiej pozno niz w cale
mi sie udalo prawie cala ciaze, doslownie kilka papierosow w tym czasie wypalilam

duzo palilas?

mnie, odkad urodzilam, strasznie ciagnie, ale sie trzymam
karmienie to cudowna sprawa i nie chce tego zawalic
ania_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 09:58   #105
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Ciąża, a papierosy

Ja nie palę, nigdy nie paliłam- tzn. biernie tak moja mama całą ciąże paliła, palili oboje całe moje dzieciństwo i dorastanie. Obecnie pali ojciec i doprowadza mnie do szału ignorując moja zdanie że u mnie w mieszkaniu się nie pali (niestety mieszkamy w jednym domu). Mam nadzieję że gdy będę zafasolkowana to odpuści.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.