Dania z rybą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-01-07, 12:29   #1
ppp89510
Raczkowanie

Smile

Dania z rybą

Witam Dziewczyny napiszcie mi jakiś pomysł na obiad z rybą, tylko że dla osoby która ryb nie je, nie lubi ale musi jeść (zalecenie lekarza) Nie mam pojęcia jak podać rybę, żeby taka osoba się do niej przekonała, żeby ten smak ryby nie dominował w potrawie. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam
ppp89510 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 23:13   #2
LegoJedi
Rozeznanie

Dot.: Dania z rybą

Świeży tuńczyk i miecznik (swordfish)
LegoJedi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 15:27   #3
ppp89510
Raczkowanie

dziękuję za odpowiedź. Bardzo ciężko coś wymyślić jak się samemu też ryb nie je
Stary 2017-01-08, 22:42   #4
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

moze w salatce z majonezem? czy ta osoba nie lubi tez pieczone pstragi?No i lososia to malo kto nie lubi. Moze w zapiekance ziemniaczanej? albo w lazanii ze szpinakiem (jesli lubi szpinak).
Rena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 19:06   #5
Bogusia_86
Raczkowanie

Często robie pasty rybne, ale ostatnio szukam fajnych przepisów na zapiekanki. Możecie cos polecić?
Bogusia_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 10:28   #6
ppp89510
Raczkowanie

Chodzi o to, że ta osoba starsznie nie cierpi nawet posmaku ryb, opowiadała mi, że jak była młodsza to zatruła się jakąś rybą i pech chciał, że to obrzydzenia do tej pory ją trzyma. Też myślałam, że może jakiegoś łososia zapiec. Kurczę najgorsze jest to, że ja też rzadko jadam bo miałam podobne doświadczenie co koleżanka ale trochę mi przeszło. Przynajmniej bardziej niż jej. Albo jakaś sałatka. Kurde sama nie wiem.
Stary 2017-01-11, 12:12   #7
pigwa15
Przyczajenie

ja polecam sałatkę: ugotowana wcześniej kasza pęczak, łosoś wędzony (lub grillowany), mała czerwona cebulka, awokado, żółta papryka, pęczek szczypiorku, nasiona słonecznika - posolić, popieprzyć, wymieszać i gotowe

Edytowane przez pigwa15
Czas edycji: 2017-01-11 o 12:14
pigwa15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 14:42   #8
ollkaa
Rozeznanie

Łosoś po tajsku - pycha! http://wilczyapetyt.com.pl/losos-z-m...a-tajska-nute/
ollkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 16:19   #9
Black_Rose
Zadomowienie

GG do Black_Rose

może cos w smietanowym sosie, delikatny dorsz a nawet łosoś, pstrag. Można dodac czosnku, koperku, wystarczy przyrzadzic jak zapiekanke. A może cos na zasadzie rybnego leczo z pieczrkami i papryka. Przyprawa curry tlumi tez zapach ryby.

Mój znajomy przekonal się do ryb gdy sprobowal klasyczne fish and chips, rybe panierowana w puszystym ciescie piwnym, smazona i podawana z octem, ale smialo można dac sos czosnkowy czy pomidorowy.

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2017-01-12 o 16:23
Black_Rose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 12:36   #10
ppp89510
Raczkowanie

o to może być całkiem fajne, mało ryby i dużo innych składników dzięki
Stary 2017-01-15, 15:09   #11
kaledonia
Zakorzenienie

Jak już tuńczyk to na pizzy domowej roboty.

Najłatwiej dla osób nielubiących ryby podać dorsza. Może być duszony (przyprawiony m.in. tymiankiem), do tego kasza/ ziemniaki/ ryż i sos z zielonego groszku (gałka muszkatołowa, masło, majeranek do smaku).
Te przyprawy nie są bez znaczenia, bo zmieniają smak potrawy, zapachu ryby nie czuć i poprawiają trawienie.

2011 Norwegia po raz pierwszy
2012 Norwegia na stałe
2015 Rzym na Sylwestra
2016 Stambuł na Wielkanoc
2017 Paryż w listopadzie
2018 ?
kaledonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 14:07   #12
Bogusia_86
Raczkowanie

Jadłam kiedyś pizze z tuńczykiem i mimo, ze ogólnie lubię ryby to mi ten smak nie podpasowal. A może lepiej w jakiejś sałatce albo np. w tortilli? Sama niedawno jadłam świetnego łososia w tortilli
Bogusia_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 23:05   #13
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Lekarz kazal jesc ryby, bo? Podejrzewam, ze chodzi o zdrowe tluszcze i kwasy omega, które mozna zastapic suplementacja. Dobre, swieze ryby z ekologicznego zródła, tak naprawde, sa drogie i nie tak latwe do zdobycia, a tylko takie głównie warto jesc. Reszta nierzadko pochodzi z zasyfionych zródeł, albo ma duże ilosci rtęci. Po co ma sie zmuszac?

https://www.youtube.com/watch?v=iCfe1XLZuEI

Edytowane przez Cinderella Girl
Czas edycji: 2017-01-17 o 23:07
Cinderella Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 14:22   #14
ppp89510
Raczkowanie

hej tak dokładnie chodzi o kwasy omega mój tata jest wędkarzem więc zawsze gdzieś ta ryba się znajdzie, tylko chodzi o ten posmak mi się wydaje że chyba faktycznie najlepszy byłby łosoś
Stary 2017-01-19, 20:12   #15
staramalenka86
Raczkowanie

a moze tak jak sie maluchom robi? Zrób np krem warzywny i do tego dodaj gotowaną na parze rybę i zblenduj
staramalenka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 07:07   #16
ppp89510
Raczkowanie

bardzo dobry pomysł może takie danie przekona
Stary 2017-01-25, 10:15   #17
mlodyuzytkownik
Przyczajenie

Może to niekoniecznie na obiad, ale na kolację idealne. Faceci przepadają, a robi się w bardzo szybko. Pyyyszne śledzie http://pojechanakuchnia.blogspot.com...zepakowym.html
mlodyuzytkownik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 21:08   #18
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

mozesz tez zmielic mieso ryby maszynka do miesa lub blenderem, dodac jajko, bulke tarta i przyprawy. Zrob z tego kotleciki rybne. Niektorzy tez lubia paluszki rybne kupne.
Rena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:21   #19
Heledore
Zakorzenienie

ah... kocham ryby i torturuje nimi mojego tz.
Najmniej "rybne" sa wlasnie dorsz i losos ale tez mintaj wg mnie nie ma mocnego smaku.

proponuje:
ryba po grecku na cieplo (ryba marynowana i upieczona zamiast smazonej aby zmniejszyc zapach/smak i... kalorie )
kotlety/ pulpety/burgery rybne - mozesz samodzielnie dostosowac % ryby w pulpecie, a reszte wypelnic kasza jaglana, zmieniakami/batatami, ryzem, dodac suszone pomidory, szpinak, czerwona fasole itd
ryba na parze/pieczona w sosie jogurtowym np. koperkowym/z suszonymi pomidorami/kurkowym/pieczarkowym/pomidorowym...
zupa rybna - ja robie pomidorowke rybna - rowniez mozesz dostosowac % ryby
ryba zapiekana pod beshamelem sosy beshamelowe mozna wzbogacic o dowolny smak np pomidowy, z brokulami, musztardowy
zapiekanka rybna makaronowa albi inna np. ziemniaczana
rybne quishe
grilowany losos w sosie jack daniels
roznego rodzaju sledzie
mega prosta jest ryba w ciescie francuskim
a moze owinac filet ryby np szynka parmenska? i ajkis sosik?

mniam rybki...

Heledore jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 00:43   #20
Black_Rose
Zadomowienie

GG do Black_Rose

Cytat:
Napisane przez Cinderella Girl Pokaż wiadomość
Lekarz kazal jesc ryby, bo? Podejrzewam, ze chodzi o zdrowe tluszcze i kwasy omega, które mozna zastapic suplementacja. Dobre, swieze ryby z ekologicznego zródła, tak naprawde, sa drogie i nie tak latwe do zdobycia, a tylko takie głównie warto jesc. Reszta nierzadko pochodzi z zasyfionych zródeł, albo ma duże ilosci rtęci. Po co ma sie zmuszac?
zgadzam się, poza tym uczulają na potege wiele osob. Sama uwelbiam, ale np. mój trzyletni synek, choc chętnie je, ma silne reakcie alergiczne i mu nie wolno. Olej lniany jest zrodlem omega 3, to tłuszcz roślinny, zawsze gorzej tolerowany przez organizm (tak, tak), ale gdy ktoś nie znosi ryb... polecam. Poza tym jest mnóstwo suplementow pochodzenia rybnego, smak znośny i tylko troche odbija się rybą :P
Black_Rose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 10:24   #21
ppp89510
Raczkowanie

dziękuje za fajny przepis na pewno wypróbuje

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

dzięki za podpowiedź może właśnie tak spróbuję ją zrobić

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
zgadzam się, poza tym uczulają na potege wiele osob. Sama uwelbiam, ale np. mój trzyletni synek, choc chętnie je, ma silne reakcie alergiczne i mu nie wolno. Olej lniany jest zrodlem omega 3, to tłuszcz roślinny, zawsze gorzej tolerowany przez organizm (tak, tak), ale gdy ktoś nie znosi ryb... polecam. Poza tym jest mnóstwo suplementow pochodzenia rybnego, smak znośny i tylko troche odbija się rybą :P

O super pomysł, sprawię sobie ten olej. My go dodajemy zawsze do kapusty wigilijnej tylko, że my kupujemy zawsze od osoby, która robi go sama w domu jest pyszny i sprawdzony dzięki za radę

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
ah... kocham ryby i torturuje nimi mojego tz.
Najmniej "rybne" sa wlasnie dorsz i losos ale tez mintaj wg mnie nie ma mocnego smaku.

proponuje:
ryba po grecku na cieplo (ryba marynowana i upieczona zamiast smazonej aby zmniejszyc zapach/smak i... kalorie )
kotlety/ pulpety/burgery rybne - mozesz samodzielnie dostosowac % ryby w pulpecie, a reszte wypelnic kasza jaglana, zmieniakami/batatami, ryzem, dodac suszone pomidory, szpinak, czerwona fasole itd
ryba na parze/pieczona w sosie jogurtowym np. koperkowym/z suszonymi pomidorami/kurkowym/pieczarkowym/pomidorowym...
zupa rybna - ja robie pomidorowke rybna - rowniez mozesz dostosowac % ryby
ryba zapiekana pod beshamelem sosy beshamelowe mozna wzbogacic o dowolny smak np pomidowy, z brokulami, musztardowy
zapiekanka rybna makaronowa albi inna np. ziemniaczana
rybne quishe
grilowany losos w sosie jack daniels
roznego rodzaju sledzie
mega prosta jest ryba w ciescie francuskim
a moze owinac filet ryby np szynka parmenska? i ajkis sosik?

mniam rybki...

wow bomba tyle pomysłów super dziękuję, zaraz się za coś zabiorę ten grillowany łosos w danielsie robi mi smaka
Stary 2017-02-04, 00:08   #22
boskapolka
Raczkowanie

a ja ostatnio tak przyrządziłam stek z tuńczyka:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15683535_1053619854783616_882074169_n.jpg (190,8 KB, 28 załadowań)
Stary 2017-12-08, 09:56   #23
PaniJoker
Przyczajenie

Kiedyś też zajadałam się głównie łososiem i tuńczykiem. Niby najłatwiejsze w przyrządzaniu i najsmaczniejsze, ale postanowiłam znaleźć jeszcze inne smaczne ryby, które mają dużo wartości odżywczych i pani w sklepie poleciła mi flądrę. Na początku rozśmieszyła mnie jej nazwa, ale kupiłam na próbę. Potem poczytałam o niej trochę w domu, przy okazji szukania jakiegoś fajnego przepisu. Co się okazało? Mianowicie to, że flądra jest mega zdrowa, działa idealnie na wzrok, pracę serca, jest dobra dla alergików. Jak nie wierzycie to poczytajcie o tym tutaj: http://www.kobiety.pl//zdrowie/fladr...ra-dla-zdrowia
Ja już od dłuższego czasu serwuje w domu obiady z tą właśnie rybą i wszystkim o dziwo one smakują.
PaniJoker jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:26   #24
Lolka26
Przyczajenie

Warto dodać pieprz cytrynowy i tymianem do ryby Może jakaś zapiekanka makaronowa? Z kawałkami ryby, kalafiorem, pomidorkami i czym tam chcesz
Lolka26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 13:24   #25
sylwiaklo1990
Raczkowanie

Pasta rybna, ryba z kaszą, makrela :0
sylwiaklo1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 13:18   #26
cookingforemily
Przyczajenie

Klopsiki rybne (robie z łososia) w sosie pomidorowym, najlepsze i bardzo delikatne
cookingforemily jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 09:36   #27
lukrecjaczarna
Przyczajenie

W weekend chcę przetestować tę zapiekankę https://najlepszewkuchni.pl/przepis/...kami-2374.html nigdy czegoś takiego nie próbowałam, pieczony śledź brzmi ciekawie, mój tż uwielbia ryby i sledzie w każdej postaci więc liczę ze mu posmakuje
lukrecjaczarna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 20:39   #28
rejek_d
Raczkowanie

Kopalnia pomysłów, będę tu zaglądać zapiekanki z rybą nigdy nie jadłam, może spróbuję kiedyś, zwłaszcza, że mam w planie wprowadzić więcej ryb do diety. Klopsiki, to najczęściej robię, jak dzieciom przemycam ryby, bo inaczej nie bardzo chcą jeść. U nas najczęściej ryba smażona lub pieczona, po prostu, więc wieje nudą już.
Stary 2018-01-16, 09:28   #29
lukrecjaczarna
Przyczajenie

Zawsze mam problem żeby znaleźć jakiś ciekawy pomysł oprócz tradycyjnej smażonej ryby, na rybę po grecku się już patrzeć nie mogę, zarejestrowałam się na tej stronce i wyczaiłam jeszcze jedną zapiekankę z tuńczykiem i dynią, mam trochę dyni pomrożonej to sprobuję zrobić.
lukrecjaczarna jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
obiad gotowanie dom, obiady, ryby

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości