Kosmetyki naturalne - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-07, 19:40   #3001
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość



Nie widze tu oszustwa, przeciez od tego są nazwy INCI, żeby je czytać. Wiele składników ma inną nazwe zwyczajową czy handlowa (czy jak inaczej to nazwać) od tej INCI.
I co takiego groźnego jest w PEG-7 Glyceryl Cocoate?
Zdecydowanie się zgadzam. Od razu widać, że się znasz na rzeczy... Ja ekspertką nie jestem absolutnie żadną, tylko na własną rękę się dokształcam z dziedzinie chemii kosmetycznej, ale to co stwierdzone i uznane za nietoksyczne takie musi być... Delikatnie myjący detergent, ot co...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 19:57   #3002
Derella
Raczkowanie
 
Avatar Derella
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki naturalne

PEG-i mogą być zanieczyszczone kancerogeenymi substancjami jak np. 1,4-dioxane czy Ethylene oxide, dlatego nie do końca są one uznawane za surowce bezpieczne i przez to unikane przez niektóre osoby w kosmetykach, których używają.
Derella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:59   #3003
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Już kiedyś podawałam.
Bill Statham - E 213 Tabele dodatków i składników chemicznych, czyli co jesz i czym się smarujesz.
Dzięki Wachlarzyku!
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 07:10   #3004
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dzięki Wachlarzyku!
Nie ma za co, naprawdę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 14:52   #3005
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Kosmetyki naturalne

a znacie ta stronke...
http://www.ewg.org/skindeep/
mozna sprawdzic kazdy skladnik kosmetykow czy jest toksyczny, czy ma wplyw na organy czy wywoluje alergie czy jest kancerogenny itd.
__________________
Ania

link do mojego bloga;
http://magicznerosliny.wordpress.com/

oraz
http://sweetfairyfotografie.wordpress.com/
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 17:00   #3006
Derella
Raczkowanie
 
Avatar Derella
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez onesweetfairy Pokaż wiadomość
a znacie ta stronke...
http://www.ewg.org/skindeep/
mozna sprawdzic kazdy skladnik kosmetykow czy jest toksyczny, czy ma wplyw na organy czy wywoluje alergie czy jest kancerogenny itd.
Znamy i korzystamy - bardzo przydatna stronka.
Derella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 20:10   #3007
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

zrobiłam listę ekologicznych hydrolatów - czyli tych konserwowanych substancjami aprobowanymi przez instytucje certyfikujące lub bez konserwantów:
http://kotwilka.blogspot.com/2011/07...o-gdzie-i.html

Może się komuś przyda
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 20:19   #3008
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
zrobiłam listę ekologicznych hydrolatów - czyli tych konserwowanych substancjami aprobowanymi przez instytucje certyfikujące lub bez konserwantów:
http://kotwilka.blogspot.com/2011/07...o-gdzie-i.html

Może się komuś przyda
Wow, świetny post Kotwilka. Naprawdę się napracowałaś.

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez onesweetfairy Pokaż wiadomość
a znacie ta stronke...
http://www.ewg.org/skindeep/
mozna sprawdzic kazdy skladnik kosmetykow czy jest toksyczny, czy ma wplyw na organy czy wywoluje alergie czy jest kancerogenny itd.
A jak dokładnie z tego korzystać. Wpisać składnik czy produkt czy jak?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 00:47   #3009
Derella
Raczkowanie
 
Avatar Derella
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A jak dokładnie z tego korzystać. Wpisać składnik czy produkt czy jak?
Można wpisywać i składniki, i produkty.
Produktów u nas dostępnych jest tam dosyć mało, ale o składnikach można się sporo dowiedzieć.
Derella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 09:04   #3010
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Derella Pokaż wiadomość
Można wpisywać i składniki, i produkty.
Produktów u nas dostępnych jest tam dosyć mało, ale o składnikach można się sporo dowiedzieć.
Dziękuję bardzo za pomoc.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 14:38   #3011
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
zrobiłam listę ekologicznych hydrolatów - czyli tych konserwowanych substancjami aprobowanymi przez instytucje certyfikujące lub bez konserwantów:
http://kotwilka.blogspot.com/2011/07...o-gdzie-i.html
Może się komuś przyda
bardzo fajne zestawienie, sama kiedyś zrobiłam podobne dla własnych potrzeb i w końcu kupiłam hydrolat różany z BU

Tak z innej beczki: w perfumeriach Marrionaud jest teraz promocja na ich własną markę BIO (która ma certyfikat BIO i ecocert, sa produkty do pielęgnacji twarzy). Przy zakupie jednego produktu, drugi 50% taniej. Jest też zestaw z kosmetyczką za 100 zł (z hakiem, nie pamiętam dokładnie), w skład którego wchodzi płyn micelarny, krem do twarzy na dzień i na noc do cery mieszanej i krem pod oczy). Płyn micelarny stosowałam i jest w porzadku (sam płyn kosztuje 40 zł). Kremów nie znam, ale cały zestaw bardzo się opłaca, bo osobno wyszłoby ok. 190 zł (bez kosmetyczki).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-09, 15:51   #3012
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość

Tak z innej beczki: w perfumeriach Marrionaud jest teraz promocja na ich własną markę BIO (która ma certyfikat BIO i ecocert, sa produkty do pielęgnacji twarzy). Przy zakupie jednego produktu, drugi 50% taniej. Jest też zestaw z kosmetyczką za 100 zł (z hakiem, nie pamiętam dokładnie), w skład którego wchodzi płyn micelarny, krem do twarzy na dzień i na noc do cery mieszanej i krem pod oczy). Płyn micelarny stosowałam i jest w porzadku (sam płyn kosztuje 40 zł). Kremów nie znam, ale cały zestaw bardzo się opłaca, bo osobno wyszłoby ok. 190 zł (bez kosmetyczki).
Ta promocja to już chyba od dawna, bo ja skorzystałam z niej w dzień dzieckaKupiłam krem pod oczy i płyn do demakijażu. Kremu jeszcze używam, ale polecam raczej starszym na zmarszczki, bo moim zdaniem jest on strasznie liftingujący, jak mi napnie skórę to mało mi gałki na wierzch nie wyskoczą więc dla mnie to tak średnio. A tym płynem do zmywania makijażu czyściłam szyję, bo na twarzy porażka, szczypał strasznie.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 20:55   #3013
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
zrobiłam listę ekologicznych hydrolatów - czyli tych konserwowanych substancjami aprobowanymi przez instytucje certyfikujące lub bez konserwantów:
http://kotwilka.blogspot.com/2011/07...o-gdzie-i.html

Może się komuś przyda
Świetne. Ja bardzo dziękuję
Poczytam sobie
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 21:14   #3014
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
bardzo fajne zestawienie, sama kiedyś zrobiłam podobne dla własnych potrzeb i w końcu kupiłam hydrolat różany z BU
Daj znać jak się sprawuje, bo właśnie waham się między nim, a z ecospa z róży damascena.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 22:58   #3015
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja jak wspominałam dopiero zaczynam swoja przygode, czytam szperam i pytam, ale mam wrazenie że wszystko nie tak... ale wracając do sedna sprawy, z twarza było najłatwiej ale mam problem z czymś do ciała. Jakis balsam albo cos??? poradzicie cos? włosy na razie to odzywka z alterry i szampon brzozowy z farmony bodajże, to chyba tez kiepsko.
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 08:45   #3016
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
ja jak wspominałam dopiero zaczynam swoja przygode, czytam szperam i pytam, ale mam wrazenie że wszystko nie tak... ale wracając do sedna sprawy, z twarza było najłatwiej ale mam problem z czymś do ciała. Jakis balsam albo cos??? poradzicie cos? włosy na razie to odzywka z alterry i szampon brzozowy z farmony bodajże, to chyba tez kiepsko.
Odżywka z Alterry jak najbardziej okay, szampon faktycznie nie bardzo. Do ciała no cóż. Możesz poszukać w sklepach internetowych z kosmetykami naturalnymi coś lub np. kupić oliwkę z Hippa
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 11:12   #3017
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Nie przez wszystkie, tylko przez te nieczytające składów


Oczywiście nie ma urzędowo stworzonej definicji kosmetyku naturalnego i na tym właśnie żerują producenci. Ja przyjęłam sobie pewną definicję i według niej oceniam.

Znów: trzeba czytać składy i szukać informacji o składnikach. Po wpisaniu Glyceryl Cocoate w googlach już pierwsze wyniki informują, że to PEG.
Ze składu nie wynika, że w hydrolacie jest mniejsze stężenie konserwantów niż w jakimś tam toniku albo czym jest utrwalony hydrolat, będący składnikiem kremów Fitomedu czy jakiegoś Yes to.
Tego nie musi wiedzieć nawet formulator, znający przecież zasady tworzenia receptur i praktyki stosowane w firmach.

W Superpharm widziałam AA Wrażliwa Natura. Ingrediencje podobne jak w AA Eco, ale w innych kombinacjach. W żelu do twarzy Ammonium Lauryl Sulfate. Wszędzie bardzo wysoko perfuma. Diabli wiedzą, czym to jest. Macie jakieś informacje na ten temat?

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-07-10 o 11:25 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 13:28   #3018
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Kosmetyki naturalne

fajne kosmetyki ma lavera, sanoflore, alterra (rossman) ta ostatnia jest smiesznie tania, żele pod prysznic z dobrym składem po 8 zł

Ostatnio uzywam balsamu do ciała Alterra tego bezzapachowego, niebieską ma nakrętkę. Dodaje do niego zależnie od potrzeb nawet 70% oleju z orzecha włoskiego. Taki miks świetnie się rozprowadza na skórze.

czasami warto też pokombinować coś samemu i zajrzeć w takie miejsca jak sklepy internetowe mazidła, biochemiaurody i bardzo eko ecospa.pl
zaopatruje się w nich miedzy innymi w czysty olej arganowy i jest to dla mnie kosmetyk niemal KWC
odkąd znalazłam te sklepy z substytami jestem na siebie trochę zła, że potrafiłam wydać 200 zł na krem czy inny super specyfik


Zastanawia mnie czy gdzieś w sieci (BU itp) dostanę kwas hialuronowy bez konserwantów, bez phenonipu jak ten z BU?
Zeby w składzie był sam hialuronic acid, bez żadnego konserwantu. Znacie taki? Gdzie go kupie?
(interesuje mnie kwas w formie żelu, nie proszku)

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-07-10 o 13:32
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 13:33   #3019
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ze składu nie wynika, że w hydrolacie jest mniejsze stężenie konserwantów niż w jakimś tam toniku albo czym jest utrwalony hydrolat, będący składnikiem kremów Fitomedu czy jakiegoś Yes to.
Tego nie musi wiedzieć nawet formulator, znający przecież zasady tworzenia receptur i praktyki stosowane w firmach.

W Superpharm widziałam AA Wrażliwa Natura. Ingrediencje podobne jak w AA Eco, ale w innych kombinacjach. W żelu do twarzy Ammonium Lauryl Sulfate. Wszędzie bardzo wysoko perfuma. Diabli wiedzą, czym to jest. Macie jakieś informacje na ten temat?
Ja też widziałam już te kosmetyki. Najbardziej mnie śmieszy opakowanie kremu pod oczy. Opakowanie takie duuuże, a sam kremik malutki. Niepotrzebnie robili takie duże opakowanie. Co do składów to sama się zastanawiałam, bo teoretycznie za bardzo nie ma się do czego przyczepić, no ale właśnie teoretycznie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-10, 23:01   #3020
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja też widziałam już te kosmetyki. Najbardziej mnie śmieszy opakowanie kremu pod oczy. Opakowanie takie duuuże, a sam kremik malutki. Niepotrzebnie robili takie duże opakowanie. Co do składów to sama się zastanawiałam, bo teoretycznie za bardzo nie ma się do czego przyczepić, no ale właśnie teoretycznie.
Ja dzisiaj oglądałam tą nową serię aa i składy wydały mi się dłuższe niż w aa eco, ale za słabo się znam żeby je całkiem rozszyfrować. Może któraś patrzyła na micel z tej serii? Jest ok?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 14:45   #3021
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

micel z tego co mi się zapamiętało ma dokładnie taki sam skład...w sumie to wolałabym kupić sobie P4C w zrobsobiekrem, naprawdę.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 10:36   #3022
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Samej tubki kremu pod oczy nie widziałam, ale ma standardową pojemność 15 ml. Kartonik jak kartonik. Opakowania tej drugiej linii są z papieru z trzciny, lnu i konopi.

Jeśli patrzeć na etykiety, to płyny micelarne się różnią. Niewiadomo czy wplywa to znacząco na ich właściwości. W AA Wrażliwa Natura ta tajemnicza kompozycja zapachowa jest drugim składnikiem w wykazie INCI (pierwszym jest woda), z resztą też pokombinowali.

Składy już zostały okrzyknięte jako niezUe, ale czym jest ta naturalna perfuma (związki aromatyczne z olejków eterycznych, ekstrakty roślinne, jakie są praktyki w takich przypadkach?); jak dużo jest składników aktywnych (ekstraktu z pestek dyni, pomidora, owoców goji, oleju z róży, masła cupacu). Co o tych kremach myśli formulator, profesjonalista? O całej tej koncepcji.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 14:40   #3023
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ze składu nie wynika, że w hydrolacie jest mniejsze stężenie konserwantów niż w jakimś tam toniku albo czym jest utrwalony hydrolat, będący składnikiem kremów Fitomedu czy jakiegoś Yes to.
Tego nie musi wiedzieć nawet formulator, znający przecież zasady tworzenia receptur i praktyki stosowane w firmach.

W Superpharm widziałam AA Wrażliwa Natura. Ingrediencje podobne jak w AA Eco, ale w innych kombinacjach. W żelu do twarzy Ammonium Lauryl Sulfate. Wszędzie bardzo wysoko perfuma. Diabli wiedzą, czym to jest. Macie jakieś informacje na ten temat?
Pisałam na ten temat na drugim wątku (zbiory kosmetyczne naturalne). W skrócie pani z AA eco odpowiedziała mi na podobne pytanie tak:

Składnik PARFUM to substancja zapachowa pochodzenia roślinnego, hipoalergiczna oraz posiadająca certyfikat upraw ekologicznych. Ze względu na duże prawdopodobieństwo uczulenia osób o wrażliwej cerze – olejki eteryczne nie wchodzą w skład naszych receptur.
Absolutnie syntetycznych zapachów, ani barwników nie stosujemy – generalnie w większości naszych produktów pielęgnacyjnych – zwłaszcza tych dostępnych w aptekach.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 16:31   #3024
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
W Superpharm widziałam AA Wrażliwa Natura. Ingrediencje podobne jak w AA Eco, ale w innych kombinacjach. W żelu do twarzy Ammonium Lauryl Sulfate. Wszędzie bardzo wysoko perfuma. Diabli wiedzą, czym to jest. Macie jakieś informacje na ten temat?
Kiedyś ktoś napisał albo mi sie tak wydawalo, ze to ich autorska mieszanka składników pochodzenia roślinnego, ale biorąc pod uwage co Sicilia napisała (nie ma nic o autorskości) to myślę, ze to moze być Naticide firmy Sinergia, który przez jakąś organizacje jest certyfikowany i który musi być wymieniany na liście INCI jako Fragrance lub Parfum. Kiedyś kombinowałam, że może wymyślili coś na kształt Neopeinu czy Suprapeinu, ale jednak ten Naticide wydaje sie najbardziej prawdopodobna opcją. I co zdecydowanie robi różnice pomiedzy dwoma micelami, biorąc pod uwagę steżenie tego składnika.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-07-14 o 16:52
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 17:10   #3025
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kiedyś ktoś napisał albo mi sie tak wydawalo, ze to ich autorska mieszanka składników pochodzenia roślinnego, ale biorąc pod uwage co Sicilia napisała (nie ma nic o autorskości) to myślę, ze to moze być Naticide firmy Sinergia, który przez jakąś organizacje jest certyfikowany i który musi być wymieniany na liście INCI jako Fragrance lub Parfum. Kiedyś kombinowałam, że może wymyślili coś na kształt Neopeinu czy Suprapeinu, ale jednak ten Naticide wydaje sie najbardziej prawdopodobna opcją. I co zdecydowanie robi różnice pomiedzy dwoma micelami.
Z informacji o zastosowaniu wynika, że stosuje się go w stężeniach 0,3 do 1%.

AA powołuje się na Cognis, może od nich coś kupują. [Edit: prawdopodobnie zaopatrują się w tym koncernie w emolienty].

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Pisałam na ten temat na drugim wątku (zbiory kosmetyczne naturalne). W skrócie pani z AA eco odpowiedziała mi na podobne pytanie tak:

Składnik PARFUM to substancja zapachowa pochodzenia roślinnego, hipoalergiczna oraz posiadająca certyfikat upraw ekologicznych. Ze względu na duże prawdopodobieństwo uczulenia osób o wrażliwej cerze – olejki eteryczne nie wchodzą w skład naszych receptur.
Absolutnie syntetycznych zapachów, ani barwników nie stosujemy – generalnie w większości naszych produktów pielęgnacyjnych – zwłaszcza tych dostępnych w aptekach.
Niewiele to wyjaśnia. (Takie informacje są zawarte na etykiecie, tyle że są nieprecyzyjne, bo odnoszą się do tam do całej linii, nie tego jednego składnika).

I więcej pewnie się nie dowiemy...


O Naticide, wyszukanym przez hey

Cytat:
The most serious concern about this product is that the ingredients contained in it are completely unknown. Because it is considered a fragrance rather than a preservative, the components that are contained in it are considered a "trade secret" and therefore do not have to be disclosed. No research as to its safety, toxicity or suitability based on individual needs can be conducted.
http://www.salonnaturalsonline.com/pages/Naticide.html

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-07-15 o 10:26 Powód: Eee
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 18:48   #3026
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

http://solarkateco.blogspot.com/2006...tives-and.html

http://www.bio-botanica.com/articles/Suprapein.pdf

http://www.bio-botanica.com/articles/Neopein.pdf

Plantaserve Q is derived from Almond and Vanilla extracts, obtained by fractional steam distillation.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 20:13   #3027
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki naturalne

hej wszystkim
Zamowilam ostatnio ten krem z filtrem:
http://www.iherb.com/Live-Live-Organ...-oz/20563?at=0
bo mial b dobre opinie.Przyszedl szybko,konsystencja jest super,bardzo lekka,zapach tez fajny,jednak po jednym uzyciu wypryszczylo mnie na czole.B bym chciala zeby to nie byl ten krem,obwiniam jeszcze te dni bo mi sie @ zbliza..ale na razie odstawilam go,bede robic niedlugo podejscie nr 2.

Czy ktoraz z Was go uzywala?

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-07-14 o 20:15
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:46   #3028
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki naturalne

nie wiem czy ktoś już to pisał, ale kosmetyki AA Eco są dostępne w Sephorze, o ile dobrze pamiętam to wszystkie kremy do twarzy 37zł, także niedużo. W ulotce, którą sobie wzięłam jest napisane że większość z nich ma 100% składników naturalnych, chyba tylko balsamy do ciała mają mniej. I tu pytanie do was : któraś z was stosowała już krem wzmacniający naczynka, i ma już mniej więcej wyrobioną opinię?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 10:14   #3029
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Z informacji o zastosowaniu wynika, że stosuje się go w stężeniach 0,3 do 1%.

AA powołuje się na Cognis, może od nich coś kupują. [Edit: prawdopodobnie zaopatrują się w tym koncernie w emolienty].
Szukając informacji o emolientach/emulgatorach używanych w AA EC natknęłam sie własnie na cognisowe Cetiole, ale konserwantów o nazwie INCI Parfum lub Frangance u nich nie znalazłam. Znalazłam za to, że firma Dr. Straetmans produkuje takie o ww nazwie, szczególnie Dermosoft 690 ma własciwości konserwujace http://www.dr-straetmans.de/en/products/productlist.php, oraz ciekawą broszure o "naturalnych" konserwantach, szczególnie część o "zapachach" jest ciekawa z punktu widzenia tej dyskusji.
http://www.dweckdata.com/Published_p...ves_update.pdf
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-07-16 o 10:18
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 17:38   #3030
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czasami na kremach (widziałam, ale nie na tych ekologicznych) jest napisane, że nie powodują powstawania zaskórników, niekomedogenne itp. Szukam jakiegoś dobrego kremu ekologicznego, nawilżającego, co by właśnie nie zapychał. Czy polecicie jakieś pewniaki?
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.