Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-12, 10:04   #1231
ammalbinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 184
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
A jak go stosujesz? Tzn nakładasz na weczór i rano zmywasz, czy nakładasz na jakiś konkretny czas przed myciem? Tylko na włosy/końcówki czy wcierassz też w skórę głowy? Też mam ochotę spóbować ale nie wiem jak się zabrać
Dlugo go używasz,ze poprawę widzisz?
Nakładam na około 4 godziny przed myciem. Robiłam dopiero dwa razy i czuję różnicę wyraźną. Włosy są miękkie ale jednocześnie mocne. Zregenerowane. Nie wierzyłam, że po jednym użyciu końcówki mogą aż tak się poprawić. Używałam już keratyny i także jest genialna, ale kokos jest boski! Używam tego w połączeniu z olejem z jojoby, ale równie dobrze można solo.
ammalbinis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 12:25   #1232
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ammalbinis Pokaż wiadomość
Nakładam na około 4 godziny przed myciem. Robiłam dopiero dwa razy i czuję różnicę wyraźną. Włosy są miękkie ale jednocześnie mocne. Zregenerowane. Nie wierzyłam, że po jednym użyciu końcówki mogą aż tak się poprawić. Używałam już keratyny i także jest genialna, ale kokos jest boski! Używam tego w połączeniu z olejem z jojoby, ale równie dobrze można solo.

Dzięki Ci kochana- lecę zrobić sobie kokosową wcierkę (do tej pory służył do ust oraz dłoni i paznokci- z arganowym-rewelacja)
__________________
Brzuszek rośnie ale coś powoli....
vipek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 14:39   #1233
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dołączam się do zachwytów na d kokosem na włosy)) ciezko go zmyc ale jest rewelacyjny włosy mega błyszczące i puszyste

do nawilżenia twarzy i nie tylko polecam masło tucuma całkiem niexle sie wchłania nie zapycha(przynajmniej mnie) pachnie hmmm ciekawie troche karmelowato... po nałożeniu na noc rano buzia niemowlęcia

migdal dzięki za info ... jednak zrezygnuję z tej l-cysteiny/siarczainy

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-05-12 o 17:32
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 14:52   #1234
ammalbinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 184
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
do nawilżenia twarzy i nie tylko polecam masło tucuma całkiem niexle sie wchłania nie zapycha(przynajmniej mnie) pachnie hmmm ciekawie troche karmelowato... po nałożeniu na noc rano buzia niemowlęcia
Zapamiętam, aby zamówić.

Cytat:
ciezko go zmyc ale jest rewelacyjny włosy mega błyszczące i puszyste
Oj, tak, są strasznie błyszczące! A u mnie zauważyłam jeszcze, że się tak nie puszą, jak się puszyły (szopa), ale mają większą objętość. Wiem, że nie za jasno mówię o co chodzi, ale mam nadzieję, że zrozumiecie. Co do zmywania, nie miałam nigdy z tym problemów.
ammalbinis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 15:32   #1235
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

z masel moim faworytem zostalo maslo Cupuacu - zdzialal cuda
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-05-12 o 19:33
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 18:33   #1236
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

vipek (albo ktoś kto stosował ....) możesz coś więcej o tym olejku arganowym napisać ? jak się wchłania ? czy zapycha? jakie efekty?
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 20:36   #1237
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
vipek (albo ktoś kto stosował ....) możesz coś więcej o tym olejku arganowym napisać ? jak się wchłania ? czy zapycha? jakie efekty?
Kolor "siuśkowy"
Zapach- orzechowy

Na twarz nie stosowałam bo moja gęba to taka marudna i łatwo o zapychanie. Ale dziś na KWC przeczytałam opinię o oleju arganowym firmy elen czy jakoś tak we flakoniku eleganckim jak od estee lauder i tak się tam nim zachwycały kobitki, że postanowiłam, że się skuszę i wysmaruje nim najpierw dekolt (łatwiej ukryć w razie co ) Też tłoczony na zimno, też ekologiczny z ecocert a cena dwukrotnie wyższa. Więc będę mogła coś więcej powiedzieć za kilka dni.
Natomiast używam go na dłonie i wsmarowuje w paznokietki razem z olejem kokosowym (na noc tuż przed spaniem). Wchłania się szybciutko (sam szybciej niż z kokosem), skóra robi się momentalnie gładziutka jak u niemowlaczka. Rano dłonie są nadal gładkie, wręcz aksamitne i nie wysychają w ciągu dnia.
Pazury szybko mi rosną- co tydzień piłowanie- ale zawsze rosły dość szybko więc nie wiem czy to dodatkowo zasługa arganu czy czysty przypadek. Skóra wokół paznokci jest gładka, jednolita, zdrowa, bez żadnych zaciągnięć czy zadrapań.
Jest niesamowicie wydajny- jedna malutka kropelka a całe łapy porządnie wysmarowane.
Niestety mam tylko próbkę od BU i już jest na wyczerpaniu ale już jest na liście następnych zakupów.
__________________
Brzuszek rośnie ale coś powoli....
vipek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 12:50   #1238
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dzięki vipek

bawię się już gdzieś od ok poł roku w olejki i takie tam... inne naturalne mazidła i na skóre i na włosy starając sie jak najbardziej naturalnie traktować co dała mi natura
doszłam jednak do etapu gdzie znów mam wątpliwości czy całkowite wykluczenie chemii jest tak naprawdę dobre?
eksperymenty (z olejkami itd) z moja skórą przechodziły różne fazy i obecnie jest całkiem fajnie ale za to że praktycznie nie mam zmarszczek mając już trzydzieści kilka lat muszę niestety podziękować chemii a nie olejkom ... zastanawiam się czy stosowane dłuższy czas będą radziły sobie z oznakami mijających lat tak skutecznie jak chemia???
czy ktoś stosuje wyłącznie naturalne kosmetyki przynajmniej kilka lat i może coś powiedzieć na ten temat?
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 19:07   #1239
ammalbinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 184
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
eksperymenty (z olejkami itd) z moja skórą przechodziły różne fazy i obecnie jest całkiem fajnie ale za to że praktycznie nie mam zmarszczek mając już trzydzieści kilka lat muszę niestety podziękować chemii a nie olejkom ... zastanawiam się czy stosowane dłuższy czas będą radziły sobie z oznakami mijających lat tak skutecznie jak chemia???
Do kosmetyków przeciwzmarszczkowych stosowany jest kwas hialuronowy, którym możesz się smarować także solo (stężenie 1%). Można go mieszać ze wszelkimi olejkami itp. Jest bardzo wiele przepisów na niego.

EDIT: Przynajmniej często jest stosowany. Tak przynajmniej mi się wydaje, bo dosyć natarczywie o nim informują w reklamach. I po przeczytaniu, że on nadaje się także do skóry tłustej, trądzikowatej.

Edytowane przez ammalbinis
Czas edycji: 2010-05-14 o 19:10
ammalbinis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 19:36   #1240
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ammalbinis, kwas hialuronowo - peptydowy stosuje z Bu, właściwie to jest chyba jednym z moich ulubionych "odkryć" może nie do końca naturalnych ale uważam że jest rewelacyjny i na pewno z niego nie zrezygnuję
może nie jestem jeszcze całkiem przyzwyczajona do tej naturalności i mam pewne obawy ... szczególnie gdy próbując kolejny olejek budzę się z z zaczerwienionymi policzkami i milionem mini potworów na twarzy
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 20:21   #1241
ammalbinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 184
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Aurellia, też tak mam. Teraz próbuję z kwasem L-mlekowym (oczywiście jako tonik rozcieńczony), ale chyba coś mi nie wychodzi. Zauważyłam, że zatrzymuje (przynajmniej u mnie) rozwój niespodzianek na twarzy, ale nie zauważyłam ich zaniku. Może teraz przerzucę się na hydrolat lawendowy. I zobaczę, co z tego wyniknie.

Cóż, kwas hialuronowy też od jakiegoś czasu zaczęłam wielbić. A do tego jest cudowny na włosy.
ammalbinis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 17:56   #1242
Beather
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: White Chocolate Heaven
Wiadomości: 122
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witajcie dziewczynki
ja też dopiero zacznę zabawę z olejkami, masełkami i innymi
powiedzcie mi w, którym sklepie najlepiej robić zakupy? czy w Zrob sobie krem, czy Mazidłach? Z tego co zauważylam to w zrob sobie krem jest taniej .... no i własnie czy jest jakas diametralna różnica między olejkami organicznymi, a rafinowanymi?
Chcialabym zakupić:
1. masło shea surowe, lub rafinowane, które będzie lepsze?
2. olej kokosowy rafinowany czy organiczny virgin white?
3. masło kakaowe rafinowane, czy organiczne?
4. skwalan z oliwy z oliwek
5. olej jojoba
6. olej makadamia
7. mocznik
8. korund
chyba na razie tyle
potrzebuję tych olejków zarówno do włosów jak i skóry
1. włosy mam przesuszone, puszące się, matowe, który będzie najlepszy i o jakiej pojemności zakupić?
2. skóra moja jest przesuszona, potrzebuje nawilżenia, czy może właśnie któryś z tych olejków będzie dobry, czy też inny proponujecie?3. do buzi, coś na zaskórniki, nawilżające, ale też matujące.
To chyba na razie tyle pytań
Bardzo przepraszam, że się tak rozpisałam, ale musze w końcu złożyć zamówienie, a mam tyle dylematów
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedz.
__________________
There's so many different worlds
So many different suns
And we have just one world
But we live in different ones
Beather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 13:31   #1243
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy ktoś może testował olej z pestek czerwonej maliny jako filtr?
Przydałby mi się jakiś filterek na codzień,ale wszystkie kremy mnie podrażniają.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 16:27   #1244
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ammalbinis Pokaż wiadomość

Cóż, kwas hialuronowy też od jakiegoś czasu zaczęłam wielbić. A do tego jest cudowny na włosy.
Hej
ammalbinis a jak stosujesz na wlosy ? Wcierasz , spryskujesz , sam czy z olejkiem , tylko we włosy czy tez w skorę glowy ?

Ja HA dodaję do kazdego olejku , świetnie się wtedy wchlania i jak na razie w takim duecie olejki nie zapychają .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 18:55   #1245
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam masło SHEA ze zrób sobie krem, rafinowane

czy mogę je stosować do twarzy?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 20:02   #1246
ammalbinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 184
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Hej
ammalbinis a jak stosujesz na wlosy ? Wcierasz , spryskujesz , sam czy z olejkiem , tylko we włosy czy tez w skorę glowy ?
Można stosować samodzielnie - na końcówki włosów. Można dodawać do maseczek. Jak kto woli. Osobiście robiłam i tak i tak. Teraz jestem po zabiegu keratynowego prostowania włosów, więc krótka przerwa do pierwszego mycia.

Cytat:
czy mogę je stosować do twarzy?
Możesz.

Edytowane przez ammalbinis
Czas edycji: 2010-05-16 o 20:03
ammalbinis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 01:21   #1247
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Miał ktos może ten olej nagietkowo - slonecznikowy z Virdepolu?
http://www.virde.pl/p179_OLEJ-Z-NAGIETKA.html
Kosztuje w aptece ok. 15 zł za 100 ml, skład ma fantastyczny
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 21:07   #1248
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

katty 86 olej z pestek malin mam i jest rewelacja nie jestem jednak pewna co do tego czy sprawdziłby się jako filtr... właściwości ochronne ma, ale czy wystarczające? z tego co czytałam to wątpię... zawsze możesz poexprymentować... a to różnie się może skończyć więc ostrożnie!!!
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 21:37   #1249
Andzia1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź i okolice
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Poradźcie plissssssss.
Mam cerę trochę mieszaną a trochę suchą. Kiedyś miałam trądzik, choć i teraz od czasu do czasu coś wyskakuje. Przez co mam przebarwienia/plamy.Używałam różnych kremów 35+. Obecnie mam krem z BU.
Jakich olejków polecacie do mojej twarzy, tak aby ujednolicić jej kolor, zmniejszyć te plamy i odżywić ją?
Czy olejki używacie razem z żelem hialuronowym (gdyż wydają mi się trochę zbyt tłuste)?
Andzia1971 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 11:05   #1250
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Andzia1971 Pokaż wiadomość
Poradźcie plissssssss.
Mam cerę trochę mieszaną a trochę suchą. Kiedyś miałam trądzik, choć i teraz od czasu do czasu coś wyskakuje. Przez co mam przebarwienia/plamy.Używałam różnych kremów 35+. Obecnie mam krem z BU.
Jakich olejków polecacie do mojej twarzy, tak aby ujednolicić jej kolor, zmniejszyć te plamy i odżywić ją?
Czy olejki używacie razem z żelem hialuronowym (gdyż wydają mi się trochę zbyt tłuste)?
Olej z pestek malin- we właściwościach ma podane,że lekko rozjaśnia, odżywia i regeneruje.
I olej z róży rdzawej- ma działanie gojące, redukuje blizny potrądzikowe.
Ten z malin ma w sobie dużo witaminki E (tej najlepszej alfa) a z róży witaminki A (betakaraotenu)- (i wzbogacona o E) a te właśnie witaminki super działają na skórę- niwelują zmarszczki, odżywiają i odmładzają.
E to silny antyutleniacz, wzmacnia naczynia krwionośne, pomaga w odżywianiu komórek.
A- dba o regenerację skóry, trzyma w dobrej kondycji włosy, skórę i paznokcie a niektóre odmiany witamin A odpowiadają za tworzenie kolagenu.

Dość często kobiety kupują w aptekach kapsułki A+E, przekłuwają je i się zawartosią smarują. Podobno super efekt daje- wygładzenie zmarszczke, bardziej jędrna i odżywiona skóra. Też się czaję na ten eksperyment.

Tylko trzeba wybrać dobre kapsułki (tzn z jak najlepszą odmianą witamin i uważać w czym są rozpuszczane- czasem np w oleju arachidowym a to silny alergen).

Co do tłustośći olejków- nie masz się czego obawiać- też tak sądziłam i stąd zakup hialuronu- i niepotrzebne- nijak mojej twarzy nie odpowiada- ściąga skórę nieprzyjmnie i już - a jak oleje solo- buźka jest wdzięczna- miękka, promienna i taka, taka inna- lepsza
__________________
Brzuszek rośnie ale coś powoli....
vipek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 11:28   #1251
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Andzia1971 Pokaż wiadomość
Poradźcie plissssssss.
Czy olejki używacie razem z żelem hialuronowym (gdyż wydają mi się trochę zbyt tłuste)?
I znowu co skora to reakcja . Ja stosuję olejki zmieszane z HA .Same lub dodane do kremu powodują pojawienie się niespodzianek na twarzy i na szyi . Na szyi chyba nawet bardziej.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 13:15   #1252
Andzia1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź i okolice
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dzięki za odpowiedź.
Właśnie myślałam o tych olejkach (z pestek malin i z róży rdzawej), tylko ich chyba nie powinno się solo używać. Bezpieczniej mieszać z HA.
Andzia1971 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 13:25   #1253
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Andzia1971 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.
Właśnie myślałam o tych olejkach (z pestek malin i z róży rdzawej), tylko ich chyba nie powinno się solo używać. Bezpieczniej mieszać z HA.
Andziu doskonale rozumie Twoje dylematy ale jesli nie sprawdzisz na swojej skórze to się nie dowiesz . Wiem bo sama tak się meczyłam czytałam opinie i jedne dziewczyny stosowały sam olejek (bo z HA je ściąga) i taki sposób sobie bardzo chwaliły a inne że zawsze mieszają z HA i jest super . Tylko metodą prób dojdziesz co jest dla Ciebie najlepsze.
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-05-19 o 13:31
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 13:40   #1254
Andzia1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź i okolice
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Tak właśnie zamierzam uczynić. Samych olejków nie posiadam jeszcze.
Mam serum lemon i renew (też oleiste). Same się dłuuuuugo utrzymują na buźce ale używam ich tylko na noc, więc mi nie przeszkadza. Nabrałam ochoty na te olejki.
Muszę i tak zamówić olejek do mycia (chyba bezzapachowy lub różany), gdyż pomarańczowy zmasakrował mi twarz. Wyskoczyło mi po nim dużo gul, choć rok temu też go miałam i nic.
Andzia1971 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 11:14   #1255
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

co do olejku pomarańczowego do mycia zauważyłam że trzeba go naprawdę długo i dobrze "wypłukiwać" ze skóry wtedy nie zatyka, kilka razy spłukałam go w pośpiechu i rano masakra.
jeśli chodzi o olejki w kombinacji z kwasem hialuronowym dla mnie to rewelacja, mam wrażenie, że dużo lepiej i szybciej się wchłaniają |
OSTRZEŻENIE kupiłam olej z miodli indyjskiej na włosy(podobno fantastyczne efekty) i ostrzegam wszystkich że zapach jest nie do wytrzymania nawet myjąc ręce kilkakrotnie dalej czułam ten smród nie wiem czy rzeczywiście działa na włosy tak wspaniale i raczej nie sprawdzę bo tego śmierdziela na pewno więcej nie użyję.... brrrrrrrrr............

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-05-20 o 11:17
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 12:03   #1256
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

miodla smierdzi okropnie - ale da sie wytrzymac - jest naprawde godnym polecenia olejem
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 15:56   #1257
wakingdream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Do czego można porównać zapach miodli? Hydrolat kocankowy, olej tamanu czy raczej coś innego?
wakingdream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 20:14   #1258
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez wakingdream Pokaż wiadomość
Do czego można porównać zapach miodli? Hydrolat kocankowy, olej tamanu czy raczej coś innego?
Zgniłe mięso
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 20:58   #1259
ammalbinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 184
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Zgniłe mięso


Skutecznie mnie odciągnęłaś od pomysłu zakupu (jestem wegetarianką ).
ammalbinis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 09:34   #1260
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

hihihi całkiem niezłe porównanie .... teraz zamknij oczy i wyobraź sobie że nakładasz 10 kilo tej zgnilizny na własną głowę i próbujesz przetrwać chociaż godzinę!!!! i że zapach jest tak intensywny, że czujesz jakbyś się cała w nim wykąpała .... ja wytrzymałam pół godziny i jestem pełna podziwu dla samej siebie never ever again
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.