OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-14, 16:48   #121
tuberosa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 31
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witam
a czy ta metoda spowodowała u was, że otworzyły się zamknięte zaskórniki?
mam ich pare na policzkach i za pierona nie chcą się ode mnie odczepić.
bardzo intryguje mnie to OCM i na pewno spróbuję. jak myślicie, jest nadzieja, że takie głębsze białe zaskórniki wyciągnie?
pozdrawiam.
tuberosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 17:26   #122
olcia_czwa
Raczkowanie
 
Avatar olcia_czwa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 118
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam.
Cóż - powtórzę się, ale przekonujecie mnie coraz bardziej do OCM i także chciałabym spróbować. Mam tylko do Was takie pytanko - wiem, że dużo z Was używa do tego zabiegu oliwkę Babydream lub HIPP, a ja mam w domu Bubchena i zastanawiam się czy może być. Podaję skład:
Ethylhexyl Stearate, Octyldodecanol, Propylheptyl Caprylate, Butyrospermum, Parkii Butter.
Co o tym sądzicie?
olcia_czwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 17:31   #123
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
olejek herbaciany to właśnie eteryczny przede wszystkim musi być taki który można stosować na skórę a po drugie na pewno nie aż 10 % ZYSK podaje "do 15 ml oleju bazowego dodajemy 4-6 kropli olejków eterycznych"

myślę ze po takiej ilości ścierania na pewno nie masz już żadnego oleju na twarzy a nawet jeśli to będą to tak minimalne ilości że skóra je wchłonie
dzieki

Ten olejek z drzewa herbacianego, ktory kupilam nadaje sie na skórę, bo pisze ze jest do kąpieli, masaży, maseczek...
A dlaczego tylko te parę kropli mozna dodać?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 18:23   #124
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
5) co stosujesz po?
dzięki za rady - zastosuje je. Ręcznik zawsze piore po użyciu.

Po używam Neutrogena krem nailżający z soją, gdyż przeczytałam gdzieś,że dobry. Oprócz tego jeszcze raz, dwa razy dziennie ziaja sopot -płyn miceralny no i kolorówka - Manhatan puder dla cery trądzikowej.

Wczoraj nałożyłam na noc ten neutrogena z kroplą herbacianego i rano poprawa.

Zastanawiam się nad filtrem jeszcze do tego - mam jedynie Garniera ale on tworzy taką tłustą powłokę więc odpada. Ostatnio rzucił mi się w sklepie w oczy krem Loreal solar ochrona chyba 50+ i się zastanawiam lub myślę La roche posay 50 +.
Nie wiem czy nie wypróbowac tego Loreala. No i do tego dochodzi kolorówka - czy można z tymi filtrami stosować dowolną kolorówkę ? Chyba nie.

A Avene 50+ (nie mam próbki )- a La roche Posay był poczatkowo biały ale ładnie się wchłaniał.

To tyle sorry za off.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 19:04   #125
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olcia_czwa Pokaż wiadomość
Witam.
Cóż - powtórzę się, ale przekonujecie mnie coraz bardziej do OCM i także chciałabym spróbować. Mam tylko do Was takie pytanko - wiem, że dużo z Was używa do tego zabiegu oliwkę Babydream lub HIPP, a ja mam w domu Bubchena i zastanawiam się czy może być. Podaję skład:
Ethylhexyl Stearate, Octyldodecanol, Propylheptyl Caprylate, Butyrospermum, Parkii Butter.
Co o tym sądzicie?
on ma tylko trochę masła shea na końcu składu a reszta to same emolienty...

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
dzieki

Ten olejek z drzewa herbacianego, ktory kupilam nadaje sie na skórę, bo pisze ze jest do kąpieli, masaży, maseczek...
A dlaczego tylko te parę kropli mozna dodać?
olejki eteryczne są silnie skoncentrowane - to nie jest to samo co normalny olej, większa ilość może podrażnić

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
dzięki za rady - zastosuje je. Ręcznik zawsze piore po użyciu.

Po używam Neutrogena krem nailżający z soją, gdyż przeczytałam gdzieś,że dobry. Oprócz tego jeszcze raz, dwa razy dziennie ziaja sopot -płyn miceralny no i kolorówka - Manhatan puder dla cery trądzikowej.

Wczoraj nałożyłam na noc ten neutrogena z kroplą herbacianego i rano poprawa.

Zastanawiam się nad filtrem jeszcze do tego - mam jedynie Garniera ale on tworzy taką tłustą powłokę więc odpada. Ostatnio rzucił mi się w sklepie w oczy krem Loreal solar ochrona chyba 50+ i się zastanawiam lub myślę La roche posay 50 +.
Nie wiem czy nie wypróbowac tego Loreala. No i do tego dochodzi kolorówka - czy można z tymi filtrami stosować dowolną kolorówkę ? Chyba nie.

A Avene 50+ (nie mam próbki )- a La roche Posay był poczatkowo biały ale ładnie się wchłaniał.

To tyle sorry za off.
ja mam tego L'oreal Expertise spf 30 i jak się okazało - zapychał mnie natomisat LPR spf 50 (mleczko) bardzo dobrze działał
a co do kolorówki - zalezy czy filtr ma w składzie Parsol , bo on jest destabilizowany przez talk i micę które zwykle kolorówka zawiera, wydaje mi się ze LPR-y nie mają tego skłądnika więc można każdą kolorówkę na nie stosować
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 19:56   #126
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

LRP z tego co wiem mają parsol...
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:17   #127
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
LRP z tego co wiem mają parsol...
właśnie wyczytałam na filtrowym ze jednak mają... mój błąd, coś mi się pomieszało
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 20:34   #128
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No właśnie - załamka z tymi filtrami. A chciałam spróbować.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 21:37   #129
olcia_czwa
Raczkowanie
 
Avatar olcia_czwa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 118
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
on ma tylko trochę masła shea na końcu składu a reszta to same emolienty...
buu to szkoda, chyba ogólnie musimy się przerzucić z córcią na coś innego niż bubchen...
Dzięki wielkie za analizę.

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
ja mam tego L'oreal Expertise spf 30 i jak się okazało - zapychał mnie natomisat LPR spf 50 (mleczko) bardzo dobrze działał
a co do kolorówki - zalezy czy filtr ma w składzie Parsol , bo on jest destabilizowany przez talk i micę które zwykle kolorówka zawiera, wydaje mi się ze LPR-y nie mają tego skłądnika więc można każdą kolorówkę na nie stosować
Avenki można używać z dowolną kolorówką. Polecam.

Edytowane przez olcia_czwa
Czas edycji: 2010-06-14 o 21:38
olcia_czwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 22:14   #130
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olcia_czwa Pokaż wiadomość
buu to szkoda, chyba ogólnie musimy się przerzucić z córcią na coś innego niż bubchen...
Dzięki wielkie za analizę.


Avenki można używać z dowolną kolorówką. Polecam.
Miałam Avenkę - u mnie się wałkowała, robiły się białe "farfocle" na twarzy
a dla córci może kosmetyki Babydream? chyba wszystkie mają fajne, naturalne składy
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 22:39   #131
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Miałam Avenkę - u mnie się wałkowała, robiły się białe "farfocle" na twarzy
a dla córci może kosmetyki Babydream? chyba wszystkie mają fajne, naturalne składy
nio moja avenka krem 30+ dla wrżliwców mnie zapchała ale sie nie poddaje i kupie jakies mleczko albo emulsje podobno lepsze ach te filtry
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 05:25   #132
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olcia_czwa Pokaż wiadomość
buu to szkoda, chyba ogólnie musimy się przerzucić z córcią na coś innego niż bubchen...
Dzięki wielkie za analizę.


Avenki można używać z dowolną kolorówką. Polecam.
Niestety w tym sezonie Avenki zmieniły składy i już nie można na nie kłaść wszystkiego (o ile ktoś respektuje te zasady )
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 08:19   #133
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olcia_czwa Pokaż wiadomość
Avenki można używać z dowolną kolorówką. Polecam.
od tego roku już nie, bo też dodali parsol - zapraszam na wątek o filtrach ochronnych

a tak poza filtrowym offtopem - to melduję się jako kolejna chętna do OCM. na razie podczytuję Was tu pilnie (znalazłam się tu dzięki wątkowi olejowemu)
jak tylko nabędę olej rycynowy (tak tak brakuje czasu nawet żeby zejśc do apteki, którą mam na parterze mojego bloku), to przystępuję do testów
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 09:20   #134
olcia_czwa
Raczkowanie
 
Avatar olcia_czwa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 118
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Miałam Avenkę - u mnie się wałkowała, robiły się białe "farfocle" na twarzy
a dla córci może kosmetyki Babydream? chyba wszystkie mają fajne, naturalne składy
Używamy częściowo Babydream (np. bardzo lubimy płyn do kąpieli, lotion i calendulacreme), ale ja mam taką głupią naturę, że lubię zmieniać kosmetyki i w sumie to się okazuje, że nie ma nawet alternatywy na rossmanna...
Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Niestety w tym sezonie Avenki zmieniły składy i już nie można na nie kłaść wszystkiego (o ile ktoś respektuje te zasady )
To nie wiedziałam.
Uff, jak dobrze, że ja mam jeszsze wersję z zeszłego roku...
olcia_czwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 15:56   #135
tuberosa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 31
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

naprawdę żadna nie odpowie?
tuberosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 16:58   #136
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tuberosa Pokaż wiadomość
naprawdę żadna nie odpowie?
Z OCM bawię się od misiąca i tez mam nadzieję, że te zaskórniki wylezą. Niestety póki co trzymają się mocno, ale nie tracę nadziei....
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 17:19   #137
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Uwaga!Zadaję głupie pytanie czy można zmieszać większą ilość oliwki HIPP z olejem rycynowym w plastikowej butelce(mam taką z dozownikiem i świetnie nadawałaby się)tylko nie wiem czy nic się nie stanie takiej mieszance w plastiku
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 18:21   #138
tuberosa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 31
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

@dorotka z krainy ozz - dzieki za odpowiedz
w takim ukladzie trwamy obie w nadziei, ze wyleza. zrobilam juz dwie serie - narazie elegancko, buzia gladka i czysciutka
tuberosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 18:24   #139
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Oliwa z oliwek jako bazowa może być ?- gdyż taką stosuje. Ogólnie u mnie nadal coraz więcej wyprysków, ale widzę,że pozostała skóra jest oszczyszczona, ładna i gładka i świeża, więc polecam. Zobaczymy co będzie dalej.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 18:31   #140
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja dziś zrobiłam sobie mieszankę 30% oleju rycynowego 70% oleju z wiesiołka i 6 kropel olejku z drzewa herbacianego. Dam znać jakie są efekty działania takiej mieszanki na cerę trądzikową
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 19:28   #141
Single Lady
Raczkowanie
 
Avatar Single Lady
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 121
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tuberosa Pokaż wiadomość
@dorotka z krainy ozz - dzieki za odpowiedz
w takim ukladzie trwamy obie w nadziei, ze wyleza. zrobilam juz dwie serie - narazie elegancko, buzia gladka i czysciutka
ja też mam nadzieję, że dzięki OCM przegonię zaskórniki Zaczynam od jutra - tylko zdobędę oliwkę hippa i odnowię rycynowe zapasy no i do dzieła!
Ehh... dziewczynki zbyt wielu przydatnych rzeczy się od was dowiaduję, zbankrutuję wkrótce ;*
Single Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 19:45   #142
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Ja dziś zrobiłam sobie mieszankę 30% oleju rycynowego 70% oleju z wiesiołka i 6 kropel olejku z drzewa herbacianego. Dam znać jakie są efekty działania takiej mieszanki na cerę trądzikową
byłam baaaardzo wdzięczna, gdybyś dała znać jak olej wiesiołkowy wpływa na cerę trądzikową
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 21:46   #143
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Single Lady Pokaż wiadomość
ja też mam nadzieję, że dzięki OCM przegonię zaskórniki Zaczynam od jutra - tylko zdobędę oliwkę hippa i odnowię rycynowe zapasy no i do dzieła!
Ehh... dziewczynki zbyt wielu przydatnych rzeczy się od was dowiaduję, zbankrutuję wkrótce ;*
Ja chyba też Właśnie się dowiedziałam (oczywiście znów z wizażu) o keratynowym zabiegu prostującym włosy i to wydatek rzędu ok. 250 zł plus odpowiednia prostownica 50 zł...juz zaczynam zbierać kaskę

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
byłam baaaardzo wdzięczna, gdybyś dała znać jak olej wiesiołkowy wpływa na cerę trądzikową
Ok, na pewno dam znać
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 08:46   #144
Single Lady
Raczkowanie
 
Avatar Single Lady
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 121
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Ja chyba też Właśnie się dowiedziałam (oczywiście znów z wizażu) o keratynowym zabiegu prostującym włosy i to wydatek rzędu ok. 250 zł plus odpowiednia prostownica 50 zł...juz zaczynam zbierać kaskę
Ja też wyczytałam coś niecoś o tej keratynce, ale na szczęście już się polubiłam z moimi włosami w wersji falistej więc 3 stówy w kieszeni ^^
Single Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 08:49   #145
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

To ja się przyłączę do olejowania
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 09:33   #146
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Każdy olej zimnotloczny,naturalny moim zdaniem się nadaje jako baza, o ile wam tylko służy sam.

Nie polecam zastosowania samego oleju rycynowego , jak to ja musiałam przetestować efekty są takie że ten olej zastosowany sam nie wchłania się, buzia ściągnięta. Może to dobry sposób ale punktowo na wielkie niespodzianki.

U mnie zaskórniki wychodzą, powolutku ale oczywiście trzeba im potem pomóc peelingiem, bo nie ma co liczyć że magicznie się rozpuszczą

Ropniaki natomiast OCM wymiata natychmiastowo, rewelacja widzę dla siebie szansę zaprzestania mordowania wyciskaniem. Można nawet zrobić OCM punktowo tylko dla takiej niespodzianki jak nie ma czasu.


Ja nie robię pełnego OCM codziennie, bo raczej nie sądzę by codzienne otwieranie porów było dobre. Natomiast tą mieszanką olejów myję twarz codziennie.

Nie chce tutaj zapeszać, ale od odkrycia tej metody (dzięki Wam ) i jej stosowania wyszły mi raptem dwa małe ropniaczki(jeszcze mając okres,a wtedy zazwyczaj mam wysyp) które zaraz wyszły po kolejnym OCM i śladu po nich nie ma. Żadnych strupów,`czerwonych śladów itd.

Zobaczymy jakie będą efekty długofalowe, czy będzie coraz lepiej, może nastąpi jakiś "kryzys", jak nastąpi czy minie. Zobaczę na razie, obserwuję i się nie zrażam. Na pewno raczej nie wrócę do chemicznych żeli itd, ale będę szukać dalej, bo na pewno trucie chemią mi nie służy.

Póki co efekty są same pozytywne
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 09:57   #147
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Ropniaki natomiast OCM wymiata natychmiastowo, rewelacja widzę dla siebie szansę zaprzestania mordowania wyciskaniem. Można nawet zrobić OCM punktowo tylko dla takiej niespodzianki jak nie ma czasu.

Nie chce tutaj zapeszać, ale od odkrycia tej metody (dzięki Wam ) i jej stosowania wyszły mi raptem dwa małe ropniaczki(jeszcze mając okres,a wtedy zazwyczaj mam wysyp) które zaraz wyszły po kolejnym OCM i śladu po nich nie ma. Żadnych strupów,`czerwonych śladów itd.

Zobaczymy jakie będą efekty długofalowe, czy będzie coraz lepiej, może nastąpi jakiś "kryzys", jak nastąpi czy minie. Zobaczę na razie, obserwuję i się nie zrażam. Na pewno raczej nie wrócę do chemicznych żeli itd, ale będę szukać dalej, bo na pewno trucie chemią mi nie służy.

Póki co efekty są same pozytywne
u mnie kryzys nastapił jak sobie ostatnio odpuściłam OCM na jakies trzy dni kryzys niewielki na szczęście ale skusiłam się by dodać kilka kropli olejku herbacianego do mieszanki i efekty powalające na rano buzia sie jakimś magicznym sposobem naprawiła sama i jest fajniejsza niż nawet wcześniej po OCM
stad wniosek że baza do olejku rycynowego mimo że teoretycznie szybko zmywana z twarzy ma większy wpływ na cerę niż by się mogło wydawać... dlatego następną mieszankę zrobie sobie super the luxe VIP z najlepszych olejków jakie mam
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 10:00   #148
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kiedyś była mowa, że używanie zimnych i ciepłych pryszniców na ciało ujędrnia, poprawia krążenie. Wiec to samo dotyczy buzi, prawda?

Jestem w 7 niebie! buzia się już tak nie przetłuszcza i stała jednolitsza
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 10:07   #149
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Każdy olej zimnotloczny,naturalny moim zdaniem się nadaje jako baza, o ile wam tylko służy sam.

Nie polecam zastosowania samego oleju rycynowego , jak to ja musiałam przetestować efekty są takie że ten olej zastosowany sam nie wchłania się, buzia ściągnięta. Może to dobry sposób ale punktowo na wielkie niespodzianki.

U mnie zaskórniki wychodzą, powolutku ale oczywiście trzeba im potem pomóc peelingiem, bo nie ma co liczyć że magicznie się rozpuszczą

Ropniaki natomiast OCM wymiata natychmiastowo, rewelacja widzę dla siebie szansę zaprzestania mordowania wyciskaniem. Można nawet zrobić OCM punktowo tylko dla takiej niespodzianki jak nie ma czasu.


Ja nie robię pełnego OCM codziennie, bo raczej nie sądzę by codzienne otwieranie porów było dobre. Natomiast tą mieszanką olejów myję twarz codziennie.

Nie chce tutaj zapeszać, ale od odkrycia tej metody (dzięki Wam ) i jej stosowania wyszły mi raptem dwa małe ropniaczki(jeszcze mając okres,a wtedy zazwyczaj mam wysyp) które zaraz wyszły po kolejnym OCM i śladu po nich nie ma. Żadnych strupów,`czerwonych śladów itd.

Zobaczymy jakie będą efekty długofalowe, czy będzie coraz lepiej, może nastąpi jakiś "kryzys", jak nastąpi czy minie. Zobaczę na razie, obserwuję i się nie zrażam. Na pewno raczej nie wrócę do chemicznych żeli itd, ale będę szukać dalej, bo na pewno trucie chemią mi nie służy.

Póki co efekty są same pozytywne
A co ile robisz OCM? Bo ja na razie codziennie, juz przyzwyczaiłam się do rozszerzonych porów, choć nie ukrywam, że wolałabym ich nie mieć

Myslisz, że taka mieszanka dla cery trądzikowej jest ok? 30% rycynowy 70% olej z wiesiołka i 6 kropel olejku z drzewa herbacianego?
Wczoraj robiłam tak i dziś mam jakby rozjasnione przebarwienia i zaczerwienienia

W dni bez OCM mogę wieczorem ta samą mieszanką którą uzywac do OCM zmyć buzię masując, tak? A czym to zmywasz? Ręcznikiem papierowym? I co potem, tonik, krem? A rano również bez detergentów (staram sie tego trzymac )?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 10:31   #150
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Kiedyś była mowa, że używanie zimnych i ciepłych pryszniców na ciało ujędrnia, poprawia krążenie. Wiec to samo dotyczy buzi, prawda?

Jestem w 7 niebie! buzia się już tak nie przetłuszcza i stała jednolitsza
właśnie z takiego samego założenia wyszłam i myślę... hmmm... nie to złe słowo widzę że to prawda
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.