Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-09, 19:04   #4891
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez SexPistols Pokaż wiadomość
Przyszło już jedno z moich zamówień, wklejam zdjęcie, ciągle jeszcze myślę w jakich proporcjach będę mieszać hennę. Ale powoli dojrzewam do decyzji

Krem arganowy Nagoya dostałam jako gratis a, że skład ma nieciekawy oddałam koleżance, która bardzo go chciała... ostrzegałam ją, że skład kiepski
Za to woda różana jest boska, obłędny zapach i nawet pić ją można, co prawda nie próbowałam ale pokochałam od pierwszego "węchnięcia"

Mam kolejne pytanie. Odnośnie titanium dioxide, czytam, że wiele z Was używa go w podkładach, korektorach, pudrach etc. Sama miałam go dotychczas we wszystkich filtrach UV ale jako, że zagłębiłam się w temat (narazie przekopuję się przez wierzchnią warstwę ) to na przykład taki artykuł na tak i nie dla titanium Wy bardziej interpretujecie na tak, czy po prostu nie ma zbytnio innej alternatywy, albo titanium dioxide albo nic?

http://www.snobka.pl/artykul/tajemni...-dioxide-11969

Good guide ma co prawda go zaznaczonego jako niska szkodliwość, jednak nie trudno przeczytać niżej, że ma działanie rakotwórcze

http://www.goodguide.com/ingredients...tanium-dioxide ---> troche długo się otwiera ale działa

Używać czy nie używać?
Za zakupy

A Titanium Dioxide przecież nie wnika wgłąb skóry, tylko tworzy warstwę na jej powierzchni, nie wydaje mi się, aby był szkodliwy, choć może się mylę
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:08   #4892
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Kasik zabawa z minerałami jest świetna, ale trzeba cierpliwości
Mi sie trochę zeszło, ale mam swoje ukochane i nie zamienię na zadne inne! Chociaz pare razy rzucałam w kąt ten majdan, bo miałam dość
Jaki masz kolor cery? Ja jestem żółta jakby co
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:09   #4893
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Korah zaadoptuj mnie
ta eubiona też mi wpadła w oko
troszke tylko odstrasza mnie alkohol w składzie - ale czyms musza a konserwowac
znałam kiedyś babeczke o 15 lat starsza - ja miałam wtedy 25 a ona 40 ktora jako kosmetyku uzywala tylko spirytusu salicowego a nawet dobrze wyglądała


Spirytus świetnie dezynfekuje, nic więcej. Przy ranach otwartych twarzy nie polecam, wzmaga powstawanie blizn, poza tym sami czasem używamy, jest w naszej domowej apteczce.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-07-04 o 15:11 Powód: usunięcie cytatu - marketing
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:10   #4894
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
chlorella jasna
przed chwila posmarowałam twarz acne-dermem posiedziałam 5 minut i poleciałam zmyć bo myślałam że mi paszcze wypali (chciałam czymś potraktowac zaskorniki zamiast zoracu)
niestety to co mi odpowiadało jak miałam 30 latek to już nie odpowiada jak mam 4 latka (ale ten czas zleciał)

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------



o rany ja jeszcze im nie zapłaciłam
Anula ja tam mam maske i odżywkę z mango Lavery brac i używać lekko po terminie ważości
ej Małż miał racje ze bedą miały krótkie terminy ważności
po kilku dniach buzia przyzwyczai sie do ance deremu i już nie szczypie.
Ja tez tak mam jak przez dłuższy czas nie stosuje
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:11   #4895
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
W przypadku małych opakowaniu typu szminka, mascara można nie umieszczać listy INCI na opakowaniu, ale sprzedawca ma obowiązek ja okazać na ządanie klienta.

Właśnie kupiłam na amazonie to serum z wit. C
Ile wyniosła Cię przesyłka?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:14   #4896
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dzięki
Woda różana 100% z ręcznie zbieranych płatków róży, żadnych dodatków.

Dokopałam się do kolejnego artykułu z titanium dioxide i jeszcze w 2010 roku, wszystko było ok, bo technologia nie pozwalała cząsteczkom kwantowym wnikać wgłąb skóry, w naszych czasach jednak kiedy nanotechnologia wkroczyła do kosmetyków, których używamy należy byc bardzo ostrożnym. Szczególnie Wszystkie Panie, które robią zakupy w USA są narażone na nanocząsteczki np. w pudrach i podkładach a te plus titanium dioxide mogą spowodować szybsze starzenie a nawet być rakotwórcze., ponieważ penetrują głębiej naszą skórę.
Na obecność nanocząstek wskazuje często określenie"micronized" pojawiające się przy nazwie tlenku (choć jest ono oczywiście mylące, bo każdy składnik kosmetyków mineralnych jest "mikronizowany"). Dla pewności można zasięgnąć informacji u producenta. Niektóre firmy oznaczają swoje produkty jako nano-free.
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:15   #4897
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość

dla brzoskwiniowej MOON jest jaśniejszy
SUN wyłacznie na lato
owszem - moon jasniejszy, ale w zupełnie innej tonacji niż sun
niestety nie można patrzec tylko na poziom koloru, trzeba jeszcze w tonację trafić.
Ja z madary mam sun i używam głównie latem, na zimę za ciemna a jasniejszy moon niestety nie dla mnie pod wzgęldem kolorystyki


Sex Pistols - za zakupy!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 19:26   #4898
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Kasik zabawa z minerałami jest świetna, ale trzeba cierpliwości
Mi sie trochę zeszło, ale mam swoje ukochane i nie zamienię na zadne inne! Chociaz pare razy rzucałam w kąt ten majdan, bo miałam dość
Jaki masz kolor cery? Ja jestem żółta jakby co
ja też nawet opalam się na taka złota oliwkę (zebym nie wiem ile leżała na słoncu) - opaleniznę to mam niepowtarzalną - u nikogo takiej nie widziała - kazdy kogo znam ma lekko z odcieniem czerwonego brązu
choć fryzjerki widza u mnie cere naczynkową - po pracy to ja tylko oczy przekrwione mam i wciskają mi ciepłe tony a ja wole zimne

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
po kilku dniach buzia przyzwyczai sie do ance deremu i już nie szczypie.
Ja tez tak mam jak przez dłuższy czas nie stosuje
byc może kiedyś używałm bez przerwy z pięć lat rzędu a na dzien effeclar - chyba mialam wtedy skore słonia
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:29   #4899
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
ja też nawet opalam się na taka złota oliwkę (zebym nie wiem ile leżała na słoncu) - opaleniznę to mam niepowtarzalną - u nikogo takiej nie widziała - kazdy kogo znam ma lekko z odcieniem czerwonego brązu
choć fryzjerki widza u mnie cere naczynkową - po pracy to ja tylko oczy przekrwione mam i wciskają mi ciepłe tony a ja wole zimne
oliwkowa mówisz....
o ile sie nie mylę to nasza Małgosia też oliwka
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:30   #4900
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
owszem - moon jasniejszy, ale w zupełnie innej tonacji niż sun
niestety nie można patrzec tylko na poziom koloru, trzeba jeszcze w tonację trafić.
Ja z madary mam sun i używam głównie latem, na zimę za ciemna a jasniejszy moon niestety nie dla mnie pod wzgęldem kolorystyki


Sex Pistols - za zakupy!
jak doszedł do mnie MOON i posmarowałam na dłoni to sie przestraszylam że za różowy ale jak posmarowałam cienka warstwa ryjka to moja naturalna zółć sie przebiła i jest OK
bo teraz SUN za bardzo odróżnia sie od szyi i dekoldu (a ja nie toreluja granicy - roznicy)
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:33   #4901
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Co do amazona i serum Nu Fountain to ja zamawiałam razem z Anulą i oląolą i przy zakupie 3 sztuk doliczyli koszt przesyłki $13.99. Sera jeszcze nie dotarły - na razie minął tydzień od wysłania, więc jeszcze troszkę trzeba poczekać
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 19:34   #4902
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
oliwkowa mówisz....
o ile sie nie mylę to nasza Małgosia też oliwka
nie, nie oliwkowa
moja mama była oliwkowa i brunetka a ze tata blady rudy blondyn to im wyszłam zółta z niebieskimi oczami orzechowymi włosami (chyba) i ciemna oprawą oczu
a piegów nie mam i opalam sie bez zaczerwienienia na taki zielono-żółty kolor (no dziwny taki - taka oliwka ze straganu w grecji )

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2013-02-09 o 19:37
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:36   #4903
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Co do amazona i serum Nu Fountain to ja zamawiałam razem z Anulą i oląolą i przy zakupie 3 sztuk doliczyli koszt przesyłki $13.99. Sera jeszcze nie dotarły - na razie minął tydzień od wysłania, więc jeszcze troszkę trzeba poczekać
Chodzi o pakiet trzech sztuk, tak? Rozumiem, że koszt wysłania 1 sztuki z innej aukcji, to taki sam koszt i dlatego mniej opłacalny?

Zapisałam do wish listy jednak najpierw muszę zużyć to co mam, bo serum zdaje się jest robione na miejscu i ma tylko 2 czy 3 miesiące ważności. Mój mąż ma tam konto i pewno mi zrobi zakupy.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:41   #4904
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

a czy warto używac serum z wit. C na dzien - nie pojdzie ona w diabły tj. nie utleni sie ?
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:43   #4905
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Chodzi o pakiet trzech sztuk, tak? Rozumiem, że koszt wysłania 1 sztuki z innej aukcji, to taki sam koszt i dlatego mniej opłacalny?

Zapisałam do wish listy jednak najpierw muszę zużyć to co mam, bo serum zdaje się jest robione na miejscu i ma tylko 2 czy 3 miesiące ważności. Mój mąż ma tam konto i pewno mi zrobi zakupy.
Tak, chodzi o pakiet trzech sztuk, ale nie wiem niestety jaki jest koszt wysłania jednej sztuki, bo nie sprawdzałam tego. W pakiecie trzy sztuki kosztują prawie 40 dolców, a jak chcesz kupić jedną, to ona kosztuje prawie 20 dolców, więc w pakiecie masz 3 w cenie dwóch - tu przede wszystkim jest oszczędność
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:46   #4906
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
a czy warto używac serum z wit. C na dzien - nie pojdzie ona w diabły tj. nie utleni sie ?
Ja używałam tylko na dzień, chroni przed szkodliwym działaniem słońca, tzn wzmacnia skórę. Ja osobiście to zauważyłam, bo mam wrażliwy dekolt i zawsze mi się opala na czerwono, a potem skora się marszczy, przy tym serum dekolt mialam jak nastolatka, piękną złocistą opaleniznę. Oczywiście nie leżę plackiem na słońcu, opalam się mimochodem Jeśli o twarz chodzi, to nie będę pisać, bo wyszedłby elaborat, po prostu zerknij na recenzje w KWC
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:51   #4907
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Ale Dziewczyny byłam w Organique i donosze:
masło z kozim mlekiem i lyche tylko w opakowaniach 200g po 62 zeta (wiec kupowac na ALL)
cos tak babeczka mowila że jak sie kupi powyzej 2 szt. to 25% jest taniej
peelingi garden cos tam 200 ml po 62.90 (nawet tłuste i dziwne psychodeliczne kolory i zapachy tez)
peelingi fruits cos tam chyba 200 ml po 52.90 (konsystncja taka zelowata i dziwne psychodeliczne kolory i zapachy tez)
mi sie jeśli już to podobal peeling czekoladowy lub kawowy 200 ml za 65 zeta (tzn. zapach i konsystencja podobała - taka maziasta tłustawa sie - ale cen juz sie nie podobała)
Anula, jako peeling to savon noir plus kessa do ciała jest the best po co Ci takie ufo srufo?

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2013-02-09 o 19:54
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:52   #4908
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
nie, nie oliwkowa
moja mama była oliwkowa i brunetka a ze tata blady rudy blondyn to im wyszłam zółta z niebieskimi oczami orzechowymi włosami (chyba) i ciemna oprawą oczu
a piegów nie mam i opalam sie bez zaczerwienienia na taki zielono-żółty kolor (no dziwny taki - taka oliwka ze straganu w grecji )
a to ja ciapa źle zrozumiałam
niestety w moim przypadku najmniejsza nawet domieszka różu jest zakazana
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:55   #4909
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja używałam tylko na dzień, chroni przed szkodliwym działaniem słońca, tzn wzmacnia skórę. Ja osobiście to zauważyłam, bo mam wrażliwy dekolt i zawsze mi się opala na czerwono, a potem skora się marszczy, przy tym serum dekolt mialam jak nastolatka, piękną złocistą opaleniznę. Oczywiście nie leżę plackiem na słońcu, opalam się mimochodem Jeśli o twarz chodzi, to nie będę pisać, bo wyszedłby elaborat, po prostu zerknij na recenzje w KWC
i nie fotouczula cie??? bo ja lykam hormony i jestem fotoczula

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
a to ja ciapa źle zrozumiałam
niestety w moim przypadku najmniejsza nawet domieszka różu jest zakazana
no ja nawet w MOON zołta jakas jestem
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 19:57   #4910
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
i nie fotouczula cie??? bo ja lykam hormony i jestem fotoczula

Kasik, gdyby tak było, nie pisałabym peanów o tym kosmetyku. Witamina C nie jest fotouczulająca, wręcz odwrotnie, chroni przed uczuleniem na słońce. Jedynym ryzykiem może być uczulenie ale na samą witaminę.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 20:01   #4911
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Ale Dziewczyny byłam w Organique i donosze:
masło z kozim mlekiem i lyche tylko w opakowaniach 200g po 62 zeta (wiec kupowac na ALL)
cos tak babeczka mowila że jak sie kupi powyzej 2 szt. to 25% jest taniej
peelingi garden cos tam 200 ml po 62.90 (nawet tłuste i dziwne psychodeliczne kolory i zapachy tez)
peelingi fruits cos tam chyba 200 ml po 52.90 (konsystncja taka zelowata i dziwne psychodeliczne kolory i zapachy tez)
mi sie jeśli już to podobal peeling czekoladowy lub kawowy 200 ml za 65 zeta (tzn. zapach i konsystencja podobała - taka maziasta tłustawa sie - ale cen juz sie nie podobała)
Anula, jako peeling to savon noir plus kessa do ciała jest the best po co Ci takie ufo srufo?
dzięki Ci kochana wielkie!
a wiesz...... ja savon noir do twarzy używam mam kessę, ale jakoś tak... no nie wiem wisi sobie i czeka na lepsze czasy
a poza tym moja Młoda lubi peelingi cukrowe
Przespię się jeszcze z tematem - może znowu na kalinie kupię peeling?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 20:02   #4912
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

dotarlo moje NoaLab w koncu ukrecilam juz i bede wyczekiwac efektow
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 20:04   #4913
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

A czy któraś z Was używała tej formy witaminy C rozpuszczalnej w tłuszczach?
Na przykład tej formuły z mazideł OLEJEK DO TWARZY 10% WITAMINY C - TETRAIZOPALMITYNIAN ASKORBYLU?

I może się podzielić wrażeniami?

Ja jestem po wielu zużytych butlach Flavo C z BU ale bardziej świadoma składu jestem zmuszona pożegnać się z nim na zawsze, poszukuję jakiegoś fajnego zamiennika. NuFountain wygląda fajnie ale cena na amazonie to prawie 20$ za buteleczkę. A czasami i więcej plus przesyłka. Moja skóra nie jest bardzo wymagająca wolałabym coś bardziej dostępnego, tańszego ale tez prostego w składzie.

Może ktoś coś opowiedzieć o tej formie witaminy C? Jak się sprawuje. Albo rzucić inny pomysł na witaminę C w fajnej formie.
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 20:06   #4914
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kasik, gdyby tak było, nie pisałabym peanów o tym kosmetyku. Witamina C nie jest fotouczulająca, wręcz odwrotnie, chroni przed uczuleniem na słońce. Jedynym ryzykiem może być uczulenie ale na samą witaminę.
no wiem wiem
a dlaczego przy olejkach cytrusowych (nawet takich w kominku) przestrzegaja przed słońcem???
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 20:07   #4915
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Co do serum z wit.C NuFountain.
Sicilia je dokryła i to dzięki niej właśnie my tu na wątku się o nim dowiedziałyśmy
Dzięki jej pochwałom kilka dziewczyn z wątku je zakupiło i wszystkie zachwalają!

W skrócie - jak Sicilia coś chwali to trzeba brać
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 20:10   #4916
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dzięki Ci kochana wielkie!
a wiesz...... ja savon noir do twarzy używam mam kessę, ale jakoś tak... no nie wiem wisi sobie i czeka na lepsze czasy
a poza tym moja Młoda lubi peelingi cukrowe
Przespię się jeszcze z tematem - może znowu na kalinie kupię peeling?
wiesz mi by sie nie chciało tak tymi drobinkami miziać cała
a kessą to szuru buru orient express mam dwie to idzie na dwie rece (ale po każdym razie je potem szoruje szczoteczka i gotuje z recznikami)
jesli juz z Organique to upoluj dla Młodej na ALL czekoladowy lub kawowy mniam mniam

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2013-02-09 o 20:13
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 20:15   #4917
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez SexPistols Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was używała tej formy witaminy C rozpuszczalnej w tłuszczach?
Na przykład tej formuły z mazideł OLEJEK DO TWARZY 10% WITAMINY C - TETRAIZOPALMITYNIAN ASKORBYLU?

I może się podzielić wrażeniami?

Ja jestem po wielu zużytych butlach Flavo C z BU ale bardziej świadoma składu jestem zmuszona pożegnać się z nim na zawsze, poszukuję jakiegoś fajnego zamiennika. NuFountain wygląda fajnie ale cena na amazonie to prawie 20$ za buteleczkę. A czasami i więcej plus przesyłka. Moja skóra nie jest bardzo wymagająca wolałabym coś bardziej dostępnego, tańszego ale tez prostego w składzie.

Może ktoś coś opowiedzieć o tej formie witaminy C? Jak się sprawuje. Albo rzucić inny pomysł na witaminę C w fajnej formie.
oczywiście
przyjemna, aczkolwiek efekty nie są tak błyskotliwe i szybkie jak po serum 20%.

Ale mamy też prosty i tani patent na serum z wit.C wg pomysłu Kotwilki:
możesz kupic kwas askorbinowy na zsk (Kotwilka ma witC z iherba, ale testowałam z zsk i nie widziałam różnicy) i mieszać z wodą do injekcji z apteki - tania a bardzo skuteczna metoda
Ja mieszam 5 ml (jedną porcje wody do injekcji) z 1 - 1,2 ml witC i dodaje jeszcze pare kropelek HA. Takie serum trzeba zużyc w ciągu tygodnia przechowując w lodówce
Możesz sobie sama odbrać stężenie
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-02-09 o 20:20
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 20:28   #4918
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Polecam mydełko do ciałka tybetańskie z mlekiem z klaczy mongolskiej o zapachu różanym (a dokładniej różanych konfitur) (mój następca mydełka Alep Premium) taki tłuścioszek
Właśnie się nim dzięki Tobie zainteresowałam. Czy ono nadaje się też do mycia twarzy? Będzie dobre do skóry tłustej? Bo i tanie nie jest...

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
kwas mlekowy.
Kurcze, rzeczywiście jest w składzie (wyczytałam na stronie) i to na całkiem wysokiej pozycji. Dzieki kochana Przynajmniej poznałam pierwszy składnik który na 100% mnie uczula. Ale z drugiej strony, jak ten rumień zniknął, to nie zauważyłam, żeby ta reakcja znacząco pogorszyła stan skóry. Nie wyskoczyły żadne nowe niespodzianki, skóra była gładka. Czy to normalna reakcja?

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość

Fajne zakupy .
A gdzie to takie próbeczki dają?
To zamówienie popełniłam korzystając z Allegro, bo Pani miała wszystkie rzeczy których potrzebowałam i nie musiałam kupować w kilku sklepach

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
chwalę się



Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
A mnie coś ostatnio mleko egzotyczne kręci (nawet bardzo lubię pić te prosto od Kozy jeszcze ciepłe) co myslicie o tym kremiku (kwas mlekowy ma działanie wybielające a w małym stężeniu nie jest tak żrący jak np. w peelingu Phenome)
http://www.epona-cosmetics.pl/pl/pro...zaju-cery.html
No właśnie..czyli ten peeling nie tylko mi zrobil z twarzy buraka?


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
n
Jeśli ktoś lubi żel pod prysznic YR bio z malwą to radzę szybciutko się przelecieć po sklepach - jest wyprzedawany..... podobno go nie bedzie. Nabyłam go wczoraj za 4,90 chyba.
Ja lubię Dobrze, że mówisz.. Lubię te ich żele. Nawet te nie do końca naturalne. A co sądzicie o ich nowych szamponach? Napisane jest, że są bez parabenów i takich tam. Ja używam ich szamponu od dłuższego czasu bo mi się zapach podoba i pewnie skuszę się na jakąś nowość...

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
właśnie w ramach pielęgnacji naturalnej testuje dla Was tonik z mleka 3,2%
na jednym z forum wyczytałam że naszej koleżance wizażance zegarek wodoodporny wyżarło
no to mam nadzieję że mi wyżre te zaskórniki z brody
Odważna Trzymam kciuki. Ja już wiem, że bym się nie podjęła po przygodzie z Phenome...

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Jedna z moich dziewczyn wyskoczyła do rossa na małe zakupy - wróciła zadowlona, bo jakas promocja była, nakupiła za 60 zł dziwnych rzeczy. Pokazuje mi taka radosna...... ja spojrzałam i nic nie mówię. Ale że się dopytywałą to jej powiedziałam co za paskudztwa kupiła chwilę pogadałyśmy, poopowiadałam o kosmetykach naturalnych
Właśnie poleciała do rossa..... oddać zakupy
Ciekawe czy jej przyjmą
To się nazywa siła przebicia! Ja też w pracy wznoszę peany nad naturalnymi i jedna koleżanka już zakupiła sobie podstawow niezbędnik. W ilości siła!

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Zaczęły przychodzić moje "grzeszki". Jej a miałam oszczędzać. Na usprawiedliwienie dodam, że to małe uzupełnienie zapasów
Gratuluję zakupów!

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Dodaję swoje ostatnie zakupy P&R Dzisiaj przyszła do mnie paczka

Sex Pistols
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 20:31   #4919
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
wiesz mi by sie nie chciało tak tymi drobinkami miziać cała
a kessą to szuru buru orient express mam dwie to idzie na dwie rece (ale po każdym razie je potem szoruje szczoteczka i gotuje z recznikami)
jesli juz z Organique to upoluj dla Młodej na ALL czekoladowy lub kawowy mniam mniam
no widzisz - a mi się nie chce z rękawicą bawić
miałam z papają organic shop a teraz czaję sie na ichniejsze mango mam też ochote na rabarbar organique
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 20:34   #4920
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Ale mamy też prosty i tani patent na serum z wit.C wg pomysłu Kotwilki:
możesz kupic kwas askorbinowy na zsk (Kotwilka ma witC z iherba, ale testowałam z zsk i nie widziałam różnicy) i mieszać z wodą do injekcji z apteki - tania a bardzo skuteczna metoda
Ja mieszam 5 ml (jedną porcje wody do injekcji) z 1 - 1,2 ml witC i dodaje jeszcze pare kropelek HA. Takie serum trzeba zużyc w ciągu tygodnia przechowując w lodówce
Możesz sobie sama odbrać stężenie
Strasznie dziękuję, na 100% wypróbuję!

A ten 1 ml sproszkowanej witaminy to po prostu pełna 1 ml miarka (mam taka 1 ml łyżeczkę)? To jest proszek dlatego nie jestem dokładnie pewna tego przelicznika.

Edytowane przez SexPistols
Czas edycji: 2013-02-09 o 20:40
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.