Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 12:25   #4621
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Milena, bidulko Długo masz te plamy? Może przedawkowałaś spirulinę obecną w maseczce morskiej? Ja też mam czerwone plamy po spirulinie, kiedy ją za długo trzymam...

.
dostałam w aptece metronidazol..podobno dobry na takie "liszaje"..zobaczymy. .
Ja mam wrazenie ze zaczelo sie juz jak codziennie stosowalam mineraly...Niby nic nie powino sie stac ale czułam ze wytapia mi sie tłuszcz w strefie T a jednoczesnie miałam wrazenie ze te mineraly wyciagaja resztki wody ze skory..Z racji tego ze kocham algi zastosowalam spirulinke bo zalozylam ze nic nie moze sie stac a tu pogorszenie...
Ciekawe sa te czerwone plamy...nie wiesz przypadkiem dlaczego tak sie dzieje...?
Dzieki za wsparcie psychiczne...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 19:16   #4622
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilu, fajnie Cię znów widzieć

Milenko, myślę, że to podrażnienie - wrażliwa skóra często mocno reaguje na nadmiar substancji aktywnych, zwłaszcza że ostatnio, jak sama piszesz, zafundowałaś jej dawkę nowych wrażeń w postaci minerałów. Ale oczywiście na pewno nie wiadomo. Trzymaj się
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:43   #4623
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Pierwsze wrazenia na temat hydrolatu z drzewa cytrynowego: zapach bardziej intensywny niz hydrolatu cytrynowego, jak dla mnie taki bardziej chemiczny (przypomina mi to zapach srodkow czystosci, wiec nie bardzo mi pasuje), ale twarz odswiezona i zadowolona
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:28   #4624
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Magratko, a miałaś może serum lemon? Czy hydrolat z cytrynowego drzewka herbacianego pachnie podobnie do tego serum?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:35   #4625
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niestety nie mialam tego serum, wiec nie moge porownac
a sluzylo Ci to serum?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:36   #4626
capitalcity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Hej.Witam Was dziewczyny.Jestem nowa w tym temacie i calkiem zielona.Jesli chodzi o oleje to stosuje czasami olej z wiesiolka na twarz,dekolt i szyje.Poza tym tylko oliwke dla dzieci.Podziwiam Was.Czytalam topic,ale jest tak gigantyczny,ze nie sposob na raz przez niego przebrnac.Pisze,bo szukam informacji na temat oleju z krokosza.Czy sa tu jakies dziewczyny,ktore go nadal stosuja,lub stosowaly?Czy wam pomogl?Pozdrawiam Was serdecznie.
capitalcity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 17:51   #4627
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witam!

I ja dołączam do wątku... Opuściłam się trochę w biochemii i nie mogę nadążyć za nowościami

Mam cerę tłustą, problemową.
Kwaszę się, filtruję, piję dużo ziół, ostawiałam hormony i mam wrażenie, że cera mi fiksuje

Potrzebuję czegoś do nawilżania. Zamówienie złożę na Mazidłach z przyzwyczajenia.

Zamówię:
- kwas hialuronowy w żelu
- hydrolat neroli
- olej jojoba
- olej tamanu

Czy to dobry zestaw? Może coś jeszcze, żeby się nawilżać?


Aaa i posiadam kwas hialuronowy małocząsteczkowy i ja nie wiem zbytnio jak go wykorzystywać Proszę o radę.

Który hydrolat jest jeszcze dobry dla tłuściochów? Mam zieloną herbatę, oczar i różę, ale nie przypadły mi do gustu...
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 18:24   #4628
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez capitalcity Pokaż wiadomość
Hej.Witam Was dziewczyny.Jestem nowa w tym temacie i calkiem zielona.Jesli chodzi o oleje to stosuje czasami olej z wiesiolka na twarz,dekolt i szyje.Poza tym tylko oliwke dla dzieci.Podziwiam Was.Czytalam topic,ale jest tak gigantyczny,ze nie sposob na raz przez niego przebrnac.Pisze,bo szukam informacji na temat oleju z krokosza.Czy sa tu jakies dziewczyny,ktore go nadal stosuja,lub stosowaly?Czy wam pomogl?Pozdrawiam Was serdecznie.
olej z krokosza to ten od depilacji? miałam go, wieki temu, coś mi się kojarzy. Miał rzekomo niszczyć mieszki włosowe (czy jakoś tak) że po jakimś czasie włosy miały na zawsze znikać... taaaa
[być moze pomyliłam nazwy i chodzi o coś innego ]

skoro szukasz o nim informacji to przeszukaj wątki o depilacji
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-02-17 o 18:25
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 19:43   #4629
capitalcity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Smile Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
olej z krokosza to ten od depilacji? miałam go, wieki temu, coś mi się kojarzy. Miał rzekomo niszczyć mieszki włosowe (czy jakoś tak) że po jakimś czasie włosy miały na zawsze znikać... taaaa
[być moze pomyliłam nazwy i chodzi o coś innego ]

skoro szukasz o nim informacji to przeszukaj wątki o depilacji
Dokladnie ten sam.Szkoda,ze nie dziala.Ja go stosuje od 1 m-ca i wydaje mi sie,ze troche pomaga.Szukam info od dziewczyn,ktore go stosowaly,bo chcialam sie dowiedziec czy efekt depilacyjny jest trwaly.A ty go dlugo stosowalas?Tak jak pisze minimum 8m-cy,czy krocej?Szukalam o nim info,ale trop sie urywa,nikt nie pisze czy zakonczyl kuracje i czy pomoglo.Dzieki za odpowiedz
capitalcity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 19:53   #4630
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna hydrolat z drzewka herbacianego pachnie identycznie jak serum Lemon..a nawet jeszcze intensywniej i soczyściej-mam goi ..jaśminbooski!
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 20:15   #4631
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Magratko, miałam (właściwie jeszcze mam resztkę) starego serum lemon, takiego bez oczaru, po prostu na oleju słonecznikowym (nowy jest na maceracie oczarowym... i w innej cenie ). Mogę z czystym sumieniem reklamować to serum - moja entuzjastyczna recenzja jest na BKWC. Naprawdę działa na wypryski i rozjaśnia skórę. A zapach

Capitalicity, witaj wśród olejmomaniaczek Jaką oliwkę stosujesz? Patrz uwaznie na skład, bo większość popularnych oliwek dla dzieci to prawie sama parafina i prawie zero naturalnych olejów Co do krokosza, to stosowałam go w celach depilacyjnych jakiś czas temu. Wmasowałam w nogi całą butelkę 250 ml i nawet zdawało mi się, że działał, ale to chyba była sugestia. Naprawdę zadziałał telocapil z Mazideł. Ale jako olej do ciała krokoszka bardzo polecam - szybko się wchłania.

Annaluka, cera zwykle chyba wariuje po odstawieniu hormonów. Trzeba to przetrwać, innej rady nie ma. Skompletowałaś dobry zestaw, ale jeśli zależy Ci na nawilżeniu, poleciłabym jeszcze olej z róży piżmowej. Dziewczyny chwaliły też żurawinę, ale ja jeszcze jej nie próbowałam. Dla tłuścioszków fajna jest czarna malina - droga, ale warto się skusić. Co do małocząsteczkowego HA, to najprościej dodać go do wielkocząsteczkowego - proporcje masz na Mazidłach. Natomiast doskonały hydrolat do tłustej cery już wybrałaś - to neroli. Ja lubię też geranium, ale nie wiem, jak znosisz ten zapach...

Narnijko, dziękuję za wieści
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-02-17 o 20:18
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 21:41   #4632
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Annaluka, cera zwykle chyba wariuje po odstawieniu hormonów. Trzeba to przetrwać, innej rady nie ma. Skompletowałaś dobry zestaw, ale jeśli zależy Ci na nawilżeniu, poleciłabym jeszcze olej z róży piżmowej. Dziewczyny chwaliły też żurawinę, ale ja jeszcze jej nie próbowałam. Dla tłuścioszków fajna jest czarna malina - droga, ale warto się skusić. Co do małocząsteczkowego HA, to najprościej dodać go do wielkocząsteczkowego - proporcje masz na Mazidłach. Natomiast doskonały hydrolat do tłustej cery już wybrałaś - to neroli. Ja lubię też geranium, ale nie wiem, jak znosisz ten zapach...
Dziękuję Ci serdecznie
Chylę czoła przed Twoją wiedzą

A jak pachnie geranium, bo nie miałam przyjemności?
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 22:15   #4633
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
A jak pachnie geranium, bo nie miałam przyjemności?
Pachnie dokładnie tak samo jak roślina, z której jest pozyskiwany hydrolat - to taka pelargoniowata roślina, którą w czasach mojego dzieciństwa niemal każdy miał na parapecie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pelargonium_graveolens
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 22:23   #4634
capitalcity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Magratko, miałam (właściwie jeszcze mam resztkę) starego serum lemon, takiego bez oczaru, po prostu na oleju słonecznikowym (nowy jest na maceracie oczarowym... i w innej cenie ). Mogę z czystym sumieniem reklamować to serum - moja entuzjastyczna recenzja jest na BKWC. Naprawdę działa na wypryski i rozjaśnia skórę. A zapach

Capitalicity, witaj wśród olejmomaniaczek Jaką oliwkę stosujesz? Patrz uwaznie na skład, bo większość popularnych oliwek dla dzieci to prawie sama parafina i prawie zero naturalnych olejów Co do krokosza, to stosowałam go w celach depilacyjnych jakiś czas temu. Wmasowałam w nogi całą butelkę 250 ml i nawet zdawało mi się, że działał, ale to chyba była sugestia. Naprawdę zadziałał telocapil z Mazideł. Ale jako olej do ciała krokoszka bardzo polecam - szybko się wchłania.

Annaluka, cera zwykle chyba wariuje po odstawieniu hormonów. Trzeba to przetrwać, innej rady nie ma. Skompletowałaś dobry zestaw, ale jeśli zależy Ci na nawilżeniu, poleciłabym jeszcze olej z róży piżmowej. Dziewczyny chwaliły też żurawinę, ale ja jeszcze jej nie próbowałam. Dla tłuścioszków fajna jest czarna malina - droga, ale warto się skusić. Co do małocząsteczkowego HA, to najprościej dodać go do wielkocząsteczkowego - proporcje masz na Mazidłach. Natomiast doskonały hydrolat do tłustej cery już wybrałaś - to neroli. Ja lubię też geranium, ale nie wiem, jak znosisz ten zapach...

Narnijko, dziękuję za wieści
Bardzo,ale to bardzo dziekuje.Co do krokosza,na razie bede smarowac.Jak zakoncze kuracje od razu kupuje telocapil.Co do oliwki,to mialas racje.Ja zazwyczaj uzywam Johnason's Baby.Faktycznie zawiera prafine.Musze przeczytac caly topik,zeby miec choc blade pojecie.Ale temat jest super.Przylaczam sie do wypowiedzi Annulki i chyle glowe przed twa wiedza.Jestescie naprawde wielkie.
capitalcity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 22:29   #4635
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Pachnie dokładnie tak samo jak roślina, z której jest pozyskiwany hydrolat - to taka pelargoniowata roślina, którą w czasach mojego dzieciństwa niemal każdy miał na parapecie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pelargonium_graveolens
Właśnie miałam napisać, że jak pelargonie u babci na parapecie, trzeba potrzeć włochatego listka palcem i od razu czuć zapach, takie listki babcia wkładała do ucha, gdy bolało. Ja uwiebilam zapach geranium.

Niezamienna to za taką poprzednią odpowiedź.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 09:14   #4636
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Annaluko, Capitalcity, nie przesadzajcie z tym chyleniem czół

Capitalcity, jeśli lubisz oliwki do ciała, to polecam te oparte na naturalnych olejach roślinnych: Hipp (ma co prawda oleje rafinowane, ale jednak oleje...) lub Babydream z Rossmana. Ale i tak do ciała najlepiej kupić ćwierć litra jakiegoś zimnotłoczonego oleju w zielarni albo i w sklepie spożywczym

Mrs.Doubtfire, dzięki Wpadaj częściej, jeśli możesz - brakuje Cię wśród Olejomaniaczek.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-02-18 o 16:58
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 11:42   #4637
capitalcity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Annaluko, Capitalicity, nie przesadzajcie z tym chyleniem czół

Capitalicity, jeśli lubisz oliwki do ciała, to polecam te oparte na naturalnych olejach roślinnych: Hipp (ma co prawda oleje rafinowane, ale jednak oleje...) lub Babydream z Rossmana. Ale i tak do ciała najlepiej kupić ćwierć litra jakiegoś zimnotłoczonego oleju w zielarni albo i w sklepie spożywczym

Mrs.Doubtfire, dzięki Wpadaj częściej, jeśli możesz - brakuje Cię wśród Olejomaniaczek.
Niezmienna to nie tak,ze bardzo lubie oliwke,tylko z czasem zauwazylam,ze lepiej mi sluzy niz jakikolwiek balsam.Dlatego zaczelam stosowac.Jednak teraz zamierzam tez stosowac inne oleje roslinne.Jak myslisz,mozna je dolewac do oliwki?Aha i co sadzisz o oliwce aloesowej Johnson's baby?Jest lepsza od tej zwyklej?Ja poki co mam na razie dostep tylko do oliwek.Dobrze,ze chociaz sama wpadlam na genialny pomysl posmarowania sie wiesiolkiem.Pozdraw iam Cie serdecznie
capitalcity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 12:18   #4638
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Pachnie dokładnie tak samo jak roślina, z której jest pozyskiwany hydrolat - to taka pelargoniowata roślina, którą w czasach mojego dzieciństwa niemal każdy miał na parapecie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pelargonium_graveolens
Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Właśnie miałam napisać, że jak pelargonie u babci na parapecie, trzeba potrzeć włochatego listka palcem i od razu czuć zapach, takie listki babcia wkładała do ucha, gdy bolało. Ja uwiebilam zapach geranium.
Dzięki! To już wiem o to za zapach i niestety nie dla mnie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Annaluko, Capitalicity, nie przesadzajcie z tym chyleniem czół



Ja poleam też oliwkę Hipp. Moja facjata ją bardzo lubi
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 13:47   #4639
capitalcity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Smile Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezmienna_juz_na_nic ,tak sobie teraz pomyslalam,ze zanim zaopatrze sie w te naturalne cuda,moze moglabym wzbogacic oliwke oliwa z oliwek.Co o tym sadzisz?.Nie bedzie za tlusto?
capitalcity jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 16:56   #4640
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Capitalcity, o oliwkach Johnsona mam generalnie bardzo złe zdanie, bo to w zasadzie sama parafina i syntetyczne aromaty, ale ja od jakiegoś czasu jestem naturalką, więc mogę mieć (i na pewno mam) przegięcie w stronę organiczną Oliwki aloesowej nie znam, ale nie sadzę, by była inna niż wymienione na KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty
Na Twoim miejscu smarowałabym się oliwą z oliwek (ma świetne własności pielęgnacyjne) albo innym olejem roślinnym. Na mokrą skórę, dobrze wmasowany i użyty w rozsądnej ilości, powinien być ok. Natomiast jeśli Johnson Ci służy i lubisz go, to nie przejmuj się zdaniem ortodoksyjnej naturalki
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-02-18 o 16:58
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 17:18   #4641
capitalcity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziekuje Ci serdecznie.Ach i bardzo przepraszam,jak pisalam twoj pseudonom to nieswiadomie zjadlam jedna literke
capitalcity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 18:41   #4642
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez capitalcity Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci serdecznie.Ach i bardzo przepraszam,jak pisalam twoj pseudonom to nieswiadomie zjadlam jedna literke
Ja Ci dodałam jedną (już poprawiłam ), więc jesteśmy kwita Miłego olejowania
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 18:42   #4643
capitalcity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 24
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Annaluka,Tobie rowniez dziekuje,bede pamietala zanim siegne po jakas oliwke
capitalcity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:30   #4644
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
Niezamienna hydrolat z drzewka herbacianego pachnie identycznie jak serum Lemon..a nawet jeszcze intensywniej i soczyściej-mam goi ..jaśminbooski!
Zła kobieto Tym postem sprowokowałaś mnie do popełnienia zamówienia na BU (swoją drogą dawno już tam nic nie zamawiałam ). Oprócz drzewa cytrynowego wzięłam jeszcze kocankę (po prostu boska - najlepszy hydrolat jaki miałam przyjemność stosować), rozmaryn i różę z Damaszku. No i kobaltową buteleczkę, którą nie wiem do czego wykorzystam, ale nie mogłam się oprzeć Poprosiłam też o próbkę monoi, mam nadzieję, że dołączą, bo ciekawa zapachu i działania jestem
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 21:43   #4645
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

dziewczyny,ja jakas slepawa jestem...napiszcie gdzie mozna kupic olejek eteryczny: rozmarynowy i geraniowy bo w sklepach dostrzeglam tylko cytrynowy,pomaranczowy itp...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 22:22   #4646
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mileno, duży wybór olejków eterycznych Polleny jest w drogerii Forte Farma na Świętokrzyskiej naprzeciwko Ministerstwa Finansów, a także w Zielarni na Rakowieckiej (przy Pl. Unii Lubelskiej). Olejki Polleny widziałam też w aptece przy Rondzie ONZ (też na Świętokrzyskiej, tuż przy przystanku w stronę centrum). Olejki Avicenny w dużym wyborze są chyba w zachwalanej wielokrotnie zielarni przy Złotej, na tyłach Domów Centrum, a także w stoisku zielarskim w Hali Banacha.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 22:40   #4647
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ech, Baby! zajrzalam na moment (ostatnio caly moj wolny czas pochlaniaja mineralki, wybaczcie...) i juz poczulam nieposkromiona zadze posiadania hydrolatu jasminowego..
U mnie "olejowo" bez zmian, po podraznieniu PHA jade tylko na olejach (tamanu, macerat z zielonej herbaty, opuncja), popelnilam nawet zdrade na rzecz calmy, a na swoje usprawiedliwienie dodalam do niej troche hydrolatu, NMF i zielonej herbaty. Musze powiedziec, ze sprawuje sie niezle Sciskam Was!
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 23:05   #4648
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja równieź wpadam przelotem, a chcę pochwalić działanie toniku depigmentacyjnego wg przepisu ZSK (być moźe ma ode mnie gdzieś tu pean, ale tego nigdy dość ). Ostatnio mam mało czasu, pielęgnacja minimalistyczna, ale tonik stosuję wieczorami (a na to olej z q10 i HA) - rano po toniku twarz jest gładka i lepiej wchłania wszystko co na nią zapodam, filtr jakoś lepiej wygląda... robiłam testy po nocy z tonikiem i bez (reszta pielęgnacji bez zmian) - i to tonik jest sprawcą.

Hydrolatem z cytrynowego drzewka herbacianego mnie nie skusicie, miałam serum lemon i końcówkę musiałam wylać bo tak dokuczał mi zapach (początkowo go lubiłam, potem był dla mnie nieznośny). Ale jaśmin... koniecznie

Pranie, a widziałaś nową kolekcję cleo panache? To dopiero pokusa!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 23:20   #4649
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Ech, Baby! zajrzalam na moment (ostatnio caly moj wolny czas pochlaniaja mineralki, wybaczcie...) i juz poczulam nieposkromiona zadze posiadania hydrolatu jasminowego..
U mnie "olejowo" bez zmian, po podraznieniu PHA jade tylko na olejach (tamanu, macerat z zielonej herbaty, opuncja), popelnilam nawet zdrade na rzecz calmy, a na swoje usprawiedliwienie dodalam do niej troche hydrolatu, NMF i zielonej herbaty. Musze powiedziec, ze sprawuje sie niezle Sciskam Was!
A ja po nartach mam tak wysuszona skore, ze po raz pierwszy od wrzesnia smaruje twarz kremem, w dodatku dwa razy dziennie Ale na swoje usprawiedliwienie dodam, ze Lilliputzem truskawkowym Rossmanna zmieszanym z kwasem hialuronowym, oraz moja mieszanka olejowa (olej sojowy, rozany, Q10 i skwalan)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość

Pranie, a widziałaś nową kolekcję cleo panache? To dopiero pokusa!
A nowe Maskaradki

Bedziecie na zlocie? Ja juz potwierdzilam
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 23:25   #4650
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A nowe Maskaradki

Bedziecie na zlocie? Ja juz potwierdzilam
Ja jestem G+, maskaradki dla mnie nie istnieją a zlotu nie mogę sobie zaplanować, taką mam pracę, że nie znam dnia ani godziny... na jakiej dacie stanęło?


PS przepraszam wszystkich za off top, który wywolałam
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.