Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-01, 13:07   #3601
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[QUOTE=enn_;46695935]Probujesz mi powiedziec, ze porzadna firma wypuszcza na rynek podklad, ktorego wlasciwosci zalezne sa od koloru?
Czy mozesz, prosze, podac przyklady? Absolutnie nigdy nie spotkalam sie z taka roznica, niejednokrotnie mialam natomiast do czynienia z jasnymi, dosc mocno, lub bardzo mocno, kryjacymi podkladami.
Jestem swiadoma, ze jakies drobne roznice moga sie pewnie pojawic, ale naprawde nie rozumiem skad wzielas to, ze jasny podklad nie pokryje zaczerwienien, bo nie i juz? Argument, ze ma mniej pigmentu jest niedorzeczny dopoki go nie poprzesz jakims przykladem, czemu jasny podklad mialby miec mniej pigmentu od innych podkladow z tej samej linii, ale korektory juz sa inna bajka?

...
może tak to ujme: łatwiej jest ukryć niedoskonałość na ciemniejszym tle,niż na białej kartce..i podobnie jest ze skórą,sama mam b.jasną cere z bardzo reaktywnymi naczynkami i jest mi to o wiele trudniej ukryć optycznie,niż mojej siostrze z kolorytem na poziomie 220 revlona....
I obojętnie z jaką serią podkładów mam do czynienia<zawodowo> zauważam taką prawidłowość...żeby wymienić pierwsze z brzegu,najczęściej używane ...EL Double Wear Lite,bardzo różnią się kryciem o.5 i 2 np. Loreal TrueMatch,Burżujek HMix,nawet MAP uważany z mega kryjący...no i mój ostatni zakup,długo wyczekiwany HOURGLASS...kolor Porcelain prawie lekko jedynie ujednolica...miałam próbki pozostałych 3 kolorów-kryją b.dobrze....Nars np.mi niczego nie przykrywa ......żeby nie było,niczego nikomu nie wmawiam,poprostu są takie moje doświadczenia w pracy z różnymi cerami i kolorytami...jako posiadaczka jasnej karnacji,pewnie nie masz za dużego doświadczenia w pracy z ciemniejszą kolorówką...dlatego nie widzisz różnicy w efekcie... Barwiki w korektorach są o wiele mocniej skoncentrowane niż w podkładach,stąd lepsze krycie nawet przy jasnych kolorach....co nie znaczy,że i tak ważnym elementem jest dobranie tonacji tego korektora do konkretnego problemu jaki chcemy zatuszować.

Odnosze się tu szczególnie do problemu tuszowania zaczerwień i naczynek..przy ciemniejszych karnacjach łatwiej je skorygować odpowiednią tonacją,bardziej zółtym tonem czy zielonkawą bazą...przy b.jasnej karnacji często te korygujące tony wybijaja się nienaturalnie,zwłaszcza przy chłodnej karnacji.

ps....a ta Pani z filmiku oprócz zacienien przy oczach ma naprawdę b.ładną cere,jej Nars wystarczy.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2014-06-01 o 17:59
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-01, 13:30   #3602
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
może tak to ujme: łatwiej jest ukryć niedoskonałość na ciemniejszym tle,niż na białej kartce..i podobnie jest ze skórą,sama mam b.jasną cere z bardzo reaktywnymi naczynkami i jest mi to o wiele trudniej ukryć optycznie,niż mojej siostrze kolorytem na poziomie 220 revlona....
I obojętnie z jaką serią podkładów mam do czynienia<zawodowo> zauważam taką prawidłowość...Nars np.mi niczego nie przykrywa.
Zgadzam się. Ja mam taką sytuację z MAC studio fix. Mam zaczerwienioną strefę przy nosie i brodę. NC15 dobrze kryje te zaczerwienienia, ale sam w sobie jest ciut za ciemny. Mam też NW10, poziom jasności bardzo dobry, ale prześwitują mi przez niego czerwone tony w strefie przynosowej i na brodzie, a policzki są ok i w ogóle się nie odcinają od szyi.
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-02, 14:23   #3603
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

...
a jeszcze apropos tego nieszczęsnego Hourglass i filmików...przetrząsnełam cały internet w poszukiwaniu recenzji tego matującego podkładu<bo ich pudry Ambientlight-powaliły mnie na kolana>no i cóż... recenzje i testy''na żywo'' bardzo mnie zmyliły...na filmikach faktycznie ukazane było mega krycie nawet dużych zmian trądzikowych,naczynek itd...a w realu............ Zawsze przed kamerą wszystko wygląda lepiej,jest nieco rozmyte,jeśli kamera ma dobrze ustawione parametry+dobre oświetlenie to juz w ogóle bajka.... podobnie było z testami Laury Mercier,dobrze,że udało mi się upolowac najpierw próbki.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-02, 16:02   #3604
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Ale ten True Match to chyba nie jest to co można kupić u nas w drogeriach? Bo moje W1 było żółte i ciemne.
Tak, to jest ten z drogerii amerykańskich.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
a jeszcze apropos tego nieszczęsnego Hourglass i filmików...przetrząsnełam cały internet w poszukiwaniu recenzji tego matującego podkładu<bo ich pudry Ambientlight-powaliły mnie na kolana>no i cóż... recenzje i testy''na żywo'' bardzo mnie zmyliły...na filmikach faktycznie ukazane było mega krycie nawet dużych zmian trądzikowych,naczynek itd...a w realu............ Zawsze przed kamerą wszystko wygląda lepiej,jest nieco rozmyte,jeśli kamera ma dobrze ustawione parametry+dobre oświetlenie to juz w ogóle bajka.... podobnie było z testami Laury Mercier,dobrze,że udało mi się upolowac najpierw próbki.
Tutaj się zgodzę. Osławiony MAP okazał się u mnie ledwo wyrównywać koloryt, tak samo True Match (widziałam filmik na youtube gdzie dziewczyna przykryła nim świeże ślady po trądziku, mocno czerwone). Zresztą mocne krycie dla jednego może być słabym kryciem dla kogoś innego, ot co.
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-02, 18:17   #3605
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Recenzja NARSa Sheer Glow ze zdjeciami przed i po:
http://www.lebeautygirl.com/2014/05/...er-review.html
Fajny efekt, ale dziewczyna ma ładną cerę, więc nie miała czego przykryć.


Ja czekam na swoje próbki, liczę, że do piątku dotrą.
Ktoś tu wspomniał, że Siberia jest jeszcze jaśniejsza od tego amerykańskiego True Match W1...teraz po tym swatchu boję się, że będzie za jasna... Na szczęście będę miała też Gobi w mniejszej ilości, ale zawsze coś.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość

...
może tak to ujme: łatwiej jest ukryć niedoskonałość na ciemniejszym tle,niż na białej kartce..i podobnie jest ze skórą,sama mam b.jasną cere z bardzo reaktywnymi naczynkami i jest mi to o wiele trudniej ukryć optycznie,niż mojej siostrze z kolorytem na poziomie 220 revlona....
I obojętnie z jaką serią podkładów mam do czynienia<zawodowo> zauważam taką prawidłowość...żeby wymienić pierwsze z brzegu,najczęściej używane ...EL Double Wear Lite,bardzo różnią się kryciem o.5 i 2 np. Loreal TrueMatch,Burżujek HMix,nawet MAP uważany z mega kryjący...no i mój ostatni zakup,długo wyczekiwany HOURGLASS...kolor Porcelain prawie lekko jedynie ujednolica...miałam próbki pozostałych 3 kolorów-kryją b.dobrze....Nars np.mi niczego nie przykrywa ......żeby nie było,niczego nikomu nie wmawiam,poprostu są takie moje doświadczenia w pracy z różnymi cerami i kolorytami...jako posiadaczka jasnej karnacji,pewnie nie masz za dużego doświadczenia w pracy z ciemniejszą kolorówką...dlatego nie widzisz różnicy w efekcie... Barwiki w korektorach są o wiele mocniej skoncentrowane niż w podkładach,stąd lepsze krycie nawet przy jasnych kolorach....co nie znaczy,że i tak ważnym elementem jest dobranie tonacji tego korektora do konkretnego problemu jaki chcemy zatuszować.

Odnosze się tu szczególnie do problemu tuszowania zaczerwień i naczynek..przy ciemniejszych karnacjach łatwiej je skorygować odpowiednią tonacją,bardziej zółtym tonem czy zielonkawą bazą...przy b.jasnej karnacji często te korygujące tony wybijaja się nienaturalnie,zwłaszcza przy chłodnej karnacji.

ps....a ta Pani z filmiku oprócz zacienien przy oczach ma naprawdę b.ładną cere,jej Nars wystarczy.

Zgadzam się z pogrubionymi.


Jeszcze mam wrażenie, że np osoby z ciemniejszą karnacją łatwiej dobiorą podkład, bo jakoś lepiej się on wtopi w nią, dostosuje. A jasna jak ma podkład w złej tonacji, to od razu widać to .



Zmieniając temat:
Nie testowałam jeszcze tego PhotoReady, bo zwykle się spieszyłam malując i nie mogłam pozwolić, bym musiała zmazywać podkład i na nowo. Do tego nie mam jeszcze płynnego korektora i obawiałam się nakładać sypki na płynny podkład.

Czy z korektorów polecacie z Loreala True Match? Taki z aplikatorem z gąbki. Wcześniej chciałam kupić HM Bourjois, ale po wtopie z podkładem już go odrzuciłam.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-02, 18:30   #3606
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Zmieniając temat:
Nie testowałam jeszcze tego PhotoReady, bo zwykle się spieszyłam malując i nie mogłam pozwolić, bym musiała zmazywać podkład i na nowo. Do tego nie mam jeszcze płynnego korektora i obawiałam się nakładać sypki na płynny podkład.

Czy z korektorów polecacie z Loreala True Match? Taki z aplikatorem z gąbki. Wcześniej chciałam kupić HM Bourjois, ale po wtopie z podkładem już go odrzuciłam.[/QUOTE]
....
całkiem fajny ten korektor z Loreala,z drogeryjnych nie spotkałam lepszego.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 02:04   #3607
Jasna Mleczna Karnacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 30
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Polecam sprobowac podklad ANNEMARIE BORLIND bardzo fajny.
Jasna Mleczna Karnacja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-03, 15:13   #3608
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość


....
całkiem fajny ten korektor z Loreala,z drogeryjnych nie spotkałam lepszego.

Dzięki, zainteresuję się nim, jak już wszystko ogarnę z podkładami.


Dostałam dziś moje próbki Narsa. Spróbowałam najpierw na dłoni, co by rozeznać się w odcieniach. Na dłoni wydawało się, że Siberia byłaby dobra, ale mam jaśniejsze dłonie od twarzy. Na twarzy Gobi lepiej pasuje kolorystycznie. Do tego jak się odrobinkę przyciemnię, to powinno być idealnie. Siberia mogłaby być ok, gdybym tego nie robiła.

Póki co sprawdziłam tylko na skrawku policzka (małą linię roztarłam). Muszę teraz doprowadzić twarz do porządku, bo ciągle mam jakieś suchości, a po minerałach to jeszcze spotęgowane jest i nie daję sobie rady w kilku miejscach :/. Po tym co widzę, suchości Nars by podkreślił dość mocno (ale mało który podkład tego nie robi...chyba tylko kremy koloryzujące).

Do tego żałuję, że kupiłam sobie jajko do podkładu (to było jakiś czas temu, kiedy kupiłam Bourjois HM), zamiast pędzla do podkładu. Niestety ten często używany przez osoby z sieci (RT Buffing Brush) jest do kupienia tylko w komplecie...Będę więc musiała szukać jakiegoś zamiennika. Jeśli chodzi o jajko to boję się, że w kontakcie z wodą podkłady mogą zmieniać jakoś kolor...Czy moje obawy są słuszne? Gdzieś o tym usłyszałam. Z drugiej strony chciałam odpocząc od pędzli, ale cóż...

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Jasna Mleczna Karnacja Pokaż wiadomość
Polecam sprobowac podklad ANNEMARIE BORLIND bardzo fajny.

Nie wiem jak podkład, ale miałam kiedyś próbkę kremu tej marki i był straaasznie perfumowany
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 15:14   #3609
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;46733569]Dzięki, zainteresuję się nim, jak już wszystko ogarnę z podkładami.


Dostałam dziś moje próbki Narsa. Spróbowałam najpierw na dłoni, co by rozeznać się w odcieniach. Na dłoni wydawało się, że Siberia byłaby dobra, ale mam jaśniejsze dłonie od twarzy. Na twarzy Gobi lepiej pasuje kolorystycznie. Do tego jak się odrobinkę przyciemnię, to powinno być idealnie. Siberia mogłaby być ok, gdybym tego nie robiła.

Póki co sprawdziłam tylko na skrawku policzka (małą linię roztarłam). Muszę teraz doprowadzić twarz do porządku, bo ciągle mam jakieś suchości, a po minerałach to jeszcze spotęgowane jest i nie daję sobie rady w kilku miejscach :/. Po tym co widzę, suchości Nars by podkreślił dość mocno (ale mało który podkład tego nie robi...chyba tylko kremy koloryzujące).

Do tego żałuję, że kupiłam sobie jajko do podkładu (to było jakiś czas temu, kiedy kupiłam Bourjois HM), zamiast pędzla do podkładu. Niestety ten często używany przez osoby z sieci (RT Buffing Brush) jest do kupienia tylko w komplecie...Będę więc musiała szukać jakiegoś zamiennika. Jeśli chodzi o jajko to boję się, że w kontakcie z wodą podkłady mogą zmieniać jakoś kolor...Czy moje obawy są słuszne? Gdzieś o tym usłyszałam. Z drugiej strony chciałam odpocząc od pędzli, ale cóż...[/QUOTE]
...
jak dla mnie,nie ma nic lepszego od jaja...zwłaszcza jak masz problem z suchością bufowanie pędzlem jeszcze bardziej to podkreśli bo dochodzi wtedy do mikrozłuszczania naskórka..... nic się podkładom nie dzieje złego w kontakcie z wilgotną gąbką...absolutnie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 15:22   #3610
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;46733569]
Do tego żałuję, że kupiłam sobie jajko do podkładu (to było jakiś czas temu, kiedy kupiłam Bourjois HM), zamiast pędzla do podkładu. Niestety ten często używany przez osoby z sieci (RT Buffing Brush) jest do kupienia tylko w komplecie...Będę więc musiała szukać jakiegoś zamiennika. Jeśli chodzi o jajko to boję się, że w kontakcie z wodą podkłady mogą zmieniać jakoś kolor...Czy moje obawy są słuszne? Gdzieś o tym usłyszałam. Z drugiej strony chciałam odpocząc od pędzli, ale cóż...

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------




Nie wiem jak podkład, ale miałam kiedyś próbkę kremu tej marki i był straaasznie perfumowany[/QUOTE]


buffing brush jest bardzo podobny do expert face brush który juz jest sprzedawany solo.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
jak dla mnie,nie ma nic lepszego od jaja...zwłaszcza jak masz problem z suchością bufowanie pędzlem jeszcze bardziej to podkreśli bo dochodzi wtedy do mikrozłuszczania naskórka..... nic się podkładom nie dzieje złego w kontakcie z wilgotną gąbką...absolutnie.

niezgodzę się, wszystko zalezy od podkłądu, jedne będą lepiej zachowywać sie z gąbką inne będą lepiej współgrały z pędzlem.

bardzo lejące podkłady z gąbką się nie sprawdzają wg mnie.
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 21:29   #3611
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
buffing brush jest bardzo podobny do expert face brush który juz jest sprzedawany solo.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------




niezgodzę się, wszystko zalezy od podkłądu, jedne będą lepiej zachowywać sie z gąbką inne będą lepiej współgrały z pędzlem.

bardzo lejące podkłady z gąbką się nie sprawdzają wg mnie.
.....
mi się sprawdzają,wszystko kwestia osobistej wygody...
jedynie podkłady w formie musów nie nadają się do nakładania jajem
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-03, 21:49   #3612
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja mam nieoryginalne jajo i jest takie twarde, że do niczego się nie nadaje. Albo trafił mi się felerny egzemplarz, albo ja się nie umiem obsługiwać.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 21:59   #3613
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja mam nieoryginalne jajo i jest takie twarde, że do niczego się nie nadaje. Albo trafił mi się felerny egzemplarz, albo ja się nie umiem obsługiwać.
...
możliwe,że trafiłas na jajo kiepskiej jakości,nie wystarczy tylko,żeby gąbka była w kształcie jajka,ale przede wszystkim musi być z odpowiedniego materiału..... generalnie najlepszym odpowiednikiem BBlendera jak dla mnie są niemieckie jaja z firmy Ebellin.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 22:11   #3614
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja mam nieoryginalne jajo i jest takie twarde, że do niczego się nie nadaje. Albo trafił mi się felerny egzemplarz, albo ja się nie umiem obsługiwać.
nie koniecznie felerny egzemplarz co felerne jajo, nie wszystkie tańśze odpowiedniki bb są dobre, ja ze swojej strony polecam gąbeczkę RT na iherbie wychodzi za niecałe 20zł a jest naprawdę dobra, plus kształt jak dla mnie lepszy niż BB.
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 22:32   #3615
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dzięki dziewczyny, zerknę
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 23:33   #3616
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A ja załamana nieskutecznymi poszukiwaniami dobrego kolorystycznie podkładu zaryzykowałam i zamówiłam porcelain z Oriflame, mineralny. Ciekawe, co z tego wyniknie.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 18:02   #3617
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dziewczyny, jeżeli używam z Revlona CS 110 to czy Loreal True Match W1 Porcelain (wersja amerykańska) będzie dla mnie za jasna?

Z polskiej wersji N1 jest za ciemna. Tutaj znalazłam dziewczynę z W1 polską..http://basia-kosmetyki.blogspot.com/...-match-w1.html jednak myślę, że również będzie za ciemna..
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 18:43   #3618
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeżeli używam z Revlona CS 110 to czy Loreal True Match W1 Porcelain (wersja amerykańska) będzie dla mnie za jasna?

Z polskiej wersji N1 jest za ciemna. Tutaj znalazłam dziewczynę z W1 polską..http://basia-kosmetyki.blogspot.com/...-match-w1.html jednak myślę, że również będzie za ciemna..
Tak. W1 amerykańskie jest bardzo jasne
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 18:52   #3619
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

http://www.makeupalley.com/product/s.../itemid=41482/

tu masz zestawienie kolorów TM w wersji europejskiej i maerykanskiej, z tego wynika że N1 nasze jest tylko delikatnie ciemniejze niż W1 amerykańskie.
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 19:01   #3620
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Tak. W1 amerykańskie jest bardzo jasne
Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
http://www.makeupalley.com/product/s.../itemid=41482/

tu masz zestawienie kolorów TM w wersji europejskiej i maerykanskiej, z tego wynika że N1 nasze jest tylko delikatnie ciemniejze niż W1 amerykańskie.
Dziękuję za odpowiedź

Mimo wszystko dla mnie jest za ciemny, niestety.. W takim razie zamówię W1. W razie wypadku będę mieszała A może w końcu trafię na ideała
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 19:21   #3621
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź

Mimo wszystko dla mnie jest za ciemny, niestety.. W takim razie zamówię W1. W razie wypadku będę mieszała A może w końcu trafię na ideała
I jeszcze amerykańska wersja ma drobinki. Europejska chyba nie...
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 21:05   #3622
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
http://www.makeupalley.com/product/s.../itemid=41482/

tu masz zestawienie kolorów TM w wersji europejskiej i maerykanskiej, z tego wynika że N1 nasze jest tylko delikatnie ciemniejze niż W1 amerykańskie.
IMHO, to nie jest delikatna roznica.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 21:10   #3623
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
I jeszcze amerykańska wersja ma drobinki. Europejska chyba nie...
Ma, ale delikatniejsze
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 23:30   #3624
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ma, ale delikatniejsze
Europejskiej nie miałam i wlasnie tak myślałam ze jakaś różnica z tymi drobinkami jest

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 06:31   #3625
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dzięki dziewczyny Zamawiam dzisiaj
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 15:35   #3626
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
jak dla mnie,nie ma nic lepszego od jaja...zwłaszcza jak masz problem z suchością bufowanie pędzlem jeszcze bardziej to podkreśli bo dochodzi wtedy do mikrozłuszczania naskórka..... nic się podkładom nie dzieje złego w kontakcie z wilgotną gąbką...absolutnie.
Faktycznie, wpadłabym w błędne koło poniekąd. Chciałam odpocząć od takiego maziania pędzlem twarzy, jak przy minerałach, a wyszłoby podobnie. Ten buffing byłby właśnie (jak nazwa wskazuje) do podobnego stosowania. Wcześniej oglądałam jak dziewczyny stemplowały hakuro...I coś takiego by mi pasowało. Nie pocieranie takie intensywne, tylko bardziej nabieranie malutkiej ilości podkładu i stemplowanie...Tylko nie wiem, czy hakuro nie nabierałby za dużo podkładu wtedy (mam flat topy w sumie w domu). I tym sposobem doszłam do tego, że RT ma przecież jeszcze stippling brush... Gdyby Nars przypadł mi do gustu, to on jest bardzo płynny jak dla mnie i chyba by się sprawdził z tym pędzlem, jak myślicie? Bo taki Photoready już wg mnie jest gęściejszy i taki inny całkiem w rozprowadzaniu...jakby bardziej tłusty?

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
buffing brush jest bardzo podobny do expert face brush który juz jest sprzedawany solo.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------




niezgodzę się, wszystko zalezy od podkłądu, jedne będą lepiej zachowywać sie z gąbką inne będą lepiej współgrały z pędzlem.

bardzo lejące podkłady z gąbką się nie sprawdzają wg mnie.
Dzięki za opinię, przyglądałam mu się wczoraj. Wezmę go pod uwagę



Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
nie koniecznie felerny egzemplarz co felerne jajo, nie wszystkie tańśze odpowiedniki bb są dobre, ja ze swojej strony polecam gąbeczkę RT na iherbie wychodzi za niecałe 20zł a jest naprawdę dobra, plus kształt jak dla mnie lepszy niż BB.
Ja mam właśnie RT, ale jeszcze nie testowałam. Kupiłam za 26zł + wysyłka.

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
http://www.makeupalley.com/product/s.../itemid=41482/

tu masz zestawienie kolorów TM w wersji europejskiej i maerykanskiej, z tego wynika że N1 nasze jest tylko delikatnie ciemniejze niż W1 amerykańskie.
Jak dla mnie różnica "jasności" jest duża, do tego europejski bardziej pomarańczowy.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-11, 20:54   #3627
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dziewczyny, kojarzycie podkład Oriflame Giordani Gold mineralny w kolorze porcelain?
Tak się składa, że kupiłam go i kolor okazał się idealny.Strasznie mnie to ucieszyło, bo trudno mi dobrze dobrać kolor, ale....no właśnie, sam podkład jest kiepski. Krycie minimalne, nietrwały, świeci się.

Zna któraś z was inny podkład ale w takim kolorze?
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 08:20   #3628
angrbotha
Raczkowanie
 
Avatar angrbotha
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
GG do angrbotha
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kojarzycie podkład Oriflame Giordani Gold mineralny w kolorze porcelain?
Tak się składa, że kupiłam go i kolor okazał się idealny.Strasznie mnie to ucieszyło, bo trudno mi dobrze dobrać kolor, ale....no właśnie, sam podkład jest kiepski. Krycie minimalne, nietrwały, świeci się.

Zna któraś z was inny podkład ale w takim kolorze?
Patrząc na swatche na blogach to wydaje się dość ciemny i różowy. Może poszukaj w sklepach stacjonarnych Rossmannie czy czymś?
__________________
Mój blog
angrbotha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 10:49   #3629
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez angrbotha Pokaż wiadomość
Patrząc na swatche na blogach to wydaje się dość ciemny i różowy. Może poszukaj w sklepach stacjonarnych Rossmannie czy czymś?
Stacjonarne podkłady przerobiłam, te jasne są różowe. Dla mnie Bourjois Flower P. 51 jest za ciemny.
Oriflame porcelain nie jest różowy!

Edit: sprawdziłam, jak się wyciśnie a rękę to faktycznie widać różowe tony. Ale ja jestem żółta i po nałożeniu na twarz tego różu nie widać.

Edytowane przez Loouisse
Czas edycji: 2014-06-12 o 11:01
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 11:33   #3630
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Moze jakis L'oreal? Europejski True Match N1 chyba nie jest rozowy, macalam go ostatnio.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.