Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-17, 18:07   #4381
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziękuję za odpowiedź Wyszukiwarko
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 22:39   #4382
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

hej

chciałabym zakupić sobie wyższy filtr. Miałam wybrać Sorayę (bo z tego co wiem nie ma w składzie Parsolu) jednak po waszych komentarzach nie kupię, ze względu, że wam migruje do oczu. A niestety ja mam ten problem i niektóre kosmetyki mi migrowały a oczy potrafiły szczypać cały dzień, więc soraya spf 45 i 60 odpada.

Znacie filtr który nie migruje do oczu? I żeby nie zawierał Parsolu?
Chciałabym nakładać kolorówkę, a większość kremów z wyższym faktorem posiada Parsol :/ Najlepiej byłoby żeby nie zawierał parabenów.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 23:14   #4383
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
hej

chciałabym zakupić sobie wyższy filtr. Miałam wybrać Sorayę (bo z tego co wiem nie ma w składzie Parsolu) jednak po waszych komentarzach nie kupię, ze względu, że wam migruje do oczu. A niestety ja mam ten problem i niektóre kosmetyki mi migrowały a oczy potrafiły szczypać cały dzień, więc soraya spf 45 i 60 odpada.

Znacie filtr który nie migruje do oczu? I żeby nie zawierał Parsolu?
Chciałabym nakładać kolorówkę, a większość kremów z wyższym faktorem posiada Parsol :/ Najlepiej byłoby żeby nie zawierał parabenów.
SVR Ultra Max https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...40.html&next=1
Nie bieli, nie migruje, nie zapycha, ale tłuścioch niestety. Chociaż ja go solidnie pudruję i na mojej twarzy z połączenia pudru i tłustości powstaje całkiem nieźle wyglądający efekt a'la podkładu - nie sądziłam, że kiedyś coś takiego stanie się moim codziennym makijażem To "coś" zostaje np na ekranie komórki, chociaż ubrań nie brudzi.
Na powieki oczu używam też sztyftu z Vichy z SPF50, ale on ma parsol.

Ja jednak po skończeniu tubki zamierzam zaprzyjaźnić się z parsolem i odpowiednią kolorówką. Mam podkład, puder i korektor niedestabilizujące parsolu, ale nie mam różu. Macie może jakieś propozycje?
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 23:27   #4384
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość
SVR Ultra Max https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...40.html&next=1
Nie bieli, nie migruje, nie zapycha, ale tłuścioch niestety. Chociaż ja go solidnie pudruję i na mojej twarzy z połączenia pudru i tłustości powstaje całkiem nieźle wyglądający efekt a'la podkładu - nie sądziłam, że kiedyś coś takiego stanie się moim codziennym makijażem To "coś" zostaje np na ekranie komórki, chociaż ubrań nie brudzi.
Na powieki oczu używam też sztyftu z Vichy z SPF50, ale on ma parsol.

Ja jednak po skończeniu tubki zamierzam zaprzyjaźnić się z parsolem i odpowiednią kolorówką. Mam podkład, puder i korektor niedestabilizujące parsolu, ale nie mam różu. Macie może jakieś propozycje?
Dzięki za odzew
Szkoda, że ten SVR taki tłuścioch, ale kto wie może się skuszę.
No właśnie z Vichy mają Parsol :/

A możesz zdradzić nazwy produktów kolorowych, które posiadasz niedestabilizujące parsolu?

Wiem, że puder bambusowy się z parsolem "nie gryzie", tylko ja nie potrzebuję takiego matu.
Ale chciałabym wypróbować puder perłowy lub diamentowy z BU.
Jak myślisz/ myślicie, czy te pudry nie destabilizują parsolu?
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-05-17 o 23:29
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 02:36   #4385
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Dzięki za odzew
Szkoda, że ten SVR taki tłuścioch, ale kto wie może się skuszę.
No właśnie z Vichy mają Parsol :/

A możesz zdradzić nazwy produktów kolorowych, które posiadasz niedestabilizujące parsolu?

Wiem, że puder bambusowy się z parsolem "nie gryzie", tylko ja nie potrzebuję takiego matu.
Ale chciałabym wypróbować puder perłowy lub diamentowy z BU.
Jak myślisz/ myślicie, czy te pudry nie destabilizują parsolu?
Już mówię co mam w moich zbiorach
podkład: L'oreal True Match
puder: Estee Lauder Lucidity (sypki)
korektor: Bobbi Brown o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ja.html&next=1 (on ma jakieś may contain.. ale już się tym nie przejmuję ile można.)

Tylko jak chodzi o korektor, to nie używam dołączonego pudru, no i mam nową wersję - jakoś niedawno weszła do sprzedaży, ma prasowany puder i jest w formie płaskiej paletki.

Podkładu i pudru jestem pewna, że nie gryzą się z parsolem. Skład korektora lepiej sama sprawdź, bo to moje wnioski na podstawie składu z KWC
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 07:35   #4386
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A powiedzcie mi proszę, bo chyba się trochę zagubiłam.. Używam filtra LRP 30 Anthelios ,i potem pudru Max faxctora Creme Puff, czy destabilizuję tym działanie filtra?
I właśnie, czy to dobry pomysł używać teraz w maju jeszcze triacenal?

edit: udało mi się w końcu samej dojść do tego że mój LRP zawiera parsol a puder talk no ale nic, póki co zużyję, tylko nie wiem jaki puder w kamieniu będzie ok, polecane pudry są trochę drogie

Edytowane przez Kala_88
Czas edycji: 2011-05-18 o 08:26
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 08:58   #4387
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość
Już mówię co mam w moich zbiorach
podkład: L'oreal True Match
puder: Estee Lauder Lucidity (sypki)
korektor: Bobbi Brown o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ja.html&next=1 (on ma jakieś may contain.. ale już się tym nie przejmuję ile można.)

Tylko jak chodzi o korektor, to nie używam dołączonego pudru, no i mam nową wersję - jakoś niedawno weszła do sprzedaży, ma prasowany puder i jest w formie płaskiej paletki.

Podkładu i pudru jestem pewna, że nie gryzą się z parsolem. Skład korektora lepiej sama sprawdź, bo to moje wnioski na podstawie składu z KWC
co do tego podkładu bym sie wahała:

"[+- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica] "

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość
Już mówię co mam w moich zbiorach
podkład: L'oreal True Match
puder: Estee Lauder Lucidity (sypki)
korektor: Bobbi Brown o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ja.html&next=1 (on ma jakieś may contain.. ale już się tym nie przejmuję ile można.)

Tylko jak chodzi o korektor, to nie używam dołączonego pudru, no i mam nową wersję - jakoś niedawno weszła do sprzedaży, ma prasowany puder i jest w formie płaskiej paletki.

Podkładu i pudru jestem pewna, że nie gryzą się z parsolem. Skład korektora lepiej sama sprawdź, bo to moje wnioski na podstawie składu z KWC
Cytat:
Napisane przez Kala_88 Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi proszę, bo chyba się trochę zagubiłam.. Używam filtra LRP 30 Anthelios ,i potem pudru Max faxctora Creme Puff, czy destabilizuję tym działanie filtra?
I właśnie, czy to dobry pomysł używać teraz w maju jeszcze triacenal?

edit: udało mi się w końcu samej dojść do tego że mój LRP zawiera parsol a puder talk no ale nic, póki co zużyję, tylko nie wiem jaki puder w kamieniu będzie ok, polecane pudry są trochę drogie
tak, destabilizujesz "Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492] "
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 10:30   #4388
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;26986544]
tak, destabilizujesz "Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492] "[/QUOTE]

A jest jakiś puder w kompakcie który by nie destabilizował? W kompakcie czy w takim opakownaiu że bez problemu można się szybko zmatowić z pracy czy na mieście? A jeśli nie, to jak Wy to robicie? Bo np widzę, że polecany jedwabny dr Hauschki, jest w wielkim opakownaiu, można przesypać ale jakby co i tak jest sypki i nie jest to tak wygodne.

Edytowane przez Kala_88
Czas edycji: 2011-05-18 o 10:33
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 17:03   #4389
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja już się pogodziłam z tym may contain Podkład jest wymieniany tutaj, swoją drogą fajne źródło: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
Z takich may contain, których nie ma w tamtym wątku, to jeszcze chyba Bobbi Brown Stick Foundation (czy jakoś tak się nazywa, podkład w sztyfcie).
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 17:15   #4390
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny ja mam pytanie o to destabilizowanie filtra. Np. moja dermatolog uważa, że można na filtr kłaść dowolny podkład. Tak też robiłam podczas kuracji izotekiem, kładłam filtr50, a jak chciałam ładnie wyglądać to podkład też. Byłam blada, wszystko było ok. Jak namacalnie można poznać że podkład destabilizuje filtr? Bo skoro byłam biała jak ściana, nic nie piekło to by chyba znaczyło że filtr działał ( mimo podkładu)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 18:38   #4391
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość
Ja już się pogodziłam z tym may contain Podkład jest wymieniany tutaj, swoją drogą fajne źródło: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
Z takich may contain, których nie ma w tamtym wątku, to jeszcze chyba Bobbi Brown Stick Foundation (czy jakoś tak się nazywa, podkład w sztyfcie).
Tak widziałam ten temat, tylko właśnie, ten puder loreal chyba jest ciężko dostępny (wycofany?) a reszta dość droga, stąd pomyślałam, że może są jakieś inne i temat nie aktualizowany. I zastanawia mnie jedna rzecz, w ciągu dnia na szybko jak chcecie się przypudrować to jak, nosicie sypki puder przy sobie? Chyba niezbyt to wygodne Któraś wizażanka zdradzi swój sekret? Na razie myślę, żeby spróbować z Hauschką tylko jeszcze martwi mnie to, że będę blada i nic nie zakryje moich porów, plam etc Lub że taki puder będzie źle wyglądał, nie mam super jasnej cery.

A poleca któraś z Was puder bambusowy z BU? Czysty lub z dodatkami?

Edytowane przez Kala_88
Czas edycji: 2011-05-18 o 18:47
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 00:57   #4392
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kala_88 Pokaż wiadomość
Tak widziałam ten temat, tylko właśnie, ten puder loreal chyba jest ciężko dostępny (wycofany?) a reszta dość droga, stąd pomyślałam, że może są jakieś inne i temat nie aktualizowany. I zastanawia mnie jedna rzecz, w ciągu dnia na szybko jak chcecie się przypudrować to jak, nosicie sypki puder przy sobie? Chyba niezbyt to wygodne Któraś wizażanka zdradzi swój sekret? Na razie myślę, żeby spróbować z Hauschką tylko jeszcze martwi mnie to, że będę blada i nic nie zakryje moich porów, plam etc Lub że taki puder będzie źle wyglądał, nie mam super jasnej cery.

A poleca któraś z Was puder bambusowy z BU? Czysty lub z dodatkami?
Ja używam podkładu loreala, puder faktycznie wycofali W związku z tym właśnie oswajam się z pudrem estee lauder
Też nie bardzo wiem jak go nosić, póki co noszę prasowany normalny (mam końcówkę filtru bez parsolu). Widziałam chyba w superpharm takie pędzelki jakby z pojemniczkiem w rączce, że same dozują puder. Zastanawiam się jak to jest z ich używaniem, puder dobrze się dozuje? Bo ja mam jakąś awersję do kosmetyków od razu w pędzelku

Edytowane przez tajik girl
Czas edycji: 2011-05-19 o 00:59
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 04:58   #4393
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ja używam filtra bez Parsolu więc nie boję się o destabilizację, raczej o to, aby wszystko delikatnie aplikować i noszę zwykły puder synergen ze sobą
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 07:20   #4394
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Tak właśnie myślę, że chyba najlepiej kupić jakąś avenkę i używać normalneg pudru ja miałam teraz próbkę avene 30, fajna, ciut bardziej tłusta od mojego LRP ale na tyle, że może następnym razem ją kupię i tyle. To chyba jakaś nowość ta avenka 30 bo nie widzę nigdzie na KWC.
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 08:46   #4395
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez helen77 Pokaż wiadomość
Witajcie. Czy w Lysalpha SVR jest Parsol? .[/I]
Lysalpha nie zawiera Parsolu 1789 mam nadzieję, że wkrótce go przetestuję.

a może ktoś widział skład SVR Rubialine spf50? czy też jest bez Parsolu1789?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 09:41   #4396
Barbie156
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kala_88 Pokaż wiadomość
Tak właśnie myślę, że chyba najlepiej kupić jakąś avenkę i używać normalneg pudru ja miałam teraz próbkę avene 30, fajna, ciut bardziej tłusta od mojego LRP ale na tyle, że może następnym razem ją kupię i tyle. To chyba jakaś nowość ta avenka 30 bo nie widzę nigdzie na KWC.
Teraz avenki też mają parsol niestety Ja ostatnio kupiłam bioderme photoderm max 50+, fluid tonujący w odcieniu jasnym, mam nadzieje, że to rozwiąże moje kłopoty z dobieraniem filtra do podkładu i na odwrót, jeszcze nie mogę się o niej wypowiedzieć, gdyż mam ją od kilku dni i jeszcze nie mam wyrobionego zdania, co do podkładu wydaje mi się, że vichy aera teint pure nie zawiera składników destabilizujących filtry z parsolem, nie jestem pewna co oznaczają te nuemrki w May contain, jeśli się mylę poprawcie mnie oto skład Vichy aera teint pure:

aqua,cyclopentasiloxane,D imethicone, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Cross Polymer, PEG-10 Dimethicone, Dimethicone,/PEG-10/15 Cross Polymer, Pentylene Glycol, Dimethicone/Polyglycerin-3 Cross Polymer, Magnesium Sulphate, Propylene Glycol, Bis-Diglyceryl Polyacylapidate-2, Sodium Hyaluronate, Aluminium Hydroxide, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl Glutamate, Ascorbyl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Lactobaciilus Ferment, May contain: CI 77891, C1 77492, CI 77492, C1 77491, CI 77499
Barbie156 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 10:43   #4397
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Gdzie kupujecie Hyseac Uriage? filtr 50
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 10:54   #4398
oollaa_1_
Raczkowanie
 
Avatar oollaa_1_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do oollaa_1_
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Część mam do was gorące pytanie
szukam już od ponad 3 miesięcy jakiś filtr na buzię i nie umiem się zdecydować ponieważ boję się wielu rzeczy
1. zapychania porów ponieważ mam trądzik
2. że filtr będzie się za bardzo świecił
3. że będzie wysuszał np w przypadku filtru matującego np z Biodermy ponieważ mimo iż mam trądzi po kuracji retinoidami doustnymi które spowodowały że mam teraz mieszaną skórę z tendencją do wysuszania
4. że nie będzie współgrał z podkładem który teraz nabyłam z la roche posey Toleriane Teint

a więc szukam filtr który nawilży mi buzie bo podkład nawet nie chce się tak ładnie rozprowadzić na mojej buzi
będzie współgrał z podkładem
żeby filtr był jak najmniej widoczny nie zostawiał tłustej powłoczki


najbardziej zainteresowałam się Biodermą Photoderm AKN Mat SPF 40 Krem ochronny do skóry trądzikowej ale boję się że on może pogorszyć stan mojego przesuszenia skóry
co o tym sądzicie?
czy możecie polecić coś nawilżającego z filtrów?
z góry dziękuję za odpowiedz
__________________
Prowadzę bloga modowego http://goldlionfashion.blogspot.com/
Serdecznie zapraszam do zobaczenia

Kręconowłosa skręt włosów 3a (chcę albo skręt 3b albo fale)
Cel zapuścić włosy i by przestały tak bardzo wypadać.

Chcę być dziennikarką modową, bądź muzyczną, i tancerką
oollaa_1_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 12:37   #4399
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Szukam bezskutecznie informacji na temat nowego podkladu BareMinerals z filtrem SPF30 - czy ten kosmetyk ma wiekszy sens niz zwykly puder mineralny BareMinerals?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 14:03   #4400
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez oollaa_1_ Pokaż wiadomość
Część mam do was gorące pytanie
szukam już od ponad 3 miesięcy jakiś filtr na buzię i nie umiem się zdecydować ponieważ boję się wielu rzeczy
1. zapychania porów ponieważ mam trądzik
2. że filtr będzie się za bardzo świecił
3. że będzie wysuszał np w przypadku filtru matującego np z Biodermy ponieważ mimo iż mam trądzi po kuracji retinoidami doustnymi które spowodowały że mam teraz mieszaną skórę z tendencją do wysuszania
4. że nie będzie współgrał z podkładem który teraz nabyłam z la roche posey Toleriane Teint

a więc szukam filtr który nawilży mi buzie bo podkład nawet nie chce się tak ładnie rozprowadzić na mojej buzi
będzie współgrał z podkładem
żeby filtr był jak najmniej widoczny nie zostawiał tłustej powłoczki


najbardziej zainteresowałam się Biodermą Photoderm AKN Mat SPF 40 Krem ochronny do skóry trądzikowej ale boję się że on może pogorszyć stan mojego przesuszenia skóry
co o tym sądzicie?
czy możecie polecić coś nawilżającego z filtrów?
z góry dziękuję za odpowiedz
Z tego co wiem, nie ma już SPF 40, tylko jego zamiennik, SPF 30. Wycofano tamten, ale można gdzieś jeszcze chyba resztki znaleźć.

Ja miałam podobne do Ciebie obawy i właśnie kupiłam jakiś czas temu Biodermę Mat 30 i jestem zadowolona, o ile można tak mówić o filtrze. Ja ogólnie nie jestem filtrową maniaczką, nie rozumiem smarowania się tym świństwem w domu w pochmurny dzień, ale kto co woli.
Wybrałam tę Biodermę ze względu na właściwości matujące. Całkiem daje radę. Podkład się lepiej utrzymuje, choć powiem, że odkąd używam tej biodermy, to staram się używać lżejszych podkładów, pudrów, żeby zanadto nie obciążać skóry. Matuje na jakiś czas, nie przesusza skóry. Po nałożeniu dosyć bieli, co mi się nie podoba, bo nie jestem zbyt biała, więc ciało w ładnym kolorze, w twarz biała. Ale potem to znika. Na razie mnie nie zapchał, ale zobaczymy, jak będzie dalej.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 14:43   #4401
bursztynka007
Raczkowanie
 
Avatar bursztynka007
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
Antka (zużywam próbki Anthelios XL - pod makijaż mi się nie sprawdził) nakładam na powieki, tzn. górną aż do brwi, pod oczami rozsmarowuję mniej więcej w promieniu 1,5 cm Ponieważ Antek trochę bieli, widzę, gdzie kłaść Sorayę. Jeżeli na to ma dojść makijaż, to trzeba uważać, bo łatwo mimo wszystko taki nie do końca wchłonięty filtr przenieśc na palcu czy pędzlu w okolice oczu.
Dzięki, właśnie wypróbowuję twój sposób. Masz rację, że trzeba uważać przy makijażu a ja mam niestety tendencję do pocierania bezwiednie oczka. Muszę się zacząć kontrolować.


Cytat:
Napisane przez Kala_88 Pokaż wiadomość
A poleca któraś z Was puder bambusowy z BU? Czysty lub z dodatkami?
Ja mam z dodatkiem jedwabiu. Używam, bo na pewno nie destabilizuje filtra i bardzo dobrze matuje. Jest wydajny i dla mnie lepszy od skrobi, ale chyba nie doskonały (a może to ja nie potrafię go nakładać?). Nie zrezygnuję z niego, ale czasami tęsknię za moją IsaDorą
bursztynka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 15:04   #4402
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Barbie156 Pokaż wiadomość
Teraz avenki też mają parsol niestety Ja ostatnio kupiłam bioderme photoderm max 50+, fluid tonujący w odcieniu jasnym, mam nadzieje, że to rozwiąże moje kłopoty z dobieraniem filtra do podkładu i na odwrót, jeszcze nie mogę się o niej wypowiedzieć, gdyż mam ją od kilku dni i jeszcze nie mam wyrobionego zdania
Możesz się wypowiedzieć na temat koloru? Mam wersję bezbarwna i jestem bardzo zadowolona ale latem chciałabym zrezygnować z podkładu i prawdopodobnie kupię tą biodermę. Czy kolor jest naprawdę jasny nadający się do bladolicej cery?
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 15:22   #4403
bursztynka007
Raczkowanie
 
Avatar bursztynka007
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja niestety nie mogłam dostać tego bezbarwnego fluidu z Biodermy (photoderm max 50+ fluid) a nie wiedziałam jaki kolor ma ten tonujący, bo w aptekach jakoś dziwnie brak próbek, zresztą wszelakich, więc skusiłam się na Photoderm 50+ AR. Kolor dla mnie rewelacyjny. Taki beżowy, wtapiający się w skórę. Wreszcie twarz nie straszy trupim kolorem
bursztynka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 15:25   #4404
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Mam wersję bezbarwna i jestem bardzo zadowolona ale latem chciałabym zrezygnować z podkładu i prawdopodobnie kupię tą biodermę. Czy kolor jest naprawdę jasny nadający się do bladolicej cery?
Antunka, również mam wersję bezbarwną i jestem zadowolona i również planuje kupić wersję beżową na lato , więc na razie idziemy łeb w łeb , ja się jednak zastanawiam - jak już będe mieć tę wersję beżową -czy nie lepiej by było najpierw wetrzeć w paszcze wersję bezbarwną, odczekać chwilę aż się wchłonie i na to nałożyć po wierzchu wersję beżową, tak jak się normalnie nakłada podkład ( bo filtry tej samej firmy można łączyć , nie ? , ja gdzies wyczytałam , że można , więc tego się trzymam )

Brałaś coś takiego pod uwagę ?
Bo tak sobie kombinuję czy nie lepsze by to było , niż wcieranie samego beżowego filtra w twarz

Barbie156 , a jak Ty robisz?
tylko beżowy ?
nie jest za beżowo? i jest równo , bez plam ?
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 18:19   #4405
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

dziewczyny jestem zakłopotana. Otóż: emulsja do opalania Bielenda proeco spf 30, z tego co posprawdzałam, ma w składzie stabilny Tinosorb M, ale i słynny Parsol. I teraz tak - jeśli wysmarowałabym nim twarz i potem nałożyła puder z miką i talkiem to zostałby zdestabilizowany tylko parsol, prawda? Tinosorb by nadal chronił? Uświadomcie mnie proszę...
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 19:11   #4406
Barbie156
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Możesz się wypowiedzieć na temat koloru? Mam wersję bezbarwna i jestem bardzo zadowolona ale latem chciałabym zrezygnować z podkładu i prawdopodobnie kupię tą biodermę. Czy kolor jest naprawdę jasny nadający się do bladolicej cery?
Otóż kolor jest dość jasny, ale raczej nadaje leciuteńko ciemniejszego odcienia skórze niż miałby ją rozjaśniać, jeśli chodzi o kolor mojej cery to użwyałam dotąd Revlon ColorStay 150 Buff, Vichy Aera teint w kolorze 23 ivory lub astor mattitude o1, więc mniej więcej masz porównianie, a ten jasny odcień sprawdza się na mojej skórze całkiem dobrze, dodatkowo myślę, że nie sprawdzi się on na skórze która ma zbyt dużo do ukrycia, gdy mam na twarzy jakąś plamkę po wrogu, którego załatwię wcześniejszego dnia, to nie za bardzo ją zakrywa, efektu jak po "prawdziwym" podkładzie raczej nie zdołamy nim uzyskać, ale dla ogólnego wyrównania koloru jest całkiem przyjemny, no i nie ma porównania do bielącego filtra np. z avene 50+, którego również jestem posiadaczką, po nim przez jakiś czas wyglądam trochę gejsza, mam wrażenie, że fluid biodermy ma konsystencje podobną do antheliosa barwionego 50, którego miałam okazję spróbować u mojej koleżanki, jednak miałam wrażenie, że pod koniec dnia dość ściemniał mi na twarzy, czego nie powoduje bioderma. Dodam jeszcze, że gdy byłam w aptece(w której również nie posiadali próbek, na szczęście był tester!), wypróbowałam na ręce krem tonujący właśnie z biodermy photoderm AR 50+, kolor był identyczny jak kolor jasnego odcienia fluidu biodermy, o którym pisze(miałam 2 paseczki na nadgarstku zrobione przez te 2 produkty i niczym się nie różniły), jednak bardziej przypominał konsystencje kremu niż trochę wodnisty fluid photoderm max(w końcu sama nazwa wskazuje na krem tonujący) Już na koniec napiszę jeszcze tylko, że będąc w tej aptece wypróbowałam również jakiegoś(nie pamiętam dokładnej nazwy) filtra barwionego SVR, ale kolor, w porównaniu do biodermy był wrednie pomarańczowy!
Barbie156 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-20, 16:17   #4407
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Do tej pory testowałam filtry wodoodporne, Soraya była najlepsza, ale migruje mi do oczu.
Wczoraj w aptece dostałam próbkę
Pharmaceris S, Sun Protect, Hydrolipidowy łagodzący krem ochronny do twarzy SPF 50+nie jest on wodoodporny i przez to jest znacznie lżejszy, aż za lekki, musiałam się pod niego posmarować kremem nawilżającym. Ale czy jest on fotostabliny? Używam podkładów mineralnych.

Po głębszym zastanowieniu ma to sens, krem wodoodporny musi być cięższy, bardziej zapychający itp..
Czy nie lepiej zatem na co dzien używać niewodoodpornych kremów z wysokim filtrem, a wodoodporne zostawić na letnie kąpiele..?

__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2011-05-21 o 09:28
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 13:28   #4408
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Antunka, również mam wersję bezbarwną i jestem zadowolona i również planuje kupić wersję beżową na lato , więc na razie idziemy łeb w łeb , ja się jednak zastanawiam - jak już będe mieć tę wersję beżową -czy nie lepiej by było najpierw wetrzeć w paszcze wersję bezbarwną, odczekać chwilę aż się wchłonie i na to nałożyć po wierzchu wersję beżową, tak jak się normalnie nakłada podkład ( bo filtry tej samej firmy można łączyć , nie ? , ja gdzies wyczytałam , że można , więc tego się trzymam )

Brałaś coś takiego pod uwagę ?
Bo tak sobie kombinuję czy nie lepsze by to było , niż wcieranie samego beżowego filtra w twarz

Barbie156 , a jak Ty robisz?
tylko beżowy ?
nie jest za beżowo? i jest równo , bez plam ?
Nie wpadłam na taki pomysł ale teraz myślę, że byłoby to dobre rozwiązanie w przypadku zbyt ciemnego koloru tej barwionej biodermy. Pomieszać dwa i uzyskać idealny kolor

Cytat:
Napisane przez Barbie156 Pokaż wiadomość
Otóż kolor jest dość jasny, ale raczej nadaje leciuteńko ciemniejszego odcienia skórze niż miałby ją rozjaśniać, jeśli chodzi o kolor mojej cery to użwyałam dotąd Revlon ColorStay 150 Buff, Vichy Aera teint w kolorze 23 ivory lub astor mattitude o1, więc mniej więcej masz porównianie, a ten jasny odcień sprawdza się na mojej skórze całkiem dobrze, dodatkowo myślę, że nie sprawdzi się on na skórze która ma zbyt dużo do ukrycia, gdy mam na twarzy jakąś plamkę po wrogu, którego załatwię wcześniejszego dnia, to nie za bardzo ją zakrywa, efektu jak po "prawdziwym" podkładzie raczej nie zdołamy nim uzyskać, ale dla ogólnego wyrównania koloru jest całkiem przyjemny, no i nie ma porównania do bielącego filtra np. z avene 50+, którego również jestem posiadaczką, po nim przez jakiś czas wyglądam trochę gejsza, mam wrażenie, że fluid biodermy ma konsystencje podobną do antheliosa barwionego 50, którego miałam okazję spróbować u mojej koleżanki, jednak miałam wrażenie, że pod koniec dnia dość ściemniał mi na twarzy, czego nie powoduje bioderma. Dodam jeszcze, że gdy byłam w aptece(w której również nie posiadali próbek, na szczęście był tester!), wypróbowałam na ręce krem tonujący właśnie z biodermy photoderm AR 50+, kolor był identyczny jak kolor jasnego odcienia fluidu biodermy, o którym pisze(miałam 2 paseczki na nadgarstku zrobione przez te 2 produkty i niczym się nie różniły), jednak bardziej przypominał konsystencje kremu niż trochę wodnisty fluid photoderm max(w końcu sama nazwa wskazuje na krem tonujący) Już na koniec napiszę jeszcze tylko, że będąc w tej aptece wypróbowałam również jakiegoś(nie pamiętam dokładnej nazwy) filtra barwionego SVR, ale kolor, w porównaniu do biodermy był wrednie pomarańczowy!
Z nieba mi spadłaś Nawet nie wiesz jak mi pomogła Twoja wypowiedź. Używam Revlon Colorstay 150 Buff więc mamy podobny odcień skóry. Zdaję sobie sprawę, że niedoskonałości nie zatuszuje ale przynajmniej twarz nie będzie trupio blada. Pojedyncze niespodzianki można tuszować korektorem a twarz odpocznie od podkładu. Moja cera niestety nie jest idealna a pod kołderką z filtru, podkładu i pudru zwyczajnie się dusi a ja wraz z nią Chyba się na niego zdecyduję. Do kompletu kupię puder bambusowy, na który czaję sie już od 2 miesięcy i lato będzie moje
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Po głębszym zastanowieniu ma to sens, krem wodoodporny musi być cięższy, bardziej zapychający itp..
Czy nie lepiej zatem na co dzien używać niewodoodpornych kremów z wysokim filtrem, a wodoodporne zostawić na letnie kąpiele..?
Ja nie widzę potrzeby stosowania filtrów wodoodpornych na twarz. Owszem ma to sens ale podczas urlopu, kapieli itp. Jeśli natomiast stosujesz na co dzień do szkoły, biura czy na zakupy to nie ma sensu. Lepiej skupić się na znalezieniu stabilnego, nie zatykającego, nie bielącego itp. filtru a nie zawracać sobie głowę wodoodpornością.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 13:44   #4409
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Ja nie widzę potrzeby stosowania filtrów wodoodpornych na twarz. Owszem ma to sens ale podczas urlopu, kapieli itp. Jeśli natomiast stosujesz na co dzień do szkoły, biura czy na zakupy to nie ma sensu. Lepiej skupić się na znalezieniu stabilnego, nie zatykającego, nie bielącego itp. filtru a nie zawracać sobie głowę wodoodpornością.
Dokładnie tak, ale większość filtrów a aptekach oraz omawianych na forum jest właśnie wodoodporna. Bardzo dobrze spisuje się u mnie pod makijaż Pharmaceris SPF 50+ hydrolipidowy krem łagodzący, ale obawiam się o jego stabilność.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 16:58   #4410
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Nie wpadłam na taki pomysł ale teraz myślę, że byłoby to dobre rozwiązanie w przypadku zbyt ciemnego koloru tej barwionej biodermy. Pomieszać dwa i uzyskać idealny kolor
Ja tak robiłam właśnie z Biodermą.Kupiłam tą ciemniejszą wersję tonujacą i zwykłą białą i mieszałam-odcień zrobił się super



Cytat:
Z nieba mi spadłaś Nawet nie wiesz jak mi pomogła Twoja wypowiedź. Używam Revlon Colorstay 150 Buff więc mamy podobny odcień skóry. Zdaję sobie sprawę, że niedoskonałości nie zatuszuje ale przynajmniej twarz nie będzie trupio blada. Pojedyncze niespodzianki można tuszować korektorem a twarz odpocznie od podkładu. Moja cera niestety nie jest idealna a pod kołderką z filtru, podkładu i pudru zwyczajnie się dusi a ja wraz z nią Chyba się na niego zdecyduję. Do kompletu kupię puder bambusowy, na który czaję sie już od 2 miesięcy i lato będzie moje
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Miałam tą Biodermę na twarzy ale tylko na próbe i już wiem że ją kupię.Jak dla mnie super.To fakt,nie przykrywa wszystkiego ale nie lepi się,świeci się umiarkowanie,ładnie daje sie zmatowić.Nie daję już na nią minerałów bo nie potrzeba a pozatym co za dużo to nie zdrowo
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.