Recepta na tabletkę PO STOSUNKU - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-22, 14:34   #1
forecast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Exclamation

Recepta na tabletkę PO STOSUNKU


Seks z moim chłopakiem uprawiamy od dawna. Tydzień temu po raz pierwszy zdarzyło nam się, że pękła nam gumka. Postanowiliśmy, że pójdziemy do ginekologa po receptę na tabletkę "PO". Szanowna Pani GINEKOLOG powiedziała, że nie może mi wypisać recepty na taką tabletkę ponieważ nie ma do tego uprawnień. Czy to prawda? Czy ona faktycznie może nie mieć zgody na wydawanie recepty na tą tabletkę? Czytałam o tym trochę i dowiedziałam się, że receptę na tą tabletkę może wypisać KAŻDY lekarz.
Mam 19 lat a wyglądam na 16-17 (bardzo młodo). Moim zdaniem po prostu zobaczyła, że jestem młoda i pomyślała "taka gówniara a już zaczęła współżycie" i dlatego nie chciała mi jej wydać. Na dodatek była bardzo nie miła. Jak weszłam uśmiechała się i była bardzo uprzejma a jak jej powiedziała o co chodzi to zrobiła się bardzo nieprzyjemna. Nie zapytała mnie o nic tylko od razu powiedziała, że nie wypisze mi jej. Więc zapytałam czy nie wie jaki lekarz może mi tą tabletkę wypisać a ona na mnie nakrzyczała, że nie wie.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
forecast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 14:52   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Może wypisać każdy lekarz ,może odmówic podając swój światopoglad ,chcoiaż dla mnie to bzdurna wymówka.Popros ja o odmowę na pismie lub wspomnij o zgloszeniu tego do nfz.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 14:58   #3
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Cytat:
Napisane przez forecast Pokaż wiadomość
Seks z moim chłopakiem uprawiamy od dawna. Tydzień temu po raz pierwszy zdarzyło nam się, że pękła nam gumka. Postanowiliśmy, że pójdziemy do ginekologa po receptę na tabletkę "PO". Szanowna Pani GINEKOLOG powiedziała, że nie może mi wypisać recepty na taką tabletkę ponieważ nie ma do tego uprawnień. Czy to prawda? Czy ona faktycznie może nie mieć zgody na wydawanie recepty na tą tabletkę? Czytałam o tym trochę i dowiedziałam się, że receptę na tą tabletkę może wypisać KAŻDY lekarz.
Mam 19 lat a wyglądam na 16-17 (bardzo młodo). Moim zdaniem po prostu zobaczyła, że jestem młoda i pomyślała "taka gówniara a już zaczęła współżycie" i dlatego nie chciała mi jej wydać. Na dodatek była bardzo nie miła. Jak weszłam uśmiechała się i była bardzo uprzejma a jak jej powiedziała o co chodzi to zrobiła się bardzo nieprzyjemna. Nie zapytała mnie o nic tylko od razu powiedziała, że nie wypisze mi jej. Więc zapytałam czy nie wie jaki lekarz może mi tą tabletkę wypisać a ona na mnie nakrzyczała, że nie wie.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Lekarka oszukała Cię po prostu. Do wypisywanie takich tabletek nie trzeba mieć uprawnień. Powinna Ci też wskazać, do kogo mogłabyś się udać.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 14:59   #4
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Każdy lekarz ma uprawnienia do wypisywania leków.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 15:20   #5
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

jakaś dziwna ta lekarka ja poszłam po taka tabletke jak miałam 16 lat w niedzielę prywatnie i bez problemu dostałam receptę
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 15:29   #6
forecast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Może wypisać każdy lekarz ,może odmówic podając swój światopoglad ,chcoiaż dla mnie to bzdurna wymówka.Popros ja o odmowę na pismie lub wspomnij o zgloszeniu tego do nfz.
Bardzo dobry pomysł. Następnym razem (miejmy nadzieje, że go nie będzie) pójdę do niej i jeśli znów mi odmówi to tak zrobię. Poproszę o odmowę na piśmie.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Aż mnie straszna złość naszła i mam ochotę pójść do niej i jej wygarnąć oraz zgłosić to do NFZ. To była moja pierwsza wizyta u ginekologa, wcześniej obiecałam sobie, że nigdy nie pójdę albo przynajmniej tylko jak będzie taka konieczność. Teraz tamta wizyta mnie tak zniechęciła, że nie mam zaufania do żadnego lekarza.
forecast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 15:59   #7
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Receptę na takie tabletki może wypisać każdy lekarz, co więcej, nawet weterynarz, więc wcisnęła Ci jakieś totalne bzdury. Mogłaś pokazać jej dowód, jeśli podejrzewałaś, że sądzi, że jesteś młodsza niż w rzeczywistości. Szkoda, że nie przeczytałaś o tym wcześniej, zanim do niej poszłaś, wtedy nie byłoby problemu z kłamstwami, że nie ma uprawnień.
Jeśli to prywatna przychodnia, to może powinnaś zadzwonić tam i zgłosić całą sprawę do przełożonego tej pani, w prywatnych placówkach bardzo dba się o to, żeby pacjent nie czuł się jak w NFZ, bo wtedy nie przyjdzie drugi raz i nie zostawi pieniążków. To raz.
Dwa, że są strony, na których można pisać swoje opinie o lekarzach. I to kilka. Powinnaś poszukać takich stron i wystawić negatywne opinie. W moim mieście niedawno zwolniono lekarza z pobliskiej prywatnej przychodni, bo pacjenci napisali w internecie, co wyrabiał.
Trzy, że lepiej zgłoś się do innego lekarza, wcześniej sprawdź, czy ma dobrą opinię. Twoja sytuacja jest dosyć pilna, chyba, że masz już tabletki "po"? I nie zrażaj się, czasem zdarza się tak, że jeden lekarz to totalny tłumok, a inny jest miły i profesjonalny. Jak znajdziesz dobrego lekarza, to będziesz się przy nim swobodnie czuła i wizyty nie będą Cię stresować.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-22, 16:31   #8
sysia0412
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Coś już wiem o ginekologach.. Dzisiaj byłam na pierwszej wizycie, bardzo niemiła Pani ,ale cóż .. jeśli się chce żeby Cie lepiej potraktowali trzeba iść prywatnie niestety.
Masz tu strone lekarzy , ktorzy biorą udział w akcji tabletek po:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/znajdz/lekarza
może cos znajdziesz.
sysia0412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 17:32   #9
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

mnie ostatnio pielęgniarka na dyżurze wypisała,bo lekarz był w terenie
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 18:18   #10
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

recepte na tabletke po z tego co sie orientuje moze wypisac nawet weterynarz xD. Mi recepte wypisala pediatra z mojej przychodni xD wiec tym bardziej gin moze to zrobic, ale nie kazdy chce to robic, dlatego Cie okłamała xD
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 18:52   #11
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Cytat:
Napisane przez forecast Pokaż wiadomość
To była moja pierwsza wizyta u ginekologa, wcześniej obiecałam sobie, że nigdy nie pójdę albo przynajmniej tylko jak będzie taka konieczność.
a czemu tak?
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-22, 20:36   #12
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

na przyszłość - pamiętaj o tym, że lekarz ma prawo odmówić, ale ma jednocześnie obowiązek (!) wskazać innego lekarza, który tę tabletkę wypisze.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 21:02   #13
forecast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
na przyszłość - pamiętaj o tym, że lekarz ma prawo odmówić, ale ma jednocześnie obowiązek (!) wskazać innego lekarza, który tę tabletkę wypisze.
Ale chyba musi mieć jakieś podstawy ku temu, prawda? To tak jakbyś poszła do lekarza ogólnego z anginą a on by Ci odmówił sprawdzenia gardła. A ona nawet nie zapytała o nic tylko od razu NIE

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Dziękuje.
forecast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 21:20   #14
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Cytat:
Napisane przez forecast Pokaż wiadomość
Ale chyba musi mieć jakieś podstawy ku temu, prawda? To tak jakbyś poszła do lekarza ogólnego z anginą a on by Ci odmówił sprawdzenia gardła. A ona nawet nie zapytała o nic tylko od razu NIE

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Dziękuje.
ma ku temu podstawę prawną, zwaną również klauzulą sumienia.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 22:01   #15
forecast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
ma ku temu podstawę prawną, zwaną również klauzulą sumienia.
To jest tylko tabletka antykoncepcyjna po stosunku a nie dajmy na to aborcja. Co ma z tym wspólnego sumienie?
forecast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 22:16   #16
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Cytat:
Napisane przez forecast Pokaż wiadomość
To jest tylko tabletka antykoncepcyjna po stosunku a nie dajmy na to aborcja. Co ma z tym wspólnego sumienie?
no niektórzy sądzą że ma. aczkolwiek z rozkminkami tego typu to petycja, 100 tysięcy podpisów i do sejmu, bo walenie głową w ścianę niczego nie zmieni, tylko czółko rozboli
a tak na serio to jedyne co możesz zrobić to to co pisała paula78 - czyli żądać pisemnej odmowy albo chociaż wpisania tego do twojej historii choroby, z zaznaczeniem do którego lekarza cię odesłał, bo jak już pisałam musi ci jakiegoś wskazać.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 15:14   #17
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Recepta na tabletkę PO STOSUNKU

Cytat:
Napisane przez kamila1985b Pokaż wiadomość
przestępstwo - kopia zachowana dla policji
a wiesz, że nielegalna jest reklama tego typu leków i ich sprzedaż? zgłosiłam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-02-01 o 16:37
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.