solarium a przebarwienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 21:38   #1
Kokosanka_83
Przyczajenie
 
Avatar Kokosanka_83
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1

solarium a przebarwienia


Za niecałe dwa tygodnie (26 maja) wychodzę za mąż. Chciałabym żeby moja skóra miała tego dnia ładny zdrowy odcień. Jestem szatynką o ciemnobrązowych oczach i jasnej karnacji. Po zimie jestem po prostu biała. Dlatego zamierzałam iść dwa-trzy razy na solarium. Niestety mam skłonność do przebarwień na twarzy, co wygląda strasznie (kilka takich wielkich piegów na środku czoła). Poradźcie co robić iść na solarium ryzykując opiegowacenie czy nasmarować się jakimś dobrym samoopalaczem. Jeśli to drugie, jakie kremy samoopalające poleciłybyście?
Kokosanka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 22:08   #2
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: solarium a przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Kokosanka_83 Pokaż wiadomość
Za niecałe dwa tygodnie (26 maja) wychodzę za mąż. Chciałabym żeby moja skóra miała tego dnia ładny zdrowy odcień. Jestem szatynką o ciemnobrązowych oczach i jasnej karnacji. Po zimie jestem po prostu biała. Dlatego zamierzałam iść dwa-trzy razy na solarium. Niestety mam skłonność do przebarwień na twarzy, co wygląda strasznie (kilka takich wielkich piegów na środku czoła). Poradźcie co robić iść na solarium ryzykując opiegowacenie czy nasmarować się jakimś dobrym samoopalaczem. Jeśli to drugie, jakie kremy samoopalające poleciłybyście?
Daruj sobie niszczenie skóry solarką, tym bardziej, ze masz skłonność do przebarwień.
Samoopalacze tez odpadaja - brudza ubrania jak nie wiem co, a już biała sukienkę i cała resztę na bank. A źle zaaplikowane dają plamy.
Nie lepiej się ograniczyć w makijazu do takiego wykorzystania bronzera na buzi, aby wyglądała, jak muśnięta słońcem?
Poza tym dla przypomnienia - jasne jest zdrowe i na topie, solarowa skóra jest be i w ogóle postarza, a tego chyba nie chcesz
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 22:39   #3
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: solarium a przebarwienia

Opal samo ciało, a twarz zostaw w spokoju- możesz zrobić makijaż.
Samoopalacz? A chcesz cuchnąć w dniu ślubu? Niestety, ale skóra śmierdzi również po luksusowym samoopalaczu za 200 zł. Zwłaszcza na takiej wielogodzinnej imprezie jak się spocisz, a skóra się rozgrzeje, to będziesz przykro pachnieć. Makijaż ciała też odpada przy białej sukni.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 00:56   #4
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: solarium a przebarwienia

Co to za małomiasteczkowo-dyskotekowa moda na usztucznianie się solarą przed ślubem? Kolejny raz o tym słyszę. Przepraszam, ale zdrowo wygląda skóra zdrowa, a więc naturalna. Dlaczego nie zrobisz z bladości swojego atutu? Albo nie ocieplisz skóry delikatnym bronzerem? Ehh, długo to się jeszcze w Polsce nie zmieni.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 12:14   #5
Sangwinik
Przyczajenie
 
Avatar Sangwinik
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 22
Dot.: solarium a przebarwienia

Ja również jestem uczulona na promienie uv i robią mi się przebarwienia.
Skorzystaj z opalania natryskowego. Oferują go teraz w większości salonów kosmetycznych. Przed skorzystaniem jednak sprawdź odcień opalenizny jakie oferują
Sangwinik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 13:54   #6
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: solarium a przebarwienia

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Co to za małomiasteczkowo-dyskotekowa moda na usztucznianie się solarą przed ślubem? Kolejny raz o tym słyszę. Przepraszam, ale zdrowo wygląda skóra zdrowa, a więc naturalna. Dlaczego nie zrobisz z bladości swojego atutu? Albo nie ocieplisz skóry delikatnym bronzerem? Ehh, długo to się jeszcze w Polsce nie zmieni.
Bez przesady- dziewczyna chce iść 3x na solarium, to nie zrobi z niej pomarańczowej tipsiary- chyba ledwo będzie widać różnicę.
A co do robienia z bladości atutu- weź pod uwagę, że nie każdy ma piękną skórę, a blada skóra z widocznymi niedoskonałościami, pajączkami, znamionami, zasinieniami itd, to już nie taka atrakcja i niekoniecznie wygląda zdrowo..
No i ślub bierze się w białej sukni, która niekoniecznie sprzyja bladym. Sama się nie opalam i nie zamierzam, ale nie róbmy od razu tragedii i wiochy z tego, że ktoś się chce lekko opalić.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 15:00   #7
szpileczka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: solarium a przebarwienia

Kup sobie jakiś bronzer , w dobrych solariach sprzedają , dobry kosmetyk jest ważny. Ja nie przepadam za solarianą opalenizną jeśli jest przesadzona , ja tak raz na 3 miesiące idę po 2 lub 3 razy i mam fajny kolor. Od czasu do czasu tak nie szkodzi jeśli się nawilża skórę
szpileczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 15:22   #8
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: solarium a przebarwienia

W 100% nie dla solarium - skwarkarium. Po co Ci nawet te trzy seanse?
To trzy seanse bliżej do starzenia i przebarwień.
Jestem przewrażliwona. Wiem
Czy bladość gryzie się z bielą?
Przecież na pokazach pronovias często są modeki z jasną skórą i prezentują białe kreacje ślubne.
Sama noszę białe rzeczy (tuniki i mam jasną skórę - nie bardzo bladą, ale jasną.
Jako ożywiacz- róż albo brązer tylko na kości policzkowe.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
Bez przesady- dziewczyna chce iść 3x na solarium, to nie zrobi z niej pomarańczowej tipsiary- chyba ledwo będzie widać różnicę.
A co do robienia z bladości atutu- weź pod uwagę, że nie każdy ma piękną skórę, a blada skóra z widocznymi niedoskonałościami, pajączkami, znamionami, zasinieniami itd, to już nie taka atrakcja i niekoniecznie wygląda zdrowo..
No i ślub bierze się w białej sukni, która niekoniecznie sprzyja bladym. Sama się nie opalam i nie zamierzam, ale nie róbmy od razu tragedii i wiochy z tego, że ktoś się chce lekko opalić.

Jeśli dziewczyna ma bladą cerę z niedoskonałościami to lepiej chyba uzyć kryjącego jasnego podkladu na to ewentulanie brązer lekko i naturalnie, blisko Jej odcienia skóry.
Solarium może tylko zaszkodzić na wszlekie naczyniowe sprawy bo przecież to przegrzenie poza tym paskudnym promieniowaniem.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 15:27   #9
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: solarium a przebarwienia

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Co to za małomiasteczkowo-dyskotekowa moda na usztucznianie się solarą przed ślubem? Kolejny raz o tym słyszę. Przepraszam, ale zdrowo wygląda skóra zdrowa, a więc naturalna. Dlaczego nie zrobisz z bladości swojego atutu? Albo nie ocieplisz skóry delikatnym bronzerem? Ehh, długo to się jeszcze w Polsce nie zmieni.
Dokładnie Opalona skóra wygląda na starszą, opalanie w ogóle niszczy skórę... niech w zapomnienie odejdzie świat opalania
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 19:10   #10
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: solarium a przebarwienia

Cytat:
Napisane przez baxterina Pokaż wiadomość
Jeśli dziewczyna ma bladą cerę z niedoskonałościami to lepiej chyba uzyć kryjącego jasnego podkladu na to ewentulanie brązer lekko i naturalnie, blisko Jej odcienia skóry.
Solarium może tylko zaszkodzić na wszlekie naczyniowe sprawy bo przecież to przegrzenie poza tym paskudnym promieniowaniem.
Chyba oczywiste, że nie pisałam o twarzy- wiadomo, że można pomalować- tylko o ciele.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 22:02   #11
aga15886
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: solarium a przebarwienia

dziewczyny uważajcie na solarium i nie opalajcie twarzy!!! jeśli macie wrażliwą skórę twarzy!!, ja chodziłam i teraz ma problem, strasznie zaczęły mi pękać naczynka krwionośne pod oczami wygląda to strasznie poszłam do dermatologa i ewidentnie przyczyną jest solarium. więc nie polecam
aga15886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 08:27   #12
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: solarium a przebarwienia

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
Chyba oczywiste, że nie pisałam o twarzy- wiadomo, że można pomalować- tylko o ciele.

Tak racja- ja zasugerowałam się tym, że Ona pisała tylko o twarzy.
Poza tym przy ciele też podtrzymuję szkodliwość takiego opalania
i przegrzewania.
Trydno mi powiedzieć jak wyglądają nogi z np. pajączkami opalone- nie widziałam- ale czy to nie jest tak, że opalenizna tego nie przykrywa?
Czyli opalona skóra z niedoskonałościami (ciało) może wyglądać po prostu jak ciemniejsze ciało z tymi samymi niedoskonałościami?
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 21:09   #13
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: solarium a przebarwienia

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
Bez przesady- dziewczyna chce iść 3x na solarium, to nie zrobi z niej pomarańczowej tipsiary- chyba ledwo będzie widać różnicę.
A co do robienia z bladości atutu- weź pod uwagę, że nie każdy ma piękną skórę, a blada skóra z widocznymi niedoskonałościami, pajączkami, znamionami, zasinieniami itd, to już nie taka atrakcja i niekoniecznie wygląda zdrowo..
No i ślub bierze się w białej sukni, która niekoniecznie sprzyja bladym. Sama się nie opalam i nie zamierzam, ale nie róbmy od razu tragedii i wiochy z tego, że ktoś się chce lekko opalić.
To właśnie bladym jest ładnie w bieli. Zwróć uwagę na to, że biel na co dzień poleca się kobietom w typie Królewny Śnieżki. Mając ciemniejszą karnację niestety łatwo o tandetny efekt w białym ubraniu.

A opalenizna niestety BARDZO sprzyja niedoskonałościom skóry. Jak ktoś ma jakiekolwiek przebarwienia, pajączki, blizny, trądzik czy zaskórniki, nie powinien "maskować" tego opalenizną, bo tylko pogłębia problem. Nie mówiąc o tym, że każda wizyta na solarium czy opalanie na słońcu to hodowanie sobie raka (nie, nie przesadzam, raka skóry łatwo jest sobie zapewnić i jest naprawdę groźny, a chyba każdy chce żyć).
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 17:33   #14
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: solarium a przebarwienia

odsun mysl daleko daleko od solarium czy samoopalaczu.

Jest tyle kosmetyków do makijazu, gdzie cera bedzie wygladac lekko opalona, świeża bez żadnych plam. Wystarczy dobra wizażystka.

jesli pójdziesz do solarium przed slubem i nie daj boze cos C i wyskoczy, przebarwienia itp to nie ma zmiłuj, zostanie i juz. Nie ryzykuj.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-05-20 o 17:37
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 10:16   #15
Lady_Funa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: solarium a przebarwienia

Dokładnie. Najpierw zajmij się swoją cerą, a na solarium przyjdzie czas! Na przebarwienia, pajączki, itp. podobno dobry jest np. Grape Seed Extract od Noble Health.
Lady_Funa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.