Filtry UV a makijaż cz.II - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-20, 09:28   #331
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Czy na anthelios ie lub innych dobrych filtrach nie warzy się wam podklad? U mnie czy to mineraly czy podklady w płynie wszystko wyglada jak ciasto. Nie wiem czy cos robię nie tak czy jestem skazana wylacznie na skrobie?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 21:43   #332
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Czy na anthelios ie lub innych dobrych filtrach nie warzy się wam podklad? U mnie czy to mineraly czy podklady w płynie wszystko wyglada jak ciasto. Nie wiem czy cos robię nie tak czy jestem skazana wylacznie na skrobie?
ja nakładam mineralny (sypki) podkład (uzywam go jak pudru) na filtr, matuje ładnie. A jesli sie spieszę i nie mam czasu to potrafie na to wszystko jeszcze raz nałozyc krem z filtrem. Nic sie nie roluje, no ale wtedy lekko sie błyszczy..., wypadałoby jeszcze raz przypudrować

Ale wczesniej uzywałam podkładu w kremie, to owszem, rolował sie z filtrem niemiłosiernie!
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 11:29   #333
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Nie sprecyzowałam . NaNeutrogena SPF15 jest w miarę Ok jeśli chodzi o minerały gorzej podkład v płynie. ale na Antheliosie jest tragedia.
ciasto od razu po aplikacji. A chciałbym go jednak używać bo to dobry filtr.w przeciwieństwie do azjatyckich wygodnych ale z kiepską ochrona uva.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:38   #334
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

dacn a atheliosa ile spf?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:48   #335
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez sabriel_ Pokaż wiadomość
dacn a atheliosa ile spf?
50.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 13:33   #336
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

to nie dziwne, że przy neutrogenie spf15 ci się podkład nie ciastolił a na atheliosie 50 już tak U mnie na 50 z podkładem nic się nie dzieje. Najpierw matuję twarz pudrem bambusowym anty-uv metodą stempelkową a potem tak samo nakładam podkład mineralny tylko bardzo cienkie warstwy a za to więcej. Tak samo powinno się płynne wklepywać zeby nie uszkodzic filtra. Moze to w metodzie jest sposob?

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-05-22 o 13:34
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 19:30   #337
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
to nie dziwne, że przy neutrogenie spf15 ci się podkład nie ciastolił a na atheliosie 50 już tak U mnie na 50 z podkładem nic się nie dzieje. Najpierw matuję twarz pudrem bambusowym anty-uv metodą stempelkową a potem tak samo nakładam podkład mineralny tylko bardzo cienkie warstwy a za to więcej. Tak samo powinno się płynne wklepywać zeby nie uszkodzic filtra. Moze to w metodzie jest sposob?
Staralam sie robic podobnie . Na krem najpierw flat topem wklepuje puder bambusowy z BU nastepnie podklad i ponownie puder na nos.
Odstep czasowy pomiędzy filterm a podkładem próbowałam do godziny i nadal to samo. Z zazdroscia slucham dziewczyn co zrobia sobie pelen makijaz na 50. Mi nie wychodzi.


BTw na inisfree spf 35 wychodzi piekny trwaly makijaz mat idealny. Ale ochrona uva a lato za mala.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-22, 19:56   #338
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

A jaką masz cerę?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 20:05   #339
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Staralam sie robic podobnie . Na krem najpierw flat topem wklepuje puder bambusowy z BU nastepnie podklad i ponownie puder na nos.
Odstep czasowy pomiędzy filterm a podkładem próbowałam do godziny i nadal to samo. Z zazdroscia slucham dziewczyn co zrobia sobie pelen makijaz na 50. Mi nie wychodzi.


BTw na inisfree spf 35 wychodzi piekny trwaly makijaz mat idealny. Ale ochrona uva a lato za mala.
Moim zdaniem nie na każdej cerze da się połączyć minerały z filtrem. Ja nie potrafię nałożyć podkładu nawet na krem z filtrem SPF 25, na żaden BB. Po prostu się nie da, robi się ciasto nadające się tylko do zmycia. Moja skóra jest tłusta i nie toleruje kilku warstw kosmetyków i tu chyba jest przyczyna tego problemu. Najlepiej czuje się pod lekkim kremem i małą warstwą minerałów.

A Inisfree mnie kusi i chyba w końcu złoże na niego zamówienie. Dla mnie SPF 35 jest wystarczający jako "filtr miejski" a wszystko, co robi mat daje nadzieję na normalną twarz
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 06:06   #340
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cerę mam tłustą i trądzikowa w linii T i normalna na policzkach.
Może faktycznie jest to niedopasowanie cery filtra i podkladu.

Przypomniało mi sie tez ze na Eco cosmetisc spf 30 tez makijaż wychodził.

Dlatego sie tak złoszczę bo z jednej strony jest makijaż który chce nosić na co dzień a z drugiej albo flirt z kiepska ochrona uva albo dobry filtr i brak makijażu i ciasto.

Się tyle naszukałam filtra ze składem w miarę ok i dobra ochrona.
Cóż czas szukać na nowo a anthelios a zostawię sobie na wakacyjne dni kiedy nie będę chodzić do pracy i cały mój make up będzie stanowić skrobia.

Edytowane przez dacn
Czas edycji: 2013-05-23 o 18:29
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 18:58   #341
Gisbelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 102
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Mój ukochany filtr do skóry z trądzikiem - LRP Athelios AC 30. Nie zamienię na żaden inny.
__________________
<ciach_reklama>
Gisbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-24, 19:08   #342
didunia
Raczkowanie
 
Avatar didunia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 69
Filtr UV a krem tonujący

Cześć

Mam do was pytanie, gdyż chcę zacząć używać filtrów SPF50+. Jednak z tego względu, że na codzień do makijażu nie używam podkładu, tylko kremu tonującego to zastanawiam się czy mogę nałożyć go bezpiecznie na filtr? Czy krem tonujący (również zawierający filtr UV) nie obniży działania filtru 50+?

Będę wdzięczna za odpowiedź
__________________
Dopóki lakier na paznokciach nie wysechł, kobieta jest bezbronna
didunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 19:55   #343
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Filtr UV a krem tonujący

Cytat:
Napisane przez didunia Pokaż wiadomość
Cześć

Mam do was pytanie, gdyż chcę zacząć używać filtrów SPF50+. Jednak z tego względu, że na codzień do makijażu nie używam podkładu, tylko kremu tonującego to zastanawiam się czy mogę nałożyć go bezpiecznie na filtr? Czy krem tonujący (również zawierający filtr UV) nie obniży działania filtru 50+?

Będę wdzięczna za odpowiedź
to musiałabyś wrzucić składy obu produktów. Część filtrów chemicznych nie współgra z tradycyjną kolorówką, filtry mineralne zaś z niektórymi składnikami pielęgnacyjnymi
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 22:38   #344
didunia
Raczkowanie
 
Avatar didunia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 69
Dot.: Filtr UV a krem tonujący

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
to musiałabyś wrzucić składy obu produktów. Część filtrów chemicznych nie współgra z tradycyjną kolorówką, filtry mineralne zaś z niektórymi składnikami pielęgnacyjnymi
La Roche Posay Anthelios XL Fluide Extreme 50+
aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine.


Dr Irena Eris Vita Ceric, Multifunkcyjny krem BB witalizujący SPF 20
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetearyl Ethylhexanoate, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Ethylhexyl Triazone, Caprylic/Capric Triglyceride, Isononyl Isononanoate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Magnesium Aluminum Silicate, Xanthan Gum, Glycerin, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Alcohol Denat., Disodium EDTA, L-Thioproline, Isopropyl Titanium Triisostearate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, CI 77891, Mica, CI 77492, CI 77491, CI 77499.


Albo ewentualnie czy mogę stosować to?

Dr. Hauschka, Translucent Bronze Concentrate, Fluid tonujący do twarzy
Aqua, Olea Europaea, Alcohol, Anthyllis Vulneraria, Hamamelis Virginiana, Lecithin, Cera Flava, Parfum, Citral*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Citronellol*, Limonene*, Geraniol*, Benzyl Salicylate*, Coumarin*, Eugenol*, Benzyl Alcohol*, Evernia Prunastri*, Cetearyl Alcohol, Algin, Arachis Hypogaea, CI 75810, CI 77491, CI 77492, CI 77499.


Jeśli nie to co innego polecasz do makijażu? Mam cerę tłustą niestety ;(
__________________
Dopóki lakier na paznokciach nie wysechł, kobieta jest bezbronna
didunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 05:35   #345
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Filtr UV a krem tonujący

nnie wiem, czy mogę się wypowiadać tak autorytatywnie - żadnego z tych kosmetyków nie miałam, nie mam też tłustej skóry. Mam natomiast dużą skłonność ku kosmetykom naturalnym. Proszę poradź się kogoś jeszcze. Na moje oko (nie popadając w zbytnią egzaltację naturą) są takie problemy:
1) filtr ma kiepski skład dla tłustych cer; ma cyclopentasiloxane przede wszystkim, który tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną. Ja bym się go bała przy tłustej skórze... do suchych by się nadał; ten składnik tworzy taką barierę, warstwę okluzyjną, także nie wiem, czy jest sens inwestować w kremy pielęgnacyjne nakładane na to (chociaż ten BB od Eris jakoś szalenie pielęgnacyjny to nie jest. Raczej wartosciowe składniki nie przenikną tej warstwy. Więc zwykły puder byłby lepszym rozwiązaniem, niż BB. Ale jeśli chodzi o filtry - jednym z nich jest Parsol, który rozpada się i przestaje spełniać swe funkcje pod wpływem składników tradycyjnej kolorówki, więc zwykły puder też odpada.
2) zarówno filtr jak i krem Eris mają alcohol denat. Składnik mocno drażniący/wysuszający skórę. Raczej bym go przy tłustej skórze starała się wyeliminować (bo on osuszy ją, ale też sprawi, że produkcja sebum się znacznie zwiększy)
krem Haushki najlepszy z tego wszystkiego, chociaż osobiście nie jestem fanką tej marki
Także reasumując - filtr wybrałas kiepski. Ale jeśli Ci służy, to raczej Haushka na to nie ma sensu dublować ochrony (i alcohol denat ) . Składników destabilizujących Parsol nie widzę (mica, talc)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 10:54   #346
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtr UV a krem tonujący

Cytat:
Napisane przez didunia Pokaż wiadomość
La Roche Posay Anthelios XL Fluide Extreme 50+
aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine.
Pogrubione filtry:
-parsol 1789 czyli ten, który łatwo się destabilizuje pod wpływem wielu składników kolorówki. chroni przed UVA
-Tinosorb S, stabilny, chroni przed UVA
-Mexoryl XL, stabilny, chroni przed UVA
-Uvinul T 150, filtr UVB


Cytat:
Napisane przez didunia Pokaż wiadomość
Dr Irena Eris Vita Ceric, Multifunkcyjny krem BB witalizujący SPF 20
Aqua,Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetearyl Ethylhexanoate, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol,Ethylhexyl Triazone, Caprylic/Capric Triglyceride, Isononyl Isononanoate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane], Magnesium Aluminum Silicate, Xanthan Gum, Glycerin, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Alcohol Denat., Disodium EDTA, L-Thioproline, Isopropyl Titanium Triisostearate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, CI 77891, Mica, CI 77492, CI 77491, CI 77499.



Albo ewentualnie czy mogę stosować to?
Dr. Hauschka, Translucent Bronze Concentrate, Fluid tonujący do twarzy
Aqua, Olea Europaea, Alcohol, Anthyllis Vulneraria, Hamamelis Virginiana, Lecithin, Cera Flava, Parfum, Citral*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Citronellol*, Limonene*, Geraniol*, Benzyl Salicylate*, Coumarin*, Eugenol*, Benzyl Alcohol*, Evernia Prunastri*, Cetearyl Alcohol, Algin, Arachis Hypogaea, CI 75810, CI 77491, CI 77492, CI 77499.


Jeśli nie to co innego polecasz do makijażu? Mam cerę tłustą niestety ;(
W kremie Dr Hauschki są pigmenty, które będą destabilizować Parsol. W BB Eris pigmenty i mika.


Przy cerze tłustej możesz mieć problem z filtrami. Mam identyczny i w czasach kiedy używałam mleczka Anthelios 50 mogłam co najwyżej zmatowić je skrobią Dry-flo. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła nałożyć na filtr jeszcze jakiś płynny kosmetyk.
Do cery tłustej zachwalane są filtry azjatyckie np Innisfree lub Cell Fusion, tylko że są trudne do zdobycia (eBay), dość drogie (80 - ponad 100 zł) i ponoć mają gorszą ochronę UVA niż europejskie filtry. Tylko że wszyscy piszą, że wchłaniają się do matu i nie nabłyszczają.

Jednak każda skóra inaczej reaguje na filtry i trzeba po prostu próbować.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
nnie wiem, czy mogę się wypowiadać tak autorytatywnie - żadnego z tych kosmetyków nie miałam, nie mam też tłustej skóry. Mam natomiast dużą skłonność ku kosmetykom naturalnym. Proszę poradź się kogoś jeszcze. Na moje oko (nie popadając w zbytnią egzaltację naturą) są takie problemy:
1) filtr ma kiepski skład dla tłustych cer; ma cyclopentasiloxane przede wszystkim, który tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną. Ja bym się go bała przy tłustej skórze... do suchych by się nadał; ten składnik tworzy taką barierę, warstwę okluzyjną,
Cyclopentasiloxane to silikon lotny, ułatwia rozprowadzenie produktu po czym odparowuje. A co do warstwy okluzyjnej, to tworzy ją praktycznie każdy filtr. Filtry ogólnie są tłuste i niestety niektóre cery się pod nimi "duszą".


Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
2) zarówno filtr jak i krem Eris mają alcohol denat. Składnik mocno drażniący/wysuszający skórę. Raczej bym go przy tłustej skórze starała się wyeliminować (bo on osuszy ją, ale też sprawi, że produkcja sebum się znacznie zwiększy)
krem Haushki najlepszy z tego wszystkiego, chociaż osobiście nie jestem fanką tej marki
Hauschka też ma alkohol, jak zresztą bardzo dużo ekologicznych kremów. Nie u każdego alkohol wysusza, poza tym on odparowuje.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Także reasumując - filtr wybrałas kiepski. Ale jeśli Ci służy, to raczej Haushka na to nie ma sensu dublować ochrony (i alcohol denat ) . Składników destabilizujących Parsol nie widzę (mica, talc)
Anthelios nie jest kiepskim filtrem, problem pojawia się jeśli chce się nałożyć na niego makijaż. Hauschka ma tlenki żelaza, które też destabilizują parsol.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 11:23   #347
didunia
Raczkowanie
 
Avatar didunia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 69
Dot.: Filtr UV a krem tonujący

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi! Z tego filtra raczej nie zamierzam rezygnować z tego względu, że dobrze chroni przed promieniowaniem UV, a ja używam kosmetyków z retinolem i witaminą C. Jednak ciągle mam dylemat czego używać w takim razie do makijażu? Kupić zwykły podkład?
__________________
Dopóki lakier na paznokciach nie wysechł, kobieta jest bezbronna
didunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 14:44   #348
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtr UV a krem tonujący

Cytat:
Napisane przez didunia Pokaż wiadomość
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi! Z tego filtra raczej nie zamierzam rezygnować z tego względu, że dobrze chroni przed promieniowaniem UV, a ja używam kosmetyków z retinolem i witaminą C. Jednak ciągle mam dylemat czego używać w takim razie do makijażu? Kupić zwykły podkład?
Aha, zapomniałam o tym, że Anthelios zawiera stabilizatory Parsolu czyli Octocrylene i Tinosorb S. Poza tym ma jeszcze dwa inne porządne filtry UVA, więc jeśli już masz ten filtr i udaje Ci się go stosować razem z makijażem bez zgrzytania zębów i straszenia bliźnich, to moim zdaniem możesz go łączyć z podkładem czy kremem BB/tonującym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 16:49   #349
didunia
Raczkowanie
 
Avatar didunia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 69
Dot.: Filtr UV a krem tonujący

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Aha, zapomniałam o tym, że Anthelios zawiera stabilizatory Parsolu czyli Octocrylene i Tinosorb S. Poza tym ma jeszcze dwa inne porządne filtry UVA, więc jeśli już masz ten filtr i udaje Ci się go stosować razem z makijażem bez zgrzytania zębów i straszenia bliźnich, to moim zdaniem możesz go łączyć z podkładem czy kremem BB/tonującym.
Dziękuję jeszcze raz za wszystkie pomocne rady
__________________
Dopóki lakier na paznokciach nie wysechł, kobieta jest bezbronna
didunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 09:56   #350
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś przygotuje i podeśle mi listę, to zaktualizuję. Niestety nie mam czasu sama się tym zająć.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 20:01   #351
didunia
Raczkowanie
 
Avatar didunia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 69
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny a co myślicie o tym filtrze LRP i podkładzie z Revlona? Nie "gryzą się"?

La Roche Posay Anthelios XL Fluide Extreme 50+
aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine.

Revlon, Beyond Natural, Skin Matching Makeup
Aqua (Water(Eau)), Cyclopetasiloxane, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Butylene Glycol, HDI/Trimethylol, Hexyllactone Crosspolymer, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Nylon-12, PEG/PPG-18/18, Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Alumina, Talc, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Trisiloxane, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Citrullus Vulgaris (Watermelon) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces Copper Ferment, Saccharomyces Iron Ferment, Saccharomyces Silicon Ferment, Saccharomyces Potassium Ferment, Trimethylsiloxysilicate, Galactoarabinan, Boron Nitride, Methicone, Alcohol Denat, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Sorbitan Sesquioleate, Silica, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Acrylonitrile/Methacrylonitrile/Methyl Methacrylate Copolymer, Polysorbate 20, Polysorbate 80, tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben May Contain +/- : Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Zinc Oxides (CI 77947)].
__________________
Dopóki lakier na paznokciach nie wysechł, kobieta jest bezbronna
didunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 20:34   #352
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez didunia Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie o tym filtrze LRP i podkładzie z Revlona? Nie "gryzą się"?

La Roche Posay Anthelios XL Fluide Extreme 50+
aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine.

Revlon, Beyond Natural, Skin Matching Makeup
Aqua (Water(Eau)), Cyclopetasiloxane, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Butylene Glycol, HDI/Trimethylol, Hexyllactone Crosspolymer, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Nylon-12, PEG/PPG-18/18, Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Alumina, Talc, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Trisiloxane, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Citrullus Vulgaris (Watermelon) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces Copper Ferment, Saccharomyces Iron Ferment, Saccharomyces Silicon Ferment, Saccharomyces Potassium Ferment, Trimethylsiloxysilicate, Galactoarabinan, Boron Nitride, Methicone, Alcohol Denat, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Sorbitan Sesquioleate, Silica, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Acrylonitrile/Methacrylonitrile/Methyl Methacrylate Copolymer, Polysorbate 20, Polysorbate 80, tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben May Contain +/- : Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Zinc Oxides (CI 77947)].
Gryzą się w takim sensie, że Anthelios ma Parsol1789. Podkład (praktycznie każdy) ma składniki destabilizujące. Ten tutaj może zawierać pogrubione dwutlenek tytanu, tlenki żelaza i tlenek cynku.
Parsol w Antheliosie ma składniki stabilizujące go. Na ile, to ciężko powiedzieć, ale nie bardzo ma sens porównywać kolejne podkłady z Antheliosem, bo faktem jest, że zawiera Parsol, więc właściwie każdy podkład będzie go teoretycznie osłabiał.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 19:36   #353
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny, wiem że wchodzę tutaj z gracją słonia w składzie porcelany, bo rzadko ostatnio bywam na Biochemii, ale jest nowy produkt z LRP, Anthelios https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...gel-cream.html
który przetestowałam na mojej problematycznej skórze (tłusty środek T, mocno wysychające policzki, ale czasami błyszczące, bardzo wrażliwa, alergiczna, płytko unaczyniona ). Krem bardzo szybko się wchłania, więc trzeba opanować technikę nakładania, ale po rozprowadzeniu wchłania się do absolutnego matu bez uczucia ściągnięcia Wcześniej stosowałam też LRP fluid, bo był dla mnie najmniejszym złem jeśli chodzi o filtry, bo i tak po jakimś czasie się mazał, nie mówiąc o makijażu. Tutaj można spokojnie nałożyć podkład, nic się nie rozjeżdża, nie ma zacieków. Jeśli macie opcję - proście o próbki, ja też testowałam, teraz kupiłam pełnowymiarowe opakowanie. Z efektem bielenia możecie się w tym przypadku też spotkać, ale daje się go zmniejszyć dobrym rozprowadzeniem trzeba to po prostu zrobić szybko.
Podjarałam się bardzo tym produktem, bo mocniejszych filtrów używam od kwietnia +/-, zimą wystarcza mi SPF 20 i zawsze to była dla mnie mordęga, teraz wreszcie mam jakiś komfort
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 16:21   #354
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Czy na anthelios ie lub innych dobrych filtrach nie warzy się wam podklad? U mnie czy to mineraly czy podklady w płynie wszystko wyglada jak ciasto. Nie wiem czy cos robię nie tak czy jestem skazana wylacznie na skrobie?
Już wiem warzy się jak używam serum z wit C, antheliosa i podkładu.

Na samym antheliosie jest ok. A dla mnie było to takie oczywiste żeby kłaść serum pod krem w słoneczne dni, że nawet o tym nie pisałam.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 11:23   #355
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witajcie. Pomożcie mi kochane przeanalizowac skład nowej formuły Avene Sun SPF50+ Spray ochronny 200ml Chciałabym go używac na twarz

Edytowane przez Celine5
Czas edycji: 2017-04-20 o 22:43
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 15:50   #356
kalinka 007
Raczkowanie
 
Avatar kalinka 007
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 145
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cześć dziewczyny,
Czy wiecie może, jak się ma "puder bambusowy anty-uv" z Biochemii Urody do filtrów

Właśnie przeczytałam w internecie, że składnik pudru - mikronizowany tlenek cynku - może się "gryźć" z Parsolem, tymczasem BU zapewnia, że "Jest to puder neutralny, który może być bez obaw stosowany do matowienia kremów z filtrami przeciwsłonecznymi."

Podaję skład: Bambusa Arundinacea Stem Extract, Polymethylsilsesquioxane, Zinc Oxide (18%), Silk Powder
kalinka 007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 22:32   #357
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Jak filtr nie chce mi się wchłonąć i pozostaje tłusta warstewka (uniemożliwia wykonanie makijażu) to odciskam to delikatnie chusteczką higieniczną. Pytanie: czy obniżam znacząco ochronę? Czy obniżam ją w ogóle?
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 14:26   #358
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Jak filtr nie chce mi się wchłonąć i pozostaje tłusta warstewka (uniemożliwia wykonanie makijażu) to odciskam to delikatnie chusteczką higieniczną. Pytanie: czy obniżam znacząco ochronę? Czy obniżam ją w ogóle?
Pewnie, że obniżasz. Krem w zasadzie się nie wchłania, tylko odparowuje z niego woda. To co zostaje, to "właściwy" kosmetyk, zbierając tę warstwę chusteczką obniżasz ochronę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 21:06   #359
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny szukam filtra- zamiennika. Używałam Vichy capital soleil 50+ emulsji matującej, który jakiś czas temu został wycofany. :'( Nie mam kasy żeby robić zapasy na nie wiadomo ile. Z resztą to bez sensu, bo zapasy też się kiedyś skończą i problem dalej będzie. Porównywany do niego filtr z La Roche Posay- ten suchy w dotyku u mnie się nie sprawdza. Niestety strasznie się wałkuje, źle rozprowadza- no nie- nie mogę go po prostu. Filtr z neutrogeny dry- touch mnie strasznie szczypie. Efekt też średni. Wydawało mi się, że nie wygląda tak źle, ale dziś w sklepie pani się mnie spytała co za białą maź mam na twarzy. Przy tym filtrze z Vichy nie musiałam się malować. Interesuje mnie jakiś zamiennik spf 50 w rozsądnej cenie + ze stabilnymi filtrami. Możecie coś polecić? Mam twarz ekstremalnie tłustą i wszystko ze mnie spływa. Przy capital soleil nakładanie filtra było czystą przyjemnością. Nie chcę codziennie walczyć z nakładaniem i wkurzać się jeszcze, że potwornie wyglądam+ makijaż wygląda źle.
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE

Edytowane przez zapalniczka89
Czas edycji: 2013-09-09 o 21:08
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 21:09   #360
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam filtra- zamiennika. Używałam Vichy capital soleil 50+ emulsji matującej, który jakiś czas temu został wycofany. :'( Nie mam kasy żeby robić zapasy na nie wiadomo ile. Z resztą to bez sensu, bo zapasy też się kiedyś skończą i problem dalej będzie. Porównywany do niego filtr z La Roche Posay- ten suchy w dotyku u mnie się nie sprawdza. Niestety strasznie się wałkuje. Filtr z neutrogeny dry- touch mnie strasznie szczypie. Efekt też średni. Wydawało mi się, że nie wygląda tak źle, ale dziś w sklepie pani się mnie spytała co za białą maź mam na twarzy. Przy tym filtrze z Vichy nie musiałam się malować. Interesuje mnie jakiś zamiennik spf 50 w rozsądnej cenie + ze stabilnymi filtrami. Możecie coś polecić? Mam twarz ekstremalnie tłustą i wszystko ze mnie spływa.
Może coś z rynku azjatyckiego? Są bardzo lekkie, nie bielą, ja ogólnie jestem mega zadowolona i raczej do innych już nie wrócę.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.