Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-09, 21:26   #1231
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Hihi, dzieki Nikaa2 Sieje postrach na wątkach solariowych Zamwiałaś moze coś jezcze z Biochemii Urody? Ja się czaję na olejek myjący i serum C+ E i kwas felurowy Tylko jedno mneie zastanawia: czy w paczce ejst coś do przechowywania prduktu? Czy trzeba samemu skombinoać? Bo nic nie piszą o tym
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 21:40   #1232
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Hihi, dzieki Nikaa2 Sieje postrach na wątkach solariowych Zamwiałaś moze coś jezcze z Biochemii Urody? Ja się czaję na olejek myjący i serum C+ E i kwas felurowy Tylko jedno mneie zastanawia: czy w paczce ejst coś do przechowywania prduktu? Czy trzeba samemu skombinoać? Bo nic nie piszą o tym
sesese podpis w dechę (wdechę? ) "nie czuję, ze rymuję"

no ja zamówiłam, ten olej hydrofilny, czyli olejek myjący (słonecznikowy+emulgator) i się nim dizisaj już chwaliłam
dostałam buteleczkę w niej olej i próbówkę z emulgatorem, którego zaw. przelewam do buteleckzi z olejem i mieszam i ju!

miałam od nich jeszcze peeling w proszku i tez wszystko co potrzebne przysłali razem

podoba mi się, ze w paczce jest nawet naklejka, aby opisac datę zrobienia mazidełka

no i hydrolat różany i lawendowy od nich miałam

nie wiem ja przechowuję w tych plastikowych opakowaniach, w których dostaję mazidełka, no bo chyba nie trza ich nigdzie indziej przelewac
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 21:48   #1233
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Przyszedł Listonosz był u mnie o 19.45 Ale ważne, że był Już sobie sporządziłam miksturę, teraz tylko czekam aż pójdę się kąpać i użyję olejku hydrofilnego
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 21:58   #1234
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Przyszedł Listonosz był u mnie o 19.45 Ale ważne, że był Już sobie sporządziłam miksturę, teraz tylko czekam aż pójdę się kąpać i użyję olejku hydrofilnego
no to super!
mój było przed 18-tą... to zapewne ode mnie pojechał prosto do Ciebie, skoro był przed 20-tą
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 22:00   #1235
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
no to super!
mój było przed 18-tą... to zapewne ode mnie pojechał prosto do Ciebie, skoro był przed 20-tą
Pewnie tak
Całkowicie mnie zaskoczył, już rozpaczałam, że nie dostałam olejku, a tu jednak
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 09:23   #1236
mały_groszek
Zadomowienie
 
Avatar mały_groszek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź/Volos
Wiadomości: 985
GG do mały_groszek
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Właśnie zauważyłam,że piszecie o olejku myjącym i peelingu w proszku z Biochemii Urody,a ponieważ oba stosuję od ponad miesiąca to mogę Wam powiedzieć,że jestem bardzo zadowolona.
Przechowywanie nie sprawia problemu i miło się tych kosmetyków używa.
Mam jeszcze serum C+E i tonik salicylowy do przygotowania,ale do te pory nie zaopatrzyłam się w alkohol etylowy
Chciałam takowy nabyć w aptece,ale nie było go,natomiast temu ze sklepu monopolowego to nie wiem czy mogę zaufać
__________________
Przyjmę wszystko. Tylko pokaż mi sens.


mały_groszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 09:54   #1237
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez mały_groszek Pokaż wiadomość
Właśnie zauważyłam,że piszecie o olejku myjącym i peelingu w proszku z Biochemii Urody,a ponieważ oba stosuję od ponad miesiąca to mogę Wam powiedzieć,że jestem bardzo zadowolona.
Przechowywanie nie sprawia problemu i miło się tych kosmetyków używa.
Mam jeszcze serum C+E i tonik salicylowy do przygotowania,ale do te pory nie zaopatrzyłam się w alkohol etylowy
Chciałam takowy nabyć w aptece,ale nie było go,natomiast temu ze sklepu monopolowego to nie wiem czy mogę zaufać
to fajnie, ze się sprawia dobrze
zastanawiam sie czy strefy T nie potraktowac od czasu do czasu jkiamś drobnoziarnistym peelingiem... hmmm

etanol? ale on chyba podrażnia naczynkową skórę?
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-10, 10:02   #1238
mały_groszek
Zadomowienie
 
Avatar mały_groszek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź/Volos
Wiadomości: 985
GG do mały_groszek
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
etanol? ale on chyba podrażnia naczynkową skórę?

No właśnie,chyba może podrażnić
Ale tak jest napisane w dołączonym opisie:alkohol etylowy 95 %
Zresztą to rozpuszczalnik dla substancji potrzebnych do serum,więc co innego mogłoby być?
Chyba nie ma alternatywy,no może propylene glycol,ale raczej to nie jest powszechnie dostępne.
__________________
Przyjmę wszystko. Tylko pokaż mi sens.


mały_groszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 10:12   #1239
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez mały_groszek Pokaż wiadomość
No właśnie,chyba może podrażnić
Ale tak jest napisane w dołączonym opisie:alkohol etylowy 95 %
Zresztą to rozpuszczalnik dla substancji potrzebnych do serum,więc co innego mogłoby być?
Chyba nie ma alternatywy,no może propylene glycol,ale raczej to nie jest powszechnie dostępne.
hmm... ja bym się chyba nie zdecydowała w takim ukłaDZIe...
ale jakby co to daj znać, znaczy się jak już ukręcisz i zaczniesz stosować
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 12:07   #1240
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

alkohol w serum można spokojnie pominąc (wiele osób tak robi-ja też)

a jesli juz chcecie koniecznie dodawać to właśnie w monoopolowym sie naeyz w niego zaopatrzyć
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 12:09   #1241
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny, zdaję relację po dwóch użyciach olejku-jest super Spodziewałam się większego poślizgu, ale generalnie może być Dzisiaj wieczorem go wcisnę do użycia mojej mamie, bo ona używa jakieś tam pudry i podkłady, to Wam powiem czy dobrze zmywa makijaż

(ależ ja miałam problem, żebby odkręcić tą nakrętkę,żeby dolać emulgatora Chciałam ten cały "dziubek" odkręcać, aż wreszcie wpadłam na to, że to ta końcówka jest ruchoma )
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-10, 13:00   #1242
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Etanolu nie powinno się pomijać, bo to dzięki niemu witamina C działa wgłąb skóry, a nie tylko w wierzchniej warstwie Dziewczyny, jego można dodać tylko 5 kropelek i nie powienien nic wam zrobić Zamiast jego można użyć glikol propylenowy, ale wtedy serum zostaje tłuste na buzi Więc jeśłi na noc to moze być glikol, ale na dzień nie poleałabym. Etanol w takiej ilości tylko pomoze, a nie zrobi wam krzywdy


Dziewczyny, olejek macie waniliowy czy słonecznikowy? Jak z zapachem?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 14:21   #1243
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja mam słonecznikowy. Zapach taki niezbyt przyjemny, no ale po zmyciu znika, więc mi to nie przeszkadza..
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 15:56   #1244
maalusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Smile Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Witaj na forum maalusia Koniecznie przeczytaj cały wątek a dowiesz sie dużo o pielęgnacji tego rodzaju cery i uwierz mi, to że masz 17 lat to wcale nie jest najgorsze, ja mam problemy z naczynkami od zawsze, tak jak większośc ludzi, wiec głowa go góry i do czytania przystąp

dzieki wielkie za odpowiedz juz troche czytalam na ten temat i szuakalam porad u specjalistow...teraz pojde wlasnie do czlowieka specjalizujacego sie w tej dziedzinie (dermatologa- chirurga) najpierw oceni co i jak a na jakikolwiek zabieg musze poczekac rok bo z tego co slyszalam to dopiero bede mogla poddac sie jemu po 18- tce ;] jeszcze raz dzieki za odp pozdrawiam goraco
maalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 17:13   #1245
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez confused
Etanolu nie powinno się pomijać, bo to dzięki niemu witamina C działa wgłąb skóry, a nie tylko w wierzchniej warstwie Dziewczyny, jego można dodać tylko 5 kropelek i nie powienien nic wam zrobić Zamiast jego można użyć glikol propylenowy, ale wtedy serum zostaje tłuste na buzi Więc jeśłi na noc to moze być glikol, ale na dzień nie poleałabym. Etanol w takiej ilości tylko pomoze, a nie zrobi wam krzywdy
Obstaje przy tym że nie trzeba. Ja mam wrazliwe naczynka i nie poję ich nawet 5 kropelkami etanolu. Do swojego serum dodaje glikol propylenowy, który spełnia podobne zadanie, moje serum nie jest tłuste i nie wydaje mi sie żeby glikol mial na to jakis wpływ.
Pewnie cała konsystensja serum zalezy od wersji serum, czyli jakich składników dodatowych sie dodaje. Ja cały czas robie serum z kw.hialuronowym i kw.alfaliponowym (glikol tez tam jest) i jest ono bardzo satynowe w użyciu, tzn. buzia po nim jest satynowa.

Wiadomo każdy ma inną buzie i składniki sie inaczej zachowują i zawsze trzeba brac na to poprawkę. Ale ja bym nie generalizowała że alkohol na pewno zrobi cos złego albo że na pewno nie zrobi....bo to różnie bywa.
Mi akurat robi .
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 17:45   #1246
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja tylko piszę to co wiem od wielu doświadcoznych biochemiczek, bo czytałam o tym wiele razy Niektórych glikol bardziej podrażnia niż alkohol
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 18:26   #1247
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Ja tylko piszę to co wiem od wielu doświadcoznych biochemiczek, bo czytałam o tym wiele razy Niektórych glikol bardziej podrażnia niż alkohol
To juz pewnie zalezy na co kto jest uczulony.
Ja tez uzywam i uzywalam serum na glikolu i nigdy nie bylo tluste tylko takie jak pisze Evitka satynowe.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 18:45   #1248
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

więc jak zwykle dochodzimy do punktu wyjścia -
dla każdej buzi jest co innego dobre

Mi chodziło tylko o to żeby nie uogólniać że alkohol to na pewno krzywdy nie zrobi, a glikol na pewno tak. Jak widać może byc zupelnie na odwrót

Chciałam po prostu żeby nowe osoby które to czytają miały ta świadomość

pozdrawiam
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 09:48   #1249
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny, zamówiłam wczoraj na BU. com olejek myjący i serum C+E i kwas felurowy Jak tylko dojdzie biorę się za mieszanie i kombinowanie
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 16:22   #1250
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zamówiłam wczoraj na BU. com olejek myjący i serum C+E i kwas felurowy Jak tylko dojdzie biorę się za mieszanie i kombinowanie

Koniecznie daj znać jak się sprawują . Zaczęłam się zastanawiać na olejkiem myjącym... czy dobrze oczyszcza pory nie podrażniając? Na razie używam mleczka ziaji nagietkowego- nie podrażnia- ale doczyszczanie nie jest takie jakiego oczekuję...

Niemniej dokonałam chyba! odkrycia-70%błotko z morza martwego. Na razie użyłam raz na sobie i TŻecie - jak się nadal będzie sprawdzać, to dam wam znać-na razie nie chcę zapeszać i chwalić przedwcześnie.
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 17:30   #1251
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez martagg Pokaż wiadomość
Niemniej dokonałam chyba! odkrycia-70%błotko z morza martwego. Na razie użyłam raz na sobie i TŻecie - jak się nadal będzie sprawdzać, to dam wam znać-na razie nie chcę zapeszać i chwalić przedwcześnie.
Tzn. jak się sprawdza?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 17:58   #1252
aanulka111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

jak wszystkie tu zgromadzone mam cerę naczynkową , ale dopiero po lekturze postanowiłam używać filtrów. karmię piersią dlatego zastanawiam się czy mogę stosować te kremy:

Sensebio AR:

Skład: aqua, mineral oil, paraffinum liquidum, persea gratissima oil unsaponifables, arachidyl alcohol, PEG-100 stearate, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, glycol distearate, ozokerite, sodium PCA, canola oil, dipalmytoyl hydroxyproline, glycyrhetnic acid, tocopherol acetate, ginkgo bilobae extr, camelia sinensis leaf extr, glicyne soya germ extr, allantoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extr, sodium chondroitin sulfate, propylene glycol, behenyl alcohol, glyceryl stearate, polyacrylamide, arachidyl glucoside, C13-14 isoparaffin, disodium EDTA, laureth-7, BHT, sodium hydroxide, phenoxyetanol, metylparaben

BioDerma, Photoderm AR SPF 50 / UVA

Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil, glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. Ethylparaben acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron


Z góry dziękuje za odpowiedź
.
aanulka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 16:17   #1253
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

niestety nie umiem odp. apropo kremów a ciąża :/
ale hcyba można, nie wolno chyba retinoidów i.... hmm..... nie nie chce pisać, bo niepamiętam


a ja mam olejek myjący słonecznikowy- zapach taki sobie, no jak olej
nie ściąga, nie wiem czy nei zapycha, no napisane jest że niekomedogenny, czyli nei powinien




mam tez maseczkę Apisa nawilżającą z minerałami z Morza Martwego.... użyłam raz i jest srednia powiem szczerze
tez zaopatrzyłam sie w glinki i też jak narazie średnio(zielona i różową- ta na policzki)


p.s. dziewczyny a jak wygląda wasz demakijaż? ja nakładm mleczko do twarzy- teraz Lavera jojoba+maseło shea,a potem wodą przegotowaną umyłam twarz olejem i twarz wygląda super

tylko jestem pozapychana na strefie T, ale to już przed stos.mleczka do demakijazu... moze kupię płyn micelarny? już sama nie wiem, jak powinien wyglądać ten demakijaż aby nie wysuszął ale jednocześnie nie zapychał...

Edytowane przez nikaa2
Czas edycji: 2007-05-14 o 16:58
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 09:52   #1254
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość

p.s. dziewczyny a jak wygląda wasz demakijaż? ja nakładm mleczko do twarzy- teraz Lavera jojoba+maseło shea,a potem wodą przegotowaną umyłam twarz olejem i twarz wygląda super

tylko jestem pozapychana na strefie T, ale to już przed stos.mleczka do demakijazu... moze kupię płyn micelarny? już sama nie wiem, jak powinien wyglądać ten demakijaż aby nie wysuszął ale jednocześnie nie zapychał...
Ja do demakijażu używam samorobionego olejku z oleju z kasztanowca i oleju z komosy ( do cery naczynkowej):
http://mazidla.com/index.php?option=...id=64&Itemid=2

bardzo go sobie chwalę. Dzięku olejom skóra po umyciu nie jest ściągnięta i zaczerwieniona, wręcz przeciwnie! Ale sam olejek nie wystarczy do demakijażu, pozostałości usuwam jakimś samorobionym tonikiem, albo micelem sensibio Biodermy!

Na wszelkie wyjazdy, gdzie nie mam możliwości zabrać ze sobą mazidłowych produktów tylko micel!. Demakijaż idealny!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 10:04   #1255
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Thx Foxinko za odp.

to ja myslałam, ze najpierw trzeba
1. zmyć płynem micelarnym(albo mleczkiem) makijaż,
2. a dopeiro potem olejkiem myjącym .... hmmm

to ja w takim razie robiłam na odwrót bo Ty piszesz, ze TRZEBA najpierw 2. a potem 1.

kupię sobie ten płyn micelarny (albo Biodermę albo Avene) bo moze te mleczka mnie zapychają
ja mam olejek myjący z olejem słonecznikowym i b. fajny jest, nie podrażnia
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 10:28   #1256
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
Thx Foxinko za odp.

to ja myslałam, ze najpierw trzeba
1. zmyć płynem micelarnym(albo mleczkiem) makijaż,
2. a dopeiro potem olejkiem myjącym .... hmmm

to ja w takim razie robiłam na odwrót bo Ty piszesz, ze TRZEBA najpierw 2. a potem 1.

kupię sobie ten płyn micelarny (albo Biodermę albo Avene) bo moze te mleczka mnie zapychają
ja mam olejek myjący z olejem słonecznikowym i b. fajny jest, nie podrażnia
Ale ja nie pisałam nigdzi, że tak trzeba Nikaa

Tylko opcja na odwrót trochę nie ma sensu jak dla mnie, gdyż olejek to środek myjący a tonik to dodatkowy i ostatni etap demakijażu.
Ja jeżeli stosuję duet olejek + micel to micel właśnie traktuję jako tonik, który definitywnie usunie wszystko to z czym olejek nie dał rady.

Micela solo w domu rzadko stosuję ze względu, iż łatwiej i szybciej usuwa mi się makijaż olejkiem. Na demakijaż samym micelem muszę poświecić więcej czasu i ok 4 płatków
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 08:20   #1257
joana67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 37
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Od dlugiego juz czasu mialam problemy z cera.Skora byla naczynkowa,sucha,luszczac a sie,wrazliwa.Na wszystkie kosmetyki reagowala zaczerwienieniem,byla podrazniona a do tego wszystko powodowalo wypryski.Wyprobowalam mase kosmetykow,nawet tych aptecznych,ale nic mi nie pasowalo.Wszystko sie zmienilo(nie wiem co to problem z cera) od kiedy sprobowalam stosowania kosmetykow Eucerin do cery wrazliwej.Jest to krem na dzien,posiada filtr 15,nawilza,lagodzi podraznienia,likfiduje zaczerwienienia.Stosuje rowniez krem na noc,ktory ma takie same zalety jak ten na dzien,ale dodatkowo bardziej nawilza.Do demakijazu uzywam kremu oczyszczajacego tej samej firmy do cery wrazliwej,lagodzacy zaczerwienienia.Cieszy mnie rowniez fakt , ze wreszcie trafilam na kosmetyki,ktore nie zapychaja(a byl to moj odwieczny problem).Goraco polecam te kosmetyki.
http://www.eucerin.pl/?c=1&s=3
Pozdrawiam!
joana67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 15:12   #1258
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Ale ja nie pisałam nigdzi, że tak trzeba Nikaa

Tylko opcja na odwrót trochę nie ma sensu jak dla mnie, gdyż olejek to środek myjący a tonik to dodatkowy i ostatni etap demakijażu.
Ja jeżeli stosuję duet olejek + micel to micel właśnie traktuję jako tonik, który definitywnie usunie wszystko to z czym olejek nie dał rady.

Micela solo w domu rzadko stosuję ze względu, iż łatwiej i szybciej usuwa mi się makijaż olejkiem. Na demakijaż samym micelem muszę poświecić więcej czasu i ok 4 płatków
Dzięki za odp.
wiem, wiem, że to po prostu Twój sposób i nie jest wyrocznią ale sądzę, ze wiesz o czym piszesz w takim razie zrobię tak jutro a na koniec machnę wodą termalną
Pozdr

p.s. Eucerin- nic z tamtąd nie miałam, ale one napewno nie uszczelniają i nie wzmacniają naczynek.... tylko łagodzą podrażnienia
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 15:59   #1259
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

A ja mam pytanie do naczkowców używających maseczki spirynowej czytałam, że kupowanie aspiryny drogo wychodzi miesięcznie, czy którać z Was stosowała już kwas salicylowy z Mazideł? http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Zastanawiam się, czy jego też można dodać do jogurtu ( w końcu rozpuszcza się w tłuszczach) i walnąć na zanieczyszczoną strefę T?
Pozdrawiam

PS martagg jak sprawuje się błotko?
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 16:45   #1260
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

moim zdaniem nie wychodzi drogo: polopiryna kosztuje 5 zł za 20 tabletek.
Na jedna maseczkę daję 3, więc na prawie 7 użyć 5 zł to chyba nie dużo.
Ja robie raz w tyg, więc jedno opakowanie polopiryny wystarcza mi na półtora miesiąca.

W sprawie kwasu z mazideł niestety nie pomogę, bo nie wiem.
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.