Filtry UV a makijaż - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-13, 18:01   #4171
talvihaltia
Przyczajenie
 
Avatar talvihaltia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Filtry UV a makijaż

Na poczatku witam serdecznie Wizazanki Ehhh, od trzech dni siedze, czytam i doksztalcam sie o fitrach Artykuły Basi, BU, MediWeb, no i oczywiscie wątki wizażowe
Nabyłam swoj pierwszy Klorane 50+, wiem ze mozna klasc na niego dowolną kolorówkę, ale jakoś technika "stemplowania" do mnie nie przemawia
Wymyslilam sobie wiec, że skoro SVR Ecran Teinte jest polecany jako kryjacy i dobry dla bladych cer (czyli wlasnie to, czego potrzebuje), to moze zrobie sobie taka mieszanke: pierwsza warstwa to ok. 1ml to Klorane , ktory bardzo mi przypasowal, a nastepnie ok. 1 ml tonujacego SVR. No i problem fluidu moglby byc z glowy teoretycznie...Hmmm, co o tym sadzicie?
Aha, w skladzie w/w SVR nijak nie widze Parsolu, wiec zastanawiam sie dlaczego nie jest wymieniany razem z Avenkami i Klorane jako "kolorowkowo bezproblemowy"...:rolleye s:
talvihaltia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 11:19   #4172
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Wiem, że to nie jest odpowiedni wątek, ale jestem ciekawa, czym udało Ci się wyleczyć trądzik?
głównie przez unikanie składników komodogennych
oczyszczanie Pharmaceris pianka zielona (bez SLS), micel Vichy
na dzień filtry (to już prawdziwy festiwal, by znaleźć coś, co nie tłuści i nie powoduje wysypu), na noc jakiś krem o prostym składzie na zmianę z Acne Derm i w okresach "pozaletnich" Zorac
do picia dużo wody z cytryną
jednak myślę, że przede wszystkim pozbyłam się trądziku poprzez unikanie składników powodujących wysyp, czyli "zanim kupisz cokolwiek przeczytaj skład", zwłaszcza większości kosmetyków do cery trądzikowej, niestety

talvihaltia jest wymieniany, choć rzadziej niż Avenki i Klorane, czasem wspomina się też o Iwostinie, bo ten z kolei zawiera dwa rodzaje filtrów
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 12:19   #4173
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
głównie przez unikanie składników komodogennych
oczyszczanie Pharmaceris pianka zielona (bez SLS), micel Vichy
na dzień filtry (to już prawdziwy festiwal, by znaleźć coś, co nie tłuści i nie powoduje wysypu), na noc jakiś krem o prostym składzie na zmianę z Acne Derm i w okresach "pozaletnich" Zorac
do picia dużo wody z cytryną
jednak myślę, że przede wszystkim pozbyłam się trądziku poprzez unikanie składników powodujących wysyp, czyli "zanim kupisz cokolwiek przeczytaj skład", zwłaszcza większości kosmetyków do cery trądzikowej, niestety
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
W składach już się trochę orientuję, od kosmetyków antytrądzikowych też trzymam się z daleka. Mam nadzieję że nastąpi poprawa, bo kontakty z dermatologiem wspominam bardzo niemiło. Na pewno skorzystam z Toich rad. Pozdrawiam
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 13:19   #4174
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
W składach już się trochę orientuję, od kosmetyków antytrądzikowych też trzymam się z daleka. Mam nadzieję że nastąpi poprawa, bo kontakty z dermatologiem wspominam bardzo niemiło. Na pewno skorzystam z Toich rad. Pozdrawiam
miło mi, że mogę pomóc, a przynajmniej nie zaszkodzić
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 15:05   #4175
talvihaltia
Przyczajenie
 
Avatar talvihaltia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
talvihaltia jest wymieniany, choć rzadziej niż Avenki i Klorane, czasem wspomina się też o Iwostinie, bo ten z kolei zawiera dwa rodzaje filtrów
Dzięki Sylwiani do tej pory nie trafilam i wolalam spytac bo jeszcze niepewnie sie czuje w tym temacie...
Ale z tym używaniem SVR Ecran Teinte jako podkładu (na Klorane), to cos tak czuje ze krzywdy sobie nie zrobie, tylko chcialam prosic o potwierdzenie kogos z większym filtrowym doswiadczeniem. A jesli to nie jest jednak głupi pomysl, to moze jeszcze ktos kto bedzie czytal na nim skorzysta...
W sumie czytalam ze mozna robic kombinacje filtr bezbarwny i na to koloryzowany ale zawsze bylo, aby trzymac sie jednej firmy.
A mi to Klorane tak podeszlo ze wolalabym przy nim na razie pozostac. SVR ma same mineralne wiec chyba powinno byc ok Moze przy okazji rozwiaze sie problem z tym ze tonujący w przepisowej ilosci wygląda nie do konca naturalnie...
Dziewczyny, jak macie jakies typy, pomożcie!
talvihaltia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 22:49   #4176
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Filtry UV a makijaż

Gapa ze mnie - nie miałam nawet pojęcia - z braku czasu śledzenia rynku ostatnio - że wycofano Translucide L'oreala. Już przeczytałam wątki o dr Hauschce i zdecydowałam się na jedwabny sypki, ale chciałam go zmieszać z jakimś koloryzującym, niegryzącym. Czy może to być puder mineralny L'oreala? (czy te jego minerały nie będą się gryźć z filtrami UV?) Jeśli nie, to co innego mogłabym domieszać?
Bardzo proszę o rady. Wiem, że można EL Lucidity, ale jestem na etapie kompletowania programu pielęgnacyjnego i prób, stąd ostrożność w wydatkach.
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 23:26   #4177
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Filtry UV a makijaż

Majka, Lucidity - jak finanse pozwalają - bierz w ciemno, to naprawdę rewelacyjny puder
W innych nie doradzę, bom jest wierna LU właśnie.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 07:53   #4178
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
Gapa ze mnie - nie miałam nawet pojęcia - z braku czasu śledzenia rynku ostatnio - że wycofano Translucide L'oreala. Już przeczytałam wątki o dr Hauschce i zdecydowałam się na jedwabny sypki, ale chciałam go zmieszać z jakimś koloryzującym, niegryzącym. Czy może to być puder mineralny L'oreala? (czy te jego minerały nie będą się gryźć z filtrami UV?) Jeśli nie, to co innego mogłabym domieszać?
Bardzo proszę o rady. Wiem, że można EL Lucidity, ale jestem na etapie kompletowania programu pielęgnacyjnego i prób, stąd ostrożność w wydatkach.
LU "may contain mica", co dla mnie jest niemal równoważne z tym, że jednak ja posiada

No i mnie strasznie zapchał, dlatego jak ktoś ma tencencje to warto uważać
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 08:05   #4179
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Majka, Lucidity - jak finanse pozwalają - bierz w ciemno, to naprawdę rewelacyjny puder
W innych nie doradzę, bom jest wierna LU właśnie.
zgadzam się wystarczy przejrzeć recenzje na KWC, ja np. mam tendencję do zapychania, ale z nim nigdy mi się to nie zdarzyło
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 08:47   #4180
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzięki Dziewczyny

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
zgadzam się wystarczy przejrzeć recenzje na KWC, ja np. mam tendencję do zapychania, ale z nim nigdy mi się to nie zdarzyło
Przejrzałam różne wąki i jak zawsze - wiele za, troszkę przeciw, dlatego pytam Was
Poza tym, poza wcześniejszym Translucidem i Hauschką nie znalazłam innych, niegryzących się. Co mogłabym w takim razie mieszać z jedwabnym dla koloru? (proszę, tylko nie cynamon, nie cierpię go). Jakich Wy używacie?
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 08:50   #4181
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny



Przejrzałam różne wąki i jak zawsze - wiele za, troszkę przeciw, dlatego pytam Was
Poza tym, poza wcześniejszym Translucidem i Hauschką nie znalazłam innych, niegryzących się. Co mogłabym w takim razie mieszać z jedwabnym dla koloru? (proszę, tylko nie cynamon, nie cierpię go). Jakich Wy używacie?
Szczerze mówiąc, to warto spróbować LU, bo poza zapychaniem, był świetnym pudrem, ładnie na cały dzień trzymał mat, rozświetlał itd.

A szczerze mówiąc obecnie mam dość hauszki i nic z nim mieszac nie planuję
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 09:02   #4182
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny



Przejrzałam różne wąki i jak zawsze - wiele za, troszkę przeciw, dlatego pytam Was
Poza tym, poza wcześniejszym Translucidem i Hauschką nie znalazłam innych, niegryzących się. Co mogłabym w takim razie mieszać z jedwabnym dla koloru? (proszę, tylko nie cynamon, nie cierpię go). Jakich Wy używacie?
ja z niczym nie mieszam hauschki bo ma dla mnie odpowiedni kolor, nawet najjaśniejszy LU był za ciemny...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 09:05   #4183
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja z niczym nie mieszam hauschki bo ma dla mnie odpowiedni kolor, nawet najjaśniejszy LU był za ciemny...

06 był za ciemny? To Ty jesteś białasek totalny co???
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 09:27   #4184
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja z niczym nie mieszam hauschki bo ma dla mnie odpowiedni kolor, nawet najjaśniejszy LU był za ciemny...
ja uwielbiam 06, teraz planuję się opalić i może być za jasny
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 11:53   #4185
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Filtry UV a makijaż

[quote=loss_lauri]
ja z niczym nie mieszam hauschki bo ma dla mnie odpowiedni kolor, nawet najjaśniejszy LU był za ciemny...


Hmm, w sumie też się nie opalam za dużo, chociaż cerę mam średnią, a nie białą zupełnie.

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
ja uwielbiam 06, teraz planuję się opalić i może być za jasny
Jeśli jednak nic oprócz LU - poradzicie mi coś z tym mineralnym L'oreala? Jeśli nie, to proszę, kogo mogłabym zapytać? Nie znalazłam w zanalizowanych ani watku o połączeniu jego z filtrami lub kolorystycznej mieszance z Hauschką.

Jeśli będę się pudrować samym jedwabnym - przy bielących filtrach - to jaki brązer na kości policzkowe itp polecacie? Coś co się nie gryzie także z UV?
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 12:07   #4186
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
[
Jeśli jednak nic oprócz LU - poradzicie mi coś z tym mineralnym L'oreala? Jeśli nie, to proszę, kogo mogłabym zapytać? Nie znalazłam w zanalizowanych ani watku o połączeniu jego z filtrami lub kolorystycznej mieszance z Hauschką.

Jeśli będę się pudrować samym jedwabnym - przy bielących filtrach - to jaki brązer na kości policzkowe itp polecacie? Coś co się nie gryzie także z UV?
Szczerze mówiąc to uważam, że hauszka nie bieli - nie nadaje koloru, matuje, ale nie bieli, szybko zespaja się ze skórą i praktycznie go nie widać. Jedynie czuć...
Ja jestem z tych "śniadych", ale LU używałam 01, light, bo nie lubię miec przyciemnionej skóry, wolę rozjaśniać.

P.S.
róż i bronzer, który nie gryzie się z parsolem ciężko będzie chyba znaleźć.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 12:31   #4187
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to uważam, że hauszka nie bieli - nie nadaje koloru, matuje, ale nie bieli, szybko zespaja się ze skórą i praktycznie go nie widać. Jedynie czuć...
Ja jestem z tych "śniadych", ale LU używałam 01, light, bo nie lubię miec przyciemnionej skóry, wolę rozjaśniać.

P.S.
róż i bronzer, który nie gryzie się z parsolem ciężko będzie chyba znaleźć.
Dzięki
W takim razie: Hauschkę i tak kupuję. W zależności od efektu solo - dokupię coś lub pomyślę, jakby go zakoloryzować. Dam znać, jak efekty, może komuś się przyda

Znalazłam jeszcze w wątku o niegryzących się z Parsolem Nu Skin, ale na stronie dystrybutora jest taki oto zapis:

Invisible Matte Finishing Powder
Bardzo lekki, sypki puder stanowi doskonałe uzupełnienie makijażu i zapewnia nieskazitelny wygląd. Odpowiedni dla każdej karnacji. Doskonale tuszuje rozszerzone pory skóry.


Składniki
Oryza Sativa, Nylon-12, Phenyl Trimethicone, Squalane, Silica, Tocopherol, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Dehydroacetate, Trisodium EDTA.

Może zawierać: +/- Mica, CI 77492, CI 77891, CI 77491.

Czyli, jak w przypadku LU: może zawierać mikę...

No to kropka. Ech.

P.S. Gdzie mogłabym podać skład mineralnego L'oreala do zanalizowania? Czy minerały (bez SPF) można nakładać na filtry? Będę 'dżwięczna' za info
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 13:22   #4188
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
Dzięki
W takim razie: Hauschkę i tak kupuję. W zależności od efektu solo - dokupię coś lub pomyślę, jakby go zakoloryzować. Dam znać, jak efekty, może komuś się przyda

Znalazłam jeszcze w wątku o niegryzących się z Parsolem Nu Skin, ale na stronie dystrybutora jest taki oto zapis:

Invisible Matte Finishing Powder
Bardzo lekki, sypki puder stanowi doskonałe uzupełnienie makijażu i zapewnia nieskazitelny wygląd. Odpowiedni dla każdej karnacji. Doskonale tuszuje rozszerzone pory skóry.


Składniki
Oryza Sativa, Nylon-12, Phenyl Trimethicone, Squalane, Silica, Tocopherol, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Dehydroacetate, Trisodium EDTA.

Może zawierać: +/- Mica, CI 77492, CI 77891, CI 77491.

Czyli, jak w przypadku LU: może zawierać mikę...

No to kropka. Ech.

P.S. Gdzie mogłabym podać skład mineralnego L'oreala do zanalizowania? Czy minerały (bez SPF) można nakładać na filtry? Będę 'dżwięczna' za info
Słuchaj, nie daj sie zwariowac Niektóre dzieweczyny kładą pudry i kolorówke na Parsol i nic a nic się nie przejmują
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 15:17   #4189
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

True Match mineralny L'oreala zawiera talk, czyli będzie destabilizował Parsol.
Majka82, tutaj można podawać składy do analizy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=239378

A niektóre minerały destabilizują jak m.in. talk, mika, titanium dioxide, zink oxide, iron oxide.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-19, 11:02   #4190
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
True Match mineralny L'oreala zawiera talk, czyli będzie destabilizował Parsol.
Majka82, tutaj można podawać składy do analizy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=239378

A niektóre minerały destabilizują jak m.in. talk, mika, titanium dioxide, zink oxide, iron oxide.
W zasadzie, już w tym poście rozwiałaś moje wątpliwości, azure
Czyli robię tak:
- jak filtr Avene to: puder jedwabny Hauschki zmieszany z mineralnym L'oreal
- jak filtr Bioderma AKN (jest lżejszy) to: podkład True Match (niegryzący z żadnym filtrem) i lekko Hauschka

Znalazłam zatem patenty na: krycie, matowanie i niedestabilizowanie
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 18:45   #4191
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość

06 był za ciemny? To Ty jesteś białasek totalny co???
tak, mama baardzo jasną skórę. miałam na myśli LU01 - taki jest ogólniedostępny w Polsce.... 06 widziałam na palecie EL i 'na skórze' modelki i też byłby nieodpowiedni dla mnie. ogólnie mam problem z doborem pudru - Hauschka jest jak dotąd najlepsza. o dostaniu w Polsce podkładu o odpowiednim kolorze mogę zapomnieć...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 19:13   #4192
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
tak, mama baardzo jasną skórę. miałam na myśli LU01 - taki jest ogólniedostępny w Polsce.... 06 widziałam na palecie EL i 'na skórze' modelki i też byłby nieodpowiedni dla mnie. ogólnie mam problem z doborem pudru - Hauschka jest jak dotąd najlepsza. o dostaniu w Polsce podkładu o odpowiednim kolorze mogę zapomnieć...
Ale LU 06 to bardzo bardzo jasny rozbielony bez i on praktycznie nie nadaje koloru.
A mialas okazje ogladac foty podkladu Borghese?jest tam bardzo jasny odcien Cura Naturale Time Defying Fluid Makeup SPF8 - #01 Ivorio ( Normal to Dry Skin ) gdybys chciala to moge zrobic probasa W razie zadowolenia mozna zakupic na Tru
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 19:17   #4193
meg8701
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 134
Dot.: Filtry UV a makijaż

a czy można używać na filtr pudru propolisowego?
meg8701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 19:20   #4194
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez meg8701 Pokaż wiadomość
a czy można używać na filtr pudru propolisowego?

Nie bardzo polecam i nie chodzi tutaj glownie o talk ale o efekt jaki moze zrobic na filtrze,ze powstanie niezle ciasto z malo efektowym zoltym kolorem.
Ogolnie bylabym daleka od nakladania pudru propolisowego na filtr.
Lubie go ale jedynie w postaci leczniczej czyli bez zadnych kombinacji.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 19:27   #4195
meg8701
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 134
Dot.: Filtry UV a makijaż

aha
szkoda bo gdy nakładałam go na krem nawilżający to wyjątkowo dobrze i na długo matował ale nie chcę mieć ciasta na twarzy więc sobie daruję.
pozdrawiam
meg8701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 19:34   #4196
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mozesz sprobowac przekonasz sie sama
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 11:51   #4197
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ale LU 06 to bardzo bardzo jasny rozbielony bez i on praktycznie nie nadaje koloru.
A mialas okazje ogladac foty podkladu Borghese?jest tam bardzo jasny odcien Cura Naturale Time Defying Fluid Makeup SPF8 - #01 Ivorio ( Normal to Dry Skin ) gdybys chciala to moge zrobic probasa W razie zadowolenia mozna zakupic na Tru
nie nie widziałam zdjęć tego podkładu, ale ja się raczej nie 'podkładuję', wystarczy mi filtr+puder, u mnie na twarzy przypomina to trochę podkład - napisałam, że nie mogę znależć odpowiedniego odcienia podkładu opierajac się na moich wizytach w drogeriach i testowaniu tych wszystkich brązów na mojej białej - ku zgrozie ekspedientek - ręce. poza tym filtry zawarte w podkładzie destabilizują te już nałożone na twarz.... na stronie EL kolor LU 06 naprawdę wygląda ciemno, ale faktycznie - wiele bladolicych filtromaniaczek go zachwala, więc musi coś w tym być . co do zakupów przez Truskawkę - oj, jakoś się jeszcze nie mogę się przemóc do kupowania przez Internet; wiem, że brzmi to, jakbym była ze średniowiecza.jak na razie daję sobie radę z Hauschką. miejmy nadzieję, że wkrótce producenci pudrów, podkładów i korektorów zdadzą sobie sprawę, że w Polsce istnieje mniejszość bladolicych wśród rzesz tych wszystkich solaryjnych skwarek. dołączam fragment mojego bladego lica - przepraszam że taki malutki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fot.JPG (28,2 KB, 178 załadowań)
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 19:45   #4198
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Filtry UV a makijaż

hej dziewczyny!
pomóżcie - chciałam sama, ale nie potrafię się przebić przez tę ilość informacji - z dwójką bąków na ręku nie ma szans na przeczytanie kilkuset postów wyskakujących po wklepaniu hasła "mineralne"

do rzeczy: byłam dziś w sephorze - znalazłam właśnie ichni puder mineralny w kompakcie (napisane na opakowaniu, że nie zawiera talku, ale w ogóle nie ma info, co zawiera ;-) i tak się zastanawiam - czy on jest wart kupna - ładny odcień...
chcę zrezygnować z podkładu, a wybór padł na mineralny z dwóch względów: po pierwsze bardziej naturalny, po drugie te osławione destabilizacje filtra; będę wdzięczna za pomoc
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 21:46   #4199
Schnueffelchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Hannover
Wiadomości: 17
do rzeczy: byłam dziś w sephorze - znalazłam właśnie ichni puder mineralny w kompakcie (napisane na opakowaniu, że nie zawiera talku, ale w ogóle nie ma info, co zawiera ;-) i tak się zastanawiam - czy on jest wart kupna - ładny odcień...
chcę zrezygnować z podkładu, a wybór padł na mineralny z dwóch względów: po pierwsze bardziej naturalny, po drugie te osławione destabilizacje filtra; będę wdzięczna za pomoc

chodzi Ci o ten? A skład możesz sprawdzić na "tylnej" stronie kompaktu - POD okrągła naklejką (podważyć) jest informacja o składzie.
"Duble copact mineral" SPF 10 cena chyba ok 45 zł. (nie pamietam dokładnie)
Skład: mica, titanium dioxide, ethylheksyl palmitate, zinc stearate, silica, phenoxyethanol, sodium dehydroacetate, +/- : CI 77491 (Iron Oxides), CI 77492 (Iron Oxides) Ci 77499 (Iron Oxides).
No to zła wiadomość, ma mikę i dwutlenek tytanu, więc będzie destabilizował Parsol. Chyba, że używasz Avenek, to możesz nakładać każdą kolorówkę.
Sama oglądałam ten kompakt, bo szukam czegoś, co mogłoby pełnić funkcję bronzera. Używam biodermę, więc mam spory kłopot z kolorówką. Pytałam też dziewczyn na wizażu (kilka postów wyżej) o jakiś bronzer na biodermę, ale żadnej info nie dostałam. Może nie ma bronzerów bez talku, miki, etc. ...? Oglądałam mineralne Art Deco, też odpadają - dwutlenek tytanu... Ziemia egipska tez odpada, mineralne Loreala tez nie....
Może modki pomogą...?

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
pomóżcie - chciałam sama, ale nie potrafię się przebić przez tę ilość informacji - z dwójką bąków na ręku nie ma szans na przeczytanie kilkuset postów wyskakujących po wklepaniu hasła "mineralne"

do rzeczy: byłam dziś w sephorze - znalazłam właśnie ichni puder mineralny w kompakcie (napisane na opakowaniu, że nie zawiera talku, ale w ogóle nie ma info, co zawiera ;-) i tak się zastanawiam - czy on jest wart kupna - ładny odcień...
chcę zrezygnować z podkładu, a wybór padł na mineralny z dwóch względów: po pierwsze bardziej naturalny, po drugie te osławione destabilizacje filtra; będę wdzięczna za pomoc
Pomyślałam, że może to Ci ułatwi decyzje o wyborze pudru -
jeśli masz filtr inny niż Avenke, to żeby uniknąć destabilizacji filtra masz do wyboru tylko te pudry z listy:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-07-20 o 22:16 Powód: Post pod postem
Schnueffelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 22:26   #4200
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
nie nie widziałam zdjęć tego podkładu, ale ja się raczej nie 'podkładuję', wystarczy mi filtr+puder, u mnie na twarzy przypomina to trochę podkład - napisałam, że nie mogę znależć odpowiedniego odcienia podkładu opierajac się na moich wizytach w drogeriach i testowaniu tych wszystkich brązów na mojej białej - ku zgrozie ekspedientek - ręce. poza tym filtry zawarte w podkładzie destabilizują te już nałożone na twarz.... na stronie EL kolor LU 06 naprawdę wygląda ciemno, ale faktycznie - wiele bladolicych filtromaniaczek go zachwala, więc musi coś w tym być . co do zakupów przez Truskawkę - oj, jakoś się jeszcze nie mogę się przemóc do kupowania przez Internet; wiem, że brzmi to, jakbym była ze średniowiecza.jak na razie daję sobie radę z Hauschką. miejmy nadzieję, że wkrótce producenci pudrów, podkładów i korektorów zdadzą sobie sprawę, że w Polsce istnieje mniejszość bladolicych wśród rzesz tych wszystkich solaryjnych skwarek. dołączam fragment mojego bladego lica - przepraszam że taki malutki
Wg mnie moglabys byc zadowolona z LU 06 -masz swietny kolor wlosow i skora wyglada jak porcelana zazdroszcze Powaznie

To,ze nie robisz zakupow przez net wcale nie brzmi jakbys byla ze sredniowiecza no cos Ty
Kazdy ma swoje rozne za i przeciw ,osobiscie jestem uzalezniona od zakupow przez net ale to glownie dlatego,ze od jakiegos czasu nie mam ochoty lazic i szperac,szybciej zrobie to w sieci ale czasami musze sie ruszyc i sprawdzic na wlasne oczy co nieco

Gdybys byla chetna to sluze probka LU.

Jakos nie mam tyle optymizmu co Ty jezeli chodzi o producentow kolorowki,bo bardzo duzo kolorow w PL jest niczym dla mulatek no ale....nadzieje trzeba miec

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
pomóżcie - chciałam sama, ale nie potrafię się przebić przez tę ilość informacji - z dwójką bąków na ręku nie ma szans na przeczytanie kilkuset postów wyskakujących po wklepaniu hasła "mineralne"

do rzeczy: byłam dziś w sephorze - znalazłam właśnie ichni puder mineralny w kompakcie (napisane na opakowaniu, że nie zawiera talku, ale w ogóle nie ma info, co zawiera ;-) i tak się zastanawiam - czy on jest wart kupna - ładny odcień...
chcę zrezygnować z podkładu, a wybór padł na mineralny z dwóch względów: po pierwsze bardziej naturalny, po drugie te osławione destabilizacje filtra; będę wdzięczna za pomoc
Witam Kasiu i gratuluje pokazania sie na Forum

Wg mnie,jezeli kompakt Sephory Ci pasuje to zdecyduj sie na zakup i tyle,wiele z Nas az tak bardzo ortodoksyjnych nie jest

Cytat:
Napisane przez Schnueffelchen Pokaż wiadomość
do rzeczy: byłam dziś w sephorze - znalazłam właśnie ichni puder mineralny w kompakcie (napisane na opakowaniu, że nie zawiera talku, ale w ogóle nie ma info, co zawiera ;-) i tak się zastanawiam - czy on jest wart kupna - ładny odcień...
chcę zrezygnować z podkładu, a wybór padł na mineralny z dwóch względów: po pierwsze bardziej naturalny, po drugie te osławione destabilizacje filtra; będę wdzięczna za pomoc

chodzi Ci o ten? A skład możesz sprawdzić na "tylnej" stronie kompaktu - POD okrągła naklejką (podważyć) jest informacja o składzie.
"Duble copact mineral" SPF 10 cena chyba ok 45 zł. (nie pamietam dokładnie)
Skład: mica, titanium dioxide, ethylheksyl palmitate, zinc stearate, silica, phenoxyethanol, sodium dehydroacetate, +/- : CI 77491 (Iron Oxides), CI 77492 (Iron Oxides) Ci 77499 (Iron Oxides).
No to zła wiadomość, ma mikę i dwutlenek tytanu, więc będzie destabilizował Parsol. Chyba, że używasz Avenek, to możesz nakładać każdą kolorówkę.
Sama oglądałam ten kompakt, bo szukam czegoś, co mogłoby pełnić funkcję bronzera. Używam biodermę, więc mam spory kłopot z kolorówką. Pytałam też dziewczyn na wizażu (kilka postów wyżej) o jakiś bronzer na biodermę, ale żadnej info nie dostałam. Może nie ma bronzerów bez talku, miki, etc. ...? Oglądałam mineralne Art Deco, też odpadają - dwutlenek tytanu... Ziemia egipska tez odpada, mineralne Loreala tez nie....
Może modki pomogą...?



Pomyślałam, że może to Ci ułatwi decyzje o wyborze pudru -
jeśli masz filtr inny niż Avenke, to żeby uniknąć destabilizacji filtra masz do wyboru tylko te pudry z listy:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
na poczatku doradze Ci,ze czytelniej bedzie korzystac z opcji multicytowania lub cytowania wtedy to,co piszesz stanie sie bardziej czytelne.

Co do brazera to....nie znam takiego,ktory by nie destabilizowal Parsolu-wiec albo wybieresz inny filtr albo....mniejsze zlo w postaci brazera
Wiele razy podkreslalam,ze filtry filtrami-ochrona jest wazne ale....dostosujmy je do siebie,do wlasnych wymagan i cery.

Oprocz Avenek jest jeszcze Klorane a u Ciebie Schnueffelchen nie ma filotrow RoC'a czasem?bo one tez sa warte uwagi seria Minesol i polecam krem SPF 50+,to moj nowy nabytek i czuje ze poki mam dostep do niego to zdradze filtry Klorane
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.