Filtry UV a makijaż - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-17, 12:52   #4321
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Filtry UV a makijaż

Czy bibulki matujace ze skladem: polypropylene, mineral oil, dimethyldibenzylidene sorbitol destabilizuja filtry?
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 14:02   #4322
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Czy bibulki matujace ze skladem: polypropylene, mineral oil, dimethyldibenzylidene sorbitol destabilizuja filtry?
wg mnie to bibułki matujące nie tyle destabilizują filtr co po prostu go ścierają
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 19:53   #4323
Entuzjazm
Raczkowanie
 
Avatar Entuzjazm
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 51
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny...
Wertuję wizaż od kilku godzin i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie....

Używam filtru LRP anthelios fluide extreme 50+ i na to podkładu colorstay revlonu. Czy to się nie gryzie??! Nie wiem jak to sprawdzić... I co gdybym na to jeszcze dała skrobię??

A tak na marginesie to czy któraś z Was wie który podkład Avene jest podobny w konsystencji (ten mój obecny jest bardzo lekki i nie zapycha - chyba) i ogólnie w zachowaniu do antheliosa 50+ ???

Dziękuję ślicznie!!
Entuzjazm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 00:11   #4324
Entuzjazm
Raczkowanie
 
Avatar Entuzjazm
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 51
Dot.: Filtry UV a makijaż

No i w ogóle czy ten anthelios jest fotostabilny????
Entuzjazm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:07   #4325
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Filtry UV a makijaż

Drogie Wizażanki!
Od dwóch dni używam Antheliosa Dermo Pediatrics 50+ w spray'u. Błysk jest ogromny i szukam czegoś, co zmatowiłoby skórę i niegryzłoby się z Parsolem.
Wiem o skrobii, pudrze jedwabym Hauschki itd., ale szukam dalej i natknęłam się na takie coś: http://www.**********pl/index.php?topic=601.0

P.S. Niestety strona się nie wyświetla, wpiszcie proszę w Google: alternatywy pudrowe i sposoby aplikacji i wejdźcie na pierwszą stronę, jaka się wyświetli. To będzie właśnie ta strona, o którą mi chodzi.

Najbardziej zainteresowała mnie biała glinka (kaolin). Myślę, że byłaby dobra jako puder do twarzy. Tylko, czy na pewno nadaje się na filtry z Parsolem?
Talku na pewno nie posiada w składzie, ale mika? Jeszcze dwutlenek tytanu, tlenki cynku i tlenki żelaza... Kiepska ze mnie biochemiczka , więc proszę o Wasze opinie i z góry dziękuję

Edytowane przez Queenie
Czas edycji: 2009-02-19 o 11:12
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:09   #4326
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki!
Od dwóch dni używam Antheliosa Dermo Pediatrics 50+ w spray'u. Błysk jest ogromny i szukam czegoś, co zmatowiłoby skórę i niegryzłoby się z Parsolem.
Wiem o skrobii, pudrze jedwabym Hauschki itd., ale szukam dalej i natknęłam się na takie coś: http://www.**********pl/index.php?topic=601.0
Najbardziej zainteresowała mnie biała glinka (kaolin). Myślę, że byłaby dobra jako puder do twarzy. Tylko, czy na pewno nadaje się na filtry z Parsolem?
Talku na pewno nie posiada w składzie, ale mika? Jeszcze dwutlenek tytanu, tlenki cynku i tlenki żelaza... Kiepska ze mnie biochemiczka , więc proszę o Wasze opinie i z góry dziękuję
linka wygwiazdkowało, więc nie wiem na co się natknęłaś, ale... matowić się biała glinką? Tego jeszcze nigdy wcześniej nie slyszałam
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:12   #4327
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Filtry UV a makijaż

Entuzjazm.

Po pierwsze nie pisz posta pod postem, gdy chcesz coś dopisać użyj opcji edytuj.

Po drugie oczywiście filtry La Roche Posay są stabilne, mają bardzo wysoki wskaźnik ochrony anty UVA. Zawierają Parsol czyli składnik, który bardzo łatwo ulega destabilizacji przez tlenki, talk czy mikę. Dlatego m.in. podkład Revlon go destabilizuje.



Queenie.

Glinka jest bezpieczna dla Parsolu, natomiast mika i tlenki go destabilizują.



Wszystko to już było milion razy Dziewczyny naprawdę wyszukiwarka nie gryzie...
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 11:52   #4328
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Entuzjazm.

Po pierwsze nie pisz posta pod postem, gdy chcesz coś dopisać użyj opcji edytuj.

Po drugie oczywiście filtry La Roche Posay są stabilne, mają bardzo wysoki wskaźnik ochrony anty UVA. Zawierają Parsol czyli składnik, który bardzo łatwo ulega destabilizacji przez tlenki, talk czy mikę. Dlatego m.in. podkład Revlon go destabilizuje.



Queenie.

Glinka jest bezpieczna dla Parsolu, natomiast mika i tlenki go destabilizują.



Wszystko to już było milion razy Dziewczyny naprawdę wyszukiwarka nie gryzie...
Droga Hanneke - wiem, że mika, talk, tlenki cynku, tlenki żelaza i dwutlenek tyatnu destablizuja parsol Szukam tylko dokładnego składu samej białej glinki.
W Wikipedii znalazłam, że kaolin (biała glinka) zawiera w swoim składzie mikę, więc teoretycznie odpada, ale wszyscy wiemy, jak "rzetelnym" źródłem informacji jest Wikipedia Chyba zostaje mi tylko uda się do zielarskiego i przeczytac skład na odwrocie opakowania. Wtedy wkleję go i ocenicie (jesli łaska ) Wiem, że takie proszenie o każdy pierdół może denerwowac

Dopiero rozpoczynam moja przygodę z filtrami, ale przeczytałam to, co już jest na Wizazu autorstwa Basi Kwiatkowskiej, częśc wątków w Kompedium Filtromaniaczki, wybaczcie, jesli się powtarzam.

A, w adresie strony, w miejscu gwiazdek powinno wyświetlic się: femineus

Edytowane przez Queenie
Czas edycji: 2009-02-19 o 11:54
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 12:02   #4329
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Filtry UV a makijaż

A to rozumiem, tak napisałaś że sądziłam iż ten puder z glinką nad którym się zastanawiasz ma te składniki Tobie chodzi o czystą glinkę, hmm, u mnie zawsze glinka to po prostu był kaolin i tyle.
Skład oczywiście wklej. Natomiast zawsze jeżeli w składzie jest talc, titanium dioxide, zinc oxide, mica, generalnie oxide itp. to będzie destabilizował natomiast jeżeli któryś z tych składników będzie tylko w may contain to można przymknąć oko- w końcu nie ma co się dać zwariować (to tak dla ułatwienia na przyszłość).
Nie dziw się zniecierpliwieniu jeżeli niektóre osoby wpadają i zadają pytania zamiast samemu poszukać. W ten sposób ciągle pojawiają się te same pyt. a ile można na nie odpowiadać (nie piję do Ciebie, mówię ogólnie). Bardzo dobrze, że najpierw sama czytasz

Edytowane przez Hanneke
Czas edycji: 2009-02-19 o 12:07
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 15:44   #4330
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Filtry UV a makijaż

Oto obiecany skład (informacje umieszczone na odwrocie opakowania):

Glinka biała (produkt firmy ARGILETZ konfekcjonowany przez firmę ARPOL-FR w Polsce)


Skład glinki:

Krzem (SiO2) - 48,30%
Wapń (CaO) - ślad
Aluminium (Al2O3) - 36,10%
Magnez (MgO) - 0,22%
Żelazo (Fe2O3) - 0,09%
Potas (K2O) - 1,45%
Sód (Na2O) - 0,04%
pozostałe sole - 13,80%

Ja tu widzę niestety tlenek żelaza Fe2O3 , ale skoro glinka jest biała, to chyba nie jest on tutaj barwnikiem . Oświecie mnie, dziewczyny Chemia nie jest moją mocną stroną...

Queenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 19:31   #4331
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hej filtromanki

Mam (chyba) coś nowego.. a przynajmniej jak dotąd (tak mi się wydaje) jedynego na rynku..

Physiogel AI Protect z Tinosorb S

oto skład:
Aqua, C12-15 alkyl Benzoate, Glycerin
Titanium dioxide, Pentylene glycol,
Tri-C12-13 alkyl citrate, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine,
Caprylic/Capric triglyceride, Acrylates copolymer, Hydrogenated lecithin,
Palmitamide mea,
Aluminium stearate,
Polyhydroxystearic acid, Butyrospermum parkii, Hydroxyethylcellulose,
Alumina, Betaine,
Acetamide mea, Squalane, Xanthan gum,
Sarcosine

i link do strony
http://www.physiogel.info/fr/aiprotect.htm

wlasnie otrzymalam probke. Znacie juz ten krem? macie?jak oceniacie w tandemie z makijażem?
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________

Edytowane przez efelka
Czas edycji: 2009-02-21 o 20:38
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 16:20   #4332
cwos
Raczkowanie
 
Avatar cwos
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 238
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Hej filtromanki

Mam (chyba) coś nowego.. a przynajmniej jak dotąd (tak mi się wydaje) jedynego na rynku..

Physiogel AI Protect z Tinosorb S

oto skład:
Aqua, C12-15 alkyl Benzoate, Glycerin
Titanium dioxide, Pentylene glycol,
Tri-C12-13 alkyl citrate, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine,
Caprylic/Capric triglyceride, Acrylates copolymer, Hydrogenated lecithin,
Palmitamide mea,
Aluminium stearate,
Polyhydroxystearic acid, Butyrospermum parkii, Hydroxyethylcellulose,
Alumina, Betaine,
Acetamide mea, Squalane, Xanthan gum,
Sarcosine

i link do strony
http://www.physiogel.info/fr/aiprotect.htm

wlasnie otrzymalam probke. Znacie juz ten krem? macie?jak oceniacie w tandemie z makijażem?

też mnie zainteresował i poluję na próbki - ale nie wiem czy zwróciłaś uwagę że ma bardzo niskie UVA - tylko 8 ???
ale daj znać jak się zachowuje ...
cwos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:42   #4333
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez cwos Pokaż wiadomość
też mnie zainteresował i poluję na próbki - ale nie wiem czy zwróciłaś uwagę że ma bardzo niskie UVA - tylko 8 ???
ale daj znać jak się zachowuje ...

aaa rzeczywiscie 8 mam na sobie wlasnie, nalozylam tez puder Hauschki i podklad mineralny. Krem nie bieli zbyt mocno, nie tlusci.. nawet szybko się wchlania. Makijaz bez zastrzezen praktycznie caly dzien. Może nawet i uspokajac cere, bo ostatnio mialam 'przesjcia' ktore się teraz uspokoiły.. szkoda tylko ze ochrona slaba.. ale, poki twarzy na slonce nie wystawiam, w deszczowe dni - bede sobie stosowac. Pozdrowki. Krem porownuje z emulsją avene 50+. Emulsja dla mnie ok, gdyby nie fakt mocnego wybielenia i uczucią 'tępości' cery..
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________

Edytowane przez efelka
Czas edycji: 2009-02-23 o 16:44
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 20:59   #4334
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kochane , mam pytanie, mam nadzieje, że nie będę się powtarzać
kilka dni temu skończyłam amerykańską książkę "Make up Artist handbook". Bardzo często pojawiała się w niej informacja, że w USA obowiązkiem każdego makijażysty/charakteryzatora jest zapewnienie aktorowi/modelowi pełnej ochrony przeciwsłonecznej, nakładając pod makijaż bloker(jeśli zdjecia są robione na zewnątrz). Jakie filtry nadadzą się pod makijaże modowe/filmowe?
pozdrawiam
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 22:27   #4335
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
wg mnie to bibułki matujące nie tyle destabilizują filtr co po prostu go ścierają
To juz nie wiem co z tymi filtrami.... Nie uzywam ich chyba juz z pol roku. Kiedys super trzymal mi sie podklad na moim LPR a teraz wszystko splywa .... Do tego ten blysk, ktorego Haushka nie ogarnia

Potrzebna mi chyba baza ...
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 16:14   #4336
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
To juz nie wiem co z tymi filtrami.... Nie uzywam ich chyba juz z pol roku. Kiedys super trzymal mi sie podklad na moim LPR a teraz wszystko splywa .... Do tego ten blysk, ktorego Haushka nie ogarnia

Potrzebna mi chyba baza ...
może po prostu zmień filtr? emulsja avene 50+ ma działanie matujące.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 16:44   #4337
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
może po prostu zmień filtr? emulsja avene 50+ ma działanie matujące.
O nie nie nie... Avenki zapychaja wiele dziewczyn, a plusem mojego filtra jest to ze poprawia kondycje mojej skory. Sprobuje na filtr nalozyc puder, a dopiero potem podklad, chociaz mysle ze jak nie utrwale czyms podkladu to tez bedzie kiszka
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 21:51   #4338
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
O nie nie nie... Avenki zapychaja wiele dziewczyn, a plusem mojego filtra jest to ze poprawia kondycje mojej skory. Sprobuje na filtr nalozyc puder, a dopiero potem podklad, chociaz mysle ze jak nie utrwale czyms podkladu to tez bedzie kiszka
proszę mi tu nie profanować Avene

pierwsze słyszę, że Avene zapycha moim zdaniem to najbardziej przyjazny filtr. Używałam i Avene Creme + 50 i był super, cera nawet się poprawiła, teraz mam mineralną Avene też +50 i jestem bardzo zadowolona, co więcej- jest rewelacyjny pod makijaż bo matuje skórę, ujednilica koloryt- dla mnie działa jak baza I tak samo- zero problemów z cerą.

Masakra to był Iwostin 40 - tłuścioch, zapychacz i zabielacz, nic się na nim nie trzymało, wyłaził już po godzinie.

Antek LRP też był dobry ale Avene wygrała bo mogę na nią nakładać dowolny podkład, nie martwiąc się o destabilizację filtra
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 13:02   #4339
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mam podobne doświadczenia z Avene. Co prawda za mleczkiem nie przepadam, ale emulsja jest już dla mnie nr 1. Ładnie matuje i pomaga w gojeniu cery. Nie zapycha, a mam do tego kolosalną skłonność.

Mam jeszcze pytanko. Orientujecie się kiedy zaczynają pojawiać się filtry w aptekach? Mniej więcej który miesiąc?

Edytowane przez azure
Czas edycji: 2009-03-01 o 13:04
azure jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-01, 18:08   #4340
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Filtry UV a makijaż

To oczywiscie zalezy od cery. W czasie kiedy zaczelam interesowac sie filtrami to Avenki byly chwalone przez dziewczyny z suchymi cerami a LRP lubily dziewczyny z mieszanymi albo tlustymi. Ja naleze do wielbicielek LRP. A wlasciwie to nalezalam ...
Dzis sprobowalam patentu filtr+puder+podklad+puder i wraz meeega glow.

Jakby udalo mi sie dostac w aptece probke Avenki to moglabym ocenic, ale raczej nie zaryzykuje jej kupna w ciemno.
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 18:29   #4341
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Red face Dot.: Filtry UV a makijaż

Kochane, a co to za Avnka, mogę prosić o link do KWC?

Tak w ogóle, witam Was, jam początkująca Mam za sobą Iwostina 50+, który okazał się porażką przy mojej tłustej i trądzikowej cerze, ale niestety to jedyny wysoki filtr, który można u mnie w aptece dostać. Teraz zainwestowałam w Biodermę Photoderm Akn Mat SPF40, aaale... To chyba też nie to Poczytałam o nim trochę dobrego, i zaryzykowałam, jednakże, mimo na pozór lekkiej konsystencji, krem się u mnie nie za dobrze wchłania. Właściwie, jak na sam krem, jest całkiem ok, tylko że makijazu na niego nie położę Właściwie użyłam go dopiero dwa razy, mam nadzieję, że przy kolejnych (jeśli się odważę) podejściach będzie lepiej. Moze za króto czekam przed nałożeniem make-upu? Chociaż, z drugiej strony, cera po nim jakoś tak niezdrowo i czerwono wygląda, o tak:

I co ja mam teraz biedna zrobić?
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2009-03-02 o 18:30
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-05, 12:29   #4342
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam
Chciałabym zasięgnąć porady. Tak jak koleżanka zainwestowałam w Bioderme 40. W składzie ma nieszczęsny parasol
Czy bezpiecznie mogę stosować na ten filtr korektor o takim składzie:

Microcrystalline wax, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Isocetyl stearoyl stearate, Candelilla wax refined, Stearyl dimethicone, Petrolatum, Methylparaben, Propylparaben, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric acid, Ascorbic acid,
[+/- CI 77891, CI 77499, CI 77492, CI 77491, CI 77289, CI 77510]

Ma na końcu tlenki, ale tak samo jak polecany True Match który podobno ma niedestabilizować parasola. Ten korektor przynajmniej nie zawiera miki, a True match owszem
Tak na mój chłopski rozum przy odpowiednim nakładaniu korektor się nadaję, ale wolę się upewnić
Czy widzicie jeszcze jakieś składniki prócz tlenków które mogłyby destabilizować filtr?
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 08:09   #4343
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Mam podobne doświadczenia z Avene. Co prawda za mleczkiem nie przepadam, ale emulsja jest już dla mnie nr 1. Ładnie matuje i pomaga w gojeniu cery. Nie zapycha, a mam do tego kolosalną skłonność.

Mam jeszcze pytanko. Orientujecie się kiedy zaczynają pojawiać się filtry w aptekach? Mniej więcej który miesiąc?
Właśnie tego nie wiem. U mnie panie w aptece bezradnie rozkładają ręce, a mojej ukochanej emulsji jak nie było, tak nie ma
Na pytanie kiedy będzie? pada odpowiedź : pewnie przed sezonem...tylko dlaczego akurat emulsji nie ma, a krem, czy emulsja do tłustej cery jest?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 20:45   #4344
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Właśnie tego nie wiem. U mnie panie w aptece bezradnie rozkładają ręce, a mojej ukochanej emulsji jak nie było, tak nie ma
Na pytanie kiedy będzie? pada odpowiedź : pewnie przed sezonem...tylko dlaczego akurat emulsji nie ma, a krem, czy emulsja do tłustej cery jest?
Ja chyba oblazłam połowę aptek w moim mieście i też nigdzie nie było mojej ukochanej emulsji. Za to kremy i mleczka były... No i co tu zrobić. Nawet w sezonie, w środku lata ciężko by znaleźć emulsję w aptekach. Albo są tak masowo rozchwytywane, albo Avene czy apteki dają ciała, zamawiając za mało. Tak czy inaczej cierpią konsumentki.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 21:55   #4345
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Ja chyba oblazłam połowę aptek w moim mieście i też nigdzie nie było mojej ukochanej emulsji. Za to kremy i mleczka były... No i co tu zrobić. Nawet w sezonie, w środku lata ciężko by znaleźć emulsję w aptekach. Albo są tak masowo rozchwytywane, albo Avene czy apteki dają ciała, zamawiając za mało. Tak czy inaczej cierpią konsumentki.
Miałam podobny problem, ale grzecznie poprosiłam panią, aby sprawdziła czy maja w swojej hurtowni. Sprawdziła, zamówiła, a na drugi dzień odebrałam. Tylko, że trzeba się prosić, bo z własnej woli to im się nie chce wklepywać do komputerka nazwy
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 10:47   #4346
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Kochane, a co to za Avnka, mogę prosić o link do KWC?

Tak w ogóle, witam Was, jam początkująca Mam za sobą Iwostina 50+, który okazał się porażką przy mojej tłustej i trądzikowej cerze, ale niestety to jedyny wysoki filtr, który można u mnie w aptece dostać. Teraz zainwestowałam w Biodermę Photoderm Akn Mat SPF40, aaale... To chyba też nie to Poczytałam o nim trochę dobrego, i zaryzykowałam, jednakże, mimo na pozór lekkiej konsystencji, krem się u mnie nie za dobrze wchłania. Właściwie, jak na sam krem, jest całkiem ok, tylko że makijazu na niego nie położę Właściwie użyłam go dopiero dwa razy, mam nadzieję, że przy kolejnych (jeśli się odważę) podejściach będzie lepiej. Moze za króto czekam przed nałożeniem make-upu? Chociaż, z drugiej strony, cera po nim jakoś tak niezdrowo i czerwono wygląda, o tak:

I co ja mam teraz biedna zrobić?
Są filtry specjalne do cer tłustych i trądzikowych.
Jeśli chcesz na filtr nakładać makijaż,to chyba tylko Avene.Jest emulsja SPF20 i coś z Cleanance. Osobiście polecam zakupy w aptekach internetowych,filtry są cały rok obecne a ceny korzystne
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 11:31   #4347
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Kochane, a co to za Avnka, mogę prosić o link do KWC?

Tak w ogóle, witam Was, jam początkująca Mam za sobą Iwostina 50+, który okazał się porażką przy mojej tłustej i trądzikowej cerze, ale niestety to jedyny wysoki filtr, który można u mnie w aptece dostać. Teraz zainwestowałam w Biodermę Photoderm Akn Mat SPF40, aaale... To chyba też nie to Poczytałam o nim trochę dobrego, i zaryzykowałam, jednakże, mimo na pozór lekkiej konsystencji, krem się u mnie nie za dobrze wchłania. Właściwie, jak na sam krem, jest całkiem ok, tylko że makijazu na niego nie położę Właściwie użyłam go dopiero dwa razy, mam nadzieję, że przy kolejnych (jeśli się odważę) podejściach będzie lepiej. Moze za króto czekam przed nałożeniem make-upu? Chociaż, z drugiej strony, cera po nim jakoś tak niezdrowo i czerwono wygląda, o tak:

I co ja mam teraz biedna zrobić?
Przejrzyj watek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192112
Powinno cos pomocmam nadzieje

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Są filtry specjalne do cer tłustych i trądzikowych.
Jeśli chcesz na filtr nakładać makijaż,to chyba tylko Avene.Jest emulsja SPF20 i coś z Cleanance. Osobiście polecam zakupy w aptekach internetowych,filtry są cały rok obecne a ceny korzystne
To nie zawsze tak dziala
Niestety trudno jest dopasowac filtr w ciemno-najlepiej testowac/probowac zanim zdecydujemy sie na pelnowymiarowe opakowanie.
Pamietam,ze Avene wypuscilo filtr typowo dla cer tradzikowych(to chyba wlasnie Cleanance) i bardzo duzo osob skarzylo sie na zapychanie i ogolne problemy z uzywaniem .
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 12:17   #4348
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Filtry UV a makijaż

[



To nie zawsze tak dziala
Niestety trudno jest dopasowac filtr w ciemno-najlepiej testowac/probowac zanim zdecydujemy sie na pelnowymiarowe opakowanie.
Pamietam,ze Avene wypuscilo filtr typowo dla cer tradzikowych(to chyba wlasnie Cleanance) i bardzo duzo osob skarzylo sie na zapychanie i ogolne problemy z uzywaniem .[/QUOTE]

Jasne,że trzeba próbować
Ale wydaje mi się,że jak się chce używać na filtr tradycyjnej kolorówki,to zostaje tylko Avene,prawda? Chyba,że ja o czymś nie wiem
Właśnie,nie wiem,jak ta Lirene 50? Bo z minarałowego wynika,że się też nadaje ( pod makijaż mineralny
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 17:03   #4349
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Są filtry specjalne do cer tłustych i trądzikowych.
Jeśli chcesz na filtr nakładać makijaż,to chyba tylko Avene.Jest emulsja SPF20 i coś z Cleanance. Osobiście polecam zakupy w aptekach internetowych,filtry są cały rok obecne a ceny korzystne
ta Bioderma, co ją mam, jest właśnie dla cer tłustych i trądzikowych. i nie pasuje mi. i kupiłam w ciemno, przez netową aptekę. i żałuję no ale, to dopiero drugi nietrafiony wybór, może kolejne będą lepsze
za Avene chyba faktycznie się rozejrzę, tylko ze z każdym kolejnym podejściem jestem coraz bardziej skłonna, żeby w ogóle wyrzucić te filtry w cholerę i wyglądać jak człwiek teraz, a nie martwić się, jak będę wyglądać za 15 lat. i tak będe miała zmarchy, i tak
no, wyżaliłam się, już mi lżej

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Przejrzyj watek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192112
Powinno cos pomocmam nadzieje
Dziekować, Dobra Kobieto
Wątek już kiedyś widziałam, nie wiem, jak mogłam o nim zapomnieć przed wyborem filtra

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To nie zawsze tak dziala
Niestety trudno jest dopasowac filtr w ciemno-najlepiej testowac/probowac zanim zdecydujemy sie na pelnowymiarowe opakowanie.
Pamietam,ze Avene wypuscilo filtr typowo dla cer tradzikowych(to chyba wlasnie Cleanance) i bardzo duzo osob skarzylo sie na zapychanie i ogolne problemy z uzywaniem .
A czy próbki można jakoś zdobyć, jeśli nie są dostępne w aptece? Tzn są jakieś apteki/sklepy internetowe, gdzie można zamówić same próbki?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 10:21   #4350
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Filtry UV a makijaż

Proszę o pomoc

Widzę, że już padło to pytanie, ale nie było odpowiedzi!

Czy na Lirene można się malować wszystkim? Czy nie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rsja-2008.html
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.