Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-18, 13:43   #811
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

No to jak do splukania to git zakupie przy najblizszej okazji jeszcze mnie korci ten czarny nowy glisskur, lubie glisskury bo sa po nich ladne wlosy
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 13:44   #812
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
No to jak do splukania to git zakupie przy najblizszej okazji jeszcze mnie korci ten czarny nowy glisskur, lubie glisskury bo sa po nich ladne wlosy
ale silikony
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 13:45   #813
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Czym dokładnie smakuje? Mam próbkę węglowego z Lawendowej Farmy i nie wiem co z nią zrobić...
Używałaś już tego dla alergików? Mnie ono interesowało, opowiedz jak myje, jak pachnie, czy wysusza, dobrze się pieni (nadawałoby się też do włosów)?
smakuje hmmm ... mydłem ? (zostawia taki dziwny posmak w ustach) i pachnie pastą do butów
Spokojnie dopiero dostałam te mydełka
Obiecuję, że wieczorem użyję mydła węglowego do mycia twarzy, a rano tego dla alergików i napiszę co sądzę o jednym i o drugim mydełku
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 13:51   #814
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
ale silikony
Dokładnie, sama tylko naturalnych kosmetyków używam, silikony nie służą włosom w ogóle.


Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
smakuje hmmm ... mydłem ? (zostawia taki dziwny posmak w ustach) i pachnie pastą do butów
Spokojnie dopiero dostałam te mydełka
Obiecuję, że wieczorem użyję mydła węglowego do mycia twarzy, a rano tego dla alergików i napiszę co sądzę o jednym i o drugim mydełku
Oj nie, nie użyję go do zębów...
Akurat węglowym nie będę się myła, bo skórę mam suchą, wrażliwą, bez syfków - więc nie jest mi potrzebne Ale TŻ ma blizny na plecach po młodzieńczych syfach, może by mu zeszły?
A to dla alergików mnie kusi Więc zdaj relację
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 13:53   #815
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
ale silikony
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dokładnie, sama tylko naturalnych kosmetyków używam, silikony nie służą włosom w ogóle.
Ja również używam naturalnych kosmetyków, moje włosy uwielbiają oleje, ale zauważyłam, że od kiedy odstawiłam silikony końcówki okropnie się rozdwajają (miałam kiedyś włosy do połowy pleców - teraz do ramion i znów muszę je podciąć).
Dlatego potulnie wróciłam do odżywek z silikonami, ale nakładam je na same końcówki.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 13:56   #816
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
znów muszę je podciąć.
a ja mam zamiar ściąć za ucho czyli około 10 cm
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:07   #817
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Ja również używam naturalnych kosmetyków, moje włosy uwielbiają oleje, ale zauważyłam, że od kiedy odstawiłam silikony końcówki okropnie się rozdwajają (miałam kiedyś włosy do połowy pleców - teraz do ramion i znów muszę je podciąć).
Dlatego potulnie wróciłam do odżywek z silikonami, ale nakładam je na same końcówki.
Wiadomo, bo silikon skleja włosy i wydają się piękne i zdrowe. Ale tak naprawdę nie są. Końcówki mogą się rozdwajać, bo pocierają o ubranie i w ten sposób się niszczą, ale zauważyłam, że jest to w jakiś sposób uwarunkowane. Bo mi się nie rozdwajały jak miałam długie włosy, mojemu TŻ też się nie rozdwajają (a włosy ma za łopatki powiedzmy). A mojej koleżance rozdwajają się, chociaż ma takie do ramion ledwo, więc nie ma o co ocierać cały czas.
To może spróbuj nakładać olej (np. kokos) na końcówki i zostawiaj go tak? Jak z jedwabiem się robi. Na pewno będzie Ci lepiej służyć niż silikony.

Jak dobrze jest mieć króciutkie włosy


Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
a ja mam zamiar ściąć za ucho czyli około 10 cm
Ja mam włosy o długości 12 cm
Ale na pewno dobrze Ci zrobić ścięcie, włosy będą ładniej wyglądać, zdrowiej I będziesz mogła o nie na bieżąco dbać.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 14:14   #818
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ale na pewno dobrze Ci zrobić ścięcie, włosy będą ładniej wyglądać, zdrowiej I będziesz mogła o nie na bieżąco dbać.
ojj a mnie sie marzą takie dłuugie gęste i zdrowe
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:16   #819
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

a mi tam silikony w glisskurze nie przeszkadzaja, ale jak po alterze wlosy beda rownie ladne to sie na nia przestawie a koncowek nigdy rozdwojonych nie mialam, jak bylam w gimnazjum mialam wlosy za tylek ze nawet na nich siadalam i tez sie fryzjerka dziwila (jak szlam sciac tego wielkiego warkocza) ze koncowki mam takie zdrowe wiec to chyba jakos genetycznie i zalezy od wlosa

ostatnio tez zaczelam je olejowac, narazie za mna jeden raz z olejem rycynowym i leci do mnie sesa
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:25   #820
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
ojj a mnie sie marzą takie dłuugie gęste i zdrowe
Niestety, nie każdemu są takie dane... Sama bym nie płakała gdybym miała piękne długie włosy, ale że mam z natury suche (a nie stylizuję ich niczym, nie farbuję, tylko suszę suszarką), nie układają się zbyt dobrze, musiałabym nad nimi trochę czasu posiedzieć i pomęczyć się, żeby ładnie wyglądały. A ja tego nie lubię I kiedyś się wkurzyłam, ścięłam włosy na 10 cm i tak od 4 lat już mam. I miewałam dużo mniej, np. 3 cm zimą, żeby w czapce mi się dobrze układały i żebym nie musiała suszyć długo przed wyjściem na mróz lub irokeza zrobionego przez mojego TŻ w akcie desperacji z gorąca podczas upalnego zeszłego lata (czub dłuższy, boki na 6 mm ).
I naprawdę dobrze się czuję w krótkich, jest mi o wiele lepiej, ładniej wyglądam. I włosy są ładniejsze, zdrowsze. Tak jest mi po prostu pisane Teraz tylko zapuszczam trochę, tak żeby mieć właśnie za ucho. Żeby zobaczyć jak będą włosy wyglądać, jak ja w nich będę się czuła, jak źle - to znów zetnę TŻ uwielbia, jak mam krótkie właśnie, szczęście mam

To tylko włosy, odrosną jak coś! Ścinaj, będą piekne
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-08-18 o 14:28
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:25   #821
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

no właśnie apropo sesy... czy w tym sklepie indyjskie recepty sesa by była tylko po 22 zł ? i przesyłka gratis ?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 14:29   #822
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
ostatnio tez zaczelam je olejowac, narazie za mna jeden raz z olejem rycynowym i leci do mnie sesa
Jak dostaniesz i użyjesz sesy to mi się pochwal wrażeniami, bo też ją chciałam z helfów zamówić


Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
no właśnie apropo sesy... czy w tym sklepie indyjskie recepty sesa by była tylko po 22 zł ? i przesyłka gratis ?
Przesyłka gratis?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:32   #823
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość



Przesyłka gratis?
no własnie, albo jestem ślepa i źle patrze, albo rzeczywiście tak jest
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:36   #824
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Właśnie sprawdziłam i sesy (większość olei) w tym sklepie nie ma, przekierowuje na inną ich stronę:
Produkt dostępny tylko w naszym drugim sklepie:
www.magiczne-indie.pl

A tam przesyłka jest 9 zł

A mieli olejek Khadi stymulujący za 52 zł!
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:44   #825
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Właśnie sprawdziłam i sesy (większość olei) w tym sklepie nie ma, przekierowuje na inną ich stronę:
Produkt dostępny tylko w naszym drugim sklepie:
www.magiczne-indie.pl

A tam przesyłka jest 9 zł

A mieli olejek Khadi stymulujący za 52 zł!
o kurcze nie zauwazylam, a juz sie napaliłam
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 14:55   #826
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
o kurcze nie zauwazylam, a juz sie napaliłam
Ja właśnie też
Ale i tak z tej strony wyjdzie taniej o 3 zł niż z helfów, a stamtąd chciałam zamówić.

I nie wiem czy kupić sesę, Khadi stymulujący olejek czy Khadi Amlę... Miałyście kontakt tymi olejkami Khadi?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 15:07   #827
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

ja mam khadi amle i jestem zadowolona, to moj pierwszy olejek i jest ok, wlosy sa gladkie, blyszczace takie zdrowe. pachni dosc specyficznie, troche jakby slonecznikiem, pestkami prazonymi na patelni, takie mam skojarzenia ale mi odpowiada, nie mam problemu z zasnieciem majac go na wlosach
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 15:23   #828
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wiadomo, bo silikon skleja włosy i wydają się piękne i zdrowe. Ale tak naprawdę nie są. Końcówki mogą się rozdwajać, bo pocierają o ubranie i w ten sposób się niszczą, ale zauważyłam, że jest to w jakiś sposób uwarunkowane. Bo mi się nie rozdwajały jak miałam długie włosy, mojemu TŻ też się nie rozdwajają (a włosy ma za łopatki powiedzmy). A mojej koleżance rozdwajają się, chociaż ma takie do ramion ledwo, więc nie ma o co ocierać cały czas.
To może spróbuj nakładać olej (np. kokos) na końcówki i zostawiaj go tak? Jak z jedwabiem się robi. Na pewno będzie Ci lepiej służyć niż silikony.

Jak dobrze jest mieć króciutkie włosy

Nakładałam olej i nic, teraz używam jedwab CHI i zobaczymy ...
Tak, rozdwajanie jest uwarunkowane, ale nigdy nie miałam po rozdwajanych końcówek, włosy mam grube, gęste i zadbane, gdyby nie końcówki pewnie miałabym włosy za tyłek

Z racji, że nie farbuje włosów, a moje rozjaśniły się od szamponu babydream i słońca mam zamiar wypróbować Kalpi Tone, używałyście tą maskę ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 15:53   #829
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
ja mam khadi amle i jestem zadowolona, to moj pierwszy olejek i jest ok, wlosy sa gladkie, blyszczace takie zdrowe. pachni dosc specyficznie, troche jakby slonecznikiem, pestkami prazonymi na patelni, takie mam skojarzenia ale mi odpowiada, nie mam problemu z zasnieciem majac go na wlosach
A włosy są po niej bardziej miękkie?
Myślisz, że 2-godzinna sesja z Amlą wystarczy? Bo ja nie wyobrażam sobie spania z olejem na włosach. Boję się, że TŻ-ta naoliwię


Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Nakładałam olej i nic, teraz używam jedwab CHI i zobaczymy ...
Tak, rozdwajanie jest uwarunkowane, ale nigdy nie miałam po rozdwajanych końcówek, włosy mam grube, gęste i zadbane, gdyby nie końcówki pewnie miałabym włosy za tyłek

Z racji, że nie farbuje włosów, a moje rozjaśniły się od szamponu babydream i słońca mam zamiar wypróbować Kalpi Tone, używałyście tą maskę ?
Może spróbuj z masłem na końcówki? Shea lub kakaowym?

Też chcę tą maskę Kalpi Tone, mam naturalnie bardzo ciemny brąz włosy, ale chcę mieć jeszcze ciemniejsze A farbować nie mam zamiaru. Mam już sporo siwych włosów - choć lat mam 20 - akurat z nich jestem zadowolona, TŻ-towi też się bardzo podobają, tym bardziej, że są idealnie białe ze srebrnym odcieniem, takie mocne Moja mama ma pół siwych, pół naturalnie czarnych króciutkich kędziorków w wieku 39 lat i wygląda super Ciekawe, czy te siwuski mi też przyciemni...
Także podpinam się do pytania.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-08-18 o 15:57
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 09:36   #830
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

mini recenzje mydełek Tuli stosowanych na twarz specjalnie dla Kretka666

mydło węglowe :

- świetnie się pieni;
- dobrze oczyszcza;
- nie ściąga !
- pozostawia cerę matową i gładką;
- nie wiem, czy przy dłuższym okresie stosowania będzie wysuszało, ale skoro producent pozwala stosować mydło węglowe do higieny intymnej to miejmy nadzieję, że nie Na wszelki wypadek, a może i z przyzwyczajenia po użyciu mydła położyłam na twarz macerat + HA

mydło dla alergików :
- pieni się słabiej od węglowego, ale piana jest kremowa przez co używa się go z przyjemnością;
- delikatnie oczyszcza;
- nie ściąga;
- cera po umyciu jest przyjemna w dotyku;
- na ulotce dołączonej do zamówienia mydło opisane jest jako przetłuszczone - stosowałam go z obawą, że zostawi na skórze tłustawą powłoczkę, ale nie zauważyłam żadnego nawet najmniejszego przetłuszczenia;
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 09:49   #831
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A włosy są po niej bardziej miękkie?
Myślisz, że 2-godzinna sesja z Amlą wystarczy? Bo ja nie wyobrażam sobie spania z olejem na włosach. Boję się, że TŻ-ta naoliwię
.
wlosy sa bardziej elastyczne, przez co i miekkie naprawde jest fajny ten olejek, ale nastepnym razem mam ochote wyprobowac ten na porost wlosow khadi, fajny ma sklad.
ale nie wiem czy wystarczy 2 godziny olejowania, ja nakladam na wieczor bo mi jest tak wygodnie, zwiazuje wlozy w warkoczyk i mi nie przeszkadza, nawet nie brudzi poduszki, na chyba, ze jest sie krotko po fabrowaniu czy hennie
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2011-08-19 o 09:50
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 09:57   #832
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
mini recenzje mydełek Tuli stosowanych na twarz specjalnie dla Kretka666

mydło węglowe :

- świetnie się pieni;
- dobrze oczyszcza;
- nie ściąga !
- pozostawia cerę matową i gładką;
- nie wiem, czy przy dłuższym okresie stosowania będzie wysuszało, ale skoro producent pozwala stosować mydło węglowe do higieny intymnej to miejmy nadzieję, że nie Na wszelki wypadek, a może i z przyzwyczajenia po użyciu mydła położyłam na twarz macerat + HA

mydło dla alergików :
- pieni się słabiej od węglowego, ale piana jest kremowa przez co używa się go z przyjemnością;
- delikatnie oczyszcza;
- nie ściąga;
- cera po umyciu jest przyjemna w dotyku;
- na ulotce dołączonej do zamówienia mydło opisane jest jako przetłuszczone - stosowałam go z obawą, że zostawi na skórze tłustawą powłoczkę, ale nie zauważyłam żadnego nawet najmniejszego przetłuszczenia;
Dziękuję Ci
A jaką masz cerę?
Węglowe do higieny intymnej? Przecież mydło ma odczyn zasadowy i może zaszkodzić
Jejku, ja nawet po umyciu tłustym mydłem muszę nasmarować się kremem, bo mi ściąga nieprzyjemnie skórę
Spróbuję tego dla alergików i tak. Choć wolałabym, żeby przetłuszczenie tego mydła działało na mnie
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 10:01   #833
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci
A jaką masz cerę?
Węglowe do higieny intymnej? Przecież mydło ma odczyn zasadowy i może zaszkodzić
Jejku, ja nawet po umyciu tłustym mydłem muszę nasmarować się kremem, bo mi ściąga nieprzyjemnie skórę
Spróbuję tego dla alergików i tak. Choć wolałabym, żeby przetłuszczenie tego mydła działało na mnie
Mam cerę wrażliwą skłonną do przesuszeń
Też jestem zdziwiona, że węglowe można stosować do higieny intymnej - nawet w ekstremalnych warunkach nie użyłabym w tym celu mydła z aktywnym węglem ...
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 10:03   #834
Asia MP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

a ja używam mydełka do twarzy Tialo, naturalne, tanie i wydajne, wszystko co najważniejze, lubie go, a do tego zapobiega tworzeniu sie zaskórników i trądziku. dla nie supcio
Asia MP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 10:04   #835
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
wlosy sa bardziej elastyczne, przez co i miekkie naprawde jest fajny ten olejek, ale nastepnym razem mam ochote wyprobowac ten na porost wlosow khadi, fajny ma sklad.
ale nie wiem czy wystarczy 2 godziny olejowania, ja nakladam na wieczor bo mi jest tak wygodnie, zwiazuje wlozy w warkoczyk i mi nie przeszkadza, nawet nie brudzi poduszki, na chyba, ze jest sie krotko po fabrowaniu czy hennie
Też mnie ten na porost Khadi interesuje
Związywanie w warkocz jest bardzo wygodne, ale mam króciutkie włosy, długości 12 cm i nie da rady Więc będę brudzić.
A ile razy w tygodniu robisz oleje?


Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Mam cerę wrażliwą skłonną do przesuszeń
Też jestem zdziwiona, że węglowe można stosować do higieny intymnej - nawet w ekstremalnych warunkach nie użyłabym w tym celu mydła z aktywnym węglem ...
O, to dość podobnie - mam suchą i wrażliwą.
Ogólnie nie powinno się używać mydła do higieny intymnej, przynajmniej według mnie. Chyba, że przez krótki okres czasu, nie zaszkodzi za bardzo.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 11:19   #836
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też mnie ten na porost Khadi interesuje
Związywanie w warkocz jest bardzo wygodne, ale mam króciutkie włosy, długości 12 cm i nie da rady Więc będę brudzić.
A ile razy w tygodniu robisz oleje?
staram sie to robic jak najczesciej, myje 2-3 razy wlosy w tygodniu, i tak co drugie mycie nakladam olej.
kurcze nie wiem co ci poradzic, moze wystarczy to 2-godzinne olejowanie, podobno godzina-dwie to minimum, wiec zawsze to cos wplynie dobroczynnie na wlosy
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 11:45   #837
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
staram sie to robic jak najczesciej, myje 2-3 razy wlosy w tygodniu, i tak co drugie mycie nakladam olej.
kurcze nie wiem co ci poradzic, moze wystarczy to 2-godzinne olejowanie, podobno godzina-dwie to minimum, wiec zawsze to cos wplynie dobroczynnie na wlosy
W moim przypadku włosy myję 3 razy w tygodniu. A oleje nakładam raz w tygodniu tylko, nie mam czasu na więcej - bo tylko w weekend mogę, mam na to czas. Może bym spróbowała ten raz w tygodniu w weekend trzymać maksymalnie ile się da? Z 6 godzin pewnie dam radę
Póki co używam kokosa, dodam potem do niego monoi i makadamię. I myślę też właśnie nad sesą, Khadi Amlą lub Khadi na porost. Nie wiem co wybrać.

Kupiłam w końcu ocet jabłkowy Develeya, z Biedronki. Umyłam włosy rozmarynowym mydłem, ostatnie płukanie zrobiłam wodą z octem właśnie i włosy mam... takie miękkie, błyszczące, wydają się pełne życia i są odbite od głowy Ale nie są lejące. Są takie jak powinny być - mocne i sprężyste.
Przeczesałam je po wysuszeniu (suszarką) szczotką z miękkim (niestety sztucznym) włosiem, z głową w dół, od szyi do czubka głowy. Zwykle używam takiej zwykłej, z kolcami, do rozczesywania tylko, bo mam krótkie włosy i nie widziałam sensu w takim pielęgnacyjnym czesaniu. Ale teraz moje włosy są takie mięciutkie! I po wyczesaniu wyglądałam jakbym miała perukę - 3 razy więcej włosów Albo jak szczeniak, one też mają taką PUFF sierść
Mam zamiar kupić szczotkę z naturalnym włosiem Khaja, miała któraś z nią doświadczenie?
A włosy nie śmierdzą, TŻ powiedział, że dopiero jak się nos we włosy wsadzi to trochę czuć. A tego zwykle ludzie nie robią
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-08-19 o 11:47
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 11:51   #838
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Szukałam przed chwila oleju łopianowego i trafiłam na stronkę z kosmetykami ukraińskimi, m.in. mydłami. Może są warte uwagi?

http://ukraina-shop.bazarek.pl/searc...szukaj+%C2%BB+

Wczoraj na helfach zamówiłam olejek Sesa+Vatika-zestaw za 35 zł, sama Sesa=25 zł. Na all Sesa kosztuje 22 zł+7zl przesyłka.
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 12:20   #839
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Rybka1 Pokaż wiadomość
Szukałam przed chwila oleju łopianowego i trafiłam na stronkę z kosmetykami ukraińskimi, m.in. mydłami. Może są warte uwagi?

http://ukraina-shop.bazarek.pl/searc...szukaj+%C2%BB+

Wczoraj na helfach zamówiłam olejek Sesa+Vatika-zestaw za 35 zł, sama Sesa=25 zł. Na all Sesa kosztuje 22 zł+7zl przesyłka.
Mają ładne składy, ale nic ciekawego nie znalazłam dla siebie.

Jak dostaniesz Sesę i jej użyjesz to też opowiedz o wrażeniach
No i pomóżcie wybrać - Sesa, Khadi Amla czy Khadi na porost? Ja nie jestem w stanie się zdecydować...
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-08-19 o 12:22
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 12:21   #840
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Super jak chcialam ten zestaw to go nie bylo a jak zamowilam juz sama sese to raptem zestaw wrocil:/ ale dziewczyny moze bedziemy pisac o olejach w watku dotyczcym olejow zeby nie zasmiecac tego watku o mydlach
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.