Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-24, 15:47   #4021
niemadlamnienicku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość


Mi po jakimś półtora miesiącu
dzięki za odpowiedź
więc muszę się jeszcze uzbroić w cierpliwość... choć przyznam, że oczekiwałam szybszego efektu jeśli chodzi o normalną, nie przetłuszczającą się cerę
niemadlamnienicku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 16:41   #4022
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dziewczyny a jest tu któras po 30stce?czy raczej same młodzutkie
bo tak sie zastanawiam czy to przypadkiem na tradzik tylko młodzienczy nie pomaga.
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 16:45   #4023
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Coś mi rośnie na policzku, na razie jest to mała czerwona gulka, jak się zrobi coś większego to się wścieknę
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 19:14   #4024
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 717
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mam typowy tradzik zaskórnikowo grudkowy
Kazdy antybiotyk zew nie działal na mne poniewaz niweczylam jego ew pozytywne skutki wyciskaniem wieloletnim i prawdopodobnie zakazilam sobie skóre i dlatego grudki sie utrzymuja.
Dzisiaj derm zaproponowala mi IZOTEK.
Jak uwazacie czy na talki rodzaj tradziku nie jest to za mocny lek?
Moze sprobowac peelingów u derm?
Symetria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 21:16   #4025
ssskakankaaa
Przyczajenie
 
Avatar ssskakankaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam, dziewczyny czy używacie np. Ibupromu czy innych leków przeciwbólowych bez recepty w razie jakiegokolwiek bólu? niech to bedzie ból menstruacyjny i co wtedy? oczywiście przy Izo...

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
Mam typowy tradzik zaskórnikowo grudkowy
Kazdy antybiotyk zew nie działal na mne poniewaz niweczylam jego ew pozytywne skutki wyciskaniem wieloletnim i prawdopodobnie zakazilam sobie skóre i dlatego grudki sie utrzymuja.
Dzisiaj derm zaproponowala mi IZOTEK.
Jak uwazacie czy na talki rodzaj tradziku nie jest to za mocny lek?
Moze sprobowac peelingów u derm?
Witaj, jeśli lekarz zalecił to kwalifikujesz się na Izotek, ja bym się nie zastanawiała, bo może być tylko gorzej. Sam trądzik nie zniknie, taka jego niestety natura ;/
ssskakankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 21:18   #4026
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 717
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssskakankaaa Pokaż wiadomość
Witam, dziewczyny czy używacie np. Ibupromu czy innych leków przeciwbólowych bez recepty w razie jakiegokolwiek bólu? niech to bedzie ból menstruacyjny i co wtedy? oczywiście przy Izo...

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------


Witaj, jeśli lekarz zalecił to kwalifikujesz się na Izotek, ja bym się nie zastanawiała, bo może być tylko gorzej. Sam trądzik nie zniknie, taka jego niestety natura ;/
boje sie wysypu
Symetria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 21:26   #4027
ssskakankaaa
Przyczajenie
 
Avatar ssskakankaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
boje sie wysypu
Ja wolę mieć wysyp nawet przez 3 miesiące jak chodzić z syfami do końca życia, warto się przemęczyć. Nie każdego dopada wysyp, także głowa do góry co nas nie zabije to nas wzmocni, pamiętaj....
ssskakankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-24, 21:42   #4028
ptysiol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej!Dawno nie pisałam ze względu na brak czasu;-) Ja kurację zakończyłam około połowy sierpnia i postanowiłam coś napisać dla otuchy zarówno dla tych zaczynających kurację jak i tych w trakcie. Moja kuracja retinoidami trwała w sumie około pół roku, przyjęłam wymaganą dawkę leku. Jeśli chodzi o efekty to jestem zadowolona, moja cera nie jest idealna mam sporo blizn potrądzikowych , przebarwień i lekko rozszerzone pory, ale przez kilka ostatnich miesięcy po raz pierwszy od dawna mogę się cieszyć faktem, iż na mojej twarzy nie ma pryszczy...a to był mój cel. Jeśli chodzi o skutki uboczne podczas kuracji to jak dla mnie nic strasznego...najbardziej dokuczliwe byly wysuszone usta,ale z tym można sobie poradzić za pomocą pomadek. Przez pewnie czas miała lekko podwyższony cholesterol, ale kupiłam specjalną margarynę (chyba pro-activ) i poźniej wyniki były dobre;-)Teraz pozostaje mi walka z bliznami, ale to za jakiś czas jak cera odpocznie. Życzę powodzenia wszystkim podczas terapii
ptysiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 10:47   #4029
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssskakankaaa Pokaż wiadomość
Witam, dziewczyny czy używacie np. Ibupromu czy innych leków przeciwbólowych bez recepty w razie jakiegokolwiek bólu? niech to bedzie ból menstruacyjny i co wtedy? oczywiście przy Izo...
Ja biorę w razie potrzeby apap albo pyralginę (inaczej nie przetrwałabym żadnego okresu:/), nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, w ulotce od aknenorminu nie ma tego typu przeciwwskazań.
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 12:47   #4030
mejzi05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssskakankaaa Pokaż wiadomość
Witam, dziewczyny czy używacie np. Ibupromu czy innych leków przeciwbólowych bez recepty w razie jakiegokolwiek bólu? niech to bedzie ból menstruacyjny i co wtedy? oczywiście przy Izo....
pytałam mojego lekarza rodzinnego, można spokojnie brać ibuprom, nospę i inne leki bez dodatku witaminy A
mejzi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 13:03   #4031
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssskakankaaa Pokaż wiadomość
Ja wolę mieć wysyp nawet przez 3 miesiące jak chodzić z syfami do końca życia, warto się przemęczyć. Nie każdego dopada wysyp, także głowa do góry co nas nie zabije to nas wzmocni, pamiętaj....
Zgadza się szczególnie że on dość szybko mija Sprawa do przeżycia

Do brenda89 krem nazywa się Cerkoderm 15 (zjadłam jedną literkę ostatnio przy podawaniu nazwy ) Tu jest do niego link:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ym.html&next=1
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 16:49   #4032
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny a ile u was trwał wysyp ? Wiem, że to sprawa indywidualna. Ja nie pamiętam ile u mnie trwał za pierwszym razem bo było to ok 5 lat temu a teraz od soboty zaczęłam brać i chciałabym mieć w miarę ładną buźkę w styczniu bo mam studniówkę
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 18:10   #4033
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Niedługo zaczynam kurację Aknenorminem. Chcę kupić jakiś dobry krem nawilżający/naprawczy na dzień pod makijaż i jakiś ciężyszy na noc.

Co myślicie o Cicalfate Avene ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html

będzie w promocji w SP więc zastanawiam się czy nie skorzystać
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 20:57   #4034
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Niedługo zaczynam kurację Aknenorminem. Chcę kupić jakiś dobry krem nawilżający/naprawczy na dzień pod makijaż i jakiś ciężyszy na noc.

Co myślicie o Cicalfate Avene ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html

będzie w promocji w SP więc zastanawiam się czy nie skorzystać
Jestem mega zadowolona z tego kremu Avene. Najlepszy jaki miałam! Zeszły mi zaczerwienienia po cystach, nawet trochę blizny spłycił, jest wydajny i można nim smarować prawie wszystko - rany, strupy, liszaje, wysuszone miejsca na skórze, blizny, zapalenie czerwieni wargowej. Jest bardzo wydajny. Chyba najlepszy jaki miałam i zdecydowanie wart swojej ceny. Ładnie zregenerował mi czło, które miałam totalnie zaorane przez blizny po cystach. I rozjaśnił mi brodę, która była cała czerwona!
Więc polecam
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 21:01   #4035
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Jestem mega zadowolona z tego kremu Avene. Najlepszy jaki miałam! Zeszły mi zaczerwienienia po cystach, nawet trochę blizny spłycił, jest wydajny i można nim smarować prawie wszystko - rany, strupy, liszaje, wysuszone miejsca na skórze, blizny, zapalenie czerwieni wargowej. Jest bardzo wydajny. Chyba najlepszy jaki miałam i zdecydowanie wart swojej ceny. Ładnie zregenerował mi czło, które miałam totalnie zaorane przez blizny po cystach. I rozjaśnił mi brodę, która była cała czerwona!
Więc polecam
Dziękuję bardzo za opinię Właśnie dopisałam do listy zakupów
Właśnie zastanawiałam się nad nim, bo mam sporo blizn i chcę je jakoś przy okazji zminimalizować.
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 21:18   #4036
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Byłam dziś w aptece i zobaczyłam ziaję med "kuracja lipidowa, fizjoderm żel, oczysczanie, demakijaż, skóra alergiczna, atopowa, wysuszona". Coś mnie podkusiło i kupiłam ją (pomyślałam, że w sumie jak znalazł podczas brania retinoidów). W domu przeczytałam skład a tam aż roi się od parabenów - Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutyparaben Nie znam się bardzo dobrze na składach ale ponieważ producenci kosmetyków zaczęli stosować hasła typu "bez parabenów!" domyślam się, że parabeny są "be" Pomijając jednak skład, sam produkt jest do bani - mam wrażenie, że W OGÓLE nie myje!! Najgorsze, że skończyło mi się wszystko do mycia twarzy i zostalam z tym czymś. A miałam kupić babydreama


Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
O Lirence nie będę pisać nic złego jak ci służy to super. Z natłuszczaniem to jest tak, że tłusta skóra nie bardzo to toleruje w nadmiernych ilościach. Ja czasem natłuszczam, ale robię to przez krótki czas i tylko w przypadkach bardzo mocnego przesuszenia, jak na przykład kwasem się załatwię Trzeba mieć trochę tu wyczucia, żeby sobie krzywdy nie zrobić i nie nabawić się stanów zapalnych.

Przy retinoidach jest tak, że jak skóra dobrze reaguje to można natłuszczać, choć niby dermatolodzy nie zalecają. No ale jak mówię, jak się nic nie dzieje, to w sumie czemu nie. Czasem to jedyne rozwiązanie na totalny susz na twarzy.
Dziękuję za odpowiedź
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 21:19   #4037
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za opinię Właśnie dopisałam do listy zakupów
Właśnie zastanawiałam się nad nim, bo mam sporo blizn i chcę je jakoś przy okazji zminimalizować.

a w jakiej cenie ma być w SP i od kiedy ?

A on jest nawilżający ?
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 21:33   #4038
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość

a w jakiej cenie ma być w SP i od kiedy ?

A on jest nawilżający ?
Jest regenerujący, więc myślę, że dobry podczas stosowania (w moim przypadku) aknenorminu
Poczytaj sobie recenzje https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html

W SP jest nowa gazetka od czwartku czy piątku i dla posiadaczek karty jest za 32,99zł
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 10:53   #4039
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za opinię Właśnie dopisałam do listy zakupów
Właśnie zastanawiałam się nad nim, bo mam sporo blizn i chcę je jakoś przy okazji zminimalizować.
Nie ma za co! Jak byłam u dermy (tej innej, nie mojej, bo miała urlop), to powiedziała mi, że będziemy leczyć blizny po zakończeniu kuracji...
Ale wcześniej moja derma poleciła mi właśnie ten krem. Jest super i myślę, że warto jest go mieć w domu bo działa dosłownie na wszystko!

Teraz mam sporo strupów bo bardzo swędzi mnie skóra i je też smaruje Avene. Więc już oglądam się za następną tubką!

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Co myślicie o AA Help? JA mam żel do mycia twarzy i jestem bardzo zadowolona, fajnie i dokładnie zmywa makijaż i jest delikatny.

W ogóle na swędzenie skóry bezkonkurencyjny jest Cetaphil!! Te Emolium nie działają, wiec polecam Cetaphil
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 17:56   #4040
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Po przeczytaniu recenzji postanowiłam , że skuszę się na ten krem zamówię chyba na allegro 100ml bo wychodzi ok. 60 zł
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 20:35   #4041
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ile u was trwał wysyp ? Wiem, że to sprawa indywidualna. Ja nie pamiętam ile u mnie trwał za pierwszym razem bo było to ok 5 lat temu a teraz od soboty zaczęłam brać i chciałabym mieć w miarę ładną buźkę w styczniu bo mam studniówkę
Myślę że do studniówki będziesz już miała fajną buźkę

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Byłam dziś w aptece i zobaczyłam ziaję med "kuracja lipidowa, fizjoderm żel, oczysczanie, demakijaż, skóra alergiczna, atopowa, wysuszona". Coś mnie podkusiło i kupiłam ją (pomyślałam, że w sumie jak znalazł podczas brania retinoidów). W domu przeczytałam skład a tam aż roi się od parabenów - Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutyparaben Nie znam się bardzo dobrze na składach ale ponieważ producenci kosmetyków zaczęli stosować hasła typu "bez parabenów!" domyślam się, że parabeny są "be" Pomijając jednak skład, sam produkt jest do bani - mam wrażenie, że W OGÓLE nie myje!! Najgorsze, że skończyło mi się wszystko do mycia twarzy i zostalam z tym czymś. A miałam kupić babydreama
Parabeny są "be" jak to słusznie ujęłaś W skrócie podrażniają, uczulają, są toksyczne, generalnie szkodzą. Ja unikam jak mogę.

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Nie ma za co! Jak byłam u dermy (tej innej, nie mojej, bo miała urlop), to powiedziała mi, że będziemy leczyć blizny po zakończeniu kuracji...
Ale wcześniej moja derma poleciła mi właśnie ten krem. Jest super i myślę, że warto jest go mieć w domu bo działa dosłownie na wszystko!

Teraz mam sporo strupów bo bardzo swędzi mnie skóra i je też smaruje Avene. Więc już oglądam się za następną tubką!

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Co myślicie o AA Help? JA mam żel do mycia twarzy i jestem bardzo zadowolona, fajnie i dokładnie zmywa makijaż i jest delikatny.

W ogóle na swędzenie skóry bezkonkurencyjny jest Cetaphil!! Te Emolium nie działają, wiec polecam Cetaphil
Tak dla mnie cetaphil jest najlepszy. Tyle że ja go normalnie zmywam wodą, bo skóry już nie mam mega przesuszonej tylko normalną.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 00:04   #4042
margalida
Przyczajenie
 
Avatar margalida
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 13
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Niedługo zaczynam kurację Aknenorminem. Chcę kupić jakiś dobry krem nawilżający/naprawczy na dzień pod makijaż i jakiś ciężyszy na noc.

Co myślicie o Cicalfate Avene ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html

będzie w promocji w SP więc zastanawiam się czy nie skorzystać
Moja Droga, biorę tabletki od 3 października i od samego początku używam kremu Emolium i jestem zachwycona. Grubsza warstwa na noc, rano dwie warstwy i moja skóra jest gładka, nawilżona. Nie schodzi mi. Mało tego, gdybym potrzebowała, mogłabym ze spokojem zrobić makijaż. Krem ten poleciła mi koleżanka, która już zakończyła kurację. Naprawdę warto spróbować. Szczerze polecam i życzę by skutki uboczne zostały w Twoim przypadku na papierze, a nie w ciele.
margalida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 07:26   #4043
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Tak! A SP Avene będzie za ok. 34 zł! Nie wiem, czy sama sobie go nie kupię 2 raz! ;D
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 08:11   #4044
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć dziewczyny, widzę, że u większości wszystko pod kontrolą A u mnie niestety, mała gulka na policzku przekształciła się w wielki ropny wulkan...Może to wynik odstawienia retinoidów, jak myślicie? Jestem niecały miesiąc po kuracji, a moje włosy już praktycznie wróciły do stanu przed, czyli znów muszę je myć codziennie Jesienna chandra mnie chyba dopadła, jestem chora, nikt nie chce mnie nawet zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną mimo, że wysyłam CV i listy motywacyjne na potęgę Nie jestem zbyt pozytywnie nastawiona do zimy :P
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 09:29   #4045
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, widzę, że u większości wszystko pod kontrolą A u mnie niestety, mała gulka na policzku przekształciła się w wielki ropny wulkan...Może to wynik odstawienia retinoidów, jak myślicie? Jestem niecały miesiąc po kuracji, a moje włosy już praktycznie wróciły do stanu przed, czyli znów muszę je myć codziennie Jesienna chandra mnie chyba dopadła, jestem chora, nikt nie chce mnie nawet zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną mimo, że wysyłam CV i listy motywacyjne na potęgę Nie jestem zbyt pozytywnie nastawiona do zimy :P
Witaj głowa do góry, pewnie cię nie pocieszy fakt, ale mnie też pomimo wysyłania CV nikt nie zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną, a jesieni i zimy nie cierpię ( choć jestem ze stycznia )więc pogoda za oknem zdecydowanie negatywnie wpływa na mnie. Zauważyłam, że ostatnio mam zdecydowanie za bardzo zmienne nastroje( ale u mnie wynika to jak ja to twierdze z braku letniej wit D).

Gule na żuchwie i szyi jak były tak są i bolą tak okropnie, że nawet poduszka i kołdra wywołuje duży ból, a do tego mam wysyp na czole, co dziwne policzki ( póki co )nie obsypuje zbytnio . To się pożaliłam, ale mam nadzieję, że przynajmniej wy mnie rozumiecie.

Brenda89- nie orientujesz się do kiedy trwa ta promocja z SP na Avene ? I trzeba mieć kartę, żeby skorzystać ze zniżki ? I w którym momencie brania retinoidów zaczęłaś stosować Avene ? ( nie chciałabym sobie zaszkodzić )

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2011-10-27 o 11:51
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 13:18   #4046
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Brenda89- nie orientujesz się do kiedy trwa ta promocja z SP na Avene ? I trzeba mieć kartę, żeby skorzystać ze zniżki ? I w którym momencie brania retinoidów zaczęłaś stosować Avene ? ( nie chciałabym sobie zaszkodzić )
Od dziś do 9-go jest promocja. I musisz mieć kartę Life Style z Super Pharm. Możesz ją założyć zupełnie za darmo, ale na aktywację trzeba czekać nieraz nawet do dwóch dni od dnia uzyskania karty. Za okazaniem jej masz krem taniej. Ja byłam w 3 miesiącu kuracji, gdy zaczęłam się smarować. Ten krem na 100% nie zrobi Ci krzywdy!Poleciła mi go derma i mi podleczył skórę, ładniej teraz wygląda, bo miałam straszne zaczerwienienia po cystach, trochę blizny zredukował. On w ogóle przyspiesza gojenie ran, więc jak masz jakieś strupy, czy otarcia skóry, to też jest super. No ja tą małą tubkę 40 ml mam już trzeci miesiąc, ale ta promocja jest tak korzystna, że chyba kupię go. Bo wcześniej płaciłam za niego 44 zł. To teraz jest 11 zł tańszy!

Jeśli nie jesteś pewna, zawsze możesz poradzić się konsultantki w Super Pharm lub poprosić ją o folder. Ja przekonałam się do tego kremu i mam brodę na tyle ładną, że nie widać, że w ogóle miałam kiedyś na niej cysty! No i mogłabym w ogóle nie nakładać na nią podkładu, także jestem bardzo zadowolona W ogóle polubiłam bardzo kosmetyki Avene i kusi mnie jeszcze balsam do ciała Cold Cereme 400 ml, ale on kosztuje ponad 60 zł... To niestety nie są koszta na moją kieszeń... No za krem do twarzy jestem w stanie dać więcej kasy, bo wiadomka, to twarz i to jeszcze nieźle zaorana tymi cystami. Ja Avene smarowałam tylko te miejsca na twarzy, gdzie miałam blizny lub zaczerwienienia, czyli czoło i brodę.
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 14:53   #4047
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Też się zanstanawiam nad tym kremem, ale chyba moja cera źle by zniosła jego skłądniki tj. mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin.

jeej jaką mam masakre na twarzy, będę beczeć
żartuje, trzymam się jakoś... dobrze, że trochę przerwy na święta będzie od ludzi z zewnątrz ;p tylko rodzinka.
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 15:37   #4048
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

czesc, 2 lata temu zaczelam kuracje izotekiem, do sierpnia tego roku nie mialam tradziku natomiast teraz wygladam jak potwor! wszystko wrocilo ze zdwojoną siłą! nie wiem dlaczego nie wiem jakim cudem ale moja twarz wyglaa tragicznie, mam 24 lata i nie moge na siebie patrzec! zmienilam dermatologa po tym jak na wizycie pani powiedziala ze to niemozliwe zeby mi to wrocilo i zebym poszla do ginekologa gdzie dowiedzialam sie ze moge jedynie brac syndi lub diane bo juz taka moja "uroda". słowo uroda w moim przypadku to jakis abstrakt. moja nowa dermatolog powiedziala ze albo moge powtorzyc leczenie izotretinoidami albo laserowo sprobowac, koszt 400 zł za 1 zabieg, zabiegow musi byc 4. Czy ktoras z Was STOSOWAŁA tą terapię laserową?
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 15:39   #4049
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Też się zanstanawiam nad tym kremem, ale chyba moja cera źle by zniosła jego skłądniki tj. [I]mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin.
Ja też unikam tych składników, ale w recenzjach w KWC 99% twierdzi, że nie zapycha, więc ja chyba zaryzykuję
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 17:35   #4050
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Też się zanstanawiam nad tym kremem, ale chyba moja cera źle by zniosła jego skłądniki tj. mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin.

jeej jaką mam masakre na twarzy, będę beczeć
żartuje, trzymam się jakoś... dobrze, że trochę przerwy na święta będzie od ludzi z zewnątrz ;p tylko rodzinka.
no faktycznie, tą parafinę jeszcze dałoby się przeżyć, gorsza moim zdaniem jest gliceryna, może podrażniać. Moja skóra ją toleruje tylko w płynach do zmywania, no właśnie, ale je się zmywa

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
czesc, 2 lata temu zaczelam kuracje izotekiem, do sierpnia tego roku nie mialam tradziku natomiast teraz wygladam jak potwor! wszystko wrocilo ze zdwojoną siłą! nie wiem dlaczego nie wiem jakim cudem ale moja twarz wyglaa tragicznie, mam 24 lata i nie moge na siebie patrzec! zmienilam dermatologa po tym jak na wizycie pani powiedziala ze to niemozliwe zeby mi to wrocilo i zebym poszla do ginekologa gdzie dowiedzialam sie ze moge jedynie brac syndi lub diane bo juz taka moja "uroda". słowo uroda w moim przypadku to jakis abstrakt. moja nowa dermatolog powiedziala ze albo moge powtorzyc leczenie izotretinoidami albo laserowo sprobowac, koszt 400 zł za 1 zabieg, zabiegow musi byc 4. Czy ktoras z Was STOSOWAŁA tą terapię laserową?
Przykro mi to słyszeć, to okropne że ci wróciło, szczególnie że człowiek przyzwyczaja się do ładnej buzi i trudno się pogodzić, że kuracja w której pokładało się wszystkie nadzieje zawiodła.

Niestety w Polsce diagnostyka trądzika (i nie tylko zresztą) stoi pod psem, co wk****a mnie niemiłosiernie. Wszystkich traktuje według tego samego szablonu i przepisuje się po raz kolejny w kółko te same leki mimo że na pacjentów to działa, w najlepszym wypadku średnio.

Osobiście nie stosowałam lasera, ale z opinii czytałam że to strata pieniędzy. Stosowałam natomiast serię złuszczania kwasami, kiedy to mnie zmasakrowało po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (to było jeszcze przed retinoidami). Głównie to był kwas glikolowy w małych stężeniach, złuszczanie robiłam u lekarza. Efekt był wspaniały, ale tylko na skórze gdzie złuszczałam, czyli na twarzy. Plecy i dekolt dalej były fatalne stąd zapadła decyzja o retinoidach.

Później się okazało, że powodem mojego wypryszczenia była kandydoza, która panoszyła się u mnie przez lata powodując nieprzyjemnie dolegliwości, nie tylko skórne. Tylko że jakoś nikt tego nie zdiagnozował, mimo że była u miliona różnych lekarzy, wszyscy jak jeden mąż leczyli mnie objawowo ładując coraz to nowe antybiotyki pogarszając mój stan.

W końcu natrafiłam na pewną mądrą kobietę, która na mnie tylko spojrzała i już wiedziała co mi jest. Badania potwierdziły jej diagnozę. Od tamtej pory specjalna dieta, odpowiednie suplementy i objawy ustąpiły w dużej części. Nadal trzymam się dietki, bo to stało się moim nawykiem, pozostałam przy kwasach, teraz robię zabiegi sobie w domku (oszczędzam dzięki temu kaskę) i skóra wygląda świetnie.

Trochę się rozpisałam, ale zmierzam w tym wywodzie do jednego. Najpierw diagnostyka, jak wiadomo co jest na rzeczy, to wtedy nie szkoda wydawać kasę, bo przynajmniej wiadomo na co wydajemy i jest duża szansa że się wyleczymy.

Jak będziesz miała pytania to zapraszam na priv.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.